keiko33 keiko33 komentáře u knih

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Túto knihu som dlho odkladala a to z dôvodu, ktorý sa ani nezakladal na pravde a to kvôli anotácii,ktorá bola pre mňa nezaujímavá. Čakala som nejakého nudného spisovateľa, ktorý sa náhodne niekde v bare stretne s ženou, s ktorou sa raz po rokoch dajú dokopy. Že možno majú každý svoje vzťahy a popritom majú to svoje "tajomstvo". To sa ani trocha nezakladalo na pravde. Nečakala som, že to bude stretnutie dvoch "pubertiakov", ktorí postupne počas rokov spolu dozrievajú. Aj keď sú spolu len pár hodín ročne, sú tak citovo prepojení, akokeby sa poznali celý život. Celý rok sa tešia na tých pár hodín, ktoré strávia spolu. Aj keď som podobné zápletky už čítala, tak na túto knihu určite nezabudnem. Colleen sa vie so svojimi slovami tak hlboko do vás zapichnúť, rozplače vás a zanechá vo vás doslova spúšť emócií. Jej knihy sú strašne emotívne a táto je jedna z jej top kníh. A po tejto si dám zase od Colleen dlhšiu pauzu, lebo 9 november si zaslúži dlhšiu pauzu na premýšľanie. Lebo táto kniha má množstvo tém na premýšľanie o živote a životných rozhodnutiach ktoré ovplyvnia nielen život jednotlivca, ktorý ich spraví. Že svojím rozhodnutím môžete ovplyvniť aj životy iných.

24.01.2024 5 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Tak toto bola spŕška emócií. V jednu chvíľu sa smejete a potom vás prevalcuje plač. Hlavne ak viete, aké je to prísť o milovanú osobu kvôli ťažkej chorobe. O to ťažšie to mala Calla, keďže prišla pre veľké rozdiely rodičov o otcovu lásku. Vďaka autorke sa prenesiete do krásneho, ale zároveň drsného prostredia Aljašky. Jonah, ako hlavný hrdina sa mi veľmi páčil. Bol drsný, ale zároveň starostlivý. S Callou boli úplne z odlišných svetov, no aj tak to medzi nimi iskrilo. Začiatok bol zbytočne dlhý, kľudne stačilo pár strán. No akonáhle pristálo lietadlo Cally na Aljaške, už sa to rozbehlo. No a konečne po dlhšom čase kniha bez dlhých posteľových scén. Snáď sa dočkáme aj pokračovania.

22.01.2024 5 z 5

Z popela Z popela Aly Martinez

Príbeh nebol zlý, myšlienka fakt super. No potom príde to "ale". Do nehody to bolo super, respektíve začiatky spolužitia po tragédii. No potom čo sa konečne dajú dokopy to začalo byť presladené klišé. Ešte aj tá sladká prezívka Bree to vystihovala. Už som len vnímala tu cukrovú vatu a nič okolo. Musím povedať, že má v knihe nič neprekvapilo, všetky zápletky som tušila. Proste bolo všetko predvídateľné. Nebolo to vôbec zle, len podané tak gýčovito. Nenáročného čitateľa kniha možno nadchne, no mne bude splývať s množstvom ďalších kníh.

20.01.2024 4 z 5

Budu ti nablízku Budu ti nablízku Michael Robotham

Tak Robotham asi fakt knihu pokaziť nevie. Každou ďalšou sa prekonáva. Každý kúsok skladačky má svoje miesto. Nie každý autor vie zaujať okrem zápletky aj súkromím hlavných postáv. Tu sa neviete dočkať ako to s Evie a Cyrusom bude pokračovať. Tentoraz sa k nim pridal Elias. Napriek jeho minulosti si ho postupne obľúbite. Schizofrénia je strašné svinstvo. Nielen pre pacienta, ale hlavne pre rodinu. Vzťah medzi Evie a Cyrusom má strašne baví. Aj keď je už dospelá, má oneskorenú pubertu. Takže ďalší geniálny príbeh, má len jednu chybu. Zase treba čakať na pokračovanie.

17.01.2024 5 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

Toto je už moja tretia kniha od autorky a zatiaľ najlepšia. Autorka píše neskutočne pútavo, pomaly vás vtiahne do deja a už sa spamätáte až na konci. Inšpirovala sa skutočným príbehom, takže to bolo o to viac desivejšie. Aj keď musím priznať, že vraha som tak trochu tušila od začiatku, aj keď nie úplne presne. Tento smutný príbeh o nešťastnom konci jedného šikanovaného dievčaťa, ktoré podľa opisu bolo asi aj autista, čo chcelo byť len milované a prijaté v spoločnosti. A to že to podávala nešťastnou formou si ani neuvedomovalo. Šikana je strašné zlo, no oveľa väčšie zlo je keď sa šikana zľahčuje, či prehliada. A tí čo šikanujú si potom myslia, že je to v poriadku a že im všetko prejde. A potom to niekedy skončí tragédiou. Táto kniha je tak trochu zrkadlo šikany a čo sa môže stať, keď je okolie voči nej ľahostajné. Leenin koniec bol tragédia, za ktorú mohlo celé okolie. Kolektívna vina. Autorka vás doslova rozoberie a na konci zostane ticho, v ktorom premýšľate čo dokážu následky vašich činov. Táto téma, rozjastnenie vraždy po mnohých rokoch je moja srdcovka, mám rada tie pochmúrne návraty do skutočnej minulosti. A autorka to vykreslila až veľmi skutočne. Takže za mňa 5*.

15.01.2024 5 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Autorkinu sériu Mafia Chronicles mám rada, takže túto knihu beriem ako pokračovanie, inak by sa mi ťažšie orientovalo. Takéto preskakované preklady nechápem, aj keď táto kniha je vydávaná samostatne. Milo ma prekvapilo, že autorka sa viac zamerala na rodinné vzťahy a nie mafiu. Ta ostala na vedľajšej koľaji.

05.01.2024 5 z 5

Zmije Zmije J. R. Ward (p)

Tak musím povedať, že táto vedľajšia dejová línia o väzeňskom tábore sa mi páči. Od začiatku knihy nás autorka držala v napätí, ani chvíľu som sa nenudila. A čo sa týka nových autorkyných výmysloch, tak mi vyslovene nič nevadilo. Vo fantasy sa medze nekladú. Skôr mi vadili bezduchí a tie nádoby s ich srdciami. A pekne si to autorka otvorila na pokračovanie. Škoda, že si naňho dosť dlho počkáme. A vidina ďalšej gay romance mi v napodiv v BČD vôbec nevadí, aj keď to celkové pretláčanie v dnešnej dobe áno, od Wardovej vôbec. Akosi mi to v jej knihách pripadá prirodzenejšie, možno aj tým jej humorom.

04.01.2024 5 z 5

Americký experiment Americký experiment Elena Armas

Hodnotím lepšie, ako jednotku, no ani toto nebolo nič, z čoho by som padla na zadok. Taký priemer, príliš veľa strán, posteľové scény nič moc, kľudne mohli byť vynechané. Kniha na ktorú po pár dňoch zabudnete. Klasické priateľstvo, ktoré prerástlo v lásku.

02.01.2024 4 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Tak na to, že to bola autorkina prvotina, tak to ušlo. Začiatok bol super. Cítila som to napätie medzi hlavnými postavami, výlet do Španielska a stretnutie s Lininou rodinou bolo super. Aj keď dosť zdĺhavé, autorka príliš všetko obkecáva. Kniha mohla mať kľudne o 150 strán menej. No od ich prvej posteľovej scény to šlo z kopca. Dovtedy to bolo také milé a slušne a zrazu začala autorka používať nadávky. Tak buď nech je to romantická kniha s nádychom erotiky, ale už od začiatku, alebo nech tie posteľové scény vynechá, alebo ich spomenie len okrajovo. To mi dosť zničilo celkový dojem z knihy. No a ten teatrálny a presladený koniec to už úplne pochoval. Takéto knihy má dosť mrzia, keď ma autorka super našliapnutý príbeh a s koncom to pokazí. Tak ale autorkin štýl sa mi aj tak celkom páčil, tak dám šancu ešte pokračovaniu. Snáď to bude lepšie.

31.12.2023 3 z 5

Jeho hra Jeho hra R. L. Mathewson

Bolo to vtipné, ako vždy, taká oddychovka. Ale niektoré veci autorka až prehnane zveličovala, hlavne okolo toho jedla a zlej reakcie na lieky.

24.10.2023 4 z 5

Vládci chaosu Vládci chaosu Amo Jones

Znovu typická Amo. Násilie, sex a samozrejme láska aj nejaké zmŕtvychvstanie sa objaví. Jediné čo mi vadí sú väčšie prestávky medzi knihami a tak trvá dlhšie kým sa zorientujem a spomeniem si na predchádzajúci dej.

19.10.2023 5 z 5

Otcova oběť Otcova oběť Santiago Díaz

Ako začiatok série, bol fakt podarený. Na začiatku som trochu mala chaos, kým som si zaradila mena a celkovo tie španielske názvy boli na mňa trochu priveľa, ale nakoniec som sa z toho vymotala. Krátke kapitoly a neustále preskakovanie v dejoch mi tiež na orientácii nepridalo. Ale nakoniec všetko klaplo, ako málo, plno zvratov a nakoniec finále. Aj napriek tomu, že to bola detektívka som sa bavila, hlavne na Indirinej obsesii. Na začiatok dávam 4* a počkám, čím má autor prekvapí v pokračovaní, ak teda bude preložené.

11.08.2023 4 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Tak toto bol dokonalý thriller. Malo to všetko. Pochmúrnosť, mrazivosť, napätie a hlavne strach. Určite neodporúčam čítať niekde na samote a v súkromí. Autorka vás neustále drží v napätí. Stále nové odhalenia, kde vám celý čas ide hlavou, že kto je vrah. Každým ďalším podozrením hádate niekoho iného. Môj typ nevyšiel. Dokonale skĺbila prehrešky ľudí a po dvadsiatich rokoch všetko odhalila. A čo sa týka romantiky v thrillery, mne osobne to vôbec nevadilo. Mám rada oboje, tak prečo nie.

28.07.2023 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Nina, ako hlavná hrdinka ma baví. Páči sa mi, že okrem vrážd sa postupne vyvíja aj jej osobný život, ktorý nemala ľahký. Autorka vie perfektne vykresliť situáciu, stále sa v príbehu niečo deje. Zločin je dokonalý, hoci tentoraz to bolo kúsok slabšie, ako minula časť. Ale séria super.

26.07.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Táto časť bola jedna z lepších časti autora, no nie najlepšia. Tou u mňa naďalej ostáva Zloba. Mám radšej pohrávanie sa s mysľou, nie krvavý opis šialených vrážd. Mám slabú predstavivosť, takže si tu hrôzu nedokážem dostatočne predstaviť. Preto mám radšej thrillery ako detektívky. Čo sa ale Carterovi nedá uprieť, je dokonalosť zločinu a opisu postáv. Všetko je krásne vysvetlené a na konci vám neostanú žiadne otázniky. Aj názov knihy dostane zmysel až na konci. Roberta a Carlosa mám rada, len my už trochu lezie krkom ukončovanie kapitol, ako Do prdele, Ježiši, To si deláš prdel... Aj keď to nieje Carterov Top, inak ako 5* to hodnotiť nebudem, keďže v tejto kategórii nemá Carter veľmi konkurenciu.

22.07.2023 5 z 5

Pouta vášně Pouta vášně R. L. Mathewson

Príjemná zmena z prítomnosti, do minulosti.

22.07.2023 4 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

No ani neviem ako knihu hodnotiť. Na začiatku to bolo super, hlavne tie predpôrodné kurzy. Pri nich som sa vážne nasmiala. No keď by som tieto scény vystrihla, tak na knihe nebolo nič zaujímavé. Také obyčajné klišé. Sexuálne scénky boli pridlhé a dosť vulgárne. Autorka príliš všetko analyzovala, každú myšlienku a ten koniec až príliš sladký a otrepaný. A hlavné postavy mi vôbec neprirástli k srdcu. Celkovo mi autorkine štýl nesadol.

26.06.2023 3 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Troy a Sparrow boli ako dvaja tvrdohlaví pubertiaci. Ani jeden nechcel ustúpiť, každý mal svoju pravdu. Dali sa dokopy vďaka svojim rodičom, no postupne si k sebe našli cestu, ktorá bola plná bolesti a zvrátenosti. Nieje to síce najlepší príbeh od autorky, no drží laťku stále vysoko. Má svoj štýl a ja ho proste mám rada

23.06.2023 5 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

Ako vždy pri tejto autorke som knihu zhltla. Ness bola číslo, no svojim správaním a vzhľadom zakrývala svoju nešťastnú situáciu. Jej rodina bola jedna veľká tragédia a vďaka nim bola jej sebeúcta na bode nula. Ako sa hovorí, "aj tak si o mne myslia to najhoršie, tak načo sa snažiť". Mohla dokázať všetkým ako sa mýlia, no radšej všetkým uverila, že si to nezaslúži. Nielen Ness, ale aj Cruz žil v pretvárke celý život. Navonok šťastný, bol vlastne nešťastný, žil podľa predstáv ostatných. Ani jeden nežil, tak ako chcel. Žiaľ je bežné, že ľudia žijú v pretvárke a navzájom sa nepoznajú. A Nessina rodina bola fakt hnusná a sebecká. Niektoré veci boli v príbehu pritiahnuté za vlasy, ale postavy boli vykreslené dokonale. Lebo aj keď vás niektoré štvali, proste niektorí ľudia takí sú. Za mňa super príbeh.

19.06.2023 5 z 5

Spomienky na neho Spomienky na neho Colleen Hoover

Ako vždy, krásne a precítene napísaný príbeh. Plný utrpenia. Koniec na mňa trochu rýchly, ale dojemný. To by nebola Colleen, keby nevyšla aspoň slzička.

24.05.2023 5 z 5