Kitty Kitty komentáře u knih

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Mark Twain (p)

Hodně zajímavá knížka, nutící čtenáře k zamyšlení o lidské společnosti. Myslím, že mi bude ještě dlouho ležet v hlavě. Super!

19.05.2017 5 z 5

Královny nemají nohy Královny nemají nohy Vladimír Neff

Knihu jsem už přečetla kdysi, nyní jsem se k ní vrátila a znovu jsem se bála a radovala s hlavním hrdinou. Možná v knize vidím víc, než je, ale musela jsem se zamyslet nad pravdomluvností za každou cenu, nebo třeba kam vede snaha pomoci a být spravedlivý, pokud má člověk možnost řídit a rozhodovat. Super čtení!

02.04.2017 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Skvělá krimi na nedělní odpoledne... aha, on je pátek, tak na páteční odpoledne a pár večerů k tomu :)
Myslím, že se mi příběh nevryje navždy po paměti, ale příjemně zabavil.

01.11.2019 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Knihu jsem četla shodou okolností v době vlastního "milníku v životě" a váhala jsem a stále váhám, jestli není pro mě návodem, jak tu svojí situaci řešit (třeba Svatojakubským putováním). Vnímám knihu daleko intenzivněji a emotivněji a dokážu se vcítit do hlavní postavy.
Ale ne, jsem větší srab, tak si příběh prožiju jen na stránkách knihy. A děkuji za ní.

07.04.2019 5 z 5

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Už tu byla asi řečeno vše. Laskavý a hodný člověk v moci zločinců své doby...

23.08.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha od tohoto autora a docela se mi líbila. Řekla bych klasická "severská krimi". Postupně vychází najevo charakter jednotlivých postav, zajímavá zápletka, trocha napětí, prostě vše, co od krimi očekávám.
Přečtu si další.

24.05.2018 4 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Jak říkal kamarád, " život je příliš krátký na to, abychom četli něco, co nás nebaví". Začínám mít obavy, že ji nedočtu :(
Tak nějak o ničem, jen všude samý čekající anděl...

24.04.2018 1 z 5

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Jak já hlavní hrdince jako náctiletá zaviděla...

27.10.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Série se mi líbí, u tohoto dílu mi vśak silně nesedl námět.

04.12.2019 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Sedmá kniha v sérii už začíná být trochu přitažená za vlasy. Jinak se čte dobře, napínavá od začátku do konce, prostě "klasická severská krimi" :)
Otevřený konec slibuje pokračování, i když nevím, zda toho už nebude moc.

05.05.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Od Kinga jsem nic nečetla, tak nemohu jako jiní srovnávat. Mě se propletený příběh líbil, bylo to napínavé, dvě časové osy tomu přidávají na zajímavosti. Za mě dobrý.

16.03.2019 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Čtení na zlepšení nálady, málokdy se směju nad knížkou nahlas.
Odlehčený román plný vtipu a hlášek.
Doporučuji

10.01.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Příběh ze života, situace každému důvěrně známé popsané s humorem a lehkostí. Bavila jsem se. Vše ostatní už bylo řečeno.
Doporučuji.

10.01.2018 5 z 5

Pohádky a obrázky Pohádky a obrázky Vladimír Sutějev

Knihu jsem zdědila po mé starší sestře, léta jsem ji měla schovanou, poté předala dceři a nyní z ní čte mé vnučce.

Malevil Malevil Robert Merle

Super kniha! Určitě se k ní zase vrátím

07.03.2017 5 z 5

Super čtení. Kniha mě nadchla, vtipným zakomponováním skutečné historie do Alanova příběhu. Trochu připomíná Forrest Gump.

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Ještě nejsem ani v půlce a pochybuji, že se do Jeruzaléma dostanu. Nechápu vysoké hodnocení, nepřijde mi to ani zábavné, ani vtipné. Nějak mám pocit, že dnes už může vydat knížku kdekdo. Zápisky z cest, kde jsem co jedla a že mě bolely nohy, mám v šuplíku taky. Ale to je jen pro mě, pro někoho jiného to nemá žádnou hodnotu.

21.04.2024 1 z 5

Smrková Tišina Smrková Tišina Kristýna Sládečková

Neurazí a nenadchne a asi zítra si už nebudu pamatovat, o čem to bylo. No, vlastně ano, autorka psala zrejmě tuto knihu hladová, protože je tam na můj vkus příliš o tom, kdo co jedl.

04.03.2023 2 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Jako předchozí knihy - má spád, napětí, celkem i logiku. Čte se dobře.

14.05.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Byla by to druhá kniha za sebou, kterou jsem nedočetla, proto jsem statečně vydržela až do konce. Pro mě nereálné, pubertální chování čtyř dospělých lidí, prošpikovanou vulgaritami. Pokud si někdo takto představuje reálný život, byť v době krize středního věku, tak ho úpřimně lituji.
Docela určitě nebudu patřit mezi čtenáře tohoto autora, a jak níže píše Chesterton, "raději vodu, než krabičák" .

01.04.2019 odpad!