Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Jak se hledá perla Jak se hledá perla Václav Matějka

Příběh o konci války vyprávěný malým chlapcem.Moc pěkně se to čte.Takové pohlazení po duši:-).

28.09.2018 5 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Tuto knihu jsem četla tak snad někdy před cca 20?lety.A vím že jsem ji vnímala jako fakt jinou knihu a hlavně se mi do paměti vryl ten konec-první a také v této knize poslední slova Lízinky...... .

18.09.2018 3 z 5

Konec velkých prázdnin Konec velkých prázdnin Pavel Kohout

Skvělá kniha i seriál.U seriálu se mi líbí úžasná hudba pana Pavlíčka a u knihy že je tam toho víc,víc jde do hloubky postav a je fakt čtivá.Také bych uvítala pokračování.Jak to asi dopadlo s Bobinou,vdala se nakonec do USA nebo skončila za katrem?A Tono,zdalipak ho na hranicích chytli nebo prošel a setkal se s Magduš.Je Dora s Udem šťastná nebo myslí na Milana?A uchytil se on za mořem?

18.09.2018 5 z 5

I andělé musí do války I andělé musí do války Jan A. Vaculík

Krásná knížka.Dobře se čte,člověk se od ní nemůže odtrhnout.Jen škoda že není popsáno jak to s rodinou bylo dál i pak po válce.

24.08.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Přečteno jedním dechem.Moc pěkná kniha.

24.08.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Pěkná kniha,dobře se mi četla.Mělo to děj i spád.

23.07.2018 5 z 5

Mikulášovy průšvihy Mikulášovy průšvihy René Goscinny

Už poněkolikáté ji čtu dětem před spaním a jako vždy s velkým úspěchem.Rozkošné příběhy které pobaví velké i malé čtenáře.

09.05.2018 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Skvělá a nezapomenutelná kniha,bezesporu autorova nejlepší.Film je jen slabým odvarem knižní předlohy.

08.02.2018 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Milé a laskavé dílko.Krásná knížka a film se taky moc povedl.

08.02.2018 5 z 5

6000 kilometrů touhy 6000 kilometrů touhy Ilse Achilles

Kniha se mi moc dobře četla,podobá se knize Bez dcerky neodejdu.Tahle se mi ale líbila víc,asi že jsem ji četla dřív.

07.02.2018 5 z 5

Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu Josef Bureš

Neuvěřitelný a skvěle napsaný příběh.Velice čtivá a milá knížka.

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Krásná kniha.Seriál je taky moc podařený,ačkoliv v knize je toho víc.Jinak mě by třeba taky zajímalo jak skončily Eviny "přítelkyně"

Šperhák Šperhák Rudolf Čechura

Skvělá,milá a vtipná oddechovka.

07.02.2018 5 z 5

Osudová kaňka - Příběhy dcer politických věznů Československa Osudová kaňka - Příběhy dcer politických věznů Československa Zuzana Vittvarová

Krásná kniha,plná silných příběhů.

07.02.2018 5 z 5

Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Adam Drda

Naprosto skvěle a netradičně zpracované životy neznámých hrdinů.Čte se jedním dechem,myslím že by si ji každý měl alespoň jednou přečíst.

Vizita Vizita Adolf Branald

Krásná a čtivá knížka.

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Tak tohle je další moje sdrcovka.Kdysi dávno jsem viděla minisérii a ještě k tomu ve slovenštině to mě naprosto dostalo.Četla jsem ji už mnohokrát a vždy pohladí po duši.

06.02.2018 5 z 5

Bylinky pro děti a maminky Bylinky pro děti a maminky Magdaléna Staňková-Kröhnová

Tak tohle je moje bylinková bible,minimálně jednou týdně v ní hledám,listuji a nacházím co potřebuji.Vřele doporučuji všem kdo raději sáhnou po bylince než po pilulce.

Životy Evy L. Životy Evy L. Eva Erbenová

Stejně tak jako Rachel M. jsem se o knize dozvěděla díky Radiožurnálu.Je to opravdu úžasný příběh,vřele doporučuji.

Večírek u Ady Večírek u Ady Anton Ingolič

Skvěle napsaný a čtivý dívčí román.Zdědila jsem ho po mamce.