Kasty Kasty komentáře u knih

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Na prvotinu moc pěkné. Těším se na další knihu od autorky

20.04.2024 5 z 5

Tři kroky od pekla Tři kroky od pekla Veronika Černucká

Přesně jako v předešlé knize jsem se trochu ztrácela v postavách. Námět byl tentokrat trochu drsnější, ale styl vyprávění byl opět dobrý.

01.04.2024 4 z 5

Fosilie Fosilie Michal Kašpárek

Trochu zklamání . Podle anotace jsem čekala víc .

23.03.2024 2 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Autorku mám moc ráda, byla to hezká připomínka na dobu ve které jsem vyrůstala .

17.03.2024 5 z 5

Příliš mnoho vzpomínek Příliš mnoho vzpomínek Katarína Gillerová

Moc hezké pokračování prvního dílu. Chvilku mi teda trvalo, než jsem si vzpomněla na všechny postavy, ale pak to do sebe všechno hezky zapadalo.

17.03.2024 4 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

Pěkná, čtivá detektivka. A ještě se člověk dozvěděl něco z historie hodinek PRIM.

25.02.2024 4 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Tohle mě bavilo, knížka přesně splnila to co jsem chtěla . Relax.

24.02.2024 4 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Příjemné oddechové čtení. Moc hezky napsaný příběh. Takový hodně ze života. Určitě doporučuji. Karin jsem moc fandila. Vladimír ... no to byl dobrej kousek . V některých situacích jsem se i viděla. A po přečtení nezbývá než souhlasit , že život není vypucovaná pěšinka. Těším se na novinku.

28.11.2023 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Knížku jsem měla půjčenou z knihovny a až doma jsem si všimla , že je povídková. To já úplně nemusím , ale říkala jsem si, že udělám výjimku. Anotaci jsem si taky nepřečetla. Vůbec jsem tedy netušila co mě v ten dušičkový čas čeká. Bylo to takové zvláštní až symbolické, smutné a depresivní. Povídky “Vrátíš se? a “Zbytečný člověk byly pro mě asi nejsilnější .

14.11.2023 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Jedna z mých nejoblíbenějších od Stanislava Rudolfa :)

14.11.2023 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Klárka a Helga, dvě hlavní postavy celého příběhu. Nejdřív jsem měla trochu pocit, že čtu pohádku. Ale poté, co začala Helga vyprávět Klárce svůj život, už to pohádku připomínalo velmi vzdáleně. Byl to hodně silný příběh.

14.11.2023 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Moje první setkání s autorem. Příběh byl čtivý, můžu s klidem říct ,že se těším na pokračování.

01.11.2023 4 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Tohle byl pro mě docela čtenářský zážitek. Úplně na začátku příběhu jsem si říkala, že to asi bude těžké čtení. Přeci jenom, knížka začíná smrtí. Ale překvapil mě ten styl psaní. S jakou lehkostí , i přes to vážné téma, se ta knížka četla. Jak si se mnou autor doslova pohrál a já v jednu chvíli nevěděla komu vlastně věřit. Kdo má vlastně pravdu? A ještě musím zmínit ty krásné ilustrace. Díky nim to mělo tu správnou atmosféru a člověk se ocitl v té nicotě, která celou knížku provázela.

30.10.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Kristýna Trpková

Na tuto detektivku jsem narazila v knihovně úplně náhodou. Vůbec jsem o ní neměla tušení. Příjemné překvapení. Na prvotinu docela slušný.

23.10.2023 5 z 5

Oheň v srdci Oheň v srdci Elizabeth Haran

Láska, rodina, svoboda. Přesně to vás provádí celým příběhem z australské buše. Jasně, děj i konec je trochu předvídatelný, ale nic to nemění na tom, že samotný příběh je moc hezký.

Jako přízrak Jako přízrak Iveta Svobodová

Moc pěkná detektivka. Člověk se při čtení nenudí. Těším se na další novinku.

Gerbešín a hezouni Gerbešín a hezouni Ivanka Devátá

Ivanka Devátá dobře ví, že šaty dělají člověka a s chutí zavzpomínala na dobu, kdy si nechávala šít u Podolské nebo ve Stylu. Její vzpomínky jsou zároveň i z dob skromnějších, kdy se oblečení dědilo. Milá a úsměvná knížka.

Manželky po letech Manželky po letech Táňa Keleová-Vasilková

Moc hezké pokračování Manželek. Knížky autorky mě nikdy nezklamaly.

Třinácté okno Třinácté okno Vlasta Dušková

Rodinná sága sleduje osud statečné Albíny, která se narodila jako dcera bohatého sedláka. Maminka jí brzy zemřela a nová macecha jí udělala že života peklo. Přesto se Albína nikdy nevzdala. Naopak, snažila se udržet rodinu pohromadě.

01.10.2023 4 z 5

Když zdánlivě nevinný žert skončí dlouhým vězením mladé maminky. Jak prožívá uvězněná žena odloučení od své čtyřměsíční dcery? Získá po návratu zpátky lásku dcery i manžela?

26.09.2023 5 z 5