Americký experiment

Americký experiment https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518280/bmid_americky-experiment-M4R-518280.jpg 4 35 9

Láska po španělsku série

< 2. díl

Chýba jej inšpirácia na písanie. On sa rád obetuje. Rosie Grahamová má problém. Vlastne ich má hneď niekoľko. Práve dala výpoveď v dobre platenej práci, aby sa mohla venovať písaniu románov. Rodine to zatajila a teraz ju pochytil spisovateľský blok. Potom sa na ňu doslova zrúti strop jej newyorského bytu. Našťastie má náhradný kľúč od bytu svojej najlepšej kamarátky Liny, ktorá je mimo mesta. Rosie však netuší, že Lina už požičala svoj byt bratrancovi Lucasovi, ktorého Rosie už niekoľko mesiacov intenzívne sleduje – bohužiaľ, neexistuje na to lepší výraz – na Instagrame. Zdá sa, že Lucas má v úmysle prísť jej na pomoc ako rytier v lesklej zbroji. Lenže okrem toho sa prechádza po byte iba v uteráku, má rušivý úškrn a neodolateľný prízvuk. Ach, a navyše varí. Lucas navrhne Rosie, aby uňho zostala, kým si nenájde cenovo dostupný podnájom. A potom navrhne škandalózny experiment, aby sa jej múza vrátila a dodržala termín odovzdania rukopisu: vezme ju na niekoľko skúšobných rande, ktoré majú naštartovať jej romantickú inšpiráciu. Rosie nemá čo stratiť. Svoje hlúpe internetové pobláznenie má pod kontrolou – ale Lucasov pobyt v New Yorku sa schyľuje ku koncu a šesť týždňov nemusí stačiť ani jej, ani na dokončenie rukopisu.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The American Roommate Experiment , 2022

Ewe291
24.04.2024 3 z 5

No ako to len zhrnut? Asi takto:
1* za Aarona (aj ked sa tam objavil okrajovo)
1* za spanielcinu
1* za Lucasa a romanticke gesta, ktore si ani neuvedomoval, ze robi
A ako to inak zhrnut? Neviem! Ja vazne neviem. Uz som sa poucila a do knihy som nesla s obrovskymi ocakavaniami (aj ked predchadzajuca autorkyna kniha bola a aj je skvela a perfektna) ale tato neviem. Bud tlacil autorku termin alebo sa nevedela rozhodnut, ktorym smerom vykroci, lebo som casto mala pocit, ze tam bolo viac "ciest" a nevedela, ktorou sa ma vybrat. Ros bola taka nijaka, ani som si ju nevedela predstavit ani sa do nej vzit. Lucas bol raz taky raz taky a bolo to cele domotane az som mala chut (a to neraz) knihu zatvorit a nedocitat. Prosto to nemalo taky WAU EFEKT a uprimne kniha vo mne NIC NEZANECHALA. VOBEC NIC! Prosto som precitala a nic ziadne emocie a hned som aj zabudla o com to bolo (narozdiel od Spanielskeho podvodu). Takze bohuzial za mna toto nie a knihu ohodnotim na 3* ale skutocnost je taka, ze je to na 1,5*/2,5*

Sixtínka
07.03.2024 2 z 5

Skončila som v polovici. Akosi ma to nebavilo. Mala som dojem, že sa tam v podstate nič nedeje, že je to len jedna obrovská nálož neskutočne presladenej romantiky. A aj keď mám rada romantické príbehy, očakávam od nich viac než len samú romantiku.

Dve hviezdy dávam za zoznámenie Rosie a Lucasa, Rosinu starú susedu a za samotného Lucasa. Bol také zlatíčko, aspoň teda na tých dvesto dačo stranách, ktoré som prečítala. Páčilo sa mi, že autorka nepridala do knižného sveta ďalšieho nafúkaného macha, ktorý má povesť premazávača dier.

Zonia0118
20.02.2024 5 z 5

Tak tento druhý díl jsem si užila ještě víc, než ten první. Samozřejmě oba díly jsou maximálně sladké oddechovky, ale já takové knihy miluju! Tyto knihy čtete, pokud je máte rádi, protože samozřejmě konec je vždy stejný! Já jsem od knihy dostala vše co jsem od ní čekala a ještě víc :) Za mě perfektní! Dlouho jsem si takto knihu neužila :)

Viwi
17.02.2024 3 z 5

S hodnocením tančím na pomezí 2 nebo 3 hvězdy, nakonec dávám tedy 3* za čtivost, nicméně nadšená z druhé knihy od Eleny Armas nejsem. Vlastně jsem dost zklamaná. Láska po Španělsku mě bavila velice, ale tohle mi vůbec nesedlo. Sice byly obě hlavní postavy samy o sobě sympatické, příběh jako takový byl hrozná slátaninka. Rosie je AŽ MOC všechno. Až moc hodná, milá, obětavá, zamilovaná.. já nevím, přišlo mi to celé přitažené za vlasy a ty sexuální scény? Tak to byl cringe. Teď vlastně vůbec nevím, jestli chci další knihy od autorky číst..

petusska01
13.02.2024 4 z 5

Príjemné. Bolo to také pokojné romantické prostredie, viac menej žiadne drámy alebo prekvapenia, dej plynul pohodlne a ľahko. Veľmi som si oddýchla pri tomto, žiadne veľké negatívne alebo teda pozitívne emócie so mnou nemávali, takže taká kniha vhodná na letnú dovolenku podľa mňa:) Lucas aj Rosie boli veľmi príjemné postavy, páčili sa mi, ich myšlienky boli viac menej rozumné a pochopiteľné, žiadne otravy stále dokola... Na jednu stranu áno, bolo to také pokĺudné, čoz je fajn. Na druhej strane, bolo to také pokľudné, čoz nie každého bude baviť. Mne sa to páčilo :) Lucas bol veru sexi a veľmi dobrý chlapík

keiko33
02.01.2024 4 z 5

Hodnotím lepšie, ako jednotku, no ani toto nebolo nič, z čoho by som padla na zadok. Taký priemer, príliš veľa strán, posteľové scény nič moc, kľudne mohli byť vynechané. Kniha na ktorú po pár dňoch zabudnete. Klasické priateľstvo, ktoré prerástlo v lásku.

kristy.books
06.11.2023 4 z 5

Španielsky ľúbostný podvod bol skvelý, takže som si nemohla nechať ujsť ani autorkinu ďalšiu knihu. Americký experiment bol opäť príjemný romantický príbeh, ktorého čítanie som sa užila, no musím sa priznať, že autorkina prvotina sa mi predsa len páčila o malý kúsoček viac (hlavne kvôli tomu, že tróp ,,od nenávisti k láske" mám proste radšej ako ,,od priateľstva k láske").

Rosie bola priateľská a dobrosrdečná mladá žena, ktorá však mala trochu pošramotené sebavedomie, najmä čo sa týkalo vzťahov. Jej bývalí priatelia sa k nej nesprávali tak, ako by si zaslúžila, takže sa tomu nemožno čudovať. Občas by som si želala, aby si vedela dupnúť a viac sa za seba postaviť. Páčilo sa mi jej priateľstvo s Linou, vždy sa mohli spoľahnúť jedna na druhú.

Lucas bol úplne zlatíčko, od prvej chvíle si ma získal a ja som si ho absolútne zamilovala. Starostlivý, vtipný, šarmantný, večne dobre naladený, so srdcom i hlavou na správnom mieste... jeho si jednoducho nešlo neobľúbiť. A keď ešte začal hovoriť po španielsky... Pod jeho veselou maskou sa však skrývala citlivá duša, ktorá pred svojimi blízkymi zdieľala dôležitú vec o svojom živote. Neraz mi ho bolo ľúto a túžila som mu nejak pomôcť, hoci to nebolo možné. Bol to výborný kuchár, neustále varil nejaké špeciality, až mi tiekli slinky. Získal si ma aj jeho psík Taco, bez neho by to proste nebolo ono.

Rosie a Lucas tvorili pekný pár. Ich vzťah sa vyvíjal pomaly, hoci ich vzájomné sympatie boli citeľné od začiatku. Lucas sa o Rosie pekne staral, snažil sa jej pomôcť s prekonaním autorského bloku a vymyslel pre ňu niekoľko skvelých rande. Samozrejme, aj Rosie sa mu snažila pomôcť s jeho trápením a oplácala mu jeho láskavosť a starostlivosť. Pri týchto scénach som sa musela usmievať ako slniečko na hnoji.

Obe autorkine knihy rozhodne stoja za prečítanie, milovníčky romantických príbehov si v nich prídu na svoje. Dúfam, že sa dočkáme prekladu aj jej ďalšej knihy.

Anna195
27.10.2023 5 z 5

Hneď na úvod poviem, že touto knihou ma autorka utvrdila v tom, že ju hneď bez rozmýšľania zaraďujem medzi moje obľúbené autorky. Ak sa vám páčil Španielsky ľúbostný podvod, tak toto sa vám tiež bude páčiť.

Autorka mi dopriala moju milovanú slow-burn romatiku, ale teraz so spojením od priateľstva k láske. A toto celé bolo tak krásne, vtipné, plné lásky, citov a krásnej romatiky až som ani nechcela prísť na záver knihy, keďže som sa do našich postáv úplne buchla, teda samozrejme hlavne do ich lásky.

Lucas, ach Lucas. Neviem či kdesi v skutočnom svete takýto Lucas existuje, ale ak ánourčite je už zadaný. Romantik, ktorý vždy pomáhal Rosie, stál pri nej a hovorili za neho hlavne jeho činy a k tomu všetkému úžasný kuchár. Áno, taký je Lucas. A Rosie bola presne to, čo mu chýbalo. Ja som Rosie tak priala, aby jej najväčší sen vyšiel, s čím jej samozrejme ochotne pomôže Lucas. Oni dvaja si zaslúžili všetko šťastie sveta.

Ich pomalé zbližovanie bolo niečo nádherné, aj keď od samého začiatku som medzi nimi cítila to práve spojenie a skvelú chémiu. Ja som s nimi prežívala úplne všetko. Ich experimentálne rande (aj keď toto sa nedalo predstierať) som úplne žrala a doslova ma dostala celá tá romatika v knihe. Keď nastal, ten pravý výbuch emócií, tak to bolo niečo. DOKONALOSŤ.

Lucas a Rosie sú pár, na ktorý len tak nezabudnem. Jednucho tu pochopíte, čo znamená slovo láska. Milujem to.

Lexie321
22.10.2023 5 z 5

človeče, úplne hodné všetkého toho humbuku a ešte viac. Toto bola radosť čítať. V každej kapitole som narazila na časť alebo vetu, ktorú som zbožňovala. Rosie (btw roztomilé meno) a Lucas boli roztomilí. Obaja boli tak krásni a úžasné postavy až som sa ich nevedela nabažiť. Veci sa vyvíjali pomalšie ale kniha bola tak dobre napísaná s dobrým tempom a nádhernou tvorbou. Prerušenia ich stretnutí boli už otravné, ale páčilo sa mi, ako prešli z priateľstva do vzťahu. 100% zbožňujem a odporúčam!

Elena Armas
španělská