keiko33 keiko33 komentáře u knih

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Ak hľadáte oddychovú filmovú romantiku, na štýl osobného strážcu, tak vrelo odporúčam.

16.02.2024 5 z 5

Projekt šéf Projekt šéf Vi Keeland

Nebolo to zle, ale ani nič extra. Taká priemerná romantika. Chýbalo mi tu viac emócií. Jediné čo ma fakt bavilo boli rozhovory Evie, ako terapeutky.

13.02.2024 4 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Trochu som bola skeptická, kvôli vekovému rozdielu, ale zbytočne. Knihu som si fakt užila. Páčilo sa mi, že autorka z Pikea neurobila nejakého bohatého kravaťáka, ale starostlivého otca a pracovitého muža. Muža, ktorý kvôli synovi obetoval svoje sny, aj keď si ho ten syn nevážil, vďaka svojej prefíkanej matke. Preto si po rokoch tvrdej práce a osamelého života, zaslúžil niekoho ako je Jordan. Ona bola svetielko, ktoré mu v živote chýbalo. A naopak Jordan si konečne zaslúžila niekoho, kto ju bude milovať a skutočne sa zaujímať čo chce a potrebuje. Vzájomné sa dokonale dopĺňali. Čo ma trochu štvalo bolo, že z Pikea sa robil starý chlap, len pre to, že má už dospelého syna. Veď mal len tridsaťosem.

11.02.2024 5 z 5

Nové šance Nové šance Lilly Lucas

Ďalší milý príbeh v krásnom prostredí. Sam bol také zlatíčko ohľadom Mayi. Bol dokonalý otec. Akurát mi chýbal nejaký epilóg. Alebo dlhší koniec.

10.02.2024 5 z 5

Pomsta Pomsta Sara Mia Velinská

Zatiaľ som si veľmi nenašla cestu k slovenským autorom. Pár krát som to skúsila, ale väčšinou som bola sklamaná. Hlavne, keď sa slovenský autor snaží písať v prostredí zahraničia, čo veľakrát nepôsobí vierohodne. Po dlhom čase som tomu znovu dala šancu. A musím povedať, že prvýkrát som bola fakt nadšená zo slovenského autora. Malo to všetko. Lásku, nenávisť, odbornosť a hlavne kvalitu. Žiadne hluché a bezvýznamné žvásty. Vidno, že sa autorka rozumie prostrediu o ktorom píše, že si to len nevymýšľa. Adam bol vlastne taký nešťastník. Najprv prišiel o dvoch najdôležitejších ľudí vo svojom živote a potom sa mu jeho pomsta vrátila. Čakal úľavu, no nakoniec dostal od života kopanec a roky trápenia. Hana bola taká dobrá a nevinná duša. Nedotknutá zlým svetom. Roky splácala otcovu nezodpovednosť a ešte ona bola pre rodinu zlá, lebo sa zamilovala a odpustila. Jej rodina sa tvárila, akokeby oni boli bez viny, hlavne otec, ktorý im zničil život. Kniha sa doslova vznášala pokrytectvom ľudí, ktorí si nevedeli priznať vinu. Autorka krásne vykreslila, že jediná cesta ku šťastiu, je cesta odpustenia. Že hnev a pomsta nikdy nič dobré neprinesie, len chvíľkovú úľavu. Páčila sa mi postava Dárii. Tie jej ústa bez servítky. A čo sa týka LGBT, tak autorka to do deja vsunula nenásilne a nenápadne. Ako prirodzenú vec v živote. Obálka mi na začiatku bola divná, ale po prečítaní pochopíte, že sa k príbehu dokonale hodí. Moja prvá kniha od autorky a musím povedať, že určite nie posledná. Autorka mi dala všetko, čo od takej knihy očakávam.

09.02.2024 5 z 5

Vzostup kráľovnej Vzostup kráľovnej Rina Kent

Príbeh Jonathana a Aurory bol milé prekvapenie. Určite som nečakala romantický thriller. Chvíľkami som mala zimomriavky. Aj napriek tomu, čo si Aurora musela prežiť, bola silná. A vďaka nej sa aj chladný Jonathan roztápal. Získal rodinu. Ten koniec má dostal. Je neskutočné, ako dlho dokáže človek čakať na svoju pomstu. Je fajn, že autorka napísala aj Jonathanov príbeh. Tu sa vlastne všetko odhalilo a vyriešilo. Pri Aydanovi ostalo veľa veci nedoriešených. Jediná vec, čo mi už začínala liezť na nervy bolo to označenie Moja. Si moja, lebo si moja. Tí chlapi Kingovi, boli ako jaskynní muži. Už len chýbalo, aby sa pred všetkými bili do pŕs.

07.02.2024 5 z 5

Vláda kráľa Vláda kráľa Rina Kent

Trochu som sa obávala tej slovenčiny, keďže príbeh Aydanabol v češtine a veľakrát slovenský preklad je hrozný. Ale bolo to zbytočné. Musím ho pochváliť, až na pár slov, má tu nič nevyrušovalo. A samozrejme som sa obávala Jonathanovho vyššieho veku. Jeho vek, má vôbec nevyrušoval. Práve naopak. Aydan bol pubertiak s traumou z detstva, ktorého zaujímal len sex. Jonathan je zrelý muž. Muž, ktorý vedie obrovské impérium. Pred rokmi stratil manželku a vychovával sám syna a synovca. Tentoraz sa mi páčilo, že autorka to nepreháňala s opisom sexu. Bolo to tak akurát. Aj keď toho výprasku bolo asi veľa. Syn posadnutý bradavkami a otecko zadkom. Že to zaváňa thrillerom, mi vôbec nevadí. Mám slabosť na sériových vrahoch, tak snáď to autorka zvládne. Zatiaľ mám z príbehu zimomriavky a dúfam, že z rozuzlenia nebudem sklamaná.

06.02.2024 5 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Tak autorka navarila riadny guláš tajomstiev a emócií. Séria sa mi fakt pacila. Vzťah Elisy a Aydena bol ako na hojdačke, ale nakoniec všetko dobre dopadlo. A aj padúchovia môžu byť dobrí. Neustály sex už bol aj na mňa priveľa, ale keď to odložím bokom tak sériu hodnotím veľmi kladne.

05.02.2024

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Séria má zatiaľ baví, ale mám pocit, že v tejto časti nešlo Aydenovi o nič iné len "vyšukať" Else mozog z hlavy. Autorka postupne odkrýva tajomnú minulosť. A asi najviac ma bavil Ronan, dodal tej ponurosti šťavu.

05.02.2024 4 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Mám rada Royal Elite Dark knihy, kde "vlastník" školy, bohatý študent najprv trápi obyčajnú študentku, ktorá sa mu po čase zaryje do srdca. Kde hneď od začiatku ste na trhoch a doslova hltáte každú stranu. Celý čas rozmýšľate s čím ten psychopat príde. Áno Ayden je psychopat a manipulátor. Ale vďaka tomu má príbeh tú správnu šťavu. Celý čas rozmýšľate v čom je háčik. Kde sa ten ich vzťah zadrhne. A ono to príde. Teším sa na ďalšiu zbesulú jazdu.

05.02.2024 5 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

Milé ukončenie skvelej série o bratoch Milesových.

04.02.2024 5 z 5

Přiznání Přiznání Kristen Callihan

Predchádzajúce diely som čítala už dávnejšie, takže som si na postavy musela pomaly spomenúť. Mám rada keď je najprv medzi postavami napätie, ktoré časom vybuchne. Aj keď v tomto prípade to trvalo desať rokov. Na druhej strane hlavné postavy stihli dospieť a zistiť, čo naozaj chcú. Rye bol taký veľký neškodný macko, ktorý sa snažil držať na uzde, lebo to Brenne sľúbil. Aj keď ho to vo vnútri zožieralo, bol to správny chlap. Brenna si zo svojho detstva niesla ťažké okovy, ktoré ju zväžovali a bála sa sklamania v láske. Pre dieťa nieje nič horšie, ako keď ho vlastní rodičia podceňujú a tým bránia, aby sa dieťa rozvíjalo a potom trpí menejcennosťou. A pritom to pramení z pocitu vlastného zlyhania. A aj napriek tomu sa stala z Brenny úžasná a úspešná žena. Za mňa krásny príbeh.

03.02.2024 5 z 5

Pukom do srdca Pukom do srdca Teagan Hunter

No ja asi s davom nepôjdem. Milujem hokej a tiež knihy o sexi hokejistoch, ale toto bol krok vedľa. Príbeh bol celkom fajn, aj keď nič, čo by bolo "wau". Doslova som niektoré veci preskakovala, hlavne tie posteľové scény boli otras. Asi to bude s veľkej časti kvôli hroznému prekladu. Ja keď čítam slovo "fíha", tak ma až trasie. Kto to dnes používa. A o slove pi*ka, ani nehovorím. To som už chcela knihu odložiť. Nič nedokáže tak pokaziť knihu ako zlý preklad. Občas sa mi to v slovenskom preklade stáva. Je to smutné, lebo keby táto kniha bola preložená v češtine, tak by pravdepodobne vyznela oveľa lepšie. Tešila som sa hlavne na pokračovanie, ale to by som už vážne nedala s takýmto hrozným prekladom. Tu je presne ukážka, že dobrý nápad na knihu nestačí, ak je zle podaný. A o hokejovom slovníku ani nehovorím. Autorka si ho mohla lepšie naštudovať. Vôbec to hokejové prostredie nepôsobilo dôveryhodne.

01.02.2024 1 z 5

Travis Travis Mia Sheridan

Archerov hlas som čítala už dávno, veľa veci som si už nepamätala. Ale bola to kniha ktorá vo mne zanechala dobrý dojem. Pri čítaní Travisa som si začala spomínať. V Archerovi bol Travis ten zlý. No tu sa ukázalo, ako to po väčšine býva, že za každým zlom je niečo. A tentoraz to bolo ublížené srdce malého sedemročného chlapca, ktorý celý život trpel tým, že si otec namiesto neho vybral Archera. Tu je vidno, čo dokáže urobiť jedna ohrnutá a zlá žena, ktorú nezastaví ani nešťastie jediného dieťaťa. Autorka pekne opísala, ako sa Travis postupne uzdravuje z dávnych krívd, hoci tá cesta nebude ľahká.

31.01.2024 5 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Tak to bola taká pekná rozprávka o hercovi a automechaničke v krásnom horskom prostredí.

30.01.2024 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Tak toto bolo také sladké a milé. Keď chcete niečo ľahké a romantické na čítanie, určite odporúčam túto sériu.

29.01.2024 5 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Tak mňa tento príbeh najmladšieho Milesa milo prekvapil. Bolo to úplne iné, ako predchádzajúce časti a preto to nie každému sadlo. Proste tu nieje ďalší bohatý kravaťák z kancelárie, ale bezstarostný Cristo, ktorý sa snaží nájsť sám seba. Christopher je najmladší, zhíčkany a rozmaznaný Miles. Všetko dostal na zlatom tanieri, nikdy mu nič nechýbalo. Žil si na svojom ružovom obláčiku. Až keď ho bratia vysmejú, dôjde mu, že potrebuje nájsť seba, bez pomoci peňazí rodiny. A tak sa vydá na cestu batôžkara. A zrazu uvidí svet z inej perspektívy. Začne si vážiť maličkosti a vidí problémy iných. Hyden je úplne iná, ako ženy ktoré doteraz poznal. Zamiluje sa do neho, nie do jeho pozlátka a peňazí. Autorka pekne vykreslila, ako Christopher postupne dozrieva. Na začiatku bol nevyzrelý "pubertiak", na konci otec rodiny. Eddie mi tiež prirástol k srdcu. Najsmutnejšie na tom je, že takých deti je po svete množstvo. Christopherova reakcia na to, že ho chce Hayden opustiť bola možno prehnaná, no pochopiteľná. Mal na pleciach príliš veľa a nevedel to skĺbiť s Hayden a to ho veľmi bolelo a vybuchol. Keď je človek v strese a unavený, povie veci, ktoré neskôr ľutuje. Takže po Tristanovi, je príbeh Christophera druhý naj. Bol iný ako ostatné, no nemôžu byť všetci bratia rovnaký, nie? Jediné čo mi tu chýbalo bol epilóg. Ale séria má ešte pokračovanie, tak sa to snáď vynahradí.

28.01.2024 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Tento diel bol lepší ako prvý,no horší ako druhý. Vlastné sa skoro celú knihu nič nedialo, len sa hádali a udobrovali. Ale bolo to také milé. Čo mi už liezlo na nervy, boli neustále sexuálne scény. Akokeby autorka urobila z bratov Milesovych sexuálne mašiny. Pohadáme sa? Dáme sex. Žiarlime? Dáme sex. Prídeš za mnou do kancelárie v sexi šatách? Dáme sex. Proste neustále nadržaný Miles. Chcela som dať 4*, no vďaka záverečnej zápletke, ktorá ma prekvapila a nečakala som, že sa to nakoniec takto vyvinie dávam 5*. Knihu som si užila, aj keď to nebolo úplne dokonalé. Elliot bol nakoniec také romantické zlatíčko.

27.01.2024 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Tento diel bol určite lepší, ako prvý. Tristan bol také zlatíčko. Z bujarého života behom chvíle prešiel do pozície hlavy rodiny s tromi chlapcami. Nie každý by túto situáciu zvládol. Aj keď po prvom bláznivom stretnutí s deťmi najprv zdupkal. To sa autorke fakt podarilo. Ešte teraz sa smejem, keď si na tú scénu spomeniem. Claire žila stále v minulosti a mala problém sa posunúť ďalej, aj keď srdce chcelo, rozum ju brzdil. Čo mi v tejto sérii chýba sú bližšie rodinné vzťahy. Občas sa stretnú bratia, ale rodičia, či Clarin brat boli spomenutý len vlažne. Celý príbeh sa točí jednej dejovej linky. Aj keď to malo pár zadrhelov, knihu som si užila.

26.01.2024 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Tak úplne neviem, ako by som knihu ohodnotila. Na jednej strane som sa strašne nasmiala, to kempovanie nemalo chybu, Emily bola teda číslo. No na druhej strane niektoré situácie boli strašný gýč. Akokeby pozliepane rôzne knihy. Proste kniha by si zaslúžila úpravu, dotiahnuť niektoré veci. Ako celkový dojem je celkom fajn, fakt som sa bavila. Knihu som zlhtla za jeden deň. Čo je hlavné, teším sa na pokračovanie, teda na Tristana určite.

26.01.2024 4 z 5