keiko33 keiko33 komentáře u knih

Začiatok niečoho dobrého Začiatok niečoho dobrého Jennifer Probst

Taký milý romantický príbeh na vidieku, kde každý o každom všetko vie. Ona typické mestské dievča zažraté do svojej práce a on zlomený "veterán", ktorý si lieči svoj postraumatický stres medzi koňmi. Ale inak ma ničím extra kniha nezaujala. Mám rada príbehy z vidieka, no tento nebol ničím výnimočný, no nebol ani zlý. Čo mi najviac vadilo bol preklad. Niektoré slovenské výrazy mi strašné vadili a znižovali celkový dojem z knihy. Neznášam slovo Fíha. Kto to bežne používa a nazvať mužskú pýchu pri milovaní úd, je dosť urážlivé. Pre tento typ prekladov mám radšej české preklady.

09.10.2022 4 z 5

Zeb Zeb Jay Crownover

Príbeh super, aj postavy ale nebolo to úplne ono. Ako sa spomína v predchádzajúcom komentári, príliš veľa myšlienok, málo priamej reči a príliš opisu sexu. Ak je dobrý príbeh, tak to množstvo sexu to potom kazí a tie dlhé scény už preskakujem. Škoda, lebo príbeh bol fajn.

06.10.2022 4 z 5

Ramsay Ramsay Mia Sheridan

Znovu zaujímavý príbeh, kde sa prelieta minulosť s prítomnosťou. No tentoraz to nebolo úplne ono. Z príbehu sa dalo vyťažiť viac. Fionn a Eileen boli milým spestrením. Koniec bol už na mňa príliš presladený.

05.10.2022 4 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

No tak som bola trošku sklamaná. Od autorky som čakala viac. Niežeby to bolo zle. To nie, len to bolo priemerné. Príbeh, ktorý sa dobre číta, no po pár knihách si už naňho nespomeniete. Hádam len na farebné tenisky. A obálka nemá s príbehom nič spoločné. Hodil by sa starší chlapík v obleku.

04.10.2022 4 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

Každá kniha tejto autorky je krásny zážitok. Ona to so slovami neskutočne vie. Dokáže vám prehovoriť do duše. Príbeh Maggie May bol jej zatiaľ top. Neviem si ani predstaviť akými hrôzami si musela len ako desaťročná prejsť a nemôcť sa nikomu zdôveriť. Našťastie mala pri sebe neskutočne obetavého, chápajúceho a láskavého Brooksa. Je jednoduchšie sa vysporiadať s traumou, keď máte pri sebe správneho človeka, ktorý vás vždy podrží. Mám rada thrillery, takže sa mi páčilo, že autorka do príbehu zahrnula zločin. No a poďakovanie autorky ma dostalo. Mnoho detí má vďaka šikane traumu a aj keď to bolo pre ňu ťažké, vysporiadala sa s tým so cťou. Možno aj vďaka tomu čo si v detstve prežila, je takou skvelou spisovateľkou. Niekedy sa slová dokážu lepšie vyjadriť na papieri.

02.10.2022 5 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

Kiežby všetci, čo majú ťažké detstvo našli svoje šťastie ako Lo a Aly. Tento príbeh mi pripomenul knihy od Mii Sheridan. Aj napriek ťažkým začiatkom,našli svoj šťastný koniec. Aly vždy stála pri Loghanovi a vďaka nej zvládol vstať z popola. Tentoraz má okrem hlavného páru dostal aj príbeh Eriky a Kallena. Láska prekoná všetky prekážky.

02.09.2022 5 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Tak z príbehu mám taký melancholická, ale dobrý pocit. Dej plynul pomaly, ako sa Tristan s Elizabeth zbližovali a pomaly sa navzájom uzdravovali. Fey bola taká čerešnička na torte. Bola poriadne číslo. Čo sa týka reálnosti príbehu, bol nepravdepodobný, no dajme tomu, že autorka pustila svoju fantáziu trochu viac. A to s Tannerom bolo trochu viac psycho, ale aj tak som si knihu užila. Bola plná citu, bolesti, ale hlavne lásky.

01.09.2022 4 z 5

Rozzlobený bůh Rozzlobený bůh L. J. Shen

Mám rada zlých psychopatických chlapcov ako Vaughtn. Za každým stojí temný príbeh z minulosti. Aj keď ten verejný orál, bol už aj na mňa dosť. Obidvaja boli psycho umelci. Dokonale sa k sebe hodili.

30.08.2022 5 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

Tak to bol citový "Nařez". Najprv ta dlhá strastiplná cesta Luny a Knihgta a potom Rosie. Veľmi nemusím takéto "ciťáky", lebo plačem ako malé decko, no občas sa to dá zvládnuť. Celkovo som pri knihe bola viac nahnevaná, ako sa nasmiala, ale stále to stálo za to. Autorka to so slovami vážne vie. Doslova hltáte stránky. Ale aby som knihe nekrivdila, tak som dostala aj poriadny záchvat smiechu a to pri tejto časti:
"Mami, proč mám jen jedno oko?"
"No, synku, táta ti ho vypíchl svým pérem, když jsme to dělali, zatímco jsem tě měla v bříšku."
Knight bol Knight. Navonok usmievavý, bezproblémový, bohatý sukničkár. No v skutočnosti bol veľmi citlivý, bál sa že ho všetci opustia, ako to urobila jeho biologická matka. A ani si neuvedomoval, ako ho všetci majú radi. A Luna? Bola je pilierom, ktorý ho držal pokope. Autorka má asi rada veľké gestá zamilovaných mužov. Veď kto by nie:)

29.08.2022 5 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Tak ako staršia generácia, tak aj tu začala autorka super. Príbeh bol o typickej zlobe amerických deciek. Jedni majú navonok všetko, no v skutočnosti nemajú nič. A tí čo nemajú nič, sa snažia byť navonok drsní, no tiež trpia. Penn bol drsný, ale ochranársky typ. Snažil sa, rovnako ako Via prežiť, no ona to brala z nesprávneho konca. "Nenávisť plodí nenávisť". A vďaka tomu boli všetci v prdeli. Daria bola len pekne pozlátko, ktoré sa vo vnútri zožieralo. Len Pennovi sa podarilo pod tým pozlátkom nájsť skutočnú Dariu, ktorá potrebovala len lásku.

28.08.2022 5 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Zvažujem ako knihu ohodnotiť. Takmer celý čas som si hovorila, že super kniha. Dobre sa čítala. Chémia medzi Maconom a Delilou bola neskutočná. A tie iskry. Macon bol presne ten typ človeka, krému bolo ubližované a on si potom vybijal zlosť na iných. A Delila bola aj napriek šikane úžasná. No teraz na konci, keď sa zamyslím nad dejom, tak vidím, že kniha bola až príliš dlhá a rozvláčna. Cela kniha je vlastne o opise, ako si tí dvaja ubližovali a po desiatich rokoch sa vďaka Sam znovu stretnú a môžu si vyznať svoje city. Aj keď musím uznať, veľmi precítene.

24.08.2022 4 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Tak do tretice všetko dobré. Aj keď autorka použila rovnaký typ chlapov (krásnych, sebavedomých) a žien (s poriadnym jazykom, čo si nedajú skákať po hlave), mne sa to páčilo. Tentoraz prestrelky medzi Matteom a Kimber boli poriadne nabité sexuálnou atmosférou. Iskry medzi nimi poriadne lietali. Mám rada najlepších priateľov gayov. Príbeh vždy spestria. Neviem prečo som mala vždy predstavu, že módny návrhári sú gayovia. Matteo je asi výnimka. Postava Markízy bola tiež zaujímavá. Dáma na úrovni. Až na tie psy. Mám ich rada, ale, aby pri stole so mnou sedela doga? To si neviem predstaviť. Autorkyn štýl sa mi páči. Snáď to nebude posledná kniha od nej.

22.08.2022 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Jee. To bolo také sladké, ten pingpong medzi Joellen a Cameron. Konečne príbeh, kde hlavná hrdinka nemá dokonalú postavu. Bolo mi ľúto, že ju celý život ľudia v jej blízkosti, vrátane jej rodiny nútili cítiť sa menejcenne, že je škaredá a nedokonalá. A práve preto potrebovala vedľa seba muža, ktorý ju miluje so všetkými dokonalosťami i nedokonalosťami. Úžasného Cama. Lebo presne taký bol. Miloval ju preto aká bola, nie ako vyzerala. Škoda že autorka, narozdiel od prvého dielu nepísala aj z pohľadu Cama. Naozaj by ma zaujímalo, čo sa mu deje v hlave. Tie tajné stretnutia s pani Dinwiddleovou a dohadovanie ako zbaliť Joellen mohli byť super. Aspoň že tu bol tentokrát epilóg. Autorkyn štýl sa mi páči, len nechápem prečo je to séria, keď každý príbeh je samostatný bez prepojenia postáv.

21.08.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Tak to bolo niečo iné, ako som čakala. Som milo prekvapená. Začiatok bol taký pomalší, no odkedy Jackson prišiel s dohodou, už to letelo. Bianca bola postava podľa môjho gusta. Milá, starostlivá, sebavedomá, nedala si skákať po hlave,ani od nafukaného bohatého dediča, ktorý bol v skutočnosti len ranené zviera, ktoré túži po láske a nehe. No a čerešnička na torte bol Rayford. Bez neho by príbeh nemal tu správnu šťavu. Škoda len, že koniec bol taký rýchly. Chcelo by to ešte epilóg.

21.08.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Znovu príjemná, pomalá romantika v zasnežených horách. Typicky príbeh zadubeného chlapa, ktorý má pod nosom ženu svojho života a nevidí ju, hoci mu máva pred očami červenou šatkou. A ona sa musí roky prizerať jeho slepote a zástupu ženských. Až príde chvíľa keď si on zloží klapky z očí a všetci naokolo vykríknu "no konečne". No a samozrejme na konci sladký "čokoládový happyend".

20.08.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

To bol tak milý a sladký príbeh. Romantický oddychovka na zdvihnutie nálady. Aj keď príbeh bol jednoduchý, no pútavo napísaný. Ja tento štýl nemeckých spisovateliek mám rada. Zatiaľ má žiadna výrazne nesklamala. Príbeh mi pripomenul moju obľúbenú romantiku Popolušku na snowboarde. Len v opačnom garde. Nemka sa vydala do Amerika. Všade hory a sneh. Ryan bol taký sladký, "nasratý" na celý svet. V jednu chvíľu mal všetko a v druhej o všetko prišiel, takže nieje nič zvláštne že sa správal odporne. No našťastie sa objavila bláznivo oblečená Lena, ktorá mu ukázala, že keď nejde o život, nejde o nič. Že, keď nemôžeš robiť jednú vec, tak je mnoho ďalších, ktoré naňho čakajú, hlavne že má pri sebe tú správnu osobu.

19.08.2022 5 z 5

Romeo a Júlia Romeo a Júlia William Shakespeare

Krásny príbeh. Nesmrteľná láska Rómea a Júlie. Shakespeare písal nadčasovo. Okrem tragických smrtí, som sa na rozhovoroch bavila. Neboli až tak krkolomné a ťažko pochopiteľné, ako by sa od tej doby dalo čakať. Shakespeare bol, je a stále bude geniálny spisovateľ.

18.08.2022 5 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

No to bolo milé prekvapenie. Bolo to vtipné, romantické, sexu mohlo byť menej, ale fakt som sa bavila. Piper bola riadne číslo. Chudák Brendan, ani nevedel do čoho spadol.

18.08.2022 5 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Tak toto bol fakt pekný príbeh. Takéto zbožňujem. Keď hlavní hrdinovia majú spoločnú vášeň, v tomto prípade hudbu. Autorka sa dokonale venovala prostrediu, píše precítene, až máte zimomriavky. Zrazu máte chuť pozrieť si nejaký muzikál, či zájsť na koncert. Riley si šla za svojím snom, no nie cez mŕtvoly. Všetko chcela dosiahnuť vlastným úsilím a talentom. Julian sa zasekol v minulosti a bál sa, aby nebol rovnako zranený, čo ho vo vzťahu s Riley brzdilo. No na druhej strane sa pomaly spoznávali a to ich oveľa viac zblížilo, ako keby sa na seba vrhli hneď na začiatku. Mám rada príbehy tohto typu, kde sa najprv hlavné postavy spoznávajú a po celý čas to medzi nimi iskrí. Kniha má veľmi milo prekvapila a teším sa na ďalšie postavy. Čo musím vytknúť prekladu je, že neboli preložené texty piesní, čo na dojme z knihy dosť uberalo, keďže som bola lenivá si ich počas čítania prekladať.

16.08.2022 5 z 5

Vlk Vlk J. R. Ward (p)

BČD je moja srdcovka a mám rada aj tie odnože, kde sú toho bratia súčasťou. Zbožňujem Wardovej humor, ktorý je základ jej kníh. Žasnem, aké zápletky si dokáže vymyslieť. Keďže sa teším každej jej novej knihe, nemienim sa pozastavovať nad drobnými detailami, ktoré by mohli byť inak. Príbeh som si ako vždy užila a na drobných chybičkách nezáleži. Už teraz sa teším na to, ako to s väzením dopadne.

15.08.2022 5 z 5