Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Skvělé,vtipné,čtivé a nadčasové dílko.Asimov nikdy nezklame.

06.02.2018 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Mé první setkání se tímto žánrem,vyloveno manželovi z knihovny.Krásná,čtivá a nadčasová kniha.Četla jsem ji jedním dechem a rozhodně ne jen jednou.

Doktor v nemocnici Doktor v nemocnici Jiří Pejša

První kniha tohoto autora která se mi dostala do ruky.Moc milé počtení a o to víc že se zde jedná o mé rodné město.

Doktor na horách Doktor na horách Jiří Pejša

Krásné,milé a laskavé vyprávění pana doktora.V knize je zmíněno spoustu šumavských dnes již zaniklých vesnic a samot.Některé příběhy vyloženě zahřejí u srdce a potěší na duši.Moje nejoblíbenější kniha od tohoto autora.

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Další skvělá kniha této autorky.Čte se v podstatě sama a hlavně ten konec,bože jak já mu to přála.

Dvě dámy v tísni Dvě dámy v tísni Zdena Frýbová

Pro mne byla tato kniha také velkým zklamáním.Už si ani nepamatuji zda jsem ji vůbec dočetla.

06.02.2018 1 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Tahle kniha mě nikdy nezklame a dokonale pobaví.Půjčila mi ji kdysi dávno strašně fajn kolegyně z práce a já si pak koupila svou a pokaždé když beru tuhle knihu do ruky tak si na ní vzpomenu.

Malovaný dům Malovaný dům John Grisham

Krásná,milá a čtivá kniha.Poznáváme venkovský život na polích s bavlnou v Americe během 50.let.Příběh je vyprávěn malým chlapcem.

06.02.2018 5 z 5

Návraty do Želar Návraty do Želar Květa Legátová (p)

Pěkné,ale na tak čtivé jako její knihy.

06.02.2018 3 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Skvělá a čtivá knížečka.Film Želary mám ráda,ale kniha je prostě kniha.

06.02.2018 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Naprosto úžasná kniha.Řekla bych že ještě lepší než Jozova Hanule.Soubour nádherných a obyčejně lidských příběhů který se na konci spojí v jeden celek.

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Skvěle napsaná kniha,strhující a velice čtivá.

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Tak tohle je jedna z mých srdcovek.Četla jsem ji jako malá holka a všechny Adrianovi deníky si občas zase ráda přelouskám.Je znát že britský humor má s tím naším českým mnoho společného.

Česká Alexandrovka Česká Alexandrovka Bohuslav Andrš

Skvělá kniha o úžasných a silných lidech.Vůbec si z pohledu dnešního blahobytu nedokážeme představit co všechno lidé museli prožít.Všudypřítomný strach,teror,smrt,nelidskou dřinu a hlavně ten hlad.Především pro ty matky muselo být strašné když neměli dát dětem co jíst.Po válce byl Stalin veleben že dovezl do Československa mnoho tun obilí,ale že kvůli tomu lidé v jeho zemi umírali hladem po tisících to nikdo nevěděl.

Malý muž a velká žena Malý muž a velká žena Věra Sládková

Skvělá knížka,seriál mám moc ráda a díky knize se člověk dozvěděl ještě trochu víc.

06.02.2018 5 z 5

Zajatkyní Stalina i Hitlera. Svět v temnotě Zajatkyní Stalina i Hitlera. Svět v temnotě Margarete Buber-Neumann

Nádherná,čtivá a silná kniha.Nikdy mě nepřestane fascinovat co všechno člověk dokáže přežít.Vřele doporučuji.

Hodně smíchu a pár slz Hodně smíchu a pár slz Blanche Caffière

Je fajn poznat Betty i od někoho jiného.A moc se mi líbilo na konci knihy i Slovo překladatelky Evy Marxové,jak se ona setkala poprvé knihami o Betty a jakou to dalo práci aby mohli u nás vyjít.

06.02.2018 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Tak tohle je moje srdcovka,přečetla jsem ji už mnohokrát.Je to prostě pohlazení po duši.

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Tuhle knihu miluji už od dětství a pokaždé se k ní ráda vracím.Je to prostě knížka na celý život.

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

Naprosto skvělá a úžasná kniha která se čte skoro sama.To lidství z ní úplně čiší.