Knihomolka_176 Knihomolka_176 komentáře u knih

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Můžu dát milion hvězdiček?
Hypotéza lásky je další z knížek, které z nějakého důvodu prosluly na TikToku. A i když nejsem zrovna Tiktok fanynka, ráda čtu tyhle populární knížky, abych zjistila, proč mají takový hype.
A tahle knížka si všechnu tu pozornost rozhodně zaslouží. Od začátku do konce jsem se rozplývala a nemohla přestat číst. Přečetla jsem už desítky romantických knížek, ale v žádné jsem se tak nenašla. Olive byla uvěřitelná, opravdová a svá a já se naprosto zamilovala do její povahy a smyslu pro humor. No a Adam Carlsen je bůh, sen naprosto každé holky. A tím nemyslím jen po fyzické stránce, která je perfektní, ale zároveň i co se týče vlastností - není ani zčásti toxický jako spousta obdivovaných charakterů, je věrný, hodný, milující a podporující.
S Olive tvořili naprosto úžasný pár, jejich chemie byla cítit z každé stránky. Už teď se mi po nich stýská a jsem si jistá, že si tuhle knížku za pár měsíců přečtu znovu.

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Dřív jsem tuhle tematiku nikdy nevyhledávala, ale když se ke mně dostala tahle knížka, neodolala jsem.
Líbilo se mi, jak je Elena nevinná, ale zároveň tvrdá a svéhlavá. A Nico byl naprosto úžasný - drsný, spravedlivý, pomstychtivý, ale nikdy na ni nebyl zlý. Ona pro něj byla vším, ani za nic by jí neublížil.
Příběh byl čtivý, stránky mi utíkaly pod rukama a líbilo se mi, jak autorka popsala italský temperament postav. Všechno bylo uvěřitelné, sexuální scény nebyly vulgární a nechutné, nýbrž krásné a duchaplné.
Jediné mínus knihy je málo kapitol z pohledu Nica, ocenila bych jich mnohem víc.
Ale co naopak musím na knize vyzdvihnout, jsou ty citáty před každou kapitolou! Hned několik jsem si jich uložila do paměti.

Polib mě Polib mě Stella Tack

Zezačátku jsem s touhle knihou docela bojovala. Jako první mi vadilo, jak autorka popsala vzhled Ryana, protože upřímně nejsem na kluky s dlouhými vlasy a piercingy všude po těle, nýbrž to je jen můj subjektivní názor, za to body nestrhávám.
Místy mi přišlo, že jejich vztah byl trochu přitažený za vlasy, aby byl "zajímavý". Některé reakce byly přehnané.
Co jsem si ale zamilovala, byly vedlejší postavy. A taky to, jak si Ivy navzdory přáním svého otce stála za svým.

05.10.2023 3 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Tahle kniha je už 13., co jsem za tenhle měsíc přečetla, a musím říct, že lépe jsem leden zakončit nemohla
Příběh Avy a Knoxe mě zasáhl. Jejich vztah vzkvétal pomalu, zatímco oba zápasili se svými démony. Pomáhali si, zbližovali se a jejich láska byla uvěřitelná a silná.
Autorka skvěle vystihla emoční stránku knihy, až jsem měla občas pocit, že čtu příběh na základě reálných událostí.
Co mě ale zklamalo, byl konec. Na můj vkus byl moc uspěchaný, autorka ho mohla trošku protáhnout a udělat ho romantičtější. Ale to je jen můj názor.
Jinak byla kniha naprosto skvělá.

Koruna Koruna Kiera Cass

Wau, tak tohle bylo naprosto úžasné. Hltala jsem naprosto každé slovo, rozplývala se nad každou romantickou scénou a smála se, když Henri zdravil Eadlyn pokaždé tím jeho: "Dobrý den dneska". Zamilovala jsem si naprosto každou postavu. Všechny postavy měli vlastní příběh, vlastní problémy a všechno tam bylo popsáno a vysvětleno, nezůstaly mi žádné nezodpovězené otázky.
Obdivovala jsem Eadlyn, jak stavěla zájmy svých poddaných nad svoje, jak ohleduplně se postavila k přáním svých nápadníků a hlavně jak všechno udělala s vladařskou ctí a sílou. Takovou královnu by chtěl každý, tím jsem si jistá.
Myslím, že se mi knihy s Eadlyn líbily ještě víc než ty původní o Americe. Opravdu všem vřele doporučuju, protože tahle série opravdu stojí za to.

Dcera Dcera Kiera Cass

Přestože jde vlastně o stejnou zápletku jako v prvních dílech, vůbec jsem se nenudila. Momenty, které Eadlyn s nápadníky prožívala, byly unikátní, žádný z nich se v ničem nepodobal tomu, jak se seznamovali její rodiče.
Přestože většinou hned na začátku víme, s kým hlavní hrdinka na konec skončí, tady si tím nejsem vůbec jistá. Líbila by se mi hned s několika nápadníky

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Při čtení jsem byla střídavě unešená a znechucená. Ale ne tak, že by se mi děj nelíbil, ale tím, jak se Alex choval. Byl majetnický, toxický a násilnický. Všem kolem Avy vyhrožoval smrtí, protože měl dojem, že na ní má výhradní právo. V knize se jí to líbilo, nýbrž v reálném světě by ho za to nakopala do.. víte kam. A nazývat jí při sexu děvkou? Pardon, ale to už je moc i na mě.
Přesto ale na něm bylo něco, co mě upoutalo, fascinovalo a děsilo zároveň. Chápu, proč ho tolik dívek po světě platonicky miluje, protože my holky máme (bůh ví proč) slabost pro zlý hochy.
Když bych to měla shrnout, příběh se mi líbil, i když to úplně nebyl můj šálek čaje. Určitě si přečtu i další díly.

První První Kiera Cass

Třetí díl byl naprosto senzační. Děj měl spád, bylo tam spoustu zvratů a taky romantiky, která byla jako ve všech dílech jemná a roztomilá.
Normálně bych hodnotila plným počtem hvězdiček, ale první díl se mi přece jen líbil o trošku víc
Tahle série je rozhodně jedna z nejlepších v tomhle žánru a už teď se mi po ní stýská

Elita Elita Kiera Cass

Kniha je stejně čtivá jako první díl, přečetla jsem ji během jednoho dne. Co mi ale vadilo, bylo to, že se schází s Aspenem a Maxonem najednou a není si schopná vybrat. Až už to bylo místy otravné, jak pořád nevěděla koho vlastně miluje víc.
I tak ten příběh miluju

Selekce Selekce Kiera Cass

Já osobně tuhle knihu naprosto miluju, jelikož už jsem ji teď přečetla podruhé. Miluju ten příběh, miluju ty postavy a opravdu mě nenapadá nic, co bych této knize vytkla.
Pokud máte tenhle typ knih rádi, vřele ji doporučuju

Vše, čím jsme nikdy nebyli Vše, čím jsme nikdy nebyli Alice Kellen

Tenhle příběh mě neuvěřitelně zasáhl. Autorka popisovala její pocity ze ztráty naprosto realisticky, nepřeháněla to a o to uvěřitelnější příběh byl.
Sledovat její progresy a to, jak se do ní Axel zamilovává, bylo neskutečně dojemné a silné. Člověk s nimi prožíval všechno - od západů slunce, po rozhovory o kreslení a smrti až po jejich polibky. Všechno bylo tak reálné, až jsem měla občas pocit, že jsem tam s nimi.
Celou knihu jsem byla přesvědčená, že dám plný počet hvězdiček. Jenže ten konec mě zklamal. Byl na můj vkus moc uspěchaný a nevysvětlený, což částečně chápu, protože bude vycházet druhý díl, na který se už teď nemůžu dočkat.
Každopádně musím říct, že tahle knížka patří mezi ty nejlepší, co jsem za poslední dobu četla

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Musím říct, že mě tohle téma neskutečně bavilo. Bylo to originální, nikdy jindy jsem nic podobného nečetla a hlavně kvůli tomu jsem knížku ohodnotila tak vysokým počtem hvězdiček.
Knížka je čtivá, stránky vám utíkají pod rukama a vy si celou dobu říkáte, jak může existovat někdo takhle dokonalý.
Jediná věc, která mi vadila, byla její až příliš velká zarputilost ohledně toho, že nechce vztah. Že ona na romantiku prostě není.

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Tak tohle pro mě bylo překvapení! Upřímně jsem ze začátku nečekala, že se mi kniha bude tak líbit. Poppy byla úžasně střelená, smůla se jí lepila na paty a já si užívala každou stránku. Ryan byl přitažlivý a i když dost často napružený, pro Poppy sem tam našel i úsměv

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Když jsem si pořídila tuhle knížku, neměla jsem žádná velká očekávání. Říkala jsem si, že to bude jen další průměrná romanťárna, která, ač slibuje humor, vtipná vůbec nebude.
Ale opak je pravdou! První polovinu knihy jsem se řechtala v jednom kuse, druhou polovinu jsem se rozplývala nad vztahem, který si mezi sebou Ben se Serou budovali.
Líbilo se mi, jak s ní Ben v jednom kuse flirtuje a dává jí najevo, jak je krásná. To už se dneska moc neděje a je to velká škoda.
Ben je prostě přesně ten typ postavy, kterou bych nazvala "husband material".
Rozhodně doporučuju přečíst, protože tohle bylo jedno velké překvapení!

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Další krásný příběh. Další várka bolesti, smutku a ztráty, ale také lásky a štěstí.
Do vztahu mezi Lake a Willem jsem se zamilovala od první stránky. Postupně mě začalo štvát, jak se Will chová, ale to na konci dokonale vyžehlil. Jejich záliba v poezii a slamu byla skvělá, bylo to zase něco nového a hodně emotivního.
Tuhle knížku bych nezařadila mezi nejlepší od Colleen, ale pořád je to hezký příběh, který určitě stojí za přečtení

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

(SPOILER) Další Colleen Hoover, další bomba. I když tentokrát musím říct, že mě příběh nezasáhl tolik jako její předchozí knihy. Celý ten nápad s nehodou mi přišel naprosto úžasný, její bolest byla silná a neskutečně jsem s ní soucítila.
Colleen neumí psát špatně, to už dávno vím, takže i tahle kniha byla perfektní. Jediné, co mi tolik nesedlo, byl závěr. Celých 330 stran se Kenna touží setkat s dcerou a dočká se až na posledních dvaceti stránkách.. Celé to odpuštění od Scottyho rodičů mi přišlo příliš rychlé na to, že ji 5 let nenáviděli. A to, jak ji její dcera přijala, mi přišlo taky zvláštní.
Nicméně to jsou jen moje subjektivní názory, objektivně je to nádherný příběh od nejlepší autorky tohoto žánru. Rozhodně stojí za přečtení!

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Brečím, brečím a zase brečím. Stejně jako u každé knížky od Colleen.
Tahle knížka je hrozně důležitá. Probírá otázky manželství, neplodnosti, života bez dětí, lásky, strachu a poukazuje na to, jak si musíme vážit toho, co máme, a netruchlit nad tím, co mít nemůžeme.
Každá emoce v knize byla popsaná tak, že jsem měla pocit, že ji sama prožívám. Cítila jsem s Quinn, cítila jsem s Grahamem. Oba dva jsem tak dokonale chápala a celou knížku jsem si říkala, jak museli být oba silní, aby to přežili. Sama nevím, jestli bych to přežila.
Stejně jako každou knihu od Colleen, rozhodně si ji přečtěte. Věřte mi, nebudete litovat.

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tohle jsem ani náhodou nečekala, když jsem se do knížky pustila. Nečekala jsem tak krutý příběh, toxicitu a lásku, která zdá se překoná naprosto, NAPROSTO všechno. Jsem plná emocí, které nedokážu vyjádřit, což se mi snad po knížce ještě nestalo. Ale ten konec?? Vůbec nevím, co si o tom myslet.
Colleen opět potvrdila svou genialitu, která v téhle knížce dosáhla jiné, vyšší úrovně. Tenhle příběh má prostě všechno, co má mít. A když říkám všechno, myslím to doslovně.
Četla jsem od Colleen už hodně knih, ale tahle byla po To nejlepší v nás bezkonkurenčně nejlepší.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Umí Colleen vůbec psát špatné knížky?
Tenhle příběh byl naprosto dechberoucí. Nechyběla v něm bolestivá minulost, nesnesitelná touha, láska, žárlivost, bolest a smutek. Měl všechno a přesně proto byl tak dokonalý.
S každou další knížkou od téhle autorky mi dochází, že ať už si od ní přečtu cokoli, nikdy nesáhnu vedle

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Když jsem před pěti hodinama zasedla k téhle knížce, říkala jsem si, že jen pokročím o pár stránek. Teď je ale 23:45, jsem na konci příběhu a já konečně přestala bulet jako želva.
Ani nevím, jak bych tuhle knížku ohodnotila. Napadají mě slova jako dokonalá, dechberoucí, krásná a dojemná, ale žádné z nich by plně nedocenilo kvalitu tohohle příběhu.
Zprvu se to zdálo jako klasická romanťárna, která ale vůbec nebyla klasická, protože Colleen prostě neumí psát průměrné knížky.
Posledních sto stránek jsem prakticky probrečela. Nechci Vám to spoilerovat, tak řeknu jenom tohle: Pokud jste tuhle knihu nečetli, nevíte, co je láska.