Jak se hledá perla

Jak se hledá perla https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344630/mid_jak-se-hleda-perla-7WD-344630.jpg 4 7 4

Ochotnické divadlo mělo v našem rodě letitou tradici. A tak to všecko u mě začalo. Krok za krokem. Napřed první knížka, Nahota. Ale to bylo ještě na FAMU a podle ní první film. Pak další:Sólo pro starou dámu, Šejbalová a Medřická. To už jsem se blížil k jižním Čechám. Film Má láska s Jakubem jsem natáčel v Písku… Ale na svoje divadelní začátky jsem nemohl zapomenout. Ani na zlatonosnou řeku Otavu, na hrabalovské příběhy rodáků, kteří od dob Keltů utíkali do šumavských hor a zase se vraceli. Jsou příběhy, které se staly, a pak příběhy, o kterých ani netušíme, že se mohly stát. A tak je to i s knihou Jak se hledá perla. Jihočeských městeček, které osvobodili američtí vojáci, je víc, ale jen v některých naučili rodáky boogie-woogie. I když to nakonec nebylo to nejdůležitější, byl to jen drobný střípek mozaiky, malých příběhů hrdinů nehrdinů z městečka mých dětských snů, vzpomínek a rodinných tajemství. Odkud jsme a čím jsme se stali, odkud... celý text

soupik2012
12.02.2024 4 z 5

Pohled na poslední měsíce války očima desetiletého dítěte. Dětská naivita a bezelstnost, představivost a fantazie. Něha, křehkost. Ale také zranitelnost. Vnímání světa nezkaženým pohledem dospělosti. Příběh je to krásný i když o bolestivém období naší historie. Audiokniha je také povedená a velice slušně ji načetl pan Michal Roneš.

mot33
02.02.2019 5 z 5

Super kniha napsaná lehkou rukou o mladí a konci války.Žádné příkrasy prostě asi tak to prostě bylo.

hooolan
12.12.2018

Když jsem dočítal, tak jsem plakal ... Moc pěkně napsané, lehoučké čtení.

Katka2382
28.09.2018 5 z 5

Příběh o konci války vyprávěný malým chlapcem.Moc pěkně se to čte.Takové pohlazení po duši:-).