katushah katushah komentáře u knih

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Třetí kniha od autora a zatím nejslabší. Identita vraha se tu moc netají a tím ze mně opadlo napnutí. Ale i tak tam bylo pár fajn věcí a zvratů. Takže v pohodě.

23.11.2023 4 z 5

Už jsem ti to říkala? Už jsem ti to říkala? Lauren Graham

Zase takové příjemné počtení o životě herečky. Já to mám ráda.

21.11.2023 4 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

Je to moje první manga a chytila mně za srdce, takový milý a krásný bůh pomsty. Potřebuju více dílů!

21.11.2023 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Miluji tohoto autora. Další perfektní thriller. Tady jsem teda vůbec netušila vraha. A téma hypnózy a duševního vězení je pro mně hodně děsivý.

09.11.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Zase taková jednoduchá příjemná četba. Mám ráda tuhle autorku.

30.10.2023 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Asi bych to veřejně nepřiznala, ale já ten brak celkem žeru. Jak filmy tak i knihy. Mám z toho vždycky srandu ještě na několik dní. Je to kult.

16.10.2023 5 z 5

Uvadlé listí Uvadlé listí Ivan Franko (p)

Taky jsem na knihu narazila díky čtenářské výzvě a taky se mi moc líbila. Já mám poezii ráda, ale teď jsem jí dlouho nečetla, četla jsem takové těžší klasiky a teď mi fakt přišla vhod tahle kratší příjemná poezie. Určitě si to přečtu znovu.

16.10.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Úžasná kniha. Tu si určitě přečtu znovu.

30.08.2023 5 z 5

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Je to jako koláž plná obrázků, útržků a kratších popisků, což se mi dost líbí. Navíc tam najdete plno super věcí z minulosti. Je to fajn.

28.08.2023 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Tak teď mám další oblíbenou autorku. Hodně podobný styl psaní jako má Alena Mornštajnová, kterou taky miluju.

22.08.2023 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Film se mi líbí, ale tohle bylo dost slabý. Akorát se tam furt hádají, mlátí a zabíjí, to fakt nechci znovu číst.

22.08.2023 2 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Já fakt hodně miluju první díl Osvícení, takže Doktor Spánek lepší být už nemůže, ale takové poctivé 4 hvězdy určitě zaslouží. Fajn děj, milé postavy, dobře se to čte.

Akorát se mi nelíbí ten nápad s vysáváním páry, lepší by to bylo nechat v rukou duchů z Overlooku.
(Tady ti country umělci mi přijdou na stejný brdo jako třpytící se upíři ve Stmívání.)

21.08.2023

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová nikdy nezklame. Už je to asi 5 kniha od ní a zase to byl skvělý příběh, který vám dlouhou chvíli utkví v hlavě.

21.08.2023

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Stavby mně moc neberou, ale ten skvělý příběh mnoha lidí, co se tam vystřídali a co všechno zažili, mně uchvátil. Nejlepší je jak se tam během pár let vystřídá bohatá Brněnská rodina, německý nacistický doktor a sovětští ,,osvoboditelé."

21.08.2023 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Jedna z kultovních severských detektivek! Jo Nesbo a Stieg Larsson jsou mí Top autoři. Můžu je číst pořád.

21.08.2023 5 z 5

Woodstock Woodstock Michael Lang

Woodstock mně baví vždy. Ať už je to seriál, dokumenty nebo knihy! Vždycky mně to přenese přímo tam.

21.08.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Miloslav Topinka

Narazila jsem na ní díky čtenářské výzvě a fakt se mi hodně líbí. Krásný poetický popis světa a vesmíru a všeho kolem. A k tomu hezké fotky jako bonus.

20.08.2023 5 z 5

Klíč Klíč Simon Toyne

Slabší než první díl. Moc mně nenadchnul.

26.06.2023 3 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Tuhle knížku jsem dostala zdarma k nákupu, tak jsem si řikala, že to asi nebude žádná velká bomba. (Většinou knihy v akcích nejsou moc prodejný.)
Ale tohle mně fakt neskutečně nadchlo. Bylo to jak mix Agathy Christie a Shari Lapeny, které mám ráda. Opravdu mrazivá atmosféra. Skvěle vykreslené přípěhy a motivy lidí. Každý měl svůj nešťastný příběh a důvod, proč vraždit. Vřele doporučuji.

21.06.2023 5 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Dobře se to četlo. Tuhle tématiku mám ráda. Akorát teda to finále je dost podivný. Zkusim si přečíst další díl, jak se to bude dál vyvíjet.

18.06.2023 4 z 5