Léto, jako když vyšije

Léto, jako když vyšije https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16530/bmid_leto-jako-kdyz-vysije-AfA-16530.jpeg 5 231 71

Je to příběh pražské studentky Zuzky Ledvinkové, která své prázdniny tráví místo ve vytoužené cizině, kam odjíždí většina jejích kamarádek, u své tety na Českomoravské vysočině. Pozná tu partu chlapců a děvčat z pionýrského jezdeckého kroužku, zúčastní se jejich putování kočárem taženým párem koní do Jižních Čech a na Moravu a prožije v kruhu svých nových přátel nejkouzelnější prázdniny plné romantiky, dobrodružství a veselých příhod. Do Prahy se vrací jiná Zuzka, bohatší nejen o mnoho životních zkušeností, ale i lidsky vyzrálejší. Kniha vydaná v roce 1979 jako její první vydání... celý text

sycek
10.04.2024 5 z 5

Báječná kniha mého dětství,po letech jsem se k ní ráda vrátila.

twigxi
01.07.2023 4 z 5

Parta deti kolem koni, co lepsiho jako cteni k vode?

Verouš23
06.04.2023 5 z 5

Bezvadná kniha, moc se mi líbí a často se k ní vracím. Skvělé letní čtení pro všechny věkové kategorie.

Petra-Nela
21.03.2023 5 z 5

Knížku jsem objevila náhodou ve veřejné knihovně na vlakovém nádraží ve Znojmě. Vzala jsem si ji protože se mi hodila do výzvy. Je to dívčí román ale velice krásný příběh, moc se mi to líbilo. Takže knížku si nechám.

Dalia
20.03.2023 5 z 5

Milovala jsem tuto knížku. Prázdninový příběh jako vyšitý.

peeetta
07.02.2023 4 z 5

Už v dětství jsem po této knížce pokukovala, mamka ji měla v knihovně, ale nikdy jsem se k ní nedostala. Dívčí čtení o prázdninách Zuzky, která spolužákům řekla, že pojede do Španělska. Nakonec to vše bylo jinak. Odpočinková četba.

Nofar197
28.11.2022 5 z 5

Přesně toto vydání jsem objevila u kamarádky na chatě o prazdninach roku 1987. Pražská dívka Zuzana závidí svým spolužačkam a kamarádkám cesty do ciziny, bojí se, aby se nestala terčem posměchu - a nakonec objevuje krasu rodné země, konkrétně Vysočiny, prave životní hodnoty i čemu by se chtěla v životě profesně věnovat. Skvělá knížka pro dospívající mládež, kterou by si měl přečíst každý.

Šarno11
03.07.2022 5 z 5

Knížka se mi moc líbí, také mám moc ráda koně.

Forestwalker
09.06.2022 4 z 5

Také jsem četl eknihu zdarma, je založena na vydání z roku 1995. Kniha je samozřejmě mnohem starší, přesto na mě dýchla devadesatková atmosféra, kdy se všichni triumfovali, kam pojedou na dovolenou a za hrdinu byl ten, kdo jel do nějaké exotické země. Třeba do Tuniska. Válení na pláži jsem vždy nesnášel, takže jsem se mezi kolegy v práci cítil asi jako románová Zuzka mezi svými spolužáky.
Bývalo jistou dobu zvykem přepisovat knížky z období minulého režimu (nejznámější obětí je asi Honzíkova cesta). Ale tady to zas tolik nevadí, stačí se probojovat první kapitolou, řečmi o hroutícím se státním statku a pak už se rozjede příjemný prázdninový příběh o dětech a koních.

Kukinka1981
19.05.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala jako holka. Nevím proč, ale zůstala v knihovně nepřečtená. Teď si ji přečetla má desetiletá dcera a celá nadšená mi oznámila, že si knížku musím přečíst, protože je úžasná! Poslechla jsem a dávám dcerce za pravdu. Krásný příběh letních prázdnin, který si přeje zažít každá náctiletá slečna poblázněná do koní.

Gracinka
14.05.2022 4 z 5

Knížka mého mládí. Sympatické postavy, ubíhající dej, příjemné prostředí.
Hvězdičku strhávám za to, že si autorka nezjistila víc o práci s koňmi. Situace typu: sednu a jedu, když kůň neposlouchá, tak mu dám bičem, tak by to opravdu vypadat nemělo. Přesně proto si pak každá druhá slečinka myslí, jak je jízda na koni jednoduchá.

gratia
03.04.2022 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dívčích knížek. Se sestrou jsme tehdy hltaly vše o koních, dnes jsou takových knih plné regály, ale tehdy to bylo jiné. Snila jsem, jaké by bylo prožít takové dobrodružství. Zklamalo mě, když jsem teď četla e-knihu, kde je příběh značně osekaný, úplně se z ní vytratil psychologický podtext, kde Zuzka řeší, jak zamaskovat svou lež o cestě k moři. Pozvání k tetě je vítaný únik, jen netuší, že zde prožije pořádné dobrodružství. A hlavně musí sobě i ostatním dokázat, co v ní skutečně je. Rozhodně doporučuji přečíst původní verzi.

4345
24.03.2022

Kniha mého dětství, tenkrat jsem hlavní hrdince záviděla, že má možnost jet na tábor s koňmi ..
Doma mám původní vydání, musím si udělat čas a znovu si jí přečíst, bude zajímavé to srovnání po letech.

mcabr
04.01.2022 5 z 5

Moje oblíbená knížka. Líbilo se mi to prostředí s koňmi, léto. Něco co by chtěl člověk zažít.

martisko3
28.06.2021 3 z 5

Pěkná kniha na léto, odpočinková. Tyhle koňské knihy mám od dětství ráda, věk na tom nic nemění. Čekala jsem, že se děj bude víc točit kolem koní, ale byli spíš jen kulisou...

Pebra
01.04.2021 2 z 5

Z dětství mám na knihu báječné vzpomínky, jistě bych tehdy dala pět hvězd. Dneska jsem se zkusila začít do e-knihy, které se tu nabízí, a musím přestat. Nějak nejsem schopná strávit změny, které nejspíš při reedici v roce 1995 do knihy připsala snad? sama autorka. Nejspíš chtěla knihu přizpůsobit novým porevolučním podmínkám, ale omlouvám se, mně to přijde zbytečné, bůhvíproč okázalé, jako možnost cestovat na Západ atd. a nesmírně mě to tahá za uši. Ach jo.

martineden
27.03.2021 5 z 5

Nostalgie z dětství, ale hlavně koně!

Gilnien
06.03.2021 4 z 5

Knížka mého dětství. Po letech na mě vypadla, když jsme se synem vybírali, co si přečteme, tak jsem si řekla, že se na ni podívám s odstupem. A nezklamala. Na postavy se člověk už kouká jinak, ale ta atmosféra horkého léta působí pořád stejně.

Elina_Berg
02.01.2021 5 z 5

Krásná knížka, kterou jsem četla na táboře. Vtáhne vás do minulých let kdy neexistovaly žádné počítače a telefony. Moc se mi líbilo prostředí, prostě venkov plný dobrodružství a smíchu.
Ideální knížka na léto, kdy si potřebujete oddechnout od téhle doby.

Appipi
24.11.2020 5 z 5

Nej kniha mého dětství! Dodnes znám básničky z ní a díky ní jsem se dostala k malbám Vojtěcha Sedláčka.