kathla kathla komentáře u knih

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Teď musím s odstupem říct, že ač se mi druhý díl líbil, tak tento ho naprosto převálcoval. Tolik se tu toho dělo. Děj nabitý, a já se nemohla odtrhnout. Jako trilogie vynikající!

08.08.2019 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Po přečtení prvního dílu člověka napadá spoustu otázek, co by sám dělal na místě hrdinky, jak se asi její život dál vyvíjel. Jsem ráda, že existuje pokračování. Kniha byla skvělá, dojemná i napínavá...

03.08.2019 4 z 5

Oheň srdce Oheň srdce Kate A. Boorman

Nemohla jsem knihu odložit :-) příběh v pěkném tempu v celé trilogii. Jsem ráda, že jsem si to nakonec přečetla a doporučuji.

22.06.2019 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Pěkná nechuťárna, všude krve a vnitřností... nic pro slabší povahy, ovšem na lov v oboře jsem se vysloveně těšila, jak to asi chce vrah vše zvládnout.

13.06.2019 3 z 5

Temná tání Temná tání Kate A. Boorman

Tak tenhle díl se mi líbil více než první - více napětí, nečekaných situací a celé to vyústění... Těším se na poslední díl.

30.05.2019 4 z 5

Velký závod Velký závod Pavel Čech

První díl ze série o Rychlé Veverce a líbil se mi nejvíc. Je to fakt pěkně nápadité.

25.05.2019 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Pěkný kousek ke čtení na dva dny :-) Sice jsem spíš na napínavější knihy, ale i tak se mi příběh líbil.

25.05.2019 4 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Lákal mne obal a pak jsem o knize nic moc nevěděla, čekala jsem něco ve stylu filmu "Vesnice", víc napětí... Přesto jsem se nenudila, kniha mne bavila a určitě budu číst další díly, i když mi to přijde díky věku hrdinů spíš série pro dospívající čtenářky. Nechápu nač ty francouzské fráze - kdyby byl aspoň překlad pod čarou na stránce...

20.05.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

No, panečku, to byla jízda! Nechtěla jsem ji číst, ale nedalo mi to a bylo to lákavé. Velmi čtivé, pěkně se u ní člověk vyděsí (ani jsem se ji neopovazovala číst večer...). Nespíš na ni nikdy nezapomenu. Ale na to, abych zkoukla film, nemám.

12.05.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Skvělá kniha, zvlášť jsem si ji "užila", protože mám doma 6-ti letou dceru... Moc po knihách, kde jsou oběťmi děti, nesahám, ale zde nebylo nic nechutně do detailu popisované, takže to šlo. Kniha čtivá a napínavá.

11.05.2019 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Zvláštní kniha, podobnou jsem doposud nečetla, ale neoslovila mne, i když se mi četla dobře. Dějově jsem čekala víc. Kamarádka mi vychvalovala divadelní představení, tak jsem se navnadila...

26.01.2019 2 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Moje první kniha od autora a příjemně překvapila, těch necelých 500 stran jsem přečetla za pár dní. Ráda si přečtu i některý z dalších titulů.

19.01.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Čekala jsem více... místy byla kniha velmi vtipná a nasmála jsem se. Napětí nebo zápletku nečekejte, je to fakt oddychové čtení, ke kterému se zřejmě už nevrátím a ani nebudu vyhledávat další díly. Á propós - Saturnin je prostě lepší, když už ho tu někteří čtenáři uvádějí v komentářích.

09.01.2019 3 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Dle recenzí jsem moc neočekávala a nakonec jsem byla příjemně překvapená :) Ano, kniha obsahuje zpočátku rozvleklé popisy, které mě místy dost štvaly, ale před druhou polovinou už to byl styl TÉ Kate Morton, co znám z ostatních jejích knih: napínavé, velmi čtivé, místy i hrůzostrašné a celé rozuzlení parádní!

09.01.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Velmi čtivá a dojemná kniha. Příběh se mi líbil, určitě se k němu ráda jednou vrátím, ale mám raději trochu složitější zápletku a napínavější děj, bohužel na Kate Morton, a její knihu s obdobnou tematikou (2.sv.válka a prolínání více časových linek), to nemá :-)

01.11.2018 4 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Příjemná kniha, která má zajímavou pointu - taková maličkost, díky níž jsou ovlivněny životy několika lidí. Toto je můj 4. přečtený titul od této autorky a je nejslabší, přesto se mi líbil a kniha se dobře četla.

24.08.2018 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Zajímavá kniha o tom, že nic není černobílé... četla jsem to jedním dechem, až od půlky to dostalo ale spád a epilog - tak ten byl vyloženě bohatý na děj, že jsem některé pasáže musela číst 2x :)

24.08.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Tak nějak jsem čekala víc. Sice se to pěkně četlo, ale Langdon toho moc nelustil a docela mi vadilo, ze jsem dlouhou chvíli netušila o co jde - co je ten převratný objev. Starší tituly mi přišly lepší :)

14.08.2018 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tak tento titul jsem se v zimě neodvažovala číst a dobře jsem udělala :D Je to vynikající kniha, propracovaný příběh, velmi čtivé a moc moc ji doporučuji!

12.06.2018 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Kniha mne překvapila tím, že je tak krátká, nicméně hned se člověk začetl a pěkně to odsýpalo. Místy jsem se bála a ke konci jsem měla svůj tip a říkala jsem si, že to teda nebude žádné překvapení... No a ono bylo a jaké! :-) Knihu určitě doporučuji, přečtena jedním dechem.

23.05.2018 4 z 5