Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Nooooo... .Co napsat,jeden neví koho víc politovat a s kým víc soucítit. Kniha plná morálních,lidských i rodičovských dilemat.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Krásná kniha která se čte doslova jedním dechem. Vždy žasnu jaké peklo dovedou lidé připravit jiným lidem.

01.05.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Silný příběh,silná žena.Krásně napsaná kniha která se čte jedním dechem.Když si člověk uvědomí že je to ještě ke všemu podle skutečnosti,tak opravdu klobouk dolů před hlavní hrdinkou.Jen když si uvědomím kolik měla dětí.

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Je to už nějaký čas co jsem ji četla,ale je to krásná,čtivá kniha.

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Krásné a ještě jednou krásné.Smekám před všemi kteří to přežili a před těmi co jim pomáhali.

Ostrov v souostroví Ostrov v souostroví Jaromír Šavrda

Další velice potřebné svědectví o době nedávno minulé.

Vězeň č. 1260 Vězeň č. 1260 Jaromír Šavrda

Moc pěkné a zajímavé počtení.Tahle kniha se mi líbila víc než navazující Ostrov v souostroví.

Češi v srdci temnoty Češi v srdci temnoty Petr Zídek

Zajímavé a docela i poučné počtení.

01.05.2020 5 z 5

Milada Horáková: justiční vražda Milada Horáková: justiční vražda Miroslav Ivanov

Co napsat?výjimečná žena a politička kterou komunisté nezlomili,ač se o to sakra snažili.Kniha se mi četla trochu hůř,přeci jen je to spíš literatura faktu než beletrie.Ale clověku bezesporu rozšíří obzory.Myslim že je to nejucelenější kniha o paní Miladě Horákové.

Babičky Babičky Petr Šabach

Krásné,milé,čtivé-zkrátka Šabach.

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Tak tuhle útlou knížku by si měli přečíst asi všichni,hlavně sympatizanti KSČM.Hluboko se skláním před každou dámou která tim vězením prošla a nezlomilo ji to.

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

No upřímně řečeno jsem od této knihy čekala mnohem víc.Přečetla jsem spousty knih vyprávějící o 50-tých letech a na téhle je poznat že to není vyprávění přímých účastníků.

01.05.2020 2 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Taky pěkné.Paní Dousková je skvělá spisovatelka.

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Skvělá a čtivá kniha,mám ráda knihy vypravějící příběh dětskýma očima.Divadelní hra byla taky super.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Řekla bych že tohle je autorova vůbec nejlepší kniha.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc pěkné,mám ráda takové příběhy.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Trochu slabši než ostatni knihy AM,ale pořad pěkné a čtivé.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Pěkné,čtivé,napínavé.Postupně se před námi otevírá celá tragédie.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moc pěkné čtení.Tato spisovatelka nikdy nezklame.

Tereza Tereza Magda Váňová

Tuhle knížku jsem si koupila hned jak poprvé vyšla.Čte se výborně,za mě je to nejlepší kniha autorky.Jedné mé kolegyni dokonce změnila život,přiměla ji k radikálnímu životnímu kroku.