kathla kathla komentáře u knih

Mortina a přízračný kamarád Mortina a přízračný kamarád Barbara Cantini

Krásně ilustrovaná kniha, navíc se svetelkujici obálkou :-) Dcera to přečetla na 1 zátah večer a já za 10 minut. Škoda, že to není delší! Rádi mrkneme na další díly. Je to takové lehce morbidně vtipné dílo a i milé svým způsobem.

13.10.2022 3 z 5

Polda a Olda Polda a Olda Stanislav Havelka

Moje dětství... Oceňuji, že je komiks pěkně pospolu vydaný jako kniha/-y. A jelikož jsme komiksoví nadšenci, tak bez problémů zaujal i mé děti. Pěkně čtení, kvalita a nostalgie.

11.10.2022 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Velmi vtipné, určitě víc než první díl.
A ta kouzelná slovní spojení tomu dávají šmrnc.

09.09.2022 4 z 5

Dračí chůvy Dračí chůvy Petr Kopl

Velmi ráda beru dceři komiksy a sama je čtu. Tato série je tak propracovaná, nádherně ilustrovaná tak vtipná! Líbí se mi i odkazy na úplně jiná díla - všimli jste si postav ze seriálu Hra o trůny? :)

09.09.2022 5 z 5

Volání kočičiny Volání kočičiny Dav Pilkey

Dle hodnocení (i ostatních dílů) jsem si myslela, že to bude teda o dost lepší kvalita. Nicméně dcera (10) je ale nadšená... Existují kvalitnější a vtipnější komiksy pro děti, co nám přišly pod ruku, a pobaví se nad nimi i dospělí. Toto byl takový jednoduchý "humor", nic moc extra promyšleného do hloubky. Věřím, že začínající čtenáře (7-8 let) to ale osloví :)

08.08.2022 2 z 5

Lesná - 50 let sídliště Lesná - 50 let sídliště Veronika Valentová

Publikace obsahuje řadu příspěvků, které se místy i obsahově překrývají, nicméně s tím se musí počítat. Každopádně jsem tu našla zajímavé informace ohledně přestavby centra Obzor, co jí předcházelo - diskuze, návrhy,
zasah občanů... Oceňuji i množství starších fotografií a komplexní výčet uměleckých děl. Pokud mohu srovnat, tak o něco lepší je novější publikace "Brněnský fenomén Lesná", která je uspořádána do kapitol a poskytuje více informací.

04.05.2022 4 z 5

Brněnský fenomén Lesná Brněnský fenomén Lesná Adam Guzdek

Kniha určená hlavně pro nadšence této krásné unikátní části Brna, pro pamětníky, co se sem od 60.let stěhovali. Oceňuji komplexni pohled, od inspirace, návrhy, postup výstavby, druhy domů včetně jejich půdorysů. Doplněné o řadu zajímavostí a dostatek fotografií. Jsem nadšená z množství vysvětlení detailů, pochopení celého konceptu a záměru architektů, jak dbali na detaily a kvalitu. Pro laika skvělá kniha, bude patřit k mým pokladům, jelikož jsem trávila na Lesné značnou část dětství. Cenu má publikace ale hlavně pro místní.

01.05.2022 4 z 5

Impresionistické záhrady Impresionistické záhrady Marina Linares

Poměrně obsáhlé dílo, plné fotografií, detailů, popisů a rozborů. Pastva pro oči, naprosto úchvatné mít takovou malou galerii doma :) Přesně dle očekávání. Rády v ní listují jak děti, tak senioři.

16.04.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Z takového průměrného děje se v druhé půlce vykřesal zajímavý příběh, kde už nevíte, co si o kom myslet. Kniha jak jednohubka na pár dní, určitě čtivé, ale spíš až za polovinou. Příjemně překvapila, dávám tak 70%.

09.04.2022 3 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Přečteno celkem rychle, pěkná kniha, nicméně hodnotím tak 60%. Od Fieldingove znám lepší knihy. Každopádně závěr byl zajímavý, dostavil se pocit zadostiučinění. Ale o napětí se mluvit nedá.

03.04.2022 3 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Prostě průměrné...Prostředí bylo zajímavé, nicméně hrdince šlo vše tak na ruku, ač vše řešila bez rozmyslu, nepřipravená a bez výbavy, že už to nebylo uvěřitelné a tím to ztrácí na bodech.

27.03.2022 3 z 5

Geniální, velmi čtivé a dokonale propracované. Objeví se velmi mnoho postav a děj se pak dost větví, nicméně k pochopení pohnutek a jednání postav, prostě nutnost. Velmi jsem si užila soudní proces :) Tato trilogie si zaslouží 5* a ty dávám velmi zřídka! Jen pár knih mne takto dokázalo oslovit.

13.03.2022 5 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Originální, čtivé, dojemné a smutné. Na základě filmu jsem si pořídila i knihu. Četla se mi jedna báseň, ač je rozsáhlá. Zajímavé mi přišlo, že se neustále měnil věk hrdinů, ty všemožné kombinace přinášely zvláštní situace, paradoxy, a z toho plynoucí dialogy - oceňuji napsání takového díla a neztratit se v tom :)

06.02.2022 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Pomalu se šířící fáma žije vlastním životem a nabírá na síle. Přesně takto by se to v reálu muselo vyvinout, navíc hodně postav jako podezřelých, co se chovalo podivně nebo podezřele. Plus úvahy hlavní postavy - nic nebylo přehnané, přijde mi, že bych uvažovala naprosto shodně a zvyšujeto napětí v knize. (Každopádně dost možná se s hrdinkou ztotožní více čtenářky, co jsou taktéž matkami). Rozuzlení bylo překvapivé, posledních 20 stránek hodně napínavých, i když jsem už tam nic moc převratného nečekala a posledních pár vět jsem dočetla s otevřenou pusou... to se mi ještě nestalo. Bravo!

16.01.2022 4 z 5

Utajený kouzelník Vojtěch Kubašta Utajený kouzelník Vojtěch Kubašta Adolf Branald

Pro fanoušky tohoto geniálního českého umělce je tato kniha nutností. Jediné, co bych vytkla, je více fotografií z jeho rozsáhlé tvorby, ač kniha je jich plná - prostě bych ocenila obsáhlejší dílo.

14.09.2021 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Velká očekávání - pokud se natáčí film či seriál dle knižní předlohy, musím titul mít. Nicméně první polovinu knihy jsem se celkem nudila a v té druhé se to slušně rozjíždí, ale v nejlepším přestane... Téma velmi zajímavé, ale dalo by se z toho vytriskat víc! Celkový dojem průměr a už ji víckrát číst nemusím. Mám pocit, že seriál tentokrát bude lepší než samotná předloha.

05.09.2021 3 z 5

Rybář Rybář John Langan

Jako typický horor bych to nenazvala, spíš thriller - např. ve srovnáním s knihami S.Kinga. Viděla jsem tu i jistou podobnost s jedním s jeho děl. Nicméně dílo je to čtivé, nejzajímavější byla prostřední část a úplný závěr. Ale mezi knihy, které si chci ponechat, bych tuto nezařadila.

12.08.2021 3 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Fascinující román! Mohu jen doporučit, nemohla jsem se od něj odtrhnout a jen četla a četla. Proto se pozastavuji nad jinými komentáři typu "do půlky do šlo a zbytek už nuda". Čekala jsem tedy zásadní zlom, ale nekonal se. Naopak mi po půlce kniha přišla ještě navíc napínavá. Nicméně tím nechci říct, že by byl začátek nudný. Ta kniha je neuvěřitelně čtivá a pokud jsem ji zrovna odložila, tak jsem nad ní přemýšlela. Ano, je tam hodně zdlouhavých popisů, ale nic co by rušilo, naopak - skvěle se čtenář dostane do děje - co asi cítí hrdina, proč se tak a tak rozhoduje, dokreslení atmosféry. Velmi mi to připomělo román Nadějné vyhlídky, který mne osobně velmi poznamenal a nemohu na něj zapomenout (narozdíl od dosti jiných knih, které mi prošly rukami a po letech ani nevím, že jsem je už četla). Stehlík mi zůstane v srdci navždy...

13.05.2021 5 z 5

Modré z nebe Modré z nebe Pavel Čech

Na knihy od Pavla Čecha se vždy těším a opět nezklamala jak mne, tak ani 8 letou dceru, která z ní měla na konci spoustu pocitů a otázek :-) Je podobná svým stylem jako předchozí knihy, ale na druhou stranu i odlišná, za což jsem ráda, že se neopakují motivy.

11.05.2021 4 z 5

Kája Saudek Kája Saudek Tomáš Prokůpek

Perfektní! Pro fanoušky Káji Saudka nezbytná kniha plná zajímavých informací již od jeho útlého dětství. Vše jsem opravdu se zájmem přečetla, je to zdařile napsané a určitě oceňuji spoustu obrazové dokumentace. Je to takový rodinný poklad!

03.04.2021 5 z 5