Večírek u Ady

Večírek u Ady https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23214/bmid_vecirek-u-ady-7Vb-23214.jpg 4 10 3

Koncem školního roku se Jelka Stropniková, sedmnáctiletá lublaňská studentka, utvrdí v podezření, že je těhotná. Strach před rodiči, vysoce postavenými a věčně zaneprázdněnými, jí nedovolí svěřit se s celou neblahou historií. Čeká ji prázdninová cesta do Paříže a od této cesty si Jelka bůhví proč slibuje řešení. Naštěstí najde ve Francii soucitné lidi, kteří pomohou radou i skutkem. Ve Francii se také narodí Jelčino dítě. Tím ovšem problémy nekončí. Jelku nemine setkání s rodiči a nepříjemnosti ve škole.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Gimnazijka

Monika1717
22.09.2020 4 z 5

Knížku jsme četly na základce, devítce, kolovala z ruky do ruky. Hrozně se nám líbila, pamatuji se, že jsem ji přečetla za 2 dny. Fascinoval nás způsob života, který byl tak odlišný od toho našeho. Ani nevím, jestli se dá v knihovně půjčit.

mariva
30.07.2020 3 z 5

Knížka se mi poprve dostala do rukou ještě na základní škole - tenkrát to pro nás byla zakázaná četba a tím přitažlivější byla. Četla jsem ji na návštěvě u sestřenice a nebyla jsem tam dost dlouho, takže jsem ji nestihla dočíst a proto jsem si ji teď po dlouhých letech sehnala. Dnes už to bylo úplně jiné čtení. Co nám tenkrát připadalo tolik přitažlivé - život v Jugoslávii a dokonce ve Francii, skandální večírky mladých studentů a následné těhotenství, to už zratilo své kouzlo. Na druhé straně mě pobavily vzpomínky na socialistické zřízení a komunistickou morálku tehdejší doby, což mi v mládí nepřipadalo tak zváštní. Prostě byla to docela zábavná retro vzpomínka.

Katka2382
06.02.2018 5 z 5

Skvěle napsaný a čtivý dívčí román.Zdědila jsem ho po mamce.

těhotenství

Anton Ingolič