katerina3368 katerina3368 komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Přesně kvůli takovým knihám jsem ráda, že existuje čtenářská výzva! Bez ní bych na knihu nejspíš nenarazil a to by byla věčná škoda. Humor mi v knize absolutně sedl a nahlas sem se zasmála opravdu hodněkrát. Před autorem opravdu smekám. Napsat knihu která má přiběh, který musí odpovídat fyzikalním zákonům a jeste to podat vtipně a čtivě, no prostě klobouček. Těším se na filmové zpracování!

23.11.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Uf! Tak to bylo něco. Souhlasím se vším, co už zde bylo napsáno, je to opravdu unikátní kniha.

28.01.2024 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jsem velmi zaskočená, že kniha má tak vysoké hodnocení, protože za mě to je teda velká bída. Možná to mělo velký potenciál, protože námět je velice zajímavý ale určitě se ho autorce nepovedlo vytěžit. Děj je nekonzsitentní, chování postav nelogické. Autorčin styl psaní mi teda absolutně nesedl.

16.06.2023 2 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Knížku jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě, asi by mne jinak dle popisu nezaujala, ale byla jsem příjemně překvapená. Dobové zvyklosti a dialogy mi přišli opravdu zajímavé. Jde vidět, že autorka to s perem prostě umí!

19.09.2023 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Přečteno jedním dechem, kdo líp umí vykreslit lidské osudy než Mornštajnová.

28.05.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nemám slov. Přečteno jedním dechem!

06.05.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Začátek knihy vypadal slibně a seznámení ústřední dvojice bylo velmi smyslné. Prostředek knihy byl vyplněn hlavně krásným prostředím, které autorka výborně vystihla leč děj trochu vázl. Závěr byl ale také výborný, takže jsem ve finále moc spokojená :-)

17.04.2024 4 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Téma detektivní zápletky, bylo výborné a hodně aktuální. Na to, že má kniha přes 1000 stránek byl konec na mě velmi rychlý, čekala bych hlubší vysvětlení.

13.03.2024 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se četla sama, byl to velmi zajímavý a neotřelý příběh. Přesto mi po dočtení zůstala jakási pachuť, přemýšlela sem čím to je, když knihu sem nebyla skoro schopná odložit. Vadil mi ten konec byl rychlý a v podstatě bez hlubšího vysvětlení. Postava Rachel byl velmi dobře a věrohodně popsána. Kdežto postava vraha neměla dle mého názoru až tak dobře propracovaný charakter a pár věcí ohledně chování postavy mi nesedělo.

04.07.2023 3 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Autorka je pro mě objev roku, umí vykreslit jakékoliv historické období opravdu perfektně a s lehkostí. Kniha se četla sama, hořkosladké příběhy já ráda. Těším se na další příběhy z pera této dámy.

17.10.2023 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Miluju Kompromitující scénu s včelou :D Bylo to tak debilní až to bylo fakt vtipný :D

08.09.2023 4 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Když jsem v knihkupectví zahlédla tu krásnou obálku s ještě krásnějším ořezem a s popiskem, že je to pro fanoušky panství Downton a A. Christie neváhala jsem ani vteřinu. Tak moc sem byla nadšená, přesně můj styl! Ale čtení mě teda bohužel hodně bolelo. Věty byly takové šroubováne a dialogy moc nefungovaly, absolutně sem se nemohla začíst. Kniha je pro mě tedy bohužel opravdu velkým zklamáním.

07.09.2023 2 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Parádně vymyšlený svět se zajímavými postavami. Kniha je velmi inspirující a určitě stojí za přečtení.

16.02.2023 5 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Série začala velmi slibně ale s dalšími knihami začala postupně slevovat z vysokého standartu. Děj ač byl výborně protkaný historickými reáliemi, což se mi velmi líbilo, tak byl napříč knihami velmi repetetivní. Často se také něco opakovala podle jistého vzorce, třeba Hermínin čuch na lidi. Kdo jí byl zezačatku nesympatický byl nakonec "kladná" postava a naopak viz. Baronka Chlumská, Ludvika atd...Zároveň i moje sympatie z hlavní hrdinkou postupně upadaly, což mě mrzí ale to jak byla Hermína vykreslená ze začátku, neodpovídalo jejímu pozdějšimu chování. Třeba to, že opustila svoje děti ikdyž v předchozích knihách bylo několikrát zdůrazněno, že pro svou rodinu by udělala vše a že je strašně oddaná. Poslední díl byl za mě trošku nadbytečný ale jsem moc ráda za ten epilog, kde měla každá postava své zakončení.
Celou sérii jsem poslouchala jako audiokniho, kterou nemluvila Dagmar Čárová, která byla opravdu v přednesu výborná. Celkově sérii doporučuji určitě stojí za to.

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Detektivku z prostředí první republiky jsem si užila, Gardner dokázal vykouzlit výbornou dobovou atmosféru. Co mě mrzí je, že komorník nedostal moc prilezitosti se ukázat, jeho postava vypadala slibně. Taky ten konec byl velmi rychlý a chtěl by možná i nějaké dovysvětlení. Zároveň ty další vraždy už mi přišly takové zbytečné a úplně tam za mě být nemusely.

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Tenhle typ knih jsou moje guilty pleasure. A tuhle sem si moc si užíla. Romantická odreagovačka, která by sice v reálném světě neobstála ale zahřeje u srdíčka. Pozor ale asi Vás po dočtení bude na nějakou dobu víc štvát partner :D

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Kniha se dobře poslouchala ale akčních scén tam ke bylo až až, vadil mi i hodně barvitý popis krvavých scén. David byl sympaťak ale taky takovej Chuck Norris, který přežil úplně všechno. Některý jeho rozhodnutí byly opravdu zvláštní, jako jet na farmu sám, co asi čekal, že se stane. Dám však šanci i další knize v sérii.

22.08.2023 3 z 5

Knížku jsem dostala od babičky na poslední Vánoce, než zemřela. Má tedy pro mne speciální význam a čtení sem dlouho odkládala. Četla jsem ji na 2x, před letem jsem ji odložila s tím, že nechci číst nic vážného a teď se k vrátila. Nemohla jsem se však znova úplně začíst. 2 část mě příliš nebavila. Poslední část už byla jinčí kafe. Ocenila bych však, kdyby autorka šla více do hloubky a poslední část více rozepsala.

26.10.2023 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Květnatý a za mě velmi dobře stylisticky napsaný text, příběh však neurazí ani nenadchne.

24.07.2023 3 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Velmi sympatický detektiv s třemi cácorkami a božím humorem. Pozadí vyšetřování mě velmi bavilo, ta detektivní linka byla ale trošku slabší.

16.06.2023 4 z 5