Mikulášovy průšvihy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinyho. Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína,Viktorína či Fridolína jsou vlastně celkem obyčejné postřehy všedních dnů, nebýt Goscinyho geniálního stylu, talentu zachytit dětský způsob uvažování a dodat příběhům výborné a nečekané pointy či legrační kontrasty. Vynikající pointy dodávají někdy úsměvně filozofický podtón a skutečně nemusíte být dětmi, byste se zasmáli inteligentnímu a nadčasovému vtipu, který, mnohem víc než v ději, spočívá v jazyce a slovních hříčkách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/2621/mikulasovy-prusvihy-TV6-2621.jpeg 4.7201
Série

Malý Mikuláš 5.

Žánr
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno · BB art
Orig. název

Le petit Nicolas a des ennuis · 1964

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Mikulášovy průšvihy

Přidat komentář
lukas9608
09. února

Celá série knih o malém Mikulášovi a jeho spolužácích jsou knihami mého mládí. Výborně napsané a vtipné. Doteď si vybavuji také charakteristické ilustrace, které příběhy skvěle doplňovaly. А také to, jak jsem se těšil na každou další knihu. Brýlatý Celestýn a tlustý Vendelín forever!

Atlantis
15. ledna

Knihu jsem četl jako dítě a zafixoval jsem si, že šlo o jednu z nejzábavnějších knih všech dob. Jaké bylo moje překvapení, když jsem se k Mikulášovi nyní vrátil a první dva příběhy ve mě nevyvolaly víc, než jen letmý úšklebek. Poté jsem si ale vzpomněl, že Mikuláš původně vycházel v komiksové formě jako stripy a tam prostě vždy půjde jen o jednu pointu. Vím, že k tomu nikdy nedojde, ale rád bych si někdy přečetl rozvětvenou a celistvou verzi Mikulášových průšvihů.

Katka2382
09.05.2018

Už poněkolikáté ji čtu dětem před spaním a jako vždy s velkým úspěchem.Rozkošné příběhy které pobaví velké i malé čtenáře.

Orange8knihomol
13.02.2018

Knížku jsme četli na 1. vstupni asi ve 4. nebo v 5. třídě ve škole. Já měla svoji vlastní, takže jsem si ji jen na každou hodinu čtení přinesla z domova. Než jsme knihu četli a než jsem ji vůbec dostala, viděla jsem 1. díl hraného filmu. Upřímně řeceno, kniha mi přijde spíše pro chlapce. Ale nebylo to zas až tak špatné... Kdybych měla porovnat knihu a film (kniha vs. film), možná film se mi líbil o něco víc. Ale možná je to tím, že jsem viděla nejdřív ten film, než četla knihu.

kuba2006
20.07.2017

super dobra kniha

montaana219
03.08.2016

Jaký jiný může být Mikuláš, než úžasně vtipný a zábavný :)

Anett05
02.01.2016

Hezká knížka, ale řekla bych že je spíš pro kluky. Proto o hvězdu méně.

Cizozemec
29.06.2015

Geniálně napsané. Svoje si najdou děti i dospělí. Vrátil jsem se k Mikulášovi po 25ti letech a ačkoli si i dnes pamatuji takřka každé slovo, tak teď mám za favority jiné kapitoly než dřív. Např. „Přijela k nám babička“, to může člověk pochopit, až když má vlastní tchýni :-)
Knížku nedám do bazaru, mám ji schovanou v knihovně a čeká, až ji náhodou objeví mrňous jako já kdysi.

Autoři knihy

René Goscinny
francouzská, 1926 - 1977

Jean-Jacques Sempé
francouzská, 1932

Kniha Mikulášovy průšvihy je v

Přečtených349x
Čtenářské výzvě5x
Doporučených16x
Knihotéce107x
Chystám se číst10x
Chci si koupit2x
dalších seznamech1x