Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Číslo do nebe Číslo do nebe Ivan Kraus

Tak tohle je moje nejoblíbenější "krausovka".Pokaždé se k této milé a čtivé knížce ráda vracím.

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Krásně,vtipně a vesele vylíčené zázemí u Krausů.Milá knížka ke které se člověk může neustále vracet.

Uloupený život Uloupený život Jaycee Dugardová

Tak toto je asi noční můra všech rodičů na světě.Obdivuji autorku že to vše zvládla se zdravým rozumem a také obdivuji její maminku.Vůbec si to nedovedu představit,po těch dlouhých letech..... .

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Co říct?Bylo to smutné,veselé,krásné a dojímavé čtení.Taky se mi občas slzička v oku zaleskla a to nejsem pejskař.

11.05.2020 5 z 5

Veřejný nepřítel Veřejný nepřítel Vojtěch Steklač

Tak právě dočteno,milé a čtivé.Pan Steklač nikdy nezklame.

11.05.2020 4 z 5

Vlak do nebe Vlak do nebe Jan Maruna

No upřímně ani nevím co napsat.Bylo to takový divný.Divný lidi,divný rozhovory a tak vůbec.A ještě otevřený konec.

09.05.2020 1 z 5

Tři tváře anděla Tři tváře anděla Jiří Pehe

Tak jsem tuto knihu právě dočetla, no ze začátku jsem se do ni nějak nemohla ponořit a vůbec jsem nechápala tak vysoké hodnoceni tady na DK.Ale pak když jsem četla vyprávění Hany tak už mi to začlo bavit,jen jsem se bála že tím třetím dílem,vyprávěním Alexe,to zase nebude ono.Ale ono ne,pak už to mělo fakt spád a já hltavě četla až do konce.Skvělá kniha,doporučuji k přečtení a k zamyšlení.

08.05.2020 5 z 5

Přísahám a slibuji Přísahám a slibuji Ota Dub

Krásná kniha i seriál.Pan Ota Dub byl výborný spisovatel.

06.05.2020 5 z 5

Bú, znělo dolinou Bú, znělo dolinou Jaroslav Černý

No nebylo to špatné počtení,ale kniha I blbci někdy pláčou se mi líbila víc.

06.05.2020 5 z 5

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Film jsem viděla už mnohokrát a kniha je také půvabná a velmi čtivá.

05.05.2020 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Kniha i seriál jsou oboje velmi povedené. Jako první jsem viděla seriál a myslím že v tomto případě to bylo spíše výhodou.

05.05.2020 5 z 5

V šest večer v Astorii V šest večer v Astorii Zdeněk Pluhař

Skvěle napsaný a velmi čtivý příběh.Četla jsem tuhle knihu už mockrát.Pan Pluhař byl prostě PAN spisovatel.

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Noo,bylo to napínavý a čtivý.Jen je škoda že se čtenář na konci nedozvěděl důvod toho matčina strašného činu.

04.05.2020 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Je to asi 10 minut co jsem tuhle skvělou knížku dočetla.Je to prostě úžasný,čtivý a nádherně napsaný příběh.Byla jsem vtažena do děje doslova od první stránky a měla jsem pocit že jsem jeho součástí.Co se týče obsahu asi do smrti nepochopím jak se někteří lidé dokáží k černochům chovat, ponižovat,znásilňovat,nahánět jak lovnou zvěř či zabíjet a to vše v podstatě beztrestně.A skoro celý svět se k tomu staví lhostejně.Rozhodně doporučuji k přečtení.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečetla jsem Vrány za jedno odpůldne.Je to silný a smutný příběh.Mě osobně to dalo hodně,víc se zamýšlím nad tím co a proč děti dělají.

Bahnitá pole Bahnitá pole Hillary Jordan

Tak tohle je opravdu výborná kniha,napínavá,čtivá a skvěle sepsaná.Jen pořád musím myslet na jednu věc, po válce byla většina viníků a lidských zrůd potrestáno,ale mučení,vraždění a ponižování afroameričanů nechává víceméně celý svět naprosto chladným.Lidstvo se stále má co zlepšovat.

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Skvělá a velice čtivá kniha,koupila jsem ji hlavně pro děti(až tedy trochu povyrostou).

03.05.2020 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Ač je kniha psaná zvláštně úspornou formou tak mám pocit že se toho člověk o hrdinech dozví mnohem víc.Ale čte se to moc pěkně,alespoň po přečtení odpadne takové to a jak to asi dopadlo s tím či oním.

03.05.2020 5 z 5

Ať žije republika Ať žije republika Jan Procházka

Krásná knížka která čtenáře vtáhne do děje.I filmové zpracování ve velice zdařilé.Pan Procházka prostě umí.

02.05.2020 5 z 5

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Toto je jedna z mých nejmilejších dětských knížek. Dodnes ji mám v knihovně a ráda se k ní vracím.

02.05.2020 5 z 5