Knihomolka_176 Knihomolka_176 komentáře u knih

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Pátý díl této série jsem dlouho odkládala, protože jsem se bála téhle chvíle. Chvíle, kdy se s touto sérií budu muset rozloučit.
Jestli jsem to obrečela? Rozhodně. Jestli si to brzo přečtu znovu? Bezpochyby.
Nesta mě bavila od začátku, přestože mi místy lezla na nervy. To, jak se s každou stránkou vyvíjela a rostla, mě opravdu bavilo pozorovat. Líbilo se mi, jak si nachází cestu jak ke Cassianovi, tak k ženám, které se brzy staly jejími přítelkyněmi.
Spousta lidí říká, že tenhle díl je nejlepší z celé série, ale to já bych rozhodně netvrdila. Rhysand s Feyre u mě budou vždycky mít speciální místečko a přestože jsem fandila i Nestě s Cassianem, necítila jsem to tam tolik.
Doufám, že autorka brzo napíše pokračování, protože jak bez tohohle mám sakra přežít?

11.03.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Chtěla jsem si přečíst jednoduchou a krátkou sexy jednohubku a přesně to jsem dostala. Aida byla jiná než hrdinky, na které jsem zvyklá. Byla šíleně vtipná a od rány a nenechala si vůbec nic líbit. Stejně tak Callum, který si vůči ní vůbec nebral servítky.
Vzájemně se popichovali a přiváděli k šílenství tak dlouho, až jejich nenávist přešla v mnohem hlubší vztah.
Jejich vztah mě moc bavil, bylo to přirozené, i když na můj vkus fakt HODNĚ rychlé. Oba mě ale bavili, takže vem to čert :D
Pokud chcete nějaké jednoduché čtivo na večer, tohle je určitě dobrá volba.

11.03.2024 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Thrillery nečtu příliš často, ale když už na některý dostanu chuť, vždycky sáhnu po Chrisu Carterovi.
Nejde jen o precizní příběh s krutým a bezcitným vrahem, co na tom zbožňuju, ale taky dva hlavní vyšetřovatele - Roberta Huntera a Carlose Garcíu. Každý je jiný, ale spolu tvoří tak skvělou a zábavnou dvojici, že bych si snad přečetla cokoli, v čem by figurovali.
Vrahem je jako obvykle zvrácený psychopat bez špetky soucitu, který své mučení tentokrát zprostředkovává veřejnosti. Poukazuje na to, jak jsou lidi zvrácení, a to ani nemusejí nikoho zabíjet.
Příběh je čtivý, nutí vás to číst dál a zjistit, kdo stojí za tím vším.
Tohle je prostě sázka na jistotu.

23.02.2024 5 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Kontroverzní téma, kontroverzní pár. Tahle autorka je známá tím, že se nebojí překračovat hranice a po první knížce, kterou jsem od ní četla (Láska na hraně), jsem byla připravená na všechno.
Starší muž, dívka, které ještě není ani dvacet. Přitažlivost, která sálala z každé stránky. Bála jsem se, jak to bude pojaté, ale vůbec jsem se bát nemusela. Tahle knížka se mi líbila o moc víc než Láska na hraně, tohle téma mě bavilo a bylo pojaté opravdu hezky.
Vztah mezi Pikem a Jordan působil přirozeně, snadno jsem se do nich dokázala vcítit, takže za mě fakt dobře zpracovaný román s postavami, které se vyvíjely a přirostly mi k srdci.

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Po Hypotéze lásky, kterou jsem si zamilovala, byla další autorčina kniha nutností.
Hlavní hrdinka, opět vědkyně, je chytrá, vtipná a snaží se zrovnoprávnit ženy a muže ve vědě. Taky je ale místy hodně hloupá, hlavně co se týče mezilidských vztahů. Kvůli náročnému dětství, které prožila po všech koutech světa, se to ale dá pochopit.
Levi Ward se k Bee chová jako k hmyzu na čelním skle jeho auta. Kritizuje ji, není schopný s ní normálně vycházet a tak si všichni myslí, že ji nenávidí.
Oba hrdinové měli něco do sebe, ale já nevím.. něco mi prostě nesedlo. Jako by on byl taková rozdvojená osobnost - chvíli neviňátko, co se před ní stydí, a chvíli drsňák, co kvůli ní všem vyhrožuje, a ona mi prostě přišla občas dost natvrdlá na to, jak je chytrá.
Typicky hate to love linka se autorce perfektně povedla, bylo to roztomilé a vtipné, ale za mě to na Hypotézu prostě nemá.

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Jednoduše, ale krásně ilustrovaný komiks, který zná snad každý čtenář. Nickova a Charlieho láska je nevinná, oba zkoumají svou sexualitu a bojují s reakcemi okolí, ale zároveň i se svými vlastními obtížemi.
Příběh se dotýká témat nejen kolem vlastní sexuality a toho, jak se vyrovnat s reakcí okolí, ale taky kolem poruch příjmu potravy, které se v tomto věku vyskytující nejčastěji.

Vztek Vztek Tracy Wolff

Opravdu málokdy se mi stane, že by se mi druhý díl líbil víc než první, ale tohle je ten případ.
Vztek, přestože má skoro 600 stran, jsem přečetla jedním dechem. Bylo to neskutečně čtivé, zábavné a nudných částí tam bylo málo.
Co ale musím přiznat, opět mi k srdci nepřirostla žádná z postav. Jaxon se z krutého upíra proměnil v ufňukánka, Grace je stejná pipka jako v prvním díle a postavy, které by mohly mít potenciál, ho bohužel nevyužily.
Ale, počkejte si.. na scénu přichází Hudson v celé své sexy a vtipné kráse a právě díky jeho promluvám v Gracině hlavě mě to tak neskutečně bavilo.
Už se strašně těším na další díl!

07.02.2024 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Všichni asi znají příběh Malého prince, který navštívil nespočet planet, poznal nespočet různých lidí a nikdy nepochopil myšlení dospělých.
Když se nad tím zamyslím, opravdu jsme my dospělí občas nepochopitelní a záleží nám na věcech, kterým děti nerozumí. Ale i z dětí se jednou stanou dospělí, kterým začne záležet na věcem, které jejich děti nepochopí. A tak to prostě bude vždycky.
A v tom je to kouzlo!

03.02.2024 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

B. A. Paris je autorka, jejíž knížky mě lákaly už dlouhou dobu. Když jsem na Vánoce mámě koupila tuhle knížku, byla z ní tak nadšená, že jsem se rozhodla přečíst si ji taky.
Tenhle psychologický thriller mi strašně rychle utekl, nechtělo se mi ho dávat z ruky a strašně mě zajímalo, co se z toho vyklube.
První polovina mě moc bavila, střídání pohledu z minulosti, kdy jsme se dozvěděli co vlastně k únosu vedlo, a přítomnosti, kdy Amélie prožívala nejhorší chvíle svého života zavřená v temné místnosti, bylo svižné a zábavné.
Druhá polovina už mě bavila míň, přišlo mi to strašně uspěchané a konec ještě uspěchanější. Kdyby tam byl alespoň nějaký epilog, hodnotila bych líp.
Jinak za mě fajn psycho thriller, ale nic, co by mě zvedlo ze židle.

30.01.2024 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

V téhle knížce není žádná akce, ale přesto jí je tam dost. Feyre se vypořádává s bolestí, kterou během války zažila, stejně tak její druh i nejbližší přátelé. Její nejstarší sestra Nesta se od nich odloučila, není schopná přijmout fakt, že je vílou, a to, jak na ni Cassian dohlíží, je strašně roztomilý. Moc se těším na jejich příběh.
Rhysand s Feyre jsou stejně zamilovaní jako v předchozích dílech, jejich vztah se v tomhle příběhu posouvá a vyvíjí, zároveň se toho o sobě víc dozvídají. Nahlédneme i do hlavy Cassiana a Nesty nebo Morrigan. Všechny postavy jsou prostě tak perfektně popsané, že vás zajímá vývoj nejen té ústřední dvojice, ale i všech ostatních.
Tohle je prostě srdcovka!

26.01.2024 4 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

Tak tohle byla rozhodně ta nejzvrhlejší knížka, jakou jsem kdy četla!
Čtivost se příběhu rozhodně nedá upřít, stránky mi utíkaly pod rukama i přes dlouhé kapitoly. Příběh byl zajímavý, hodně originální a zvrácený, ale to nebylo to, co mi tam vadilo.
Absolutně jsem nesnášela Tiernan. Každé její rozhodnutí mě štvalo, její myšlenkové pochody jsem nechápala a nevím no, prostě mi nesedla. Noaha a Jaka jsem měla ráda, cítila jsem s nimi, ale jak se mohla zamilovat do agresivního a násilnického Kaleba, který neřekl ani slovo? To prostě ne, pardon.

26.01.2024 3 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Na tuhle knížku jsem se těšila už dlouho, vlastně ani nevím, proč jsem ji odkládala. I když už nejsem cílovka, moc mě to bavilo. Pipa se mi jako hlavní hrdinka líbila, její myšlenkové pochody byly uvěřitelné a chytré.
Raviho humor jsem si zamilovala od první chvíle. Spolu tvořili skvělou dvojku.
Všechna tajemství se odkrývala postupně, nic nebylo uspěchané, ale ani zdlouhavé. Všechno mělo svůj důvod.
Konec mě opravdu překvapil, nenapadlo by mě, v co to nakonec vyústí.
Za mě moc fajn, propracovaná detektivka pro začínající nebo mírně pokročilé čtenáře.

10.01.2024 4 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Hra je třetím dílem série Briar-U, která volně navazuje na Off-Campus. Láme mi srdce, že první dva díly už nejsou k sehnání, protože bych si je hrozně ráda přečetla znovu.
Hunter s Demi byli skvělí. Oba mě celou knížku bavili, jejich slovní přestřelky mě rozesmívaly, až se za mnou občas lidi otáčeli.
V příběhu se vyskytují i postavy z předchozí série, takže o to víc mě to bavilo. Nevím, co víc k tomu dodat. Tohle je prostě pro mě srdeční záležitost!

10.01.2024 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

,,Čekal bych na tebe dalších pět set let. Klidně i tisíc. A kdybychom spolu neprožili ani jediný další den.. to čekání stálo za to."
Tenhle díl vás roztrhá na kusy, emočně vás zničí, ale budete ho milovat stejně jako první díly. Jen tenhle byl občas trošku nečitelný (alespoň pro mě), takže jsem mu musela pár bodů strhnout (za mě 4,8/5).
I tak ho miluju a těším se na další díl!

10.01.2024 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Za život jsem přečetla stovky knih nejrůznějších žánrů, nicméně nic, NIC, se tomuhle příběhu nevyrovná.
Tahle knížka je pořádná bichle, ale o to víc v ní najdete úžasu. Všechny postavy jsou propracované, mají svůj vývoj a příběh, Prythian je perfektně popsaný, stejně jako jednotlivé dvory.
Feyre s Rhysandem jsou naprosto úžasní, chemie mezi nimi sálá z každé stránky. Tamlin mě v tomhle díle neskutečně zklamal, ale snad to v příštím vylepší. Vedlejší postavy jsou perfektně promyšlené, nejvíc jsem si zamilovala Cassiana s Azrielem. Snad v příštím díle dostanou ještě víc prostoru.
Tohle je prostě MISTROVSKÉ DÍLO!

02.12.2023 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Když jsem před několika měsíce dočetla "Ve stínu popela" od J. Armentrautové, myslela jsem, že nemůže být nic lepšího.
To jsem se ale spletla.
Celý příběh byl od počátku až do konce perfektně promyšlený, stejně jako svět, ve kterém se odehrává. Tamlina jsem si zamilovala ihned, hlavně kvůli tomu, jak se choval k Feyre a svému lidu. A když vzal Feyre tančit na louku s bludičkami, měla jsem pocit, že tam jsem s nimi.
Až dokud se na place neobjevil Rhysand. Typický záporák s tmavými vlasy a pronikavýma očima, který mě uchvátil od prvního setkání. Oddaný královně, která netouží po ničem než uzmout si celou zemi pro sebe a žít po boku Tamlina.
Rhys je okouzlující, ale krutý. Přesto když přijde na Feyre, objeví v sobě duši.
Po delší době kniha, kterou jsem fakt nemohla odložit a ihned se vrhám na další díl!

01.12.2023 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

,,Nechci, aby ses změnila. Ani trochu. Miluju tě se vším, co k tobě patří. I kdybych mohl, nezměnil bych na tobě nic. Ovšem s výjimkou tvého příjmení."
Moje druhá kniha od autorky a určitě ne poslední. Přestože "Pozvánka" mě bavila víc, i "Šéf" mě moc bavil. Příběh byl plný humoru, svádění a narážek a i když mi ani jeden z hrdinů tolik nepřirostl k srdci, chemie mezi nimi určitě byla.
Kámen úrazu pro mě byla zápletka. Oba dva měli problémy s bezpečím, každý trochu jinak, ale základ byl stejný. Minulost Reese měla super potenciál, ale to vlastně i ta Chasova. Z obou jejich "traumat" se toho dalo vytěžit víc, takhle to pro mě byla jen nezábavná a většinou nudná vsuvka.
Jinak to byla ale příjemná oddechovka.

26.11.2023 3 z 5

Icebreaker: Keď sa ľady lámu Icebreaker: Keď sa ľady lámu Hannah Grace

,,You don't have to like me to scream my name, Anastasia."
Jeden z největších hitů TikToku, který mě nalákal natolik, že jsem si ho přečetla už v angličtině.
Icebreaker je první knížka, kterou jsem zvládla přečíst v angličtině, a musím říct, že jsem si vybrala fakt dobře. Je psaná lehkou angličtinou, takže jsem až na pár výjimek všemu rozuměla.
Co se týče příběhu, byl moc hezký. Anastasia s Natem se k sobě neskutečně hodili, chemie mezi nimi byla cítit z každé stránky. Moc mě bavili i vedlejší postavy, hlavně JJ, Henry a Robbie s Lolou.
Zápletkou byl Aaron, taneční partner Anastasie, který se k ní choval naprosto bez respektu. V jednom kuse ji schazoval, kritizoval její postavu a všechno, co dělala mimo bruslení. Všechno to ale dělal tak, že si myslela, že má ve všem pravdu. Až Nathan jí otevřel oči.
Byl to moc hezký a jednoduchý příběh, od kterého jsem ale upřímně přece jen čekala daleko víc.

21.11.2023 3 z 5

Neuvěřitelně poutavý, vtipný a poučný rozhovor s lékařem letecké záchranky a urgentního příjmu.
Marek Dvořák nám představuje detaily své práce, prozrazuje jací jsme my Češi pacienti, co ho na práci baví nejvíc a co naopak nemůže vystát. Zasvětí nás do první pomoci, seznámí nás s desítkami skutečných případů, se kterými se setkal, nebo jak se vůbec k práci na zachránce dostal.
Martin Moravec mu podává zajímavé otázky, Marek Dvořák na ně odpovídá pečlivě, nic nevynechává a sem tam přihodí i fórek, což knížce jen přidává na čtivosti.
Nemám co vytknout!

08.11.2023 5 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Do téhle trilogie jsem se pouštěla bez očekávání. Čekala jsem, že to bude podprůměrná erotická slátanina, ale nemohla jsem se víc splést.
Stejně jako první dva díly, i tenhle mě nadchl. Byl plný lásky, chtíče, sexu, smutku a slz a to je přesně to, co má dobrý román mít.
Jsem smutná, že už je konec.

08.11.2023 5 z 5