Léto, jako když vyšije

Koupit

Je to příběh pražské studentky Zuzky Ledvinkové, která své prázdniny tráví místo ve vytoužené cizině, kam odjíždí většina jejích kamarádek, u své tety na Českomoravské vysočině. Pozná tu partu chlapců a děvčat z pionýrského jezdeckého kroužku, zúčastní se jejich putování kočárem taženým párem koní do Jižních Čech a na Moravu a prožije v kruhu svých nových přátel nejkouzelnější prázdniny plné romantiky, dobrodružství a veselých příhod. Do Prahy se vrací jiná Zuzka, bohatší nejen o mnoho životních zkušeností, ale i lidsky vyzrálejší. Kniha vydaná v roce 1979 jako její první vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16530/big_leto-jako-kdyz-vysije-AfA-16530.jpeg 4.7206

Kniha Léto, jako když vyšije

Šarno11

Knížka se mi moc líbí, také mám moc ráda koně.

Forestwalker

Také jsem četl eknihu zdarma, je založena na vydání z roku 1995. Kniha je samozřejmě mnohem starší, přesto na mě dýchla devadesatková atmosféra, kdy se všichni triumfovali, kam pojedou na dovolenou a za hrdinu byl ten, kdo jel do nějaké exotické země. Třeba do Tuniska. Válení na pláži jsem vždy nesnášel, takže jsem se mezi kolegy v práci cítil asi jako románová Zuzka mezi svými spolužáky.
Bývalo jistou dobu zvykem přepisovat knížky z období minulého režimu (nejznámější obětí je asi Honzíkova cesta). Ale tady to zas tolik nevadí, stačí se probojovat první kapitolou, řečmi o hroutícím se státním statku a pak už se rozjede příjemný prázdninový příběh o dětech a koních.

Kukinka1981

Tuto knihu jsem dostala jako holka. Nevím proč, ale zůstala v knihovně nepřečtená. Teď si ji přečetla má desetiletá dcera a celá nadšená mi oznámila, že si knížku musím přečíst, protože je úžasná! Poslechla jsem a dávám dcerce za pravdu. Krásný příběh letních prázdnin, který si přeje zažít každá náctiletá slečna poblázněná do koní.

Gracinka

Knížka mého mládí. Sympatické postavy, ubíhající dej, příjemné prostředí.
Hvězdičku strhávám za to, že si autorka nezjistila víc o práci s koňmi. Situace typu: sednu a jedu, když kůň neposlouchá, tak mu dám bičem, tak by to opravdu vypadat nemělo. Přesně proto si pak každá druhá slečinka myslí, jak je jízda na koni jednoduchá.

gratia

Jedna z mých nejoblíbenějších dívčích knížek. Se sestrou jsme tehdy hltaly vše o koních, dnes jsou takových knih plné regály, ale tehdy to bylo jiné. Snila jsem, jaké by bylo prožít takové dobrodružství. Zklamalo mě, když jsem teď četla e-knihu, kde je příběh značně osekaný, úplně se z ní vytratil psychologický podtext, kde Zuzka řeší, jak zamaskovat svou lež o cestě k moři. Pozvání k tetě je vítaný únik, jen netuší, že zde prožije pořádné dobrodružství. A hlavně musí sobě i ostatním dokázat, co v ní skutečně je. Rozhodně doporučuji přečíst původní verzi.

Kniha mého dětství, tenkrat jsem hlavní hrdince záviděla, že má možnost jet na tábor s koňmi ..
Doma mám původní vydání, musím si udělat čas a znovu si jí přečíst, bude zajímavé to srovnání po letech.

mcabr

Moje oblíbená knížka. Líbilo se mi to prostředí s koňmi, léto. Něco co by chtěl člověk zažít.

martisko3
28.06.2021

Pěkná kniha na léto, odpočinková. Tyhle koňské knihy mám od dětství ráda, věk na tom nic nemění. Čekala jsem, že se děj bude víc točit kolem koní, ale byli spíš jen kulisou...