Kateřina259 Kateřina259 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Toto je má druhá kniha od Mornštajnové a nemůžu se dočkat, až se dostanu na další! Autorka opět zpracovává vážné téma a podává ho naprosto bravurně. Její knihy patří k mým oblíbeným, už kvůli tomu, že si člověk rozšíří znalosti a udělá představu o době, kterou neprožil a prožít by ani nechtěl.

18.10.2022 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Nejsem fanoušek knih s válečnou tematikou, ale tato kniha na mě obzvlášť zapůsobila. Skvěle zachycené pocity postav a atmosféra celé doby. Vím, že příběh jen tak nezapomenu.

18.09.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moc se mi líbila doba, do které byl příběh zasazen. Celá kniha na mě udělala velký dojem, a ten konec?? Nemám slov.

05.05.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Knihu jsem znovu objevila díky filmu, který vyšel teďka v červenci a musím říct, že po přečtení knihy se na něj moc těším. Tajuplnost, neotřelé prostředí, detailní popisy, to všechno dává dohromady dokonalý příběh. Nejvíce mě bavilo číst o dětství hlavní hrdinky, především o tom, jak se sama o sebe musela starat. Bylo až neuvěřitelné sledovat její pokrok, i slzu jsem uronila, jak jsem byla na ni hrdá.

13.08.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Moje první kniha od autora. Musím říct, že má dost specifický styl psaní a v příběhu skáče, jak to jen jde - na toto jsem si musela dost zvyknout (začala jsem číst v létě, odložila v listopadu a znovu začala až teď v dubnu).
Asi bych ten příběh o trochu zkrátila, protože v jedné chvíli máte jak příběhu, tak i postav v něm, plný zuby.
Na druhou stranu je kniha protkaná různými moudry, citáty a zkrátka myšlenkami o životě, které vás zasáhnou na místa, o kterých ani nevíte. Hlavně konec je velice dojemný, a i přes neobvyklý styl se chystám na další autorovu knihu.

03.04.2024 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Knihu jsem si koupila kvůli obálce, která přímo bije do očí, ale potom jsem ji nechala ležet na poličce několik měsíců. Bála jsem se, že mě nebude vůbec bavit. Dostala jsem se k ní až teď a připadala mi strašně krátká. Příběh byl úžasný. Líbilo se mi, že to nebyla nějaká přeslazená knížka, ale že se zabývala vážnějšími tématy. Narazila jsem na jeden citát, který podle mě skvěle vystihuje celou knihu: „two damage people, trying to heal each other is love."

22.12.2021 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Autor opět nezklamal. Kniha je čtivá, napínavá prostě geniální. Těším se na další díl.

14.03.2022 5 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Další skvělý díl. Název v originálu "the haunted queen" podle mě celý příběh pěkně vystihuje. Na konci opět dodatek od autorky, na který se vždycky těším.

07.08.2023 5 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Kniha se ke mě dostala náhodou. Začátek se mi moc líbil a příběh byl napínavý, ocenila bych, kdyby byl delší, protože konec byl osekaný a dost se v ději skákalo.

14.08.2022 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Velmi rychle jsme měla přečteno. Příběh vás chytne a nepustí. Líbila se mi tajemná atmosféra i to, že občas nevíte, co je pravda a co ne. Musím ale uznat, že některé věci se daly snadno odhadnout. I tak stojí za přečtení.

01.06.2022 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

První část knihy se mi strašně líbila. Bylo to temné, strašidelné a napínavé. Potom děj tak trošku upadl. Oceňuji formu deníku, ve které je knížka napsaná. Samotný příběh byl velice zajímavý, ale čekala jsem poněkud dramatičtější konec.

10.11.2021 4 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

(SPOILER) Za mě kniha, kterou by si měl přečíst každý. Je to zase „jiný” pohled na druhou světovou válku. Popis každodenního života skrývajících se Židů se zdá být nudný, avšak má svoje kouzlo. Nejvíce mě zasáhl doslov a myšlenka na to, jak se pro Anne a její rodinu zhroutil ze dne na den jejich svět, a tak nečekaně a rychle. Přistihla jsem se, jak se sama sebe ptám, jestli by Anne byla fakt spisovatelkou, jaká by asi byla a co by se stalo s Peterem a ní.

23.11.2022 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Tato kniha se mi strašně líbila. Dokázala jsem se vžít do postav a jejich problémů. Celý příběh mě tak nějak okouzlil a určitě se k němu vrátím.

27.04.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Příběh je milý, pěkný a rychle se čte, avšak nenašla jsem zde nic nového.

26.04.2022 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tak i já jsem se dostala ke všemi opěvované knize. Musím říct, že se mi moc líbila. Popis postav, jejich charakteru a neobyčejného prostředí vás vtáhne do děje. Líbila se mi i temná minulost každé z postav. Mými oblíbenci se však na plné čáře stali Kaz, který je v každé situaci o krok napřed, dál Matthias a Nina, hlavně Matthias, jehož postava si prošla velkým vývojem. Půl hvězdičky strhávám za nízký věk vzhledem k chování postav. 4,5*

24.10.2021 5 z 5

Začína sa to nami Začína sa to nami Colleen Hoover

Od této knihy moc nečekejte, je to spíše třešnička na dortu k "Námi to končí". Pokud jste si zamilovali postavu Atlase, musíte si toto přečíst. Příběh funguje spíše na bázi "a žili šťastně až do smrti", věřím však že dokáže zaujmout a přinést něco nového. Za mě to byla nutnost, protože po tom všem, čím si hlavní postavy prošly, si zaslouží pěkný konec.

27.06.2023 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Kniha je velmi čtivá. Spicy 4/5. Nevím proč, ale trochu mě celé rozuzlení zklamalo, čekala jsem že to autorka podá o něco lépe. Chápu pointu příběhu, ale konec se mi zdál takový uspěchaný a přišlo mi, že to spíš příběhu uškodilo. Určitě doporučuji, i přes drobné nedostatky nebudete litovat.

27.05.2023 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Není to má první kniha od autorky a jako obvykle, během tří dnu jsem měla přečteno. Děj je napínavý a zaměřuje se hodně na psychologickou stránku postav, což se mi hodně líbí. Postava Jacka byla strašně dobře napsaná, líbila se mi chytrost Millie a konec, kde se i přes to všechno dostává Grace pochopení. I tak mi tam chyběl nějaký dílek skládačky, aby příběh autorka dovedla k naprosté dokonalosti. Za přečtení ale rozhodně stojí.

25.11.2022 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Skvělá oddychovka, která chytne a nepustí. Moc se mi příběh líbil, i když při některých pasážích jsem si dost uvědomovala, že je kniha pro mladší. Těším se na pokračování!

13.09.2022 4 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Skvělá klasika, která není hororem jako spíš psychologickým románem. Popisy stvůry byly místy tak detailní, že mi běhal mráz po zádech.

01.12.2023 3 z 5