Nové Mikulášovy patálie: Návrat z prázdnin

Kniha příběhů malého Mikuláše, které po letech v otcově pozůstalosti objevila a pro vydání uspořádala autorova dcera Anne Goscinny. Francouzský nakladatel vyzval J.J. Sempého, aby k příběhům vytvořil zcela nové ilustrace, a příběhy tak mohly vyjít v roce 2004, dvacet sedm let po autorově smrti. Patálie malého Mikuláše vycházejí v Albatrosu ve třech dílech: Návrat z prázdnin, Slavnostní oběd a Bezvadný vtip....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177390/nove-mikulasovy-patalie-navrat-z-prazdnin-177390.jpg 4.6140

Malý Mikuláš 6.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Nové Mikulášovy patálie: Návrat z prázdnin

Johanečkaa

Krásná a zábavná knížka, moc se mi líbila.

ariel platto
16.11.2017

Kniha mě hrozně zklamala. Číst pořád dokola, jak kluk brečí kvůli tomu, že není po jeho, že spolužák rozdává rány do nosu až teče krev, dospělí, kteří se mezi sebou nesnáší a urážejí se a napadají atd. Můj osmiletý syn Mikuláše neměl při čtení rád, protože je mimino když pořád brečí kvůli blbostem. Třetí a čtvrtý díl už ani nečteme a rovnou prodáváme...

psomil
15.06.2017

Docela dobrá knížka akorát je divné že v každém díle se někdo s někým pohádá.

lucille48
30.07.2016

Musím říct, že jsem knihu četla jako dospělá, takže mě tolik neoslovila. Také se ovšem domnívám, že ani kdybych ji předložila dětem nebudou o ni mít takový zájem, jako o jiné - mírně zajímavější a celistvější pohádky.

Madlenka_Knihy
11.06.2016

To je snad nejlepší kniha, co jsem kdy četla! Je to první kniha, u které jsem se zasmála. A je to pravda, že okouzluje děti i dospělé, a že ti první se v ní najdou, a ti druzí si vzpomenou! Úplně mě bere ta vtipnost! Obdivuji autora :-)

marta14
11.04.2016

Kniha je dobrá,ale nelíbilo se mi na tom to že jeho maminka na něho nemá čas,tatínek přijde z práce a je strašně utahaný.Myslím si že rodiče by se měli starat o děti a ne nebýt schopni si na ně udělat čas.Na druhé straně je ale trochu chápu s Mikulášem je spousta starostí.

SáraV.
21.12.2013

Knížka se mi líbila a dala bych i pět hvězdiček, ale bylo dost otravný číst pořád o tom, jak se Mikuláš rozbrečel a zbytek dne byl uražený.

Kyta
11.08.2013

Překvapivě, knihu (spíš) pro kluky čte i holka! Tohle je sbírka klučičích lumpáren o Mikulášovi. Patálie, které Mikuláš vymýšlí se svými přáteli, se mu nepěkně vrátí. Příběhy jsou ale na můj vkus moc krátké, ale i tak stojí za to si je přečíst. U knihy nechybí humor ani zábava. Rozhodně se chystám číst i další příběhy.

Mikulášovy prázdniny
Mikulášovy prázdniny