Temné ozvěny přehled

Temné ozvěny
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495896/bmid_temne-ozveny-zWn-495896.jpg 5 233 233

Temné vábení série

< 2. díl

Když policistka Rebeka Northová opustila své rodné venkovské městečko, slíbila si, že už se nikdy nevrátí. To však změnila zdánlivá sebevražda jejího otce. Podle oficiální zprávy se policista ve výslužbě Noah North zastřelil, po tom, co převrhl lampu a zapálil svůj odlehlý srub. Ale Rebeka odmítá uvěřit, že si na život sáhl sám. Aby dokázala opak, potřebuje pomoc Ashe Haugena, muže, kterého kdysi opustila. Rebeku a Ashe však spojuje víc než jen zlomená srdce. Je mezi nimi něco temnějšího, co se během vyšetřování znovu probouzí k životu. Stopy je zavedou do domu Olivie Westové a její dvanáctileté dcery Tori, která má velké problémy. Dívka ví o vraždě víc, než si kdo dokáže představit, ale je příliš vyděšená, než aby řekla jediné slovo. A když se z minulosti vynoří chladnokrevný vrah, Rebeka a Ash se začnou obávat, že přežít svá vlastní tajemství bude možná ještě těžší.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Dark Bones , 2019

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Temné ozvěny. Přihlašte se a napište ho.

adela.hol
04.06.2024 5 z 5

Rebeka Northová odešla před dvaceti lety z rodného města a rozhodla se už nikdy nevrátit. To se ale změní po smrti jejího otce Noaha. Rebeka nevěří, že spáchal sebevraždu, obzvlášť poté, co jí pár hodin před smrtí volal a naznačil jí, že odhalil něco ze starého policejního případu, který dosud nebyl vyřešen. Aby Rebeka odhalila pravdu, je nucena spojit se s bývalým přítelem, Ashem Haugenem. Mužem, který jí zlomil srdce. Během vyšetřování Noahovy smrti vycházejí najevo další a další temná tajemství. I taková, která byla příčinou zlomených srdcí jich obou.

Kniha je vyprávěna v er formě. Děj se odehrává převážně v současnosti, ale v několika kapitolách se při pátrání vrátíme i do minulosti. Hned úvodní kapitola vás nenechá na pochybách o tom, že atmosféra příběhu bude stejně mrazivá jako u prvního dílu. Pokud jste ho nečetli, určitě ho nevynechejte. V tomto díle se totiž vedlejšími postavami stávají Olivie, Cole a Tori a pro ucelení příběhu je nutné znát i ten jejich.

Během čtení máte pocit, že se spolu s Rebekou a Ashem brodíte sněhem, do těla se vám vlévá zima, úzkost a strach z nebezpečí, u kterého nevíte, odkud zaútočí. Přemýšlíte, kdo byl vrahem tehdy a teď a proč to těm dvěma nevyšlo, když jejich vzájemné city přetrvávají dodnes. Tu chemii totiž vidíte od prvního setkání a stává se silnější s každým miniaturním dotekem, který zároveň oba strašně bolí.

Upřímně nedokážu říct, který díl byl lepší. Autorka umí perfektně pracovat s gradací napětí, postupně vám přihazuje drobky do cesty a na konci vás úplně semele. Pokud jste milovníky thrillerů a nevadí vám lehký nádech romantické linky, která tu má své silné opodstatnění, za sebe oba díly obrovsky doporučuji.

monte
25.05.2024 5 z 5

Kvalitní mrazivý thriller

Veronika_mad
24.05.2024 5 z 5

Paráda! Je to už dlouho, co jsem četla první díl, takže jsem si musela ten příběh trochu oživit, protože jsem se trochu ze začátku ztrácela.
Každopádně to rychle odsýpalo, byla tam spousta otázek, které autorka ke konci vysvětlila. Prostě výborně napsané.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Vychází Pohřbené kosti, Musím tě zradit a další knižní novinky (38. týden)

18.09.2022

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Temné ozvěny v seznamech

ve Čtenářské výzvě37x