Léto, jako když vyšije

Léto, jako když vyšije https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16530/bmid_leto-jako-kdyz-vysije-AfA-16530.jpeg 5 231 71

Je to příběh pražské studentky Zuzky Ledvinkové, která své prázdniny tráví místo ve vytoužené cizině, kam odjíždí většina jejích kamarádek, u své tety na Českomoravské vysočině. Pozná tu partu chlapců a děvčat z pionýrského jezdeckého kroužku, zúčastní se jejich putování kočárem taženým párem koní do Jižních Čech a na Moravu a prožije v kruhu svých nových přátel nejkouzelnější prázdniny plné romantiky, dobrodružství a veselých příhod. Do Prahy se vrací jiná Zuzka, bohatší nejen o mnoho životních zkušeností, ale i lidsky vyzrálejší. Kniha vydaná v roce 1979 jako její první vydání... celý text

Dimas
02.02.2019 5 z 5

Tato knížka rozhodně stála u zrodu mé čtenářské vášně.
"Nastavila jsem ruku s cukrem a trošku jsem přivřela oči jako u zubaře. (Jestli mi ji urafne, nemusím to vidět!)
A pak jsem poprvé v životě pocítila jemňoučký dotyk koňského chřípí ve své dlani. Na okamžik jsem zůstala jako přimražená. Tak to bylo krásný! Byla jsem si jistá, že si tohle moje kůže zapamatuje navždycky. A že bude toužit po opakování."
Díky Městská knihovno v Praze za elektronickou podobu!

boeink
29.12.2018 5 z 5

V rámci Čtenářské výzvy jsem se ke knížce vrátila po 30 letech. A byl to příjemný návrat do léta krásného, jaké má léto být!

Bebečko108
24.11.2018 5 z 5

ze začátku jsem si myslela, že to bude nudný, ale nebylo.

Tebby
19.09.2018 5 z 5

Knihu mi doporučila moje máma. Hledaly jsme nějaký příběh do výzvy. Knihu mohu jen doporučit. Je to krásný příběh pro deštivý den. Stránky se čtou samy. Škoda jen, že to nemělo víc stránek na konci v Praze.

Mirka2778
07.07.2018 5 z 5

Dívčí románek mého dětství. Knížku stále mám v knihovně a jednou za dva-tři roky si ji zas přečtu.
Pražanda, která místo dovolené v Bulharsku, po které touží, jede k tetě na Vysočinu. Léto, prázdniny, koně. Co víc si přát.

hrosik3
27.06.2018 5 z 5

K této knize jsem se dostala až teď v dospělosti a víte co? Moc se mi líbila. Takové příjemné odpočinkové letní čtení. Z knížky čiší úžasná pohodová atmosféra sluníčka, dobrodružství, vody a sena.

Nela.Rob
05.04.2018 5 z 5

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat. Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

JaZi
24.02.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem byla schopna přečíst několikrát na jeden zátah. Miluju jí. Teď jí sháním, před lety jsem jí půjčila a už se mi nevrátila

Luccy24
02.10.2017 5 z 5

Tak tuhle knížku čtu každé léto, vždy se na ni moc těším. Taková skvělá prázdinovka, pokaždé se plně vžívám do příběhu. Dosud mě neomrzela.:)

Hoshi
24.07.2017 5 z 5

Příběh přečten několikrát a stále ráda prožívám super léto se Zuzkou a jejími přáteli, ačkoliv jsem oproti ní už trochu zestárla, nepřestává mě to bavit.

DickBach
13.06.2017 5 z 5

Velmi oblíbená knížka z dětství. Jéjej, co já s ní prožila za fantazie... :o) Teď jsem ji doporučila dceři a setkala se s ofrněním. Tak jsem ji přelouskla sama a stále stejně přijemná a fajn. Děkuji za ni.

Hanjimka
03.05.2017 5 z 5

jéje, tohle jsem milovala a chtěla být Zuzkou a prožívat takto super léto s ní a s přáteli. Na mnohem pozdější dovolené na Slavonicku jsem si na tuhle knížku vzpomněla.

moničina
09.04.2017 5 z 5

Veľmi obľúbená kniha z čias môjho detstva, každý z nás ju musel mať. Milý, citilovo napísaný príbeh zo zaujímavého prostredia, tak odlišný od dnešných príbehov pre mládež, kde je toľko povrchnosti a niekedy až primitívnosti.

8130
28.02.2017 5 z 5

Kniha knih na deštivý prázdniny...jak já ji milovala. Zuzana Ledvinková,to jsem přece byla já. A ten příběh byl můj, prožívala jsem s ní každičkej okamžik. Kam jsi mi zmizela kamarádko z mého dospívání...kam?

Sylvanas
08.02.2017 5 z 5

Opět jedna z malá nejlepší knih, které jsem kdy četla. Prostředí příběhu a příběh samotný byly skvělé, a tak bylo čtení velmi příjemné. Při hodnocení tudíž není co řešit.

Pajina68
27.09.2016 5 z 5

Na tuhle knihu také nemůžu zapomenout. Zapsala se mi přímo do srdce. Ačkoliv nejsem žádný milovník koní, tenhle příběh si mě získal. Stejně jako další knihy od paní Horelové.

Jelen51
21.09.2016

kdysi dávno přečteno, už jako malou mě to moc nebavilo..asi obecně knihy s koňmi nejsou můj šálek kávy.. sorry D.Francisi

Gi-Gi
12.08.2016 5 z 5

já tuhle knížku prostě miluju, nevím, kdy jsem ji četla poprvé, ale už jsem ji četla mockrát. ted jsem měla pár let pauzu, protože mi přišlo divný chodit do dětského oddělení, tentokrát jsem měla fakt super výmluvu, knížky pro děti a čtenářská výzva :-)
jinak se mi líbí styl vyprávění, zmatenost puberťáka a vlastně najití sebe sama.

Vittani
26.01.2016 5 z 5

Kniha je dívčí román. Je o koních, mých oblíbených zvířatech. Líbí se mi proměny povahy a cílů hlavní postavy. I když to není fantasy, kniha mi sedla svým stylem. Myslela jsem si, že to bude zase něco nečitelného, ale kniha mě příjemně překvapila zápletkami. A je též tlustá-další plus. Dávám pět hvězdiček.

Makaja
05.11.2015 5 z 5

Jedna z mých nej knížek v dětství, vloni jsem jí sháněla pro neteř k Vánocům a nakonec sehnala v antikvariátu (tu svou starou z roku 1988mám na půdě, ale tu nedám, čekám až jí doroste dcera :-) ), také se jí moc líbila, sama totiž jezdí na koni. Škoda, že čtvrtého vydání, které doufám příjde co nevidět, se paní Horelová už nedočká.