Kasty Kasty komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Brilantní styl psaní . Člověka to vtáhne a nepustí. Navíc mám chuť jet do Zlína i Luhačovic a ten příjemný pocit z příběhu si připomenout a prodloužit. Určitě doporučuji.

04.05.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Uf, dalo mi to trochu zabrat. Velmi těžké téma. Nefungující rodina, beznaděj, bolest, úzkost, strach, deprese....
Není tam nic hezkého, pozitivního.
Skvěle nápsáno, čtivě. Člověk to doslova hltá.
Ale podruhé už to číst nechci.

17.08.2023 5 z 5

Když si myslíte, že z té naší historie znáte ve svých letech opravdu hodně, protože přeci znáte příběh Lidic, Ležáků atd.. A pak se k vám dostane příběh Karin Lednické a vy zjistíte, že vlastně nevíte nic. Doporučuji!!!

17.09.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Ne nadarmo je Klevisová Královnou české detektivky. Tip na vraha jsem tentokrát měla celkem brzo. To se mi normálně nestává :-). Ale stejně jsem během čtení několikrát zapochybovala. A Bergman....to je prostě láska.
A teď nastává dlouhé čekání na další knihu :-)

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Tak na tenhle příběh nepřestanu myslet ještě hodně dlouho. Pecka.

19.08.2023 5 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Miluju celou tu mordpartu. Jejich vtípky, způsob vyšetřování. Všudy přítomný alkohol a cigarety. Skvělá zápletka. Prostě sázka na jistotu.
Kukyho citronovník tentokrát opravdu neměl chybu. A Krauz u holiče? To byl koncert.

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Tohle byl pro mě docela čtenářský zážitek. Úplně na začátku příběhu jsem si říkala, že to asi bude těžké čtení. Přeci jenom, knížka začíná smrtí. Ale překvapil mě ten styl psaní. S jakou lehkostí , i přes to vážné téma, se ta knížka četla. Jak si se mnou autor doslova pohrál a já v jednu chvíli nevěděla komu vlastně věřit. Kdo má vlastně pravdu? A ještě musím zmínit ty krásné ilustrace. Díky nim to mělo tu správnou atmosféru a člověk se ocitl v té nicotě, která celou knížku provázela.

30.10.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Moc pěkný příběh. Léto, prázdniny, maloměsto.
Příběh pohřešované Elišky a jejího bratra. Současnost se prolíná s minulostí. Vyšetřování otevírá staré rány místních obyvatel.
Palec nahoru za ty krátké kapitoly.

18.08.2023 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Krásný příbeh, díky kterému jsem se dozvěděla něco o historii Španělska.

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Rodiče si nevybíráme. Děti občas ano.
Julie mi přišla jako celkem fajn ženská, která ví co chce. Vysnila si blonďatou holčičku s copánky. A když se sen o vlatním dítěti rozplynul adoptovala si romskou holčičku. Ze začátku to celé docela fungovalo. Pak ale přišky problémy a Julii dostaly její vlastní předsudky. Přitom stačilo dát malé zmatené dívence najevo víc lásky, vyslechnou jí a přijmout takovou jaké je.

Kníže Smrt Kníže Smrt Dominik Dán

Dominik Dán prostě umí. Jeho detektivky se čtou jedním dechem. Nechybí tomu napětí, humor, skvělá zápletka. Navíc v této řeší vyšetřovatel Kraus a jeho parťák Chosé rodinné záležitosti, které si nepřejí řesit žádní rodiče.

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Autorku mám ráda, na tento díl jsem se těšila hodně. Ale za mě trochu zklamání. První půlka knížky se strašně táhla. Nemělo to žádnou šťávu. Laura mi přišla taková roztěkaná a její nadřazené chování mě překvapilo. V jeden moment jsem chtěla knižku úplně odložit. Naštěstí se dal celý přiběh do pohybu. Zápletka byla pěkná. Závěr nečekaný.

17.08.2023 4 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Jedna z mých nejoblíbenějších od Stanislava Rudolfa :)

14.11.2023 5 z 5

Když zdánlivě nevinný žert skončí dlouhým vězením mladé maminky. Jak prožívá uvězněná žena odloučení od své čtyřměsíční dcery? Získá po návratu zpátky lásku dcery i manžela?

26.09.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Taková ta domací klasika, každodenní povinosti, dva puberťáci, alkohol, šikana, anorexie, práce, rodiče.....atd. Prostě život. Příběh vyprávěný z pohledu hlavní hrdinky Veroniky a jejich dětí. Příběh ve kterém se apoň trochu najde každý. Skvělé.

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Moje první knížká této autorky. Celým příběhem mě provázely různé chutě a vůně. Ať už to byly čokolády, dorty nebo sýry. Děj je trochu předvídatelný, ale po všech těch detektivkách to byla přijemná změna.

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Knížku jsem měla půjčenou z knihovny a až doma jsem si všimla , že je povídková. To já úplně nemusím , ale říkala jsem si, že udělám výjimku. Anotaci jsem si taky nepřečetla. Vůbec jsem tedy netušila co mě v ten dušičkový čas čeká. Bylo to takové zvláštní až symbolické, smutné a depresivní. Povídky “Vrátíš se? a “Zbytečný člověk byly pro mě asi nejsilnější .

14.11.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Moje první setkání s autorem. Příběh byl čtivý, můžu s klidem říct ,že se těším na pokračování.

01.11.2023 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Moje první kniha této autorky. Maloměsto, vztahy, vzestupy a pády. Všudypřítomná a depresivní mlha, která vše umocňuje. Je to nevšední a silný přiběh obyčejných lídí. Bylo to divně krásný. Člověk se na jednu stranu nemůže dočkat, až knihu přečte. A na druhou nechce aby to skončilo.

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Na prvotinu moc pěkné. Těším se na další knihu od autorky

20.04.2024 5 z 5