Gerbešín a hezouni

Gerbešín a hezouni https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503067/bmid_gerbesin-a-hezouni-CsO-503067.jpg 4 33 9

Těch látek, vzorů, barev! Řeč není jenom o šatech, ale hlavně o životě a ženských půvabech. Úspěšná herečka a spisovatelka Ivanka Devátá moc dobře ví, že šaty dělají ženu, a s chutí se probírá vzpomínkami na své divadelní i civilní kostýmy, sukně, halenky, boty a klobouky. Zve nás do časů mistrovské krejčoviny, kdy se šilo na míru u Podolské či v salonu Styl, i do skromnějších dob, kdy se šaty dědily a přešívaly. Jako bonus autorka připojila memoárovou povídku.... celý text

baji42
03.12.2023 5 z 5

Milá knížka, která působí jako pohlazení zvláště v dnešní hektické době.

Kasty
01.10.2023 5 z 5

Ivanka Devátá dobře ví, že šaty dělají člověka a s chutí zavzpomínala na dobu, kdy si nechávala šít u Podolské nebo ve Stylu. Její vzpomínky jsou zároveň i z dob skromnějších, kdy se oblečení dědilo. Milá a úsměvná knížka.

knihovniceS
03.08.2023 3 z 5

Gerbešín a hezouni
Milá útlá knížka Ivanky Deváté pohladí a vyvolá úsměv. Jednohubka, bonbónek, který prokládám mezi jiné četby. Mám ráda její jemný humor a pěkné vyjadřování. Její vzpomínání a probírka šatníkem vás naladí na příjemnou notu. Doporučuji a dávám 3 hvězdy.

zdenaR
21.01.2023 4 z 5

Mám ráda humorné psaní paní Deváté, přečetla jsem všechny její knihy. Nevadí mi trochu opakování se, protože popisuje své životní postoje, příběhy a názory. Prostě mě baví.

Marisol
06.01.2023 4 z 5

Byť jsem na rozdíl od autorky výrazně mladší, stěží si s takovou přesností jako ona vybavím, co všechno jsem od dětství nosila. Zejména pak druhy látek, ze kterých bylo oblečení ušité. Nicméně dobře se to čte, zejména s přihlédnutím k tomu, že se kromě Ivanky objeví "na scéně" další známé osobnosti.

yonda
28.12.2022 3 z 5

Od Ivanky Deváté mám všechny knihy, takže nekoupit další, se nedá. Kdo by šel po příběhu, bude zklamán. Jde spíš o milé vzpomínky . Doporučuji milovníky módy a příjemné češtiny.

begonie226
05.12.2022 4 z 5

Opět velmi milé vzpomínání autorky, tentokrát z šatníku doprovázené krásnými ilustracemi od Ivy Hüttnerové

aljoska83
22.11.2022 3 z 5

Mám ráda všechny knížky od Ivanky, ale tato mě trošku zklamala, tolik popisu oblečení mě moc nebavilo.

alnahu
14.11.2022 5 z 5

Velmi ráda čtu autorčiny knihy.Obdivuji její humor,nadhled a postřehy-jsou prostě skvělé.V této knize nás seznámí se svým šatníkem,já jí závidím ,že si pamatuje co měla v životě za šaty a kosťými a zda je nechala šít u Podolské či ve Stylu.Ale nejen se svými vzpomínkami spojenými s oblékáním,ale i se střípky ze svého bohatého života.Kniha je doplněna také autorčinou fotografií z mládí-kde jí to mimořádně slušelo.Přečetla jsem již všechny její knihy a žádná mě nezklamala.Její životní optimismus a náhled na život mě baví.