Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307426/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-xBw-307426.jpg 4 4281 872

Úžasný a mrazivý příběh na motivy Krásky a Zvířete od autorky série Skleněný trůn. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. „Oslňující svět, dokonale propracované charaktery postav a samozřejmě vrchovatě romantiky“. - RT Book Reviews „Jednoduše úchvatné … Série Skleněný trůn byla hitem, (a) tato nová řada je připravena pokračovat ve stopách Skleněného trůnu“. - Booklist „Sarah J. Maasová přichází s něčím, co může být její dosavadní nejlepší práce… okouzlující, strhující a nápadité… Budování nového světa je dokonalé, tak jak to dokáže jen Maasová!“. - USA Today... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: ekniha , CooBoo
Originální název:

A Court of Thorns and Roses , 2015


více info...

Přidat komentář

ctenarMarLnYI
08.04.2024 5 z 5

Kniha se mi líbila. I když opravdu,další díly jsou lepší. Cekově mě ale tento vytvořený svět velice zaujal.

BellaBernasconi
08.04.2024 3 z 5

Škoda, že první díl není tak dobrý jako ty ostatní. Člověk se nejdřív v podstatě umučí k smrti v tomto díle a pak si užívá ty další. Bezpochyby nejzajímavější na této knize je Lucien a Rhysand


zatoulane_knihy
06.04.2024 4 z 5

~ DVŮR TRNŮ A RŮŽÍ ~
První díl série DVORY

Za mě to byl super první díl série. Lehké seznámení s děním a dvory.

Knihu jsme četli z pohledu Feyr. Líbilo se mi, jak zde autorka nevynechala žádné pocity. Mám ráda, když jsou situace popsány opravdu z reálných pocitů, i když jde o fantasy.

Jen mě mrzí jak se zachoval Tamlin i když chápu, proč to udělal. Celkově se mi jeho postava v tomto díle velice zamlouvala. Nejvíc jsem jsi zatím oblíbila Rhyse a Luciena. Ti jsou mojí miláčci knihy.

Pak se mi zde líbila kuráž a povaha Frey a těším se jak to bude pokračovat dále. Jsem velice zvědavá jak se teď bude vyvíjet příběh a co mě dále čeká v této sérii. Určitě nemám žádné očekávání a snažila jsem se vyhýbat různým informacím, aby mi to nezkazilo radost z dalších dílů.

Knížku jsem měla přečtenou za pár dní, takže super čtivost bez nějakých zádrhelů nebo nudy. Nechybělo zde hodně akce.

Víc k tomu nevím co dodat. Opravdu za mě hodně povedený první díl. Nic tu nechybí a stojí za přečtení.

anebar
02.04.2024 5 z 5

Čtivé, nenáročné s nádechem erotiky. Kniha, která vás odprostí od strastí světa do světa vašeho mládí s Disney. Vy jste ta Kráska, která objeví své Zvíře a příběh mezi nimi, který vás doprovází stránkami.

majisek
30.03.2024 2 z 5

Vyjádřim se ke všem knihám, protože mám potřebu hodnotit knihy jako celek. 1. díl byl pozvolné vtažení do vílího světa a všech jeho zákonitostí - pobízelo to moji zvědavost. Děj nebyl příliš natahovaný, okořeněný romantikou a famózní zakončení, které nutí číst další díl. 2. díl je moje srdcovka mám ráda Rhyse versus Feyre jejich flirtování a škádlení. 3. díl už u mě pokulhává - děj je příliš natahovaný, velké množství postav, spousta chtěných magických odboček, které se vždycky odněkud objeví a vyřeší vše, co je právě třeba. Navíc už mě otravuje číst neustále o dokonalé lásce a poutu až za hrob a to říkám při vší mé úctě, že mám Feyre a Rhyse ráda, ale čeho je moc, toho je příliš.
4. díl jsem měla zapůjčený z knihovny a po prolistování jsem seznala, že čistokrevné porno se mi skutečně číst nechce. Nemám nic proti erotickým scénám, když to příjemně zpestří příběh, ale tohle už je opravdu moc. Myslím, že je fajn, nechat trochu fantazie čtenářům a ne líčit, kdo jaký co má - včetně barvy, tvaru, velikosti, stavu vlhkosti a popisu, co dělali každou vteřinu sexuální aktu.
Takže verdikt první dva díly super, ale problém, který mám s autorčiným stylem i u jiných sérií, že čím víc dílů, tím větší motanice a prekombinovanost ve všech směrech.

Tammy11
30.03.2024 2 z 5

Zřejmě mě tady fanoušci knihy ukamenují, ale za mě teda fakt ne. Asi nejsem ta správná cílová skupina...

dzejkbeltygros
29.03.2024 4 z 5

Nutno podotknout, že jsem četla první Skleněný trůn a i když bych neměla srovnávat, tak mi to nedá. Dvory jsou takové temnější, mrazivější, přišlo mi, že je tam strašně moc narážek na různé pohádky a seriály. Byla jsem z toho trochu zklamaná, měla jsem celou dobu při čtení divné pocity.
Ale neházejme flintu do žita, protože tohle je jen rozjezd něčeho velkého, spletitého a dokonale propracovaného. Dejte tomu šanci a při druhém díle vše divné pochopíte.

Ciarra
24.03.2024 5 z 5

Tak tohle byla jízda!
Nechápu, proč jsem tak dlouho odolávala!

Dávno nejsem cílová skupina a je málo knih, které mě dokážou vtáhnout do děje natolik, abych se do čtení doslova ponořila, natož u tohoto žánru. Leč, stalo se a zítra začnu další díl. Nebo spíš už dnes.

evineckY
23.03.2024 4 z 5

Kniha není vůbec špatná, ale právě nebyla ta správná
konstalace, nebo sluníčková nálada zrovna pro toto čtení,
abych si ji užila.

stelka_knihomol
17.03.2024 3 z 5

Kniha byla dobrá, to nepopírám, ovšem vzhledem k tomu, jak moc je tato série známá, jsem asi čekala něco víc. Vlastně se příběh celou dobu tak nějak nudně a zbytečně dlouze odvíjel, a doopravdy mě to začalo bavit až ke konci. Vlastně mi ale kniha přišla jako tuctová fantasy, navíc se zbytečným důrazem na lásku.
Na druhou stranu to je ovšem zajímavý nápad a chápu, že v době, kdy série vycházela, šlo o téměř průlomovou knihu, co si YA týče.
Držím se tedy zlatého středu a doporučuju vám si knížku přečíst, nejspíš v ní najdete něco víc než já.

KajinaH722
14.03.2024 5 z 5

Knihu čtu po 5 letech znova a jen letmo z toho,co si pamatuji, takže je to další poprvé a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Miluju fantasy svět a tady je vše krásné napsané a popsané. Vůbec nelituji, že jsem se do této série pustila znovu právě naopak. Zde najdeme napětí, akci, vzrušení, víly a různá magická stvoření. Nejvíc mě to začalo bavit, když přišel na scénu Rhysand toho jsem si hned zamilovala.

stejfina
11.03.2024 4 z 5

Podlehla jsem fanouškům této série a šla do toho. Po prvním díle vím jediné - nelituji! Byla jsem ke knize trochu skeptická, protože jsem četla spoustu recenzí, že první kniha nestojí za nic, musí se takzvaně přežít a pak se to rozjede. Opak byl pravdou. Kniha mě vtáhla do svého děje od samotného počátku, neměla jsem vůbec pocit, že by se něco táhlo, jako jsem to měla u prvního dílu krutého prince. Poslední třetina knihy byla naprosto skvělá. Styl jakým autorka píše je pro mě někdy až dech beroucí. Slovní obraty, slovní spojení, nápady.. vše mě velice bavilo. Hned jdu na další díl.

Aphrodite_Dess
09.03.2024 4 z 5

Původně jsem trochu váhala se čtením téhle knihy ale nakonec....wow. Je to opravdu skvělí. Jediné co mi trochu vadilo bylo že Feyra byla poněkud...řekla bych tvrdohlavá ale více výstižnější mi zní přiblblá:). Vždy když ji někdo řekl ať něco nedělá, tak to udělá. Naprosto jednoduchá hádanka ji zabere děsivé hodně času. Jinak myslím že je to opravdu skvělá kniha.

VeBruLove
05.03.2024 4 z 5

Moje jedna z prvních fantasy sériích. Mám dle mého načteno hodně a měnit můj oblíbený žánr se mi nechtělo, ale nakonec jsem se do toho pustila. Už chápu celý ten humbuk kolem. Nenechala jsem se odradit pomalejším začátkem, kdy jsme zasvěcení do fungování světa a je nám představena rodina i život ústřední postavy. Zhruba za polovinou knihy už si uděláte vztah k postavám a děj docela sviští, no a poslední část Knihy čtete se zatajeným dechem. Tamlin je moc dobrý na to, aby to byla vše pravda a Feyre je někdy až moc tvrdohlavá, protože upřímně spoustu věcí by si odpustila, kdyby prostě poslechla. A pak pan neznámý Rhysand ( nechte se překvapit). Ale kolem a kolem, bylo to boží! A nelituju čtení!

michaela0704
04.03.2024 3 z 5

Tato série, Dvory, vyšla v ČR před osmi lety a našla si velké množství fanoušků. Pro hodně čtenářů to byly knihy, které je přivedly ke čtení či do světa fantasy. Já od autorky četla první celou sérii Skleněný trůn a maximálně ji miluji, proto jsem měla vysoká očekávání, která se ale nenaplnila.

Kniha je inspirována příběhem Krásky a zvířete. Máme zde lidskou dívku Feyre, která žije v chudobě se svými dvěmi sestrami a otcem kousek od zdi, která rozděluje lidskou a vílí říši. Rodina přežívá jen díky její schopnosti lovit. Jednou zabije vlka a to spustí sled událostí.

Feyre opouští svou rodinu a lidský svět, aby žila s netvorem Tamlinem, urozeným vílím mužem z Jarního dvora. Postupně zjišťujeme, kdo Tamlin doopravdy je.

Feyre tam žije snový život. Už není chudá, může odpočívat, jíst, procházet se v zahradách, kreslit, jezdit na koni, účastnit se slavností, ale vše není tak krásné a snadné, jak se na první pohled zdá. Jarní dvůr sužuje nákaza, víly mají omezenou svou kouzelnou moc a na obličeji masky, které je skrývají před světem.

Feyre hrozí ve vílí říši různá nebezpečí, ale je pod Tamlinovou ochranou. Když se naskytne příležitost, že by se mohla vrátit zpět do lidského světa, vlastně ani nechce. Nakonec je to ona, kdo by mohla zachránit Jarní dvůr před hrozivou Amaranthou. Co ale zmůže lidská dívka?

Příběh je strašně jednoduchý, chemie mezi hlavními hrdiny téměř nulová, hádanka tak snadná, že jsem ji uhodla napoprvé, úkoly nijaké a závěr tuctový. Jediné pozitivum je, že Maasová píše čtivě, tak to alespoň trochu odsýpá.

tereziehl
01.03.2024 5 z 5

Podlehla jsem hypu na tiktoku, i když bych po knize normálně nesáhla a bylo to k mému překvapení super! Prvních 50 stran jsem si myslela, že knihu odložím, že už jsem na to asi stará, ale ještě že jsem tak neudělala. Bavil mě příběh, nemusím moc ve fantasy politiku, takže mě bavilo, že tohle bylo spíše o lidech a jejich činění, moc se mi líbil svět, místy to bylo vážně krásné. Romantická linka taky super, no zkrátka mě to fakt pohltilo. Těším se na druhý díl, o kterém se tvrdí, že je ještě mnohem lepší. :)

Tereza.Fait
29.02.2024 4 z 5

Tak jo... Moje první od Maas a jo, je to Super! Čteno v originále, takže žádné trapné pasáže :-D
Jako první knížka série je vlastně taková jakože ne uplně podstatná, nebo jak to říct... druhým dílem začíná celá ta epic love story, která je NEJ, takže kdo hledá to, musí si počkat (i když to čtenář v tu dobu ještě neví).
Pro fantasy lovers tohle je!

petitsoleill
27.02.2024 4 z 5

První kniha SJ Maas, kterou jsem četla. První kniha po letech, která mě přiměla během měsíce a půl přečíst postupně celý Maasaverse!
Ano, ten hype si ACOTAR zaslouží. Ano, druhá kniha je neskonale lepší. A právě proto - pokud někoho první díl příliš nepřesvědčí, dejte této sérii šanci. Stojí to za to.

25veronika3
17.02.2024 4 z 5

Jakože.. dost dobrý. Přečteno za dva dny, potřebuji další díl.

malýčtenář
11.02.2024 5 z 5

Snad moje první sci fi kniha, ke které jsem přistupovala s trochou nedůvěry. Nemám ráda tento žánr. Ale hned od počátku mě kniha vcucla do děje a nepustila mě. Zajímavé téma a napínavý příběh. Těším se na další díly, které zatím v knihovně nemají, bohužel.