Polda a Olda

Kreslené příběhy z let 1974–1981. Jaroslav Malák patří k nejzajímavějším českým ilustrátorům dětské knihy. Jeho svérázný rukopis je stejně nezaměnitelný jako rukopis Adolfa Borna či Věry Faltové. Všechny tři tvůrce spojuje též tvorba komiksových seriálů pro slavný časopis Čtyřlístek. Jaroslav Malák pro něj spolu s Petrem Chvojkou a později též se Stanislavem Havelkou vytvořili seriál Polda a Olda o přátelství obyčejného kluka s neobyčejným skřítkem, který se dokáže proměňovat. Jejich veselé příhody patřily ve Čtyřlístku k nejoblíbenějším. Teď vycházejí knižně v trojsvazkovém souborném vydání. První svazek zahrnuje 27 příběhů, tak jak za sebou vycházely chronologicky ve Čtyřlístku, a je doplněn doslovem Pavla Kořínka, který se věnuje počátkům tvorby veskrze originálního ilustrátora a kreslíře Jaroslava Maláka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290927/polda-a-olda-jAc-290927.jpg 4.625

Polda a Olda (1.)

Kreslené příběhy z let 1974–1981 (2016)

Komiksy, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

angelak

Užasná knížka - skvělé příběhy - moc ráda jsem se vrátila do dětství ..

hippiesak

3x super a to jsem zatím prolistoval jen tu první knížku :) Dlouho jsem chodil v knihkupectví kolem těch třech knih a stále čekal, kdy budu mít volných 7 "stovek" a konečně jsem si je pořídil. Jsem nadšený. Kvalita obrázků na 100 procent. Zvolen pěkný tvrdý a voňavý papír. A samotné komixy netřeba hodnotit. Těším se, jak vezmu do ruky druhý díl :)

agatha2
25.06.2017

Opět jsem dcerce uzmula tuto knihu ihned, jak ji dostala a honem si ji přečetla. MIlovala jsem tento seriál vycházející kdysi ve Čtyřlístku a strašně ráda jsem se vrátila na chvíli do dětství.....a ještě větší radost mám z toho, že i dcerce se Polda s Oldou líbí.

ondrej.b
10.05.2017

Je to prostě paráda a i ve svých čtyřiceti letech si moc rád zavzpomínám a přečtu příběhy této vtipné dvojice. Není co dodat a samozřejmě za pět hvězd. A další dvě knihy jistě budou ve stejné kvalitě a oživí mé vzpomínky na dětská léta.

OldaB
22.12.2016

Klasika, která mi nemohla chybět ve sbírce. V tomto souboru se naši dva borci spíše rozjíždí, pro pamětníky pochopitelně povinnost.

Yarwen
18.12.2016

Čtyřlístek byl za komunismu nedostatkové zboží a když ho někdo přinesl do třídy, po celý školní den putoval z ruky do ruky, protože komixů tenkrát bylo pomálu - v podstatě jen v ABC, Sedmičce pionýrů či Pionýrské stezce - a vždy jen okrajově. Tento výběr pokrývá 70. léta a začátek 80., bylo pro mě tedy zajímavé přečíst si příběhy, které vycházely ještě předtím, než jsem Čtyřlístky začal louskat i já...

mot33
25.06.2016

Klasika ze čtyřlístku takže plná nálož hvězdiček a není co dodat.

martinstefko
03.06.2016

Jsou zde relativně klasická témata, která jsou oživena v rámci série prvky, které tvůrci Poldovi a Oldovi přiřknuli. Na trhu je další důležitý dětský komiks v souborném vydání a já doufám, že dojde i na další dvě sbírky, abychom měli "Poldu a Oldu" kompletní. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/06/1180-polda-olda-1-kreslene-pribehy-z.html

Mikik
20.04.2016

Něco úžasnýho :-) Tak ráda jsem si příběhy četla ve čtyřlístku jako malá, a tak ráda jsem se k nim nyní vrátila. Těším se na další svazky:-)

Naias
14.04.2016

Je to skvelá relaxácia, ponoriť sa do komiksu, teda obrázkového seriálu (aby som neprovokovala), ktorý človek poznal a miloval v detstve. Koľkokrát som túžila povedať quik quak!

Autoři knihy

Stanislav Havelka