To na tobě doschne

To na tobě doschne https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99499/to-na-tobe-doschne-99499.jpg 4 414 76

work
10.02.2024 4 z 5

Nobelovu cenu za literaturu za tyto povídky Ivan Kraus nedostane, na druhou stranu je ohromně osvěžující si přečíst (v mém případě poslechnout) knížku, která je prostě... milá. Některé povídky jsou lepší, některé horší, jak už to tak u povídek bývá, ale každodenní trampoty Krausovic rodiny jsou tu popsány způsobem, že se v některých momentech určitě sami také poznáte. A poznali se v nich i děti, se kterými jsme audioknihu poslouchali cestou za sněhem, takže se občas smálo celé auto. A to je, myslím, to nejlepší doporučení.

SUC185
09.02.2023 5 z 5

Krátká povídková knížka ze života "normální" rodiny v nenormální době, která neskutečně pobaví a zahřeje u srdce.

Vivetkav
07.11.2022 4 z 5

Pěkné povídky ze života, každá rodina měla něco specifického a o tom to je ... Nedoschle prádlo jsem měla někdy taky, ale protože jsem oblíbený kousek chtěla mít na sobě..většinou svetr a schnul na mě až do odpoledne.. nikdo mě, ale nenutil narozdíl od celé rodiny Krausových.. povídka na obědě byla úplně nejlepší ..brečela jsem smíchy a směju se ještě teď..doporucuji

Szigeti
21.09.2022 5 z 5

Audiokniha. Super, Jan to pekne precítil.

janina66
02.08.2022 4 z 5

Audiokniha. Příjemný poslech krátkých příhod ze života. Některé mi přišly násilně komické, ale příběh Na obědě, jsem se třískala smíchy. Dobře uložené peníze se mi také líbila.

Michelle.Bee76
02.03.2022 5 z 5

Co napsat.. vtipné, ze života, úsměvné i k zamyšlení, psáno s nadhledem a milým humorem. Jedna z těch úžasných a pohodových knížek, co si rádi přečtěte po čase znovu. Doporučuji.

Louisareading
21.02.2022 5 z 5

Tohle je skvělá kniha. Milá, ale jinak milá než jsme zvyklí u Svěráka. Smála jsem se u každého příběhu nahlas. Je to kniha, která obstojí i po třiceti letech. Možná i pošedesáti a tak dále. Vřele doporučuji.

Jirinamac
28.12.2021 4 z 5

Audio. Některé zážitky mám podobné, asi to bylo dobou ve které se odehrávaly. Tenkrát jsme jako děti tolik oblečení neměly a větu ,,to na tobě doschne,, jsem většinou slýchávala, každé pondělí ráno, než jsem šla do školy.

vlkodlaq
05.08.2021

Kniha hodnotná zvláště pro fandy Jana Krause. Jeho bratr Ivan zábavnou formou krátkých povídek podává svědectví z jejich společného dětství. Zvláště audiokniha, kterou čte Jan, má něco do sebe. Někdy je to zábavné, jindy hořkosladké a v několika málo případech vyloženě smutné, ale to je prostě život. Tato krátká kniha je o životě, relativně normálním dětství za totality a té době jak tehdy byla, s tím dobrým i špatným.

pocketka
04.04.2021 3 z 5

Nic jsem od knihy nečekala, sáhla jsem po ní ve chvíli, když jsem se nemohla rozhodnout pro žánr, který budu v tu chvíli číst. Jednohubka, nemusíte u ní nijak přemýšlet, vyloudí i pousmání na tváři, u někoho možná i hlasitý smích. Kapitoly na sebe nenavazují, takže knihu můžete v klidu odložit a pak se k ní zase po čase vrátit. Pokud máte vícečlennou rodinu, je pravděpodobné, že se v některém příběhu najdete a bude vám znít familiérně.

TwoFace
04.04.2021 4 z 5

Oddechová jednohubka.

Via_
30.03.2021 4 z 5

Člověk tuhle knihu přečte bez problémů za den. Příjemné a milé počtení, pěkné rodinné historky, které nám ukazují, že každá rodina má své zvláštnosti a čím více má členů, tím více zvláštností a humorných situací to může přinášet - a vzhledem k tomu, že Krausovic rodina jich čítala hned sedm, není o celou řadu mnohdy bizardních situací nouze. Odpočinkové čtení, které pobaví a pohladí po duši.

zdepka
30.03.2021 5 z 5

Co k této knize napsat? Za den přečtená, ale hodně pobavila.

betička
24.02.2021 5 z 5

Úžasná humoristická oddechová kniha, i když... my co máme velké rodiny, tak víme, že si vlastně nemusel skoro nic přibarvovat :-) Úžasně popsané scény s balením na dovolenou, oblékání si vhlkého prádla a nebo hledání peněz, které si otec dal stranou všeobecně, tedy i stranou matky :-) A teď jen doufám, že si moje 4 děti nezapisují naše rozhovory s manželem a pak to také někde nevydají knižně :-)

domihruzkova
15.02.2021 4 z 5

Jsem také z docela velké rodiny, takže hodně situací mi bylo povědomých. Poslechnuto jako audiokniha, milé, krátké a vtipné. Určitě zkusím nějakou další autorovu tvorbu.

Mi--LADA
05.02.2021 3 z 5

Dalo se to přečíst, občas jsem se i zasmála, čekala jsem ovšem trošičku víc. Doporučeno mnohými jako topka, která zaručeně nezklame, Krausovic rodina je vtipná a inteligentní, takže jsem měla velká očekávání. Asi jsem neměla tu správnou náladu na humoristickou knížku, jedinečné mi to úplně nepřišlo, takže já osobně hodnotím jako průměr.

Zelený_Drak
23.01.2021 3 z 5

Kniha na deštivý den nebo k přečtení při nemoci. Některé historky jsou podařenější než jiné, u těch, které jsou i namluvené, rozhodně přidává body navíc předčítání Jana Krause.

Přečteno do výzvy 2021 jako Kniha o známé české osobnosti (Ivan Kraus, Jan Kraus)

ZuzanaK.
08.01.2021

Pohodová kniha do busu/tram nebo do čekárny.

Luvy
06.01.2021 5 z 5

Roztomily... smala jsem se nahlas.

Pavlína79
11.11.2020 4 z 5

nevim, jestli je to rodinou nebo vypravěčem, ale je to zábavné