keiko33 Online keiko33 komentáře u knih

Kořist Kořist Darcy Coates

Počúvané ako audio kniha. Táto kniha je taká hororová hra s mysľou. V lese Ashlough sa strácajú osamelí turisti. Práve sa stratila aj Eileen, ktorú sa rozhodnú jej brat Chris a jeho kamaráti na vlastnú päsť hľadať. Autorka sa s vami pohráva. Kto za tým stojí? Tajomná príšera, psychopatický vrah, alebo sa turisti v nekonečnom lese po tme zbláznia? Postavy boli ok. Tak trochu mi partia pripomínala Scooby doo. Múdra Anna, ako Velma. Hlúpučka Hailey, ako Daphne, Flint ako Fred. Idú riešiť záhadu. Aj keď výsledok nedopadne úplne bez obetí. Po celý čas som mala zimomriavky a to je pri takejto knihe najdôležitejšie a samozrejme konečne odhalenie. Musím sa priznať, že ku koncu, už mi bolo jasné kto to má na svedomí. Takže mi trochu chýbal ten wau efekt odhalenie. Trochu ma sklamal celkový dôvod. Už sa vám stalo, že kniha je po celý čas úžasná a posledných pár strán to pokazí? Koniec nebol zlý, ale ani ma nedostal. Preto len 4*. Páčilo sa mi, že najväčšia hlavička je ženská postava a to policajtka Carla.

20.04.2024 4 z 5

Květ odvahy Květ odvahy Shannon Drake (p)

Skvele ukončená séria súrodencov Cameronových. Christa bola srdcom aj dušou oddaná Juhu. Jedine koho dokázala zniesť bol jej brat Jess a švagriná Callie. To sa ale netýkalo Callieinho brata Jeremyho. Hlboko pohŕdala každým severanským vojakom. Jeremy a Christa boli hlavne kvôli Christe ako pes a mačka. Bola príliš hrdá a po hrôzach vojny, ktoré zažila, ešte prišla aj o milovaného snúbenca sa jej ani nečudujem. Bola telom aj dušou vlastenkou a on bol všetkým, čím pohŕdala. A aj keď na to chvíľu zabudla, hneď sa jej vrátili spomienky. Jeremy bol úžasný muž a Christa to vedela, ale stále bol Yenkee. Táto série je naozaj perfektne napísaná. Nejde len o lásku hlavných postáv, ale celkovo o históriu. Autorka si dala fakt záležať. Všetky dátumy a dôležité postavy občianskej vojny sedeli. Takže okrem romantiky, budete múdrejší aj o kúsok histórie.

19.04.2024 5 z 5

Nepřítel Nepřítel Shannon Drake (p)

Tak príbeh Daniela bol rovnako dobrý, ako Jessov, možno o kúsok lepší. V prvej knihe som Daniela vnímala, ako milého džentlmena a vojaka. Tu bol Daniel Južanský plukovník, ktorý bol neporaziteľný bojovník. Z jeho nenávisti som mala zimomriavky. Niekedy som ho mala chuť uškrtiť. Nech robila Callie čokoľvek, stále jej neveril. Príbeh bratov Cameronových je o to zaujímavejší, že vás oboznamuje o skutočnej vojne, o skutočných hrdinoch. Ak ste v škole nedávali pozor, alebo vás táto vojna nezaujímala, tak tu vás pohltí. Toľko zbytočne zmarených životov prevažne mladých chlapcov, ktorí bojovali za svoju krajinu. V boji sa veľakrát stretli so svojimi známymi, či dokonca brat s bratom. Autorka vás dostane nielen dokonalým príbehom dvoch ľudí, ktorí by sa do seba zamilovať nemali, ale aj skutočnou históriou, ktorá písala dejiny.

17.04.2024 5 z 5

Zrádce Zrádce Shannon Drake (p)

Tak to bol krásny príbeh. Príbeh dvoch zamilovaných tvrdohlavcov, ktorí sa stále rozdeľovali, kvôli vlastnému vojenskému presvedčeniu. Jessie bol rozumný lekár, ktorý chápal, ako táto vojna musí skončiť, aj napriek tomu, že miloval svoju krajinu, rodinu a hlavne Kiernan, ktorá bola asi tá najtvrdohlavejšia žena. S ňou nešlo nič jednoducho. Príbeh bol dokonalý hlavne tým, že postavy boli postavené v skutočnej histórii. Autorka si na tomto dala naozaj záležať. Chvíľkami sa mi až hlava točila z množstva informácií, mien a miest. Nikdy som sa veľmi o americkú históriu nezaujímala, takže pre mňa mnoho veci bolo novinkou. Vojna je zlá a ťažká pre ľudí, ale keď zrazu idete do boja proti vlastným a dokonca niekedy brat proti bratovi. Je to o to ťažšie. Príbeh bol nesmierne silný. Na konci mi chýbal epilóg. Nejaké ukončenie po vojne. .

16.04.2024 5 z 5

Někdo to rád skotské Někdo to rád skotské Suzanne Enoch

Na Medveďa som sa tešila. Doteraz to bol len veľký prelietavý hromotlk, tak som bola zvedavá, ako sa zamiluje do "jednej" ženy. Nakoniec to bola skrytá kráska v nohaviciach, ktorú vychovávali, ako chlapca. No Medveďovi neušlo, čo sa pod tými nohavicami skrývalo. Zrazu sa z neho stal zamilovaný "psík", ktorý sa od svojej milovanej ani nepohne. Jedna vec bola, čo Cat nosila, no štvalo má, ako ju všetci kvôli tomu urážali. Dokonca aj Ranulf a Arran. Pritom, bol práve Ranulf v Londýne neokrôchaný Škót, ktorý nemá spôsoby. A zrazu keď si vezme za ženu urodzenú Angličanku,tak už zabudne, aký bol predtým. Práve preto mi bol Medveď najsympatickejší z bratov. Nesnažil sa na nič hrať, ani meniť. Jediné, čo sa zmenilo, že už behal len za jednou ženou. Čo musím vytknúť sú hrozné obálky, vôbec sa mi k téme nehodia a tiež chýbajúce epilógy. Pri ostatných knihách mi to až tak nevadilo, keďže nasledovalo pokračovanie, no tu mi fakt chýbalo zakončenie, namiesto rýchleho konca.

14.04.2024 5 z 5

Návrat na Vysočinu Návrat na Vysočinu Suzanne Enoch

Tak na túto časť som sa najviac tešila a bola zatiaľ najlepšia. Rowena bola celý život zaľúbená do Lachlana, no ten v nej videl, len mladšiu sestru, keďže bola od neho o osem rokov mladšia. No po troch mesiacoch sa Rowenta vráti z Londýna ako žena, čo si aj Lachlan všimne. Zrazu sa karty obrátili a teraz on uháňa ju. Strašne ma bavilo, ako Lachlan dostal pomyselnú facku a tentoraz sa musel o Rowenu snažiť.

10.04.2024 5 z 5

Nezkrotný horal Nezkrotný horal Suzanne Enoch

Tento diel sa mi páčil viac, ako prvý. V prvom to bolo o báloch, plesoch a krotení neohrabaného Škóta. Príbeh Arrana a Mary bol plný napätia a zakázanej lásky. Peter bol taký správny parťák. A svadba nemala chybu. Ranulf má na začiatku fakt štval, no nakoniec všetko dobre dopadlo. Tie useknuté konce bez epilógu mi trochu vadili.

09.04.2024 4 z 5

Ďábel nosí kilt Ďábel nosí kilt Suzanne Enoch

Taká oddychová romantika. Nedávno som si pozrela seriál Outlander, takže o situácii na Škotskej Vysočine som mala prehľad. Ranulf bol taký veľký neohrabaný Škót, ktorý sa snažil byť kvôli láske civilizovanejší. Ako sa hovorí, že láska spraví z každého blázna. Na Charlotte sa mi páčilo, že sa ho snažila pochopiť. Koniec bol prirýchly, ale tak snáď v ďalšej časti o nich ešte budeme počuť.

07.04.2024 4 z 5

Eden Eden Mia Sheridan

Prvá časť bola o chorom výmysle jedného šialenca, ktorý mal dar reči a manipulácie ľudí. O strachu o Caldera a Eden a ich budúcnosť. Táto druhá časť bola o znovu nájdení a spoločnom uzdravovaní. O nájdení svojho miesta v "novom svete", ktorý bol pre nich cudzí. Páčilo sa mi ako oni traja aj so Xanderom držali pokope a boli si navzájom oporou. Nikto iný nevedel tak dobre pochopiť ich bolesť, ako oni traja navzájom. Scéna z ozdravnej postele ma fakt dojala. Táto časť nebola plná napätia, len bola iná. Tie objavy na konci dodali príbehu správnu bodku. Je to možno zvláštne, ale nakoniec som vlastne Hectora tak trochu ľutovala. Človek nikdy nevie, ako s ním tragédia zamáva.

03.04.2024 5 z 5

Calder Calder Mia Sheridan

Mia píše silné príbehy, no tento bol megasilný. Keď ho čítate, nechápete, ako môže jeden blázon a fanatik, tak vymyť ľuďom rozum. Vždy som si myslela, že sa dajú na takéto niečo nahovoriť, len slabí jedinci. Až kým sa vám nestane, že vám blízka osoba sa dostane do podobného spoločenstva. Vtedy takýto príbeh naberie úplne iný zmysel.

02.04.2024 5 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Ak hľadáte oddychovú filmovú romantiku, na štýl osobného strážcu, tak vrelo odporúčam.

16.02.2024 5 z 5

Projekt šéf Projekt šéf Vi Keeland

Nebolo to zle, ale ani nič extra. Taká priemerná romantika. Chýbalo mi tu viac emócií. Jediné čo ma fakt bavilo boli rozhovory Evie, ako terapeutky.

13.02.2024 4 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Trochu som bola skeptická, kvôli vekovému rozdielu, ale zbytočne. Knihu som si fakt užila. Páčilo sa mi, že autorka z Pikea neurobila nejakého bohatého kravaťáka, ale starostlivého otca a pracovitého muža. Muža, ktorý kvôli synovi obetoval svoje sny, aj keď si ho ten syn nevážil, vďaka svojej prefíkanej matke. Preto si po rokoch tvrdej práce a osamelého života, zaslúžil niekoho ako je Jordan. Ona bola svetielko, ktoré mu v živote chýbalo. A naopak Jordan si konečne zaslúžila niekoho, kto ju bude milovať a skutočne sa zaujímať čo chce a potrebuje. Vzájomné sa dokonale dopĺňali. Čo ma trochu štvalo bolo, že z Pikea sa robil starý chlap, len pre to, že má už dospelého syna. Veď mal len tridsaťosem.

11.02.2024 5 z 5

Nové šance Nové šance Lilly Lucas

Ďalší milý príbeh v krásnom prostredí. Sam bol také zlatíčko ohľadom Mayi. Bol dokonalý otec. Akurát mi chýbal nejaký epilóg. Alebo dlhší koniec.

10.02.2024 5 z 5

Pomsta Pomsta Sara Mia Velinská

Zatiaľ som si veľmi nenašla cestu k slovenským autorom. Pár krát som to skúsila, ale väčšinou som bola sklamaná. Hlavne, keď sa slovenský autor snaží písať v prostredí zahraničia, čo veľakrát nepôsobí vierohodne. Po dlhom čase som tomu znovu dala šancu. A musím povedať, že prvýkrát som bola fakt nadšená zo slovenského autora. Malo to všetko. Lásku, nenávisť, odbornosť a hlavne kvalitu. Žiadne hluché a bezvýznamné žvásty. Vidno, že sa autorka rozumie prostrediu o ktorom píše, že si to len nevymýšľa. Adam bol vlastne taký nešťastník. Najprv prišiel o dvoch najdôležitejších ľudí vo svojom živote a potom sa mu jeho pomsta vrátila. Čakal úľavu, no nakoniec dostal od života kopanec a roky trápenia. Hana bola taká dobrá a nevinná duša. Nedotknutá zlým svetom. Roky splácala otcovu nezodpovednosť a ešte ona bola pre rodinu zlá, lebo sa zamilovala a odpustila. Jej rodina sa tvárila, akokeby oni boli bez viny, hlavne otec, ktorý im zničil život. Kniha sa doslova vznášala pokrytectvom ľudí, ktorí si nevedeli priznať vinu. Autorka krásne vykreslila, že jediná cesta ku šťastiu, je cesta odpustenia. Že hnev a pomsta nikdy nič dobré neprinesie, len chvíľkovú úľavu. Páčila sa mi postava Dárii. Tie jej ústa bez servítky. A čo sa týka LGBT, tak autorka to do deja vsunula nenásilne a nenápadne. Ako prirodzenú vec v živote. Obálka mi na začiatku bola divná, ale po prečítaní pochopíte, že sa k príbehu dokonale hodí. Moja prvá kniha od autorky a musím povedať, že určite nie posledná. Autorka mi dala všetko, čo od takej knihy očakávam.

09.02.2024 5 z 5

Vzostup kráľovnej Vzostup kráľovnej Rina Kent

Príbeh Jonathana a Aurory bol milé prekvapenie. Určite som nečakala romantický thriller. Chvíľkami som mala zimomriavky. Aj napriek tomu, čo si Aurora musela prežiť, bola silná. A vďaka nej sa aj chladný Jonathan roztápal. Získal rodinu. Ten koniec má dostal. Je neskutočné, ako dlho dokáže človek čakať na svoju pomstu. Je fajn, že autorka napísala aj Jonathanov príbeh. Tu sa vlastne všetko odhalilo a vyriešilo. Pri Aydanovi ostalo veľa veci nedoriešených. Jediná vec, čo mi už začínala liezť na nervy bolo to označenie Moja. Si moja, lebo si moja. Tí chlapi Kingovi, boli ako jaskynní muži. Už len chýbalo, aby sa pred všetkými bili do pŕs.

07.02.2024 5 z 5

Vláda kráľa Vláda kráľa Rina Kent

Trochu som sa obávala tej slovenčiny, keďže príbeh Aydanabol v češtine a veľakrát slovenský preklad je hrozný. Ale bolo to zbytočné. Musím ho pochváliť, až na pár slov, má tu nič nevyrušovalo. A samozrejme som sa obávala Jonathanovho vyššieho veku. Jeho vek, má vôbec nevyrušoval. Práve naopak. Aydan bol pubertiak s traumou z detstva, ktorého zaujímal len sex. Jonathan je zrelý muž. Muž, ktorý vedie obrovské impérium. Pred rokmi stratil manželku a vychovával sám syna a synovca. Tentoraz sa mi páčilo, že autorka to nepreháňala s opisom sexu. Bolo to tak akurát. Aj keď toho výprasku bolo asi veľa. Syn posadnutý bradavkami a otecko zadkom. Že to zaváňa thrillerom, mi vôbec nevadí. Mám slabosť na sériových vrahoch, tak snáď to autorka zvládne. Zatiaľ mám z príbehu zimomriavky a dúfam, že z rozuzlenia nebudem sklamaná.

06.02.2024 5 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Tak autorka navarila riadny guláš tajomstiev a emócií. Séria sa mi fakt pacila. Vzťah Elisy a Aydena bol ako na hojdačke, ale nakoniec všetko dobre dopadlo. A aj padúchovia môžu byť dobrí. Neustály sex už bol aj na mňa priveľa, ale keď to odložím bokom tak sériu hodnotím veľmi kladne.

05.02.2024

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Séria má zatiaľ baví, ale mám pocit, že v tejto časti nešlo Aydenovi o nič iné len "vyšukať" Else mozog z hlavy. Autorka postupne odkrýva tajomnú minulosť. A asi najviac ma bavil Ronan, dodal tej ponurosti šťavu.

05.02.2024 4 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Mám rada Royal Elite Dark knihy, kde "vlastník" školy, bohatý študent najprv trápi obyčajnú študentku, ktorá sa mu po čase zaryje do srdca. Kde hneď od začiatku ste na trhoch a doslova hltáte každú stranu. Celý čas rozmýšľate s čím ten psychopat príde. Áno Ayden je psychopat a manipulátor. Ale vďaka tomu má príbeh tú správnu šťavu. Celý čas rozmýšľate v čom je háčik. Kde sa ten ich vzťah zadrhne. A ono to príde. Teším sa na ďalšiu zbesulú jazdu.

05.02.2024 5 z 5