Polda a Olda

Polda a Olda obálka knihy
Mé hodnocení:

Kreslené příběhy z let 1974–1981. Jaroslav Malák patří k nejzajímavějším českým ilustrátorům dětské knihy. Jeho svérázný rukopis je stejně nezaměnitelný jako rukopis Adolfa Borna či Věry Faltové. Všechny tři tvůrce spojuje též tvorba komiksových seriálů pro slavný časopis Čtyřlístek. Jaroslav Malák pro něj spolu s Petrem Chvojkou a později též se Stanislavem Havelkou vytvořili seriál Polda a Olda o přátelství obyčejného kluka s neobyčejným skřítkem, který se dokáže proměňovat. Jejich veselé příhody patřily ve Čtyřlístku k nejoblíbenějším. Teď vycházejí knižně v trojsvazkovém souborném vydání. První svazek zahrnuje 27 příběhů, tak jak za sebou vycházely chronologicky ve Čtyřlístku, a je doplněn doslovem Pavla Kořínka, který se věnuje počátkům tvorby veskrze originálního ilustrátora a kreslíře Jaroslava Maláka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290927/polda-a-olda-jAc-290927.jpg 4.644

Polda a Olda 1.

Komiksy, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Polda a Olda

Ketfl

Knihu jsem si vypůjčila od svého taťky, který si jí pořídil pro takový malý návrat do jeho dětství. A pro mě to byl vlastně taky takový malý návrat do dětství, protože i já jsem vždycky ráda četla vydání Čtyřlístku a všech dalších příběhů, které v něm byly. Moc jsem si to užila.

martin č.
19.02.2020

Ze starého Čtyřlístku můj asi 2. nejoblíbenější komiks. Proto jsem knížku taky pořídil. Vedle současného (podle mne) čtyřlístkového trháku Morgavse je to trošku slabší, ale i tak po letech dobré. A kupodivu se to líbí i 5tileté dceři.

Ludmila667
14.02.2020

Polda a Olda prožívali dobrodružství.

ještěrka38
27.01.2020

Tuhle knihu jsem si musela přečíst. Moje dětství. :-)

jenda88
05.06.2019

Nejvíce se mi líbilo jak pěstovali hrášek.

Mánička178
02.12.2018

Říkala jsem si: pořídit x nepořídit? Ale pro ty vzpomínky na dětství jsem ty peníze potom obětovala, abych měla Poldu a Oldu komplet :) Nelituju... a jenom si říkám, jestli to jednou chytne moje děti :D

angelak
13.10.2018

Užasná knížka - skvělé příběhy - moc ráda jsem se vrátila do dětství ..

hippiesak
09.09.2018

3x super a to jsem zatím prolistoval jen tu první knížku :) Dlouho jsem chodil v knihkupectví kolem těch třech knih a stále čekal, kdy budu mít volných 7 "stovek" a konečně jsem si je pořídil. Jsem nadšený. Kvalita obrázků na 100 procent. Zvolen pěkný tvrdý a voňavý papír. A samotné komixy netřeba hodnotit. Těším se, jak vezmu do ruky druhý díl :)