Kasty Kasty komentáře u knih

Třinácté okno Třinácté okno Vlasta Dušková

Rodinná sága sleduje osud statečné Albíny, která se narodila jako dcera bohatého sedláka. Maminka jí brzy zemřela a nová macecha jí udělala že života peklo. Přesto se Albína nikdy nevzdala. Naopak, snažila se udržet rodinu pohromadě.

01.10.2023 4 z 5

Když zdánlivě nevinný žert skončí dlouhým vězením mladé maminky. Jak prožívá uvězněná žena odloučení od své čtyřměsíční dcery? Získá po návratu zpátky lásku dcery i manžela?

26.09.2023 5 z 5

Moc hezky napsaný příběh.

19.09.2023 5 z 5

Když si myslíte, že z té naší historie znáte ve svých letech opravdu hodně, protože přeci znáte příběh Lidic, Ležáků atd.. A pak se k vám dostane příběh Karin Lednické a vy zjistíte, že vlastně nevíte nic. Doporučuji!!!

17.09.2023 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Byla to jízda. A to doslova. Jedno velké auto, tři sestry, čtyři děti a pes. Všichni jedou na rodinnou oslavu. Tři sestry, každá jiná, všechny mají určité zkušenosti, svoji pravdu, náhled na život. V jednu chvíli souhlasíte s tou nejstarší, potom vám je sympatičtější ta nejmladší. Do toho děti, kterým je ta cesta dlouhá. Všechno se najednou komplikuje. Doslova se stáváte dalším pasažérem v autě. A oslava narozenin? Všechno je jinak než se doposud zdálo.

28.08.2023 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Trochu jsem se musela do knížky nutit. První část byla celkem v pohodě, ale v druhé půlce mi ta Linda lezla hodně na nervy.

28.08.2023 3 z 5

Autogram pro vraha Autogram pro vraha Veronika Černucká

Trochu bláznivá detektivka :-), hodně postav, chvilkama jsem se ztrácela, hlavně na začátku. Ale pak si to nějak sedlo. Vraždy se vyřešily a některým situacím se musím pousmát i teď.

22.08.2023 4 z 5

Tuhle knížku by si měl přečíst každý, kdo si stěžuje jak se tu máme špatně. Vyprávění bez příkras a občas hodně drsné. Situace, které běžný turista jen tak nezažije. Nečekala jsem, že to bude takhle skvělý.

Tina Tina Hana Repová

Je to taková milá oddychovka na neděli nebo na dovolenou.
Pěkně zápletka, krátké kapitoly, svižné čtení. Těším se na další díly.

19.08.2023

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Tak na tenhle příběh nepřestanu myslet ještě hodně dlouho. Pecka.

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

Příběh Ninel, které osud naloží víc, než si kdy mohla představit. Společné sní strávíme její dětství, dospělost a střední věk. Jak název napovídá, celým životem ji provází angličtina. Životem, který je jako na houpačce. Jednou nahoře. Podruhé dole.
Knihy MV mě provázejí bezmála dvacet let. Těším se na každou novinku. A nikdy mě nepřestane udivovat výběr jmen hlavních postav. Klovrzu a Ninel si budu pamatovat hodně dlouho :-)

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Moc pěkný příběh. Léto, prázdniny, maloměsto.
Příběh pohřešované Elišky a jejího bratra. Současnost se prolíná s minulostí. Vyšetřování otevírá staré rány místních obyvatel.
Palec nahoru za ty krátké kapitoly.

18.08.2023 5 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Miluju celou tu mordpartu. Jejich vtípky, způsob vyšetřování. Všudy přítomný alkohol a cigarety. Skvělá zápletka. Prostě sázka na jistotu.
Kukyho citronovník tentokrát opravdu neměl chybu. A Krauz u holiče? To byl koncert.

Její konec Její konec Shari Lapena

Příběh plný zvratů s mrazivou atmosférou. Když už si myslíte, že víte kdo to udělal, tak zjistíte, že jste vedle, jak ta jedle. Trochu mě mrzí ten useknutý konec.

17.08.2023 3 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Ne nadarmo je Klevisová Královnou české detektivky. Tip na vraha jsem tentokrát měla celkem brzo. To se mi normálně nestává :-). Ale stejně jsem během čtení několikrát zapochybovala. A Bergman....to je prostě láska.
A teď nastává dlouhé čekání na další knihu :-)

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Taková ta domací klasika, každodenní povinosti, dva puberťáci, alkohol, šikana, anorexie, práce, rodiče.....atd. Prostě život. Příběh vyprávěný z pohledu hlavní hrdinky Veroniky a jejich dětí. Příběh ve kterém se apoň trochu najde každý. Skvělé.

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Moje první knížká této autorky. Celým příběhem mě provázely různé chutě a vůně. Ať už to byly čokolády, dorty nebo sýry. Děj je trochu předvídatelný, ale po všech těch detektivkách to byla přijemná změna.

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Uf, dalo mi to trochu zabrat. Velmi těžké téma. Nefungující rodina, beznaděj, bolest, úzkost, strach, deprese....
Není tam nic hezkého, pozitivního.
Skvěle nápsáno, čtivě. Člověk to doslova hltá.
Ale podruhé už to číst nechci.

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Krásně napsaná kniha, která se četla sama.

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Ty holky Vám přirostou k srdci, to mi věřte. A že to ve své době neměly jednoduché, to jasná věc. Nejvíc mě zaujal příběh Dory a Helen. Tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.