Kasty Kasty komentáře u knih

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Autorku mám ráda, na tento díl jsem se těšila hodně. Ale za mě trochu zklamání. První půlka knížky se strašně táhla. Nemělo to žádnou šťávu. Laura mi přišla taková roztěkaná a její nadřazené chování mě překvapilo. V jeden moment jsem chtěla knižku úplně odložit. Naštěstí se dal celý přiběh do pohybu. Zápletka byla pěkná. Závěr nečekaný.

17.08.2023 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Krásný příbeh, díky kterému jsem se dozvěděla něco o historii Španělska.

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Rodiče si nevybíráme. Děti občas ano.
Julie mi přišla jako celkem fajn ženská, která ví co chce. Vysnila si blonďatou holčičku s copánky. A když se sen o vlatním dítěti rozplynul adoptovala si romskou holčičku. Ze začátku to celé docela fungovalo. Pak ale přišky problémy a Julii dostaly její vlastní předsudky. Přitom stačilo dát malé zmatené dívence najevo víc lásky, vyslechnou jí a přijmout takovou jaké je.

Kníže Smrt Kníže Smrt Dominik Dán

Dominik Dán prostě umí. Jeho detektivky se čtou jedním dechem. Nechybí tomu napětí, humor, skvělá zápletka. Navíc v této řeší vyšetřovatel Kraus a jeho parťák Chosé rodinné záležitosti, které si nepřejí řesit žádní rodiče.

17.08.2023 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Moje první kniha této autorky. Maloměsto, vztahy, vzestupy a pády. Všudypřítomná a depresivní mlha, která vše umocňuje. Je to nevšední a silný přiběh obyčejných lídí. Bylo to divně krásný. Člověk se na jednu stranu nemůže dočkat, až knihu přečte. A na druhou nechce aby to skončilo.

Život s vůní lubrikantu Život s vůní lubrikantu Emma Scharkez

Skvělá knížka. Oddechová, vtipně pojatá.

04.02.2020 5 z 5