Knihomolka_176 Knihomolka_176 komentáře u knih

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Od téhle knížky jsem očekávala jen jednoduchý erotický román, co spíš než román bude připomínat dialogy z porna.
Nemohla jsem se víc splést.
Tohle byl naprosto skvělý příběh. Zamilovala jsem si každou postavu, protože každá měla něco do sebe.
Nejvíc ale samozřejmě Aidena, který se sice místy choval naprosto šíleně a na pěst, ale pro Elsu by zničil celý svět. Žárlil na ni, všem dával jasně najevo, že patří jemu. Zároveň k ní byl ale místy hodný, zbavil jí strachu z neznáma. Probudil v ní to, co netušila, že v ní je.
Jenže Elsa má kolem něj pořad spoustu nezodpovězených otázek, jako proč jí hned první den oznámil, že ji zničí? Co před ní tají? A proč si nedokáže vzpomenout na deset let ze svého života?
Po tom konci se okamžitě vrhám na další díl

PS: Kdyby se příběh odehrával na vysoké a ne na střední a hlavním hrdinům by nebylo 18, ale aspoň 20, hodnotila bych o trošku líp.

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Láska po Španělsku - další tiktok senzace, která mě nesměla minout. A já jsem za to vděčná! Dvojice, která z nenávisti přešla k lásce, je přesně to, co mám nejradši, takže jsem věděla, že nebudu zklamaná.
Aaron Blackford je přesně ten hrdina, kterého chce mít doma každá holka - pozorný, vtipný, sexy a pro Linu by udělal první poslední. Jediné, co bych vytkla, je to, že ji oslovoval kotě, což já z hloubi duše nenávidím, ale věřím, že tady je to jen naprd překlad.
Lina byla neskutečně vtipná, hlavně v první polovině knihy jsem se řechtala nahlas prakticky všemu, co vypustila z úst.
Zkrátka tohle je další romantická knížka, která by neměla minout žádného fanouška romantiky, humoru a sexy mužů v obleku.

Skóre Skóre Elle Kennedy

Za mě nejlepší díl série. Deana jsem si zamilovala, hlavně jeho humor, zprávy, které Allie psal, to, jak starostlivý byl a jak byl ochotný pro ni udělat první poslední (dokonce se nechat nachytat s Winstonem ve vaně - kdo četl, rozumí ).
Allie díky němu pochopila, co vlastně chce. Na rozdíl od Seana ji Dean v jejím hereckém snu podporoval, stejně jako ona podporovala ty jeho.
Jednoduše naprosto úchvatná kniha!

Touha Touha Tracy Wolff

Zpočátku jsem si myslela, že mě to bude šíleně bavit, ale s každou další stránkou mě to bavilo míň a míň. Děj se místy hrozně táhl, Grace ani Jaxon mi nějak nedokázali přirůst k srdci a jediná postava, kterou jsem si upřímně oblíbila, byla Macy. Líbilo by se mi, kdyby měla v chystaném druhém díle víc prostoru.
Námět se mi líbil, přišel mi i docela originální, ale zároveň hrozně nevyužitý. Posledních sto stránek jsem přečetla rychle, závěr mě bavil a díky otevřenému konci si přečtu i další díl, který by mohl být už zajímavější a taky akčnější. Aspoň v to doufám.

Omyl Omyl Elle Kennedy

Druhý díl série Off-Campus mě opět nezklamal. Příběh Logana a Grace byl opět kouzelný, Logan mě dokázal rozesmát stejně dobře jako Garrett v prvním díle, který se mi ale přece jen ale líbil o maličko víc.
Grace byla po létě opravdu jiným člověkem, dala to všechno Loganovi sežrat a dobře vymyslela to, jak si ji může usmířit.
Taky oceňuju to, že se v příběhu vyskytují ji Garrett s Hannou.

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Páni, tak tohle bylo úžasné. V životě jsem žádný komiks nečetla a teď nechápu proč. Všechny ty ilustrace, jejich vzrůstající láska - bylo to naprosto úchvatné a dojemné.
Myslím, že o Srdcerváčích slyšeli snad všichni, minimálně z řádek čtenářů, takže tušíte, o čem příběh pojednává. A teď víte, že to je naprosto skvěle zpracovaný příběh pojednávající o první lásce a o tom, jak přijmout, že patříte do LGBTQ+ komunity.
Rozhodně stojí za to.

Návrh Návrh Elle Kennedy

Je málo knih, ke kterým se pravidelně vracím, a tohle je jedna z nich.
První díl nejlepší série Off-Campus je kniha, která ve mně probudila lásku ke čtení, psaní a hokeji.
Chemie mezi Garrettem a Hannou byla hmatatelná z každé stránky, rozplývala jsem se nad každou stránkou, nad každým jejich rozhovorem, smála jsem se, brečela dojetím a byla jednoduše unesená.
Knihy v nás čtenářích mají vyvolat emoce a tahle knížka, celá tahle série, je ve mně vyvolávala každým slovem. Každou větou, každým úsměvem.
Téhle sérii patří celé mé romantické srdíčko.

05.10.2023 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Útlá knížka plná krásně ilustrovaných konverzací na messengeru - to jsem od této knížky čekala a vlastně i dostala. Titul je řazen do YA, což kvůli věku hlavní hrdinky, které má být (tuším) 17, sedí.
Začátek příběhu byl skvělý. Bavila jsem se u každé stránky, snažila se přehlédnout, že se hlavní hrdinové chovají příliš dětinsky na to, že už jsou skoro dospělí, a fakt jsem si myslela, že v podobném duchu se bude ubírat příběh i dál.
Což on se vlastně i ubíral, ale všichni tři hlavní hrdinové se chovali tak dětinsky, až to občas nešlo vydržet. Od druhé poloviny už jsem se do čtení nutila.
Některé momenty byly krásné, knížka je fakt úžasně a originálně zpracovaná a před pár lety bych se do ní zajisté zamilovala, ale asi už jsem na tenhle žánr moc stará.
Pokud je vám ale kolem patnácti let, toužíte po té kouzelné první lásce a milujete čokoládu, bude Vás to bavit.

Král Král Devney Perry

Tak tohle se mi moc líbilo! Příběh byl nenáročný, nechyběla v něm přitažlivost mezi hlavními hrdiny, která v Bryce zapříčinila potřebu zjistit, jestli tu ženu opravdu zavraždil Dashův táta. Detektivní zápletka byla zajímavá, ale vlastně neukončená, což mě mrzelo. Jinak to byl hezký příběh, který byste si určitě měli přečíst, pokud máte slabost pro "zlobivé" motorkáře stejně jako já

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Tuhle knížku jsem si pořídila díky velmi kladné recenzi, kterou jsem tady na instagramu četla. Říkala jsem si, že by to mohlo být podobné jako příběhy od Colleen Hoover, ale bohužel jsem se spletla.
Životy Tristana a Elizabeth jsou tak strašně těžké, až je to skoro neuvěřitelné. Všechny ty jejich reakce mi přišly lehce přitažené za vlasy, o jejich rozhovorech nemluvě.
Nepopírám, že to bylo čtivé a nápad dobrý, ale bylo tam pro mě až příliš neuvěřitelných věcí, příliš náhod a spojení mezi nimi, která už byla prostě moc. A u posledních pár stránek jsem chvílemi vyvracela oči, protože mi přišlo, že z toho autorka chtěla udělat něco, čím to nikdy nemělo být - už to prostě bylo moc přeplácané.
PS: Ta obálka se fakt nepovedla.

05.10.2023 2 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Tak tohle byla bomba. Od první dvoustránky, na které je nádherně nakreslená mapa království Lasanie, přes 600 stran plných dobrodružství, bolesti, lásky a ztráty, toho, jak se hlavní hrdinka dozvídá, že to, v co celý svůj život věřila, je lež a že je její život předurčen k větším věcem, než jen zabít prvotního boha smrti, kterým je ve skutečnosti laskavý a krásný muž, ke konci, který nechává volný prostor pro pokračování.
Pokud máte rádi žánr YA fantasy, tahle knížka vás nesmí minout.

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Druhý díl série Strašidelné domy od Darcy Coates se mi líbil o dost víc než první. Napětí bylo popsáno stejně dobře jako v prvním díle, ale celkově ten příběh se mi líbil víc. Daniela jsem si ihned oblíbila, snadno se mi s ním soucítilo. Pokud jste fanoušky hororů, tahle série by vás neměla minout.

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Jak se mi první díl série tolik nelíbil, tenhle byl naprosto úžasný. Rhys byl úchvatný, choval se k Bridget uctivě, ale zároveň nestoudně. Nenazýval jí děvkou jako Alex Volkov Avu v prvním díle, ale říkal jí princezno.. bože.
Tenhle díl si rozhodně musíte přečíst

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Tak tohle byla bomba. Fakt mě nenapadají slova, kterými bych mohla dostatečně vyjádřit dokonalost tohohle příběhu.
Jejich vztah se vyvíjel pomalu, přesně jak je to pro autorku typické. Prakticky z cizinců se z nich stali něco jako přátelé, kteří se o sobě každým dnem dozvídají nové věci. Navíc když někdo vypadá jako Aiden, naprosto úchvatný, tmavovlasý, vysvalovaný a zachmuřelý fotbalista, jak by se do něj někdo mohl nezamilovat?

Kopírák Kopírák Sam Holland

Neskutečně čtivý thriller, detailně popsané vraždy a spousta krve. A nechybí ani kapitoly psané z pohledu samotného vraha, což dost cením.
Během celé knihy jsem si myslela tak pětkrát, že vím přesně, kdo to udělal. Toho správného jsem ale uhodla až před samotným koncem.
Knihu jsem nedokázala odložit, byla jsem stejně posedlá jako policisté, abych už konečně zjistila, kdo to do háje celou dobu dělal.
No a když se to konečně dozvíme a všechny dílky do sebe zapadnou, nastává Epilog, ve kterém zjistíme, že je vlastně všechno úplně jinak.
Nebýt toho konce, dám plný počet hvězdiček.

Kulti Kulti Mariana Zapata

Páni, tak tahle knížka mi neskutečně zlepšila náladu. Oba hlavní hrdiny jsem si okamžitě zamilovala. Sal byla vtipná a cílevědomá, nebrala se příliš vážně a dokázala se postavit za to, co chtěla. I když to znamenalo postavit se svému idolovi a novému trenérovi. Kulti oproti tomu arogantní, chvílemi až zlý a sobecký, ale přesto naprosto úžasný a sexy chlap.
Jejich vztah se vyvíjel pomalu - od cizích lidí se z nich postupně stali přátelé, kteří by se jeden za druhého porvali. Doslova.
Jediné, co bych ocenila, by bylo víc intimností mezi hlavními hrdiny, ale to je opravdu maličkost.
Tahle knížka je moje první od této autorky a už se nemůžu dočkat, až si od ní přečtu další knihy, protože už teď můžu říct, že se z ní stala po Colleen Hoover moje nejoblíbenější spisovatelka.

05.10.2023 5 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Na tuhle knížku jsem se fakt těšila, protože námět a hlavně ta obálka se mi hrozně líbili, ale nemohla jsem být víc zklamaná.
Děj se neskutečně táhl, přestože má knížka jen necelých 300 stran, hlavní hrdinové mi přišli naprosto nijací, jako by neměli žádnou osobnost ani názory.
Rhysova kletba se omylem rozšířila na celé město, ale projevovala se zaprvé dost zvláštně a hlavně mi přišlo zvláštní, že nikomu z jeho obyvatel nepřišlo divné, že v knihovně lítá duch a po městě běhají lebky. A taky že hlavní hrdinové to nijak neřeší, ale trápí je jen jejich sexuální přitažlivost, která z jejích rozhovorů ani chování nijak nevyzařovala.
Určitě se ke knize nevrátím a pokud patříte k náročnějším čtenářům jako jsem já, líbit se vám nebude.

05.10.2023 1 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Obvykle horory moc nečtu, ale tenhle mě přesvědčil o tom, že bych měla začít. Autorka skvěle vykreslila atmosféru, perfektně stupňovala napětí a závěr byl naprosto šílený a nečekaný.
Jednu hvězdičku jsem strhla za to, že by ten závěr podle mě mohl být o něco delší. Uvítala bych lepší vysvětlení.
Už se těším na další díly!

Leť & zapomeň Leť & zapomeň Nena Tramountani

Tenhle příběh byl jedním slovem milý. Hlavní hrdinové byli fajn, ale nijak zvlášť mi k srdci nepřirostli. Zápletka nebyla ničím zajímavá, konec jako u všech knížek tohohle žánru předvídatelný, ale to mně osobně nijak nevadí.
Dřív bych asi hodnotila lépe, ale od doby, co čtu Colleen Hoover, mám o dost vyšší nároky než dřív.

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Tahle knížka měla zajímavou a originální zápletku, to musím uznat. Jenže taky byla zdlouhavá, místy nezábavná a já měla problém nepřestat číst.
Hlavní postavy mě nijak nezaujaly, co se mi ale líbilo, bylo, jak všechny propojila Jasperova smrt. Taky to, že se díky psaní Hailee s Jasperem seznámila a i po jeho smrti by udělala cokoli, aby se jeho příběh dostal na světlo.
No a to dlouho očekávané tajemství mě překvapilo, ale nebylo to nic, z čeho bych si sedla na zadek.
Jelikož jejich příběh neskončil ani po více jak 400 stranách, přečtu si i pokračování, i když určitě až s odstupem.