Mikulášovy průšvihy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinyho. Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína,Viktorína či Fridolína jsou vlastně celkem obyčejné postřehy všedních dnů, nebýt Goscinyho geniálního stylu, talentu zachytit dětský způsob uvažování a dodat příběhům výborné a nečekané pointy či legrační kontrasty. Vynikající pointy dodávají někdy úsměvně filozofický podtón a skutečně nemusíte být dětmi, byste se zasmáli inteligentnímu a nadčasovému vtipu, který, mnohem víc než v ději, spočívá v jazyce a slovních hříčkách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2621/mikulasovy-prusvihy-TV6-2621.jpeg 4.7269
Série:

Malý Mikuláš 5.


Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy

Vydáno: , BB art
Originální název:

Le petit Nicolas a des ennuis, 1964


více info...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Mikulášovy průšvihy

Pert
25.02.2022

Skvělá knížka.

Lucissia
04.02.2022

Dopředčítáno. Nádhera. Syn nadšen, stejně jako kdysi já. A já si nádherně zavzpomínala. Jedna z knih pro děti, kterou dospělý ocení o to víc. :-)


surikata246
05.10.2019

Vzpomínám na dětství na příběhy, které jsem měla moc ráda a bavila se u nich. Tuto konkrétní knížku dostal můj bratr k narozeninám a skákal skoro až do stropu jakou měl radost.

lukas9608
09.02.2019

Celá série knih o malém Mikulášovi a jeho spolužácích jsou knihami mého mládí. Výborně napsané a vtipné. Doteď si vybavuji také charakteristické ilustrace, které příběhy skvěle doplňovaly. А také to, jak jsem se těšil na každou další knihu. Brýlatý Celestýn a tlustý Vendelín forever!

Atlantis
15.01.2019

Knihu jsem četl jako dítě a zafixoval jsem si, že šlo o jednu z nejzábavnějších knih všech dob. Jaké bylo moje překvapení, když jsem se k Mikulášovi nyní vrátil a první dva příběhy ve mě nevyvolaly víc, než jen letmý úšklebek. Poté jsem si ale vzpomněl, že Mikuláš původně vycházel v komiksové formě jako stripy a tam prostě vždy půjde jen o jednu pointu. Vím, že k tomu nikdy nedojde, ale rád bych si někdy přečetl rozvětvenou a celistvou verzi Mikulášových průšvihů.

Katka2382
09.05.2018

Už poněkolikáté ji čtu dětem před spaním a jako vždy s velkým úspěchem.Rozkošné příběhy které pobaví velké i malé čtenáře.

Orange8knihomol
13.02.2018

Knížku jsme četli na 1. vstupni asi ve 4. nebo v 5. třídě ve škole. Já měla svoji vlastní, takže jsem si ji jen na každou hodinu čtení přinesla z domova. Než jsme knihu četli a než jsem ji vůbec dostala, viděla jsem 1. díl hraného filmu. Upřímně řeceno, kniha mi přijde spíše pro chlapce. Ale nebylo to zas až tak špatné... Kdybych měla porovnat knihu a film (kniha vs. film), možná film se mi líbil o něco víc. Ale možná je to tím, že jsem viděla nejdřív ten film, než četla knihu.

kuba2006
20.07.2017

super dobra kniha

1