katushah katushah komentáře u knih

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Tak teď mám další oblíbenou autorku. Hodně podobný styl psaní jako má Alena Mornštajnová, kterou taky miluju.

22.08.2023 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Film jsem viděla jako malá a hrozně jsem se ho bála. Dokonce jsem měla hrůzu z pana Nicholsona, ať hrál v čemkoli. On to zahrál opravdu brilantně. A teď po 20 letech jsem se odhodlala ke knize a sice se zase bojím, ale bylo to úžasný. Pan King taky umí.

09.03.2023 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Tenhle spisovatel prostě uměl! Tak detajlní a barvitý popis, tak šílené doby. Měl by ho číst každý.

26.05.2022 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Velmi čtivé a svižné, což oceňuji. Moc se mi líbil konec.

11.04.2020 4 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Taková sbírka básní pro Gothiky. To se mi moc líbí. :-)

06.06.2019 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Vynikající dílo. Ten ostravský dialekt je v poezii zajímavý a originální. Básně jsou o prostém, obyčejném životě u nás v ČR a s většinou věcí se tu setkáváme dodnes.

25.01.2019 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Je to geniálně vymyšlené a mistrovsky napsané. Ráda se k ní vracím.

04.04.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Celá série začíná tímto dílem, jako dětská pohádka a končí sedmým, jako horror. :)

31.03.2017 5 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Trochu mně přiváděla k šílenství, tím neustálým opakováním poslední fráze, ale to už k tomu asi patří. Je to báseň, která se vám vetře do mysli na dlouhou dobu. Nesmrtelná klasika.

24.03.2017 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Tuhle knížku jsem dostala zdarma k nákupu, tak jsem si řikala, že to asi nebude žádná velká bomba. (Většinou knihy v akcích nejsou moc prodejný.)
Ale tohle mně fakt neskutečně nadchlo. Bylo to jak mix Agathy Christie a Shari Lapeny, které mám ráda. Opravdu mrazivá atmosféra. Skvěle vykreslené přípěhy a motivy lidí. Každý měl svůj nešťastný příběh a důvod, proč vraždit. Vřele doporučuji.

21.06.2023 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Začátek se mi trochu táhnul, ale jsem ráda, že jsem to dočetla. Po chvíli jsem si postavy zamilovala a teď mám ten pocit, když dočtete skvělou knihu, (A co teď sakra dál? )

13.11.2022 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Trochu složité ze začátku, jak pořád někam jezdí a potkává nové lidi, ale pak jsem si zvykla a příběh to byl opravdu vydařený a celkem šokující, co všechno strpěla pro lásku.

16.12.2021 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Úžasné, čtivé a ten konec dechberoucí. V naší době Covidové to je navíc dost aktuální.

30.05.2021 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Velmi se mi líbí téma života a jeho počátku, doufala jsem, že ten objev bude mega nářez ale ve skutečnosti to byly nějaké tečky na počítačích. To mně trochu zklamalo. Jinak krimi zápletka se mi líbí, byla jsem překvapená na konci. Jednu hvězdu strhávám za zdlouhavý děj, místama jsem už neměla chuť číst dál.

31.07.2020 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Dost ostrá detektivka. Přečteno za 4 dny. Děj se mi líbil, nahlédnutí do světa tetování bylo super. Jen mně štvala místní policie a finále nebylo úplně převratné, jak jsem doufala. Jinak bombová kniha.

18.04.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Třetí super kniha od této autorky. A líbila se mi nejvíc. Skvěle vybrané prostředí, postavy a příběh. Do poslední stránky nevíte, kdo je vrah. Atmosféra jako hrom. Těším se na další knížku.

09.03.2020 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

V dětství jsem je milovala. :-)

12.06.2019 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

První díl mně velice nadchnul, plno akce a napětí. Bohužel v tomto díle už moc akce není. Nejzajímavější je to asi na začátku a na konci. Prostředek se mi špatně četl, měla jsem problém knihu dočíst. Aspoň, že konec mně nezklamal a určitě si přečtu další díl. :-)

08.04.2019 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Dívku ve vlaku miluji, ale po přečtení této kraviny už budu její tvorbu obcházet obloukem. Jak může do detektivky zamotat bulimii, esoteriku, mrtvoly ve vodě a kecy o hubnutí? Nejvíc mně dostali ty nadávky na ženu s nadváhou, kterou jsem já taky a rozhodně nechci tyhle pindy číst ve svým volným čase. Přijde mi to jako román pro ženy mixnutej návodem na hubnutí.

04.03.2018 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Vynikající kniha. Přečetla jsem jí za jeden den, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. A konec byl krásná třešnička na závěr. Jediný, co mi trochu vadilo, bylo časté opakování stejných vět a myšlenek. Např. věta kde je naše dcera tam byla snad stokrát.

17.02.2018 5 z 5