Mikulášovy průšvihy přehled

Mikulášovy průšvihy
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2621/mikulasovy-prusvihy-TV6-2621.jpeg 5 283 283

Malý Mikuláš série

< 5. díl >

Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinyho. Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína,Viktorína či Fridolína jsou vlastně celkem obyčejné postřehy všedních dnů, nebýt Goscinyho geniálního stylu, talentu zachytit dětský způsob uvažování a dodat příběhům výborné a nečekané pointy či legrační kontrasty. Vynikající pointy dodávají někdy úsměvně filozofický podtón a skutečně nemusíte být dětmi, byste se zasmáli inteligentnímu a nadčasovému vtipu, který, mnohem víc než v ději, spočívá v jazyce a slovních hříčkách.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , BB art
Originální název:

Le petit Nicolas a des ennuis , 1964


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mikulášovy průšvihy. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (17)

Dom95
25.03.2024 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, když jsem byl malý. Jako malý jsem četl 3 knihy ze série a tahle byla asi nejlepší. Vzpomínám si, jak vždy cestou v autě na chalupu jsem si četl a nahlas se smál. Jsem rád, že jsem právě mohl přečíst dětem jako pohádky na dobrou noc a zároveň si připomněl ty cesty autem.

ivetka859
16.03.2024 5 z 5

Jako malá jsem si myslívala, že Mikulášovy patálie jsou klasická česká pohádka. Vyvedla jsem se z omylu. René Goscinny je francouzský spisovatel, který se proslavil i dvojicí Asterix a Obelix. Jean-Jacques Sempé je francouzský karikaturista. A při čtení jsem se bavila obrazem rodičovské hádky á la italská domácnost.
Pohádky jsou to zábavné, humorné, se spoustou narážek, které by podle mě ani dítě nepostřehlo. To dělá z Mikuláše vícegenerační čtení.


xxtom
26.02.2024 4 z 5

Krátké příběhy o partě malých kluků doplněné naprosto úžasnými ilustracemi.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Mikulášovy průšvihy v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených457x
ve Čtenářské výzvě13x
v Doporučených22x
v Knihotéce148x
v Chystám se číst16x
v Chci si koupit5x
v dalších seznamech3x

Část díla

všech 16 částí díla

Autoři knihy

René Goscinny
francouzská, 1926 - 1977
Jean-Jacques Sempé
francouzská, 1932 - 2022