Rozmazlená princezna

kniha od:

Rozmazlená princezna https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474667/bmid_rozmazlena-princezna-sB6-474667.jpg 4.1 509
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Penn Říká se, že pomsta chutná nejlépe za studena. Před čtyřmi lety mě Daria Followhillová zničila. Připravil jsem ji o její první polibek. Ona mě připravila o jedinou věc, kterou jsem kdy miloval. Já byl chudej. Ona bohatá. Jenže věci se můžou změnit. A to zatraceně rychle. Teď jsem její spolubydlící. A ona musí zaplatit za to, že zničila jedinou dobrou věc v mém životě. Daria Followhillová si vždycky myslela, že je královna. Pro mě ale není ničím jiným než rozmazlenou princezničkou. Daria Chovala jsem se jako mrcha. To přiznávám. Trousila jsem jedovaté komentáře, opovržlivě ohrnovala nos a nastavovala nohy svým protivníkům. Zašlapávala jsem jehlovými podpatky do země každého, kdo by mi mohl ublížit. Třeba Pennyho Scullyho. Probodla jsem mu srdce, nechala ho vykrvácet a pak ho vyhodila do odpaďáku. Před čtyřmi lety mě požádal, ať si pro něj šetřím všechna svoje poprvé. Teď bydlí na druhé straně chodby a já si nepřeju nic jiného než být tou poslední v jeho životě. Před lety mi řekl, že nic na tomhle světě není zadarmo. A teď je načase, abych zaplatila.... celý text

Série:

Hříšníci: Nová generace 1.


Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Pretty Reckless , 2019


více info...

Komentáře (93)

Komentáře 93 Recenze 3

Čtenářka368
Čtenářka368
02.05.2023 5 z 5

Autorka velmi úspěšně navázala na předchozí sérii a její knihy dětí Hot Holes jsou snad ještě lepší. Když pominu fakt, jak mě neskutečně iritovala matka Darii (ta mě mimochodem štvala už v původním příběhu, který byl o ní, tak mě to strašně bavilo. Hate to love linka jak má být. A spousta napětí a jiskřeni mezi hlavními hrdiny.

Knihožroutka23
Knihožroutka23
23.04.2023 3 z 5

Je vidět že autorka umí skvěle psát. Bohužel z celé série hříšníci se mi tato líbila nejméně:(


Miška935
Miška935
07.04.2023 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Dobre napsána a autorka naprosto skvěle píše :)

andulka1406
andulka1406
13.03.2023 4 z 5

Knížka se mi líbila, dobře se četla. Tento žánr už úplně nevyhledávám, ale jako oddechovka to bylo moc fajn. Nejvíce se mi líbila postava Penna.

Mamka_cte
Mamka_cte
12.03.2023 5 z 5

Tak tohle bylo krásný, nevím jestli jsem jen v hormonálním kolapsu kvůli těhotenství, ale hodně jsem brečela Moc se mi kniha líbila a obsahuje i ústřední melodie. Poslech u čtení mám moc ráda!

On je chudý a ona bohatá.
Chování Darie bylo hrozný, pokaždé jsem si říkala, jak si to může k rodičům dovolit, ale postupem v knize jsem jí přišla na chuť. Snažila se jen upoutat pozornost své matky, ale tatínek to vše zachraňoval!
Penn - skvělý student a sportovec, ale totální floutek. Jeho matka i s otčímem jsou drogově závislí. (Taky vám připadá, že drogy jsou v knihách poslední dobou oblíbené téma?) On se staral o své dvojče, ale jednou to nedokázal a ona utekla. Shodou nešťastných náhod to bylo kvůli němu.
Jejich chemie byla úžasná a táhlo je to k sobě i přes všechny problémy a intriky okolí.

Příběh o lásce, pohrdání, pomstě a hlavně kamarádech

Lidi jsou jako jablka. Dobrá jablka. Shnilá jablka. Přezrálá nebo nezralá. Tvrdá nebo měkká. Sladká nebo kyselá. A v každém jablce je jádro. Srdce. Něco, co ho dělá jedinečným.

Karola050716
Karola050716
18.02.2023 3 z 5

Celá tahle série je trochu moc hnaná do extrémů...sem tam se do toho ponořit je fajn, ale číst knihy jen od této autorky, tak mám pocit, že lidi jsou jen banda psychopatů střídavě na koksu a sedativech :D

Makyt
Makyt
27.01.2023 3 z 5

Nesuďme lidi podle obalu, ale dejme jim šanci poznat to uvnitř. Tak asi tak bych to shrnula. Penn i Daria si prožili svoje a sami víme, že život nás učí dělat různé kroky, třeba i ty zpět nebo stranou.

avalonek
avalonek
14.01.2023 5 z 5

Tak tohle mě hodně překvapilo,bylo to fakt famózní.Je vidět,že život v pozlátku se může zdát jako dokonalý,ale skutečnost je jiná a zamilovat se můžeme do kohokoliv.Opravdu pěkně čtení,ráda se k němu vrátím a těším se na další díly,snad neztratí svoji sílu tyto příběhy

Michelleee
Michelleee
06.01.2023 3 z 5

Penny Scully jako krupobití a Daria Followhillová jako bouře. On chudý, ona bohatá. Vyprávění z pohledu obou hrdinů se mi líbilo. Příběh je takový zajímavý, drsný. Jsem zvědavá na další díly této série.

Bryel
Bryel
09.11.2022 3 z 5

S určitostí nedokážu ani říct, proč mi to vlastně nesedlo. Daria mi přišla dost nesympatická. Pro mě knížka vyznívala strašně překombinovaně a nezaujala mě.

Holubicka1
Holubicka1
25.10.2022 4 z 5

Knížky jsou o druhé generaci Hot Holes.
Někdo druhou generaci miluje, někdo říká raději nečíst a nekazit si pocity z prvních knížek. Já zatím patřím k první skupině,jen jsem se neodhodlala číst Zlomeného rytíře,ale zvědavost je silnější a konec konců, člověk by si měl udělat svůj názor, takže se na něj co nejdříve chystám.
Rozmazlená princezna je o nejstarší dceři Melody a Jamieho. Daria se chová opravdu hrozně, ale postupem času ji člověk přichází na chuť a začne jí fandit. Svým chováním křičela o pomoc a o pozornost Melody, která jí neslyší a svým chováním k Darie ,jí postrkuje k okraji,kdy už to Daria nemusí zvládnout. Ne že bych byla z Melody úplně zklamaná,protože vím že rodičovství není lehké,ale i tak, mohla některé situace zvládnout líp. Za to Jamie nezklamal a byl skvělý otec.
Penn byl pěkný dáreček,ale už od prvního okamžiku jsem ho milovala. Je to skvělý sportovec a student, který nesnáší lháře. Pro druhé udělá cokoliv a jakmile je jeho blízkým ublíženo,tak se nebojí za ně postavit i kdyby se za ně byl jen on sám. Líbilo se mi, že Daria ať se prezentovala jako holka, která už má s klukama plno zkušenosti, čekala svým způsobem na Penna a prožila s ním spoustu svých poprvé. Táhlo je to k sobě a i přes všechny okolnosti a intriky si k sobě nakonec našli cestu.
Je to krásný příběh o lásce,pomstě a i když je místy drsný,tak já jsem milovala každou vteřinu.


"Miluju tě,Dario Followhillová,a myslím, že ty mě taky miluješ. Ve skutečnosti si myslím, že jsme se do sebe zamilovali ve stejnou chvíli. Ty do mě jako do mrholení, který týdny neustává. A já do bouřky, která přijde zničeho nic a neexistuje nic,co by ji mohlo zastavit."

petulkapeta
petulkapeta
20.10.2022 5 z 5

,,Nikdy jsi nebyl jako mrholení, Penne Scully. Když jsem se do tebe zamilovala, tak jsi mě zasáhl do každého kousku těla. Ty jsi jako krupobití."
Daria je dcerou moji oblibene dvojice z prvni serie, libila se mi uz od začátku i když jsem ji někdy nechapala. Střídání pohledu mam rada a jak mě potěšilo když se tam objevil Jamie se svou laskou.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
10.09.2022 4 z 5

Teprve, když budete milovat sami sebe, tak vás budou milovat i ostatní.

Slunce se dost podobá nenávisti - je krásné, smrtící a zároveň zásadní pro naše přežití. Může vás oslepit, ale taky vás udržuje naživu. Nenávist nás motivuje mnohem víc než láska. Láska je klidná a spokojená. A spokojení lidé se nevyvíjejí.

Láska je ničivá. Ničí všechno, co je krásné, a kazí duše. Láska je mnohem horší než nenávist, protože když nenávidíte, tak aspoň nejste zmatení. Zato, když jste zamilovaní, chováte se jako hlupáci.

To je celý problém s hříchy. Pácháš je a ony se ti pak vrátí jak bumerang. A zasáhnou tě přímo do ksichtu.

Na nočních můrách je blbý to, že nevíte, která je vaše nejhorší, dokud ji neprožijete.

Když něco shoří na popel, tak z něho může povstat něco nového a lepšího. Ale budování něčeho nového chce sílu a odvahu.

To, že je vám líto, že jste něco zničili, ještě neznamená, že víte, jak to napravit.

Lidi jsou jako jablka. Dobrá jablka. Shnilá jablka. Přehrává nebo nezralá. Tvrdá nebo měkká. Sladká nebo kyselá. A v každém jablka je jádro. Srdce. Něco, co ho dělá jedinečným.

Zajímavý příběh. Většina knihy mě skoro děsila.

michaela5515
michaela5515
02.09.2022 5 z 5

Trička s dírou a náhrdelník s přívěskem z mořského skla. Jsem spokojená s prvním dílem nové generace z Todos Santos. Jaime je super, vlastně celá čtyřka HotHoles. Daria a Penn ustáli všechno, co jim bylo naloženo a navzdory všemu se našli. Za mě super.

Njangu
Njangu
31.08.2022 5 z 5

Tak ........ Jak začít? No nejlepší bude na začátku. Příběh začal jako každý jiný v tomhle žánru a tak se tvářil až přibližně do své poloviny. Pak začal nabírat na síle a ve finále mě rozsekal!!! Ještě že budu pokračovat dalším dílem, protože bych asi nezvládla, nějakou dobu, nic přečíst
(。‿。) A to jsem si myslela, že už mě nemůže nic překvapit a že se budou ty příběhy tak nějak opakovat. Neee, každý je úplně jiný.

keiko33
keiko33
28.08.2022 5 z 5

Tak ako staršia generácia, tak aj tu začala autorka super. Príbeh bol o typickej zlobe amerických deciek. Jedni majú navonok všetko, no v skutočnosti nemajú nič. A tí čo nemajú nič, sa snažia byť navonok drsní, no tiež trpia. Penn bol drsný, ale ochranársky typ. Snažil sa, rovnako ako Via prežiť, no ona to brala z nesprávneho konca. "Nenávisť plodí nenávisť". A vďaka tomu boli všetci v prdeli. Daria bola len pekne pozlátko, ktoré sa vo vnútri zožieralo. Len Pennovi sa podarilo pod tým pozlátkom nájsť skutočnú Dariu, ktorá potrebovala len lásku.

ardeas
ardeas
25.08.2022 3 z 5

Ako spin off séria nie zle, ale z prvej série mam precitanu len 1 knihu a zvysne asi zacnem citat az teraz. S tou prvou som bojovala, Vicious mi nesedel, ale táto kniha sa citala sama.
Na druhu stranu ked sa nad tym zamyslim hlbsie, tak dej knihy je prekombinovany a to iste mal aj Vicious. Zbytočne vyhroteny a častokrát prisladeny. Zaver bol klišé, nad ktoré sa neviem povzniesť.
Jedine čo ma nadchlo, ze sice kniha je podla mna nižší priemer, ale vedľajšie postavy, ku ktorym sa viažu ďalšie knihy ma velmi potesili. Knight ci Luna, to su zaujímavé osobky, ktoré budem chcieť spoznat oveľa viac, ako tieto "polámané" osoby Darie a Penna, ktorý boli - podla mna - zbytocne vyhrotene a ich konflikty pritiahnuté moc za vlasy. Keby to autorka zjemnila, určite by som sa ku knihe niekedy vratila, ale takto to bola neuveriteľna melodrama :)

Artep071
Artep071
23.08.2022 4 z 5

Mě ta holka nesedla , sotva se zmínila o deníku bylo jasný co se stane , ale ......?!
jo bylo to super drsné, napínavé, šílené i romantické počteníčko a bylo tam vše co má dobrej příběh mít a autorka mě překvapivě vtáhla do děje a vyvolala hromadu emocí ... fíííííha

luccys194
luccys194
21.08.2022 4 z 5

"Slunce se dost podobá nenávisti - je krásné, smrtící a zároveň zásadní pro naše přežití. Může vás oslepit, ale taky vás udržuje naživu. Nenávist nás motivuje mnohem víc než láska. Láska je klidná a spokojená. A spokojení lidé se nevyvíjejí. Prostě... jsou. Ale my, lidé plní nenávisti, to je něco úplně jiného. Jsme hladoví a zoufalí."

Miluju sérii Hříšníků a začátek nové generace (série) nezklamal. Příběh Penna a Darii je krásný, ale i dost hlubokomlsný. Každý si v něm určitě najde to svoje.
Moc se mi líbí, jak autorka každou knihu napíše tak, že Vás absolutně vcucne do děje, nepustí a vy jako byste najednou žili druhý život. 9/10.

MAU256
MAU256
18.08.2022 5 z 5

"Řekla, že tu kletbu zlomí pouze pravá láska. A že to nebude jen tak. Že musí být opravdová. A na celý život...

Krásně čtivý příběh, tentokrát se jedná už o další generaci našich frajírků. Hnacím motorem měla být pomsta, vloudila se však láska a vše je najednou jiné. Bylo mi líto Mel, protože svou dceru nadevše miluje, jak se to mohlo takhle pokazit? Jsem ráda, že nakonec to skončilo tak, jak má. Knížku mohu jen doporučit.

Lee7
Lee7
06.08.2022 5 z 5

Nedávno jsem dočetla příběh Melody a Jamiho, proto bylo skvělý začít číst příběh jejich dcery. Byla jsem nadšená, opravdu jsem něco takového nečekala, až mi ke konci příběhu slza ukápla. Dostal se mi pod kůži a jsem zvědavá na zbylé děti hříšníků - líbilo se mi, že se neměnil charakter postav a ne vše je růžový.

Blanka29
Blanka29
22.07.2022 4 z 5

Opet se setkavame s Hrisniky nebo spise s jejich potomky, kteri maji take vse na co si vzpomenou. Ale jak uz to tak byva, neni vsechno zlato, co se trpyti.....
Ze zacatku jsem Dariu moc nemusela, ale postupem casu (nebo spis strankami) jsem si ji trochu zamilovala....

adela2230
adela2230
19.07.2022 4 z 5

Autorka nezklamala. Píše velmi dobré knihy, ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak to mělo spád a nemohla jsem se odtrhnout. Překvapilo mě chování rodičů (nečekala jsem takové chování, když znám jejich příběh). Ovšem díky tomu to knize dodalo ještě lepší příběh a opět to poukazuje na těžké téma, které se jen tak nevidí.

Lucika002
Lucika002
18.07.2022 5 z 5

Páni, tak tohle byla jízda! Přečteno během jednoho dne, to mluví samo za sebe.

jennefer
jennefer
27.06.2022 4 z 5

Hm, nevím jak je to možné, jestli už jsem moc stará, nebo naopak moc hormonů, ale tahle autorka mě dokáže při čtení jejích knih rozplakat. Ne u všech knih, ale i tak jich je víc, než od jiných autorů dohromady. Píše silně, i když občas lehce přehání. Nebojí se ošklivých témat. A umí vtáhnout...
... ještě že má ty happy endings!

Siwan
Siwan
09.06.2022 5 z 5

Jako dalo by se tomu kde co vytýkat...občas přitaženost za vlasy, občas málo prostoru pro některé vedlejší postavy, které by tomu příběhu daly víc ... ale vlastně proč by to člověk dělal? Je to prostě dobrý. Četlo se mi to samo, odsýpalo to jak namazaný stroj, prostě třikrát hurá. Během čtení jsem se nemohla ubránit si občas vzpomenout na sérii Papírová princezna...myslím, že kdo četl, tak se mu občas vybavilo, že to má něco společného. Asi tím prostředím, nevím. Pokud vám tohle sedlo tak si sérii Papírová princezna přečtěte, pravděpodobně se vám bude líbit taky. Každopádně se pustím do dalších věcí od autorky.

uminaa
uminaa
07.06.2022 5 z 5

Prvý návrat k Hriešnikom, ale tentokrát prežívame príbeh s ich potomkami, ktorí zažívajú tiež svoju toxickú lásku. V rámci "podžánru" romancí ide o naozaj silné príbehy.
Dariu som mala občas chuť prehnúť cez koleno, ale nakoniec som ju skôr ľutovala. Čo sa týka Sylvii, tú som neznášala od samého začiatku. A Penn? Tak ten si to všetko ozaj pekne užil.
Bolo milé stretnúť členov prvej generácie a trochu si pospomínať ;)

krevetka79
krevetka79
23.04.2022 5 z 5

Ale nakonec jako jo :-)
Po pomalu se rozjíždějícím začátku , jsem nakonec chvílemi skoro ani nedýchala.
Zajímavě pojatý příběh o bohatých, chudých a hlavně o síle lásky.

krevetka79
krevetka79
23.04.2022 5 z 5

Pomalejší rozjezd, ale nakonec jsem chvílemi skoro nedýchala , i když se dá odhadnout, jak knížka asi skončí.
Krásný příběh ...

narisa
narisa
08.04.2022 5 z 5

(SPOILER) L. J. Shen je moje nová oblíbená autorka. Její knihy jsou úžasné. Jsem moc ráda, že si můžu přečíst o dětech Hříšníků.
Příběh Darie a Penna byl skvělý. Zpočátku mě trochu mrzelo, jak jsou mladí. Ale... U Shen postavy věku věšinou neodpovídají, jsou vyspělejší.
Penn mi byl moc sympatický už od počátku. Od prvního polibku, který Darie dal. Nevím, jestli by se zrovna on mohl označit za hříšníka, protože podle mého jím nebyl. Byl to kluk, který by se pro druhé rozkrájel a to už ve velmi mladém věku. Byl skvělý sportovec i student. Ne. Tím hříšníkem tady byla Daria. I když dle mého také jen částečně. Daria zpočátku nepůsobí příliš sympaticky. Člověk jí přichází na chuť postupně. Musím říct, že i já mám v sobě takového Hulka. Takže jsem jí časem fakt fandila. Opravdu mě velice potěšilo, že Daria si pro Penna schovávala svá poprvé. Spolu byli skvělí. Líbilo se mi, že Penn viděl pod její obranný mechanismus a skutečně ji chápal. A rozumněl i vztahům v její rodině.
Jamie byl jako otec naprosto úžasný. Ale on byl už jako student velice stabilní, rozumný a úžasný a to se nezměnilo.
Melody se opravdu snažila, ale i tak se s dcerou odcizila. Ale byla si toho vědoma a chtěla to napravit. Sama mám děti a chápu, jak je výchova složitá.
Udělaly mi radost kapitoly právě z pohledu Jamieho a Melody. U Jamieho bylo super, že se zde opět objevují HotHoles. U Melody mě dostalo, jak věděla o každém spoustu věcí, jen díky tomu, že prala prádlo.
Překvapila mě Hadí jáma, Gus a velké finále, kde se vlastně šikana řešila tím, že přítomní z obou škol na sebe prozrazovali svá temná tajemství.
A vůbec jsem neměla ráda Viu. Ta mi byla od počátku opravdu hodně nepříjemná a během knihy se to nezměnilo.
Moc se mi líbilo, jak Jamie a Melody Scullyovi přijali do rodiny.
Velice se těším na Knighta, Lunu a Vaugna.
Knihu vřele doporučuji.

genikuxik
genikuxik
05.04.2022 5 z 5

Zajímavé čtení. Je fajn, že autorka zakomponovala i charaktery z předchozí série. Myslím, že tato autorka se stane další mojí oblíbenou a vždy když vyjde nová kniha, tak ji hned přečtu :)

AnnaNešporová
AnnaNešporová
08.03.2022 2 z 5

Na začátku mě štval styl psaní, nedařilo se mi začíst. Pak co to bylo za hrozný vztah matka dcera. Toxickej vztah Darii a Penna. Chvílemi jsem myslela, že knihu nedočtu. A ani nechápu tak vysoké hodnocení.

anndrra
anndrra
01.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Nemám asi problém s postavami. Daria byla vykreslená dobře, Penn taky, S Viou to bylo horší, ale ok, moc prostoru neměla. Nicméně mi přišlo, že příběh měl určité časové nelogičnosti. Občas jsem četla, něco se dělo a já byla zmatená, vůbec jsem se nechytala, jako by mi něco utíkalo. A ten konec? WTF. Proti šťastným koncům nic nemám, ale tohle bylo moooc. Nemluvě o tom, že se to za mě až moc natahovalo. Od autorky už jsem četla lepší

Malíček
Malíček
18.02.2022 2 z 5

Já moc nerozumím tomu, kde tahle knížka nabrala tak vysoké hodnocení. Styl psaní mi nijak extra nevadil, knížka se četla docela dobře, ale s příběhem jsem měla fakt problém. Hlavní postavy mi nesedly, ani Penn, ani Daria. Bohužel nechápu, proč je celý příběh a chování (všech) postav tak vyhrocené. Nerozumím tomu, na čem příběh stojí, a některé jazykové výrazy mi vyloženě vadily, ale to zas může být jen můj problém.
Já bych knihu dál nedoporučila a pokud se někdy pustím do dalších dílů, tak to bude za dlouho. A docela mě to odradilo i od dalších autorčiných knih.

Verunka926
Verunka926
18.02.2022 3 z 5

Fajn kniha se zajímavým příběhem, ale nijak ohromená nejsem. Ještě uvidím, zda se pustím do dalších knih.

Misshell1
Misshell1
07.02.2022 5 z 5

Neuvěřitelná pecka tahle kniha. Bohužel mě mrzí, že další knihy nemají v knihovně(četla jsem od ní jen Ukradený polibek), ale zase nezklamala. Strašně se mi líbí její styl psaní, kdy vás chytne a nepustí(teda jen si dojít na záchod,když už u toho tvdnete 2h v kuse) ...každá postava měla něco do sebe, super příběh, mohu jen doporučit.

Bexoxo
Bexoxo
01.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Rozmazlená princezna bylo něco pro mě! Miluju knihy L.J. Shen a tahle je prostě dokonalá. Předešlou sérii Hot Holes jsem si strašně oblíbila a moc jsem se těšila na to, že se s nimi znovu setkáme v příbězích o jejich dětech. Někomu asi zřejmě vadí chování Darii, mají ji za rozmazleného fracka, já bych to až tak černě neviděla, naopak mě se líbilo, že je hlavní hrdinka namyšlená mrcha, je to velmi osvěžující! Vždyť skoro ve všech knihách, co jsem přečetla byli hlavní hrdinky vždy kladné a jak všichni víme na každé střední škole se najdou namyšlené roztleskávačky, takže mě příběh o Darii velmi mile překvapil a moc jsem si ji oblíbila a fandila jí. Nicméně se svým chováním snaží upoutat pozornost Melody, která mě dost šokovala a zklamala jako matka. Určitě doporučuji přečíst! A těším se na další díl!
xoxo

Petraj365
Petraj365
22.01.2022 5 z 5

Bylo to super, ale série o jejich rodičích se mi asi líbila víc. Myslím, že kdybych tuto knihu četla dřív tak bych byla nadšenější. Můžu jen doporučit.

Zuzana215
Zuzana215
14.01.2022 5 z 5

Excelentní!! Autorka nezklamala, hlavní postava je mrcha, ale přesto si ji zamilujete..příběh plný nenávisti a bolesti. Dovolím si říct, že tato kniha strčila do kapsy předchozí knihy, tzv. HOTHOLES :)

katerina94958
katerina94958
09.01.2022 3 z 5

Kniha se četla dobře, příběh byl taky fajn. Autorka chtěla aby některé pasáže byly překvapivé což je super a u knížek to oceňuji, ale nekdy to psala za mě moc komplikovaně a stalo se mi že jsem se tím pádem ztratila v dějí.