Vzostup kráľovnej

Vzostup kráľovnej https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516044/bmid_vzostup-kralovnej-Hqa-516044.jpg 5 52 13

Královský duet série

< 2. díl

V láske nič nie je fér. Toto je moje kráľovstvo. Moje územie. Vlastním všetko a ovládam všetkých, Auroru nevynímajúc. Nemala vtrhnúť do môjho sveta nevyzbrojená. Nemala upútať moju pozornosť bez varovania. Bohužiaľ, urobila to a naivne si myslela, že sa môže vypariť, zmiznúť z môjho života. Ak bude treba bojovať, aby som ju ochránil a vlastnil, bez váhania prelejem krv. Nebudem mať zľutovanie. Hovorí sa, že vojny nie sú fér, lenže to ani ja. Vzostup kráľovnej je druhým dielom dilógie a nejde o uzatvorený príbeh.... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Ikar (SK)

Rise of a Queen , 2020

Ešína
20.03.2024 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal. Moc se mi líbil. Vztah Aurory a Jonathana byl vzrušující od začátku do konce. A to jak Jonathan postupně roztával bylo až romantické. Velké plus za druhý epilog.

keiko33
07.02.2024 5 z 5

Príbeh Jonathana a Aurory bol milé prekvapenie. Určite som nečakala romantický thriller. Chvíľkami som mala zimomriavky. Aj napriek tomu, čo si Aurora musela prežiť, bola silná. A vďaka nej sa aj chladný Jonathan roztápal. Získal rodinu. Ten koniec má dostal. Je neskutočné, ako dlho dokáže človek čakať na svoju pomstu. Je fajn, že autorka napísala aj Jonathanov príbeh. Tu sa vlastne všetko odhalilo a vyriešilo. Pri Aydanovi ostalo veľa veci nedoriešených. Jediná vec, čo mi už začínala liezť na nervy bolo to označenie Moja. Si moja, lebo si moja. Tí chlapi Kingovi, boli ako jaskynní muži. Už len chýbalo, aby sa pred všetkými bili do pŕs.

Ála1968
16.01.2024 5 z 5

Je to tak trochu erotický thriller,ale podle mě neskutečně skvělý., Čo ak zmiznem?",,Potom spálim svet, ktorý t'a donútil zmiznút',a vzkriesim t'a z popola."
To byla taková nádhera.Nevím proč,ale miluju tyhle drsný chlapy.A která z nás ne?Moc se těším na další díl s Xanderem.

alnovka82
25.12.2023 5 z 5

Super. Miluju serii o Aidnovi a tahle mě nadchla stejně. Možná i o kousek víc, právě proto, že má pouze dva díly a příběh není křečovitě natahovaný. Dávám plný počet hvězd.

Ewe291
19.12.2023 4 z 5

Kniha bola super, ale jednu hviezdu uberam za koniec, ktory by som dala trocha iny, no ale aj tak som spokojna. Mne osobne sa pacilo aky bol pan King a ukazoval sa taky aky bol aj v prvych knihach, mozno trocha zmäkol pri Aurore ale zas nie moc,.takze za mna super. Zacinam milovat taketo zvratene knihy a naozaj budem velmi sklamana ak sa nebudu vydavat

Majuš333
14.11.2023 4 z 5

'Čím viac vidím, tým viac chcem. Čím viac do nej zatínam prsty, tým hlbšie túžim ísť.'

'Vzostup kráľovnej' bola taká sladká bodka... A Harris sa stal mojou najobľúbenejšou postavou :)
Ale musím priznať, že rozuzlenie mi prišlo trošku pritiahnuté za vlasy, keď si vybavím vystupovanie jednej konkrétnej osoby v Kráľovskej elite a lásku tej osoby ku ... Alebo to bola všetko len pretvárka???

'Jonathan už od začiatku nebol nijaká aférka. Bol krásnou katastrofou, ktorá sa mala udiať a ja som do nej vpadla. Potom som ho zmenila tak, ako on zmenil mňa. Zanechala som na ňom stopu tak hlboko ako on na mne.'

evineckY
16.10.2023 4 z 5

Za mně je to spíše erotický thriller - hodně násilí a erotiky.
Ten konec teda byl překvapením, i když červíček hlodal už od chladného
přivítaní. Aurora si užila utrpení a zasloužila si pěkný konec.
Jako vždy - z krále se stal králíček :-)
Dobré a napínavé čtení.

Anna195
08.10.2023 5 z 5

Milujem to, milujem to, milujem to. Konečne som sa dočkala záverečnej časti. Jonathana a Auroru úplne zbožňujem a v tejto časti ešte viac.

Najmä o Jonathanovi som sa mohla v tejto časti dozvedieť viac. Čo sa mi úplné páčilo, bolo to, aký bol s Aurorou milujúci, ochranáteľský, nápomocný, ale zároveň si zanechal svoju nekompromisnú tvár pred okolitým svetom. Takže v tejto časti okrem dominujúceho Jonathana som spoznala aj jeho skutočné city a táto kombinácia bola skvelá. Aurora, ako Jonathan sám hovorí je kráľovná, takto si ja predstavujem silnú hrdinku, ktorá sa ničoho nezľakne a doslova bojuje o holý život.

V tejto časti som dostala všetky odpovede, na ktoré som čakala. A to, kto za všetkým bol som vôbec nečakala. Síce som mala nejaké svoje tipy, ale v závere som mala len otvorené ústa. Toto bola pre mňa veľké prekvapenie a zároveň skvelo vymyslené.

Musím povedať, že epilóg ma dostal. Snáď bude v slovenčine preložená aj séria o Aidenovi.

kristy.books
02.10.2023 4 z 5

Vláda kráľa sa skončila v tom "najlepšom", preto som sa na Vzostup kráľovnej dosť tešila. Bolo tu mnoho nezodpovedaných vecí, na ktoré som potrebovala odpoveď... a toho som sa dočkala. Jednotka bola síce o niečo lepšia, no i dvojku som si tie užila, celú som ju "zhtla" počas nedele.

Jonathan mi nebol v sérii Královská elita absolútne sympatický, skôr naopak, pekne ma tam štval, preto som rada, že v tejto dilógii sme mali možnosť spoznať ho aj z inej stránky. Bol nebezpečný, arogantný, majetnícky a doma by som ho rozhodne nechcela, ale v knižnej podobe som si ho nakoniec obľúbila. Čo si budeme hovoriť, na takýchto hajzlíkov, čo svoju ľudskú stránku ukazujú iba pri svojej milovanej, majú mnohí čitatelia slabosť a ja nie som výnimkou. V tejto časti sme mohli nahliadnuť i do jeho minulosti a dozvedieť sa, čo všetko sa podpísalo na tom, aký je teraz. Veľmi ma potešilo, že v tejto časti sa zlepšil i jeho vzťah so synom a synovcom (za čo patrí veľké poďakovanie Aurore).

Aurora počas svojho života schytala od života nejednu facku, a hoci jej minulosť zanechala jazvy na duši, zároveň ju posilnila a urobila z nej ženu, ktorá sa dokáže postarať sama o seba a nebojí sa postaviť za dobrú vec. Páčilo sa mi na nej, že pre Jonathana bola viac-menej rovnocennou partnerkou, dokázala sa mu postaviť na odpor, skúšala jeho trpezlivosť a posúvala jeho hranice. Obľúbila som si aj jej najlepšiu kamarátku, bola to neriadená strela, ktorej hlášky ma neraz pobavili, no hlavne vynikajúca priateľka, na ktorú sa mohla Aurora vždy a všade spoľahnúť.

Chémia medzi Aurorou a Jonathanom fungovala skvelo, tam nie je čo vytknúť. Mám rada príbehy, kde je medzi postavami väčší vekový rozdiel, takže v tomto ohľade mi príbeh absolútne sadol. Najviac ma bavilo sledovať, ako sa Aurore postupne darilo dostávať Jonathanovi pod kožu, a tým nám ukazovať aj jeho ľudskejšiu stránku.

Už na začiatku série Královská elita bola načrtnutá zápletka ohľadom smrti Jonathanovej manželky, okolo ktorej bolo stále mnoho nejasností (aspoň pre mňa). Som rada, že sme konečne dostali všetky odpovede a dozvedeli sa, čo sa pred rokmi vlastne stalo.

Bryel
30.09.2023 4 z 5

"Čím viac vidím, tým viac chcem.
Čím viac do nej zatínam prsty, tým hlbšie túžim ísť.
Možno sa to začalo jej telom, no chcem preniknúť najmä do jej mysle a chcem ju ovládnuť."

Příběh Jonathana Kinga vrcholí. A je to parádní příběh plný napětí, překvapení a jiskřivé chemie silně majetnického tyrana a jeho královny.
Knihu jsem zhltla za jeden den a moc se mi líbila, i když za mě byl první díl o maličko lepší.
Skvělá dark romance série :-)

Ekniha.
27.09.2023 5 z 5

Aurora Harperova zapredala dušu diablovi. Nemusím vysvetľovať že mi nikdy neunikne.

Wow! Brutalne zakončenie duologie!
Akože máte to rovno pod nosom a aj tak nebudete vedieť!

Začíname tam kde sme skončili vaše hypotézy konšpirácie sa budú s vami zahrávať, čo je pravda a čo je klam?

Jonathan ..ak máte radi jaskynných mužov typu pozri sa na ňu a si k*rva mŕtvy tak Jonathan tuto latku zdvihne ešte na vyšší level jeho majetnickost vás pohltí

Aurora tu som milovala už v prvom diele.. holka s prorizlou pusou.. čo si nenechá nič líbit, a som rada že sa nezmenila ani tu

Dostanem odpovede na otázky a do poslednej možnej chvíli som bola úplne mimo wow už dlho ma séria takto nepohltila

Rozhodne kto máte radi Dark a nebojite sa sex scén ( pretože wrrr tých je tu) rozhodne to chcete čítať

Paja1709
27.09.2023

Prvni dil se mi libil o trochu vice.Ale i tak jsem si cteni uzila.

Matri
25.09.2023 4 z 5

"Myslím to vážne, Aurora. Ak opäť odídeš, prevrátim svet naruby, aby som ťa našiel.“
„Čo ak ma nedokážeš nájsť?“ hlesnem, pretože sa vo mne vynára hlboko zakorenený strach. „Čo ak zmiznem?“
„Potom spálim svet, ktorý ťa donútil zmiznúť, a vzkriesim ťa z jeho popola."

Vzostup kráľovnej je napínavý, tak trošku detektívny, záhadný a nabitý napätím medzi Aurorou a Jonathanom (síce ako pár sú mi stále bližší Aiden a Elsa ;-))
Druhý diel tejto duologie sa mi páčil ešte o kúsok viac ako Vláda kráľa. Už to síce bol nejaký ten piatok, čo som čítala prvý diel, ale postupne sa mi všetko vynáralo a knihu som si naozaj užila. Prečítaná za jeden deň!
Čo musím oceniť... ja som naozaj do poslednej chvíle absolútne netušila kto je "za tým všetkým", takže som bola značne prekvapená, a to by som si veru ani netipla.
Túto sériu môžem len odporúčať, ale asi až po prečítaní série Kráľovská elita (inak sa nevyhnete drobným spoilerom) ;-)

"Prejavy Jonathanovej nežnej stránky ma hlboko zasiahnu. Akoby som zazrela jednorožca a musela si to vychutnať.
Možno to nabudúce nakrútim a budem si to tajne pozerať."

Rina Kent
britská