Mikulášovy průšvihy

Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinyho. Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína,Viktorína či Fridolína jsou vlastně celkem obyčejné postřehy všedních dnů, nebýt Goscinyho geniálního stylu, talentu zachytit dětský způsob uvažování a dodat příběhům výborné a nečekané pointy či legrační kontrasty. Vynikající pointy dodávají někdy úsměvně filozofický podtón a skutečně nemusíte být dětmi, byste se zasmáli inteligentnímu a nadčasovému vtipu, který, mnohem víc než v ději, spočívá v jazyce a slovních hříčkách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2621/mikulasovy-prusvihy-TV6-2621.jpeg 4.7219

Malý Mikuláš 5.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, BB art

Le petit Nicolas a des ennuis, 1964

Kniha Mikulášovy průšvihy

surikata246
05.10.2019

Vzpomínám na dětství na příběhy, které jsem měla moc ráda a bavila se u nich. Tuto konkrétní knížku dostal můj bratr k narozeninám a skákal skoro až do stropu jakou měl radost.

lukas9608
09.02.2019

Celá série knih o malém Mikulášovi a jeho spolužácích jsou knihami mého mládí. Výborně napsané a vtipné. Doteď si vybavuji také charakteristické ilustrace, které příběhy skvěle doplňovaly. А také to, jak jsem se těšil na každou další knihu. Brýlatý Celestýn a tlustý Vendelín forever!

Atlantis
15.01.2019

Knihu jsem četl jako dítě a zafixoval jsem si, že šlo o jednu z nejzábavnějších knih všech dob. Jaké bylo moje překvapení, když jsem se k Mikulášovi nyní vrátil a první dva příběhy ve mě nevyvolaly víc, než jen letmý úšklebek. Poté jsem si ale vzpomněl, že Mikuláš původně vycházel v komiksové formě jako stripy a tam prostě vždy půjde jen o jednu pointu. Vím, že k tomu nikdy nedojde, ale rád bych si někdy přečetl rozvětvenou a celistvou verzi Mikulášových průšvihů.

Katka2382
09.05.2018

Už poněkolikáté ji čtu dětem před spaním a jako vždy s velkým úspěchem.Rozkošné příběhy které pobaví velké i malé čtenáře.

Orange8knihomol
13.02.2018

Knížku jsme četli na 1. vstupni asi ve 4. nebo v 5. třídě ve škole. Já měla svoji vlastní, takže jsem si ji jen na každou hodinu čtení přinesla z domova. Než jsme knihu četli a než jsem ji vůbec dostala, viděla jsem 1. díl hraného filmu. Upřímně řeceno, kniha mi přijde spíše pro chlapce. Ale nebylo to zas až tak špatné... Kdybych měla porovnat knihu a film (kniha vs. film), možná film se mi líbil o něco víc. Ale možná je to tím, že jsem viděla nejdřív ten film, než četla knihu.

kuba2006
20.07.2017

super dobra kniha

montaana219
03.08.2016

Jaký jiný může být Mikuláš, než úžasně vtipný a zábavný :)

Cizozemec
29.06.2015

Geniálně napsané. Svoje si najdou děti i dospělí. Vrátil jsem se k Mikulášovi po 25ti letech a ačkoli si i dnes pamatuji takřka každé slovo, tak teď mám za favority jiné kapitoly než dřív. Např. „Přijela k nám babička“, to může člověk pochopit, až když má vlastní tchýni :-)
Knížku nedám do bazaru, mám ji schovanou v knihovně a čeká, až ji náhodou objeví mrňous jako já kdysi.

Dvojčata v průšvihu
Dvojčata v průšvihu