Vězeň č. 1260

Vězeň č. 1260 https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37626/vezen-c-37626.jpg 4 22 5

Prózu Vězeň č. 1260 napsal Jaromír Šavrda mezi zářím a listopadem 1982 během svého druhého věznění v Ostravě (1982-84). V knize popisuje poměry v komunistických kriminálech, ale i nejrůznější osudy muklů či absurdní historky, které bylo možné zažít jen v zemi, kde vládli straničtí pitomci spolu s tajnou policií. Kniha poprvé vyšla v autorově samizdatové edici Libri prohibiti (1985) v deseti kusech.... celý text

stanislav0373
stanislav0373
18.12.2023 5 z 5

Další z tragických příběhů, jejichž hlavní roli hraje zrůdný komunistický režim. Doporučuji přečíst všem.

Komunisti byly, jsou a budou svině.

Katka2382
Katka2382
01.05.2020 5 z 5

Moc pěkné a zajímavé počtení.Tahle kniha se mi líbila víc než navazující Ostrov v souostroví.

Blue
Blue
20.11.2019 5 z 5

Jaromír Šavrda zřejmě nepatří mezi nejznámější disidenty. Byl "pouze" z Ostravy. O to víc je třeba jeho "vězeňské knihy" doporučovat. Je to totiž nejen velmi zajímavé svědectví, ale i velmi dobrá literatura.

StanikCer
StanikCer
22.01.2019 5 z 5

Pohled do komunistických věznic. Říkám si, že jsem rád za dobu, ve které žiji. A zároveň se nepřestávám podivovat nad tím, co vše bylo za minulého režimu možné.

alois.randa
alois.randa
05.11.2016 5 z 5

Knihu jsem našel v knihovně poměrně náhodně, přečetl jsem ji jedním dechem. Autentický popis totalitního kriminálu z pohledu politického vězně, který si vše musel vyžrat za to, že po nocích přepisoval pro režim nevhodné knihy.