6000 kilometrů touhy

6000 kilometrů touhy https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56697/kilometru-touhy-56697.jpg 4 36 7

Ilse, německá studentka, se seznámila se svým osudovým partnerem Pákistáncem Shahidem jako šestnáctiletá. Vzali se a Shahid získal coby inženýr, dobré místo v Saudské Arábii, kde se manželům narodily tři děti. Za několik měsíců se ukázalo, že nejmenší Yassin trpí vážnou fyzickou a mentální poruchou a potřebuje zvláštní péči, která v této zemi není dostupná. Rodina se proto odstěhuje do Německa, kde Shahid začne podnikat. Plán však nevyjde a podnik zkrachuje. Mužovo chování se mění, začne se projevovat jako typický muslim. Velikonoční dovolená v Lahauru má do rodiny přinést uvolnění. Shahid se ale v kruhu svých pákistánských příbuzných rozhodne, že se už jeho rodina do Německa nevrátí, a sebere ženě i dcerám pasy. Všechny tři se pokoušejí o útěk. Marně. Po obrovských potížích se Ilse podaří do rodné vlasti odjet, ale bez dětí... Netuší, že bude trvat léta, než se s nimi, zejména s dcerkami setká. Jak se matka a dcery vyrovnají s danou situací, jak se dcery naučí milovat Pákistán a jak všichni překlenou ztracené roky - o tom vypráví tato kniha, jejíž napětí nevyplývá pouze z orientálně exotického námětu, ale i z pohledu tří vypravěček.... celý text

Literatura světová , Literatura faktu

Vydáno: , Ikar (ČR)

6000 Kilometer Sehnsucht , 1992

Nofar197
Nofar197
20.02.2024 3 z 5

Další autobiografická kniha dokumentující fakt, že západní a islámská kultura je neslučitelná. Muž původem z Pákistánu, Íránu, Saúdské Arábie, atd.muze léta skrývat pod západním nánosem a vzděláním své skutečne já, ale to se nakonec prodere na povrch.
V případě Ilse a Shahida bylo takovým spouštěčem postižení syna Jasina, následované krachem Shahidovy firmy. Velikonoční rodinná dovolená v pákistánském Láhauru nakonec vedla k tragédii.
Ilse byla nucena opustit Pákistán bez dětí. Jak se německá matka vyrovná s mnohaletým odloučením? Přijmou její dcery islám a pákistánskou kulturu?
V porovnání s vynikající Bez dcerky neodejdu jde možná o slabší a celkově neucelenejsi dílo, každopádně snad bude varováním pro další německé a jiné naivky.

28401
28401
12.11.2022 2 z 5

Jsou i povedenější knihy s touto tématikou, přečteno, odloženo

Adel153
Adel153
02.03.2019 2 z 5

Od knihy jsem čekala trochu víc. Některé části byli zajímavé, ale většina mi přišla nezazivna a v některých případech i celkem zbytečné. Kniha byla celkem zajímavá, ale bohužel mě i trochu zklamala.

Katka2382
Katka2382
07.02.2018 5 z 5

Kniha se mi moc dobře četla,podobá se knize Bez dcerky neodejdu.Tahle se mi ale líbila víc,asi že jsem ji četla dřív.

Rup
Rup
28.03.2016 2 z 5

Takže v podstatě se nikomu nic až tak hrozného nestalo. Holky sice nesměly navštěvovat mámu, ale jinak si mohly dělat co je napadlo. Sebestřední magoři se vyskytují napříč kulturami, náboženstvími, pohlavími, etc. Příběh se mohl odehrávat v jakékoli zemi a pokud by byl lokalizován například jen v Německu, všichni by u knihy asi jen zívali. Mohu říct, že na dané téma jsem četl mnohem lepší knihy.

cleopatra11
cleopatra11
30.10.2014 3 z 5

Zrovna ji dočítám..pěkný příběh, pěkně napsané, čtivé...Tamní život je prostě mimo naše chápání...

nightlybird
nightlybird
03.02.2014

Kniha má nepochybně autobiografické rysy, měli by si ji přečíst především propagátoři "multikulti".

Kniha 6000 kilometrů touhy je v