Karimah Karimah komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělá kniha, těším se na Faju.
O Djatlovově výpravě jsem nikdy předtím neslyšela, jaké bylo moje překvapení, když jsem si na Google chtěla prohlédnout, jak to vlastně vypadá na Uralu a narazila na Cholat Sjachyl.

10.05.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu bych přirovnala k filmu Kameňák. Párkrát jsem se zasmála, ale nadevše převažuje pocit ztraceného času. U filmu se dá alespoň žehlit ....

22.04.2018 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jednoduše skvělá, od začátku do konce.

06.01.2018 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Skvěle vystižené postavy i situace. Nemám ráda otevřené konce, ale tady to sedlo jako hrnec na prdel.

11.02.2021 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Skvělá knížka, ke konci už to ale ztrácelo náboj a konec se mi zdál ušmiknutý.

16.10.2020 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

První 3/4 neskutečná nuda, nereálné a zmatené rozhovory, do čtení jsem se vyloženě musela nutit. Jakmile se to trochu rozjelo, tak to v nejlepším skončilo. A že lidstvo trpí touhou po moci a stádovitostí, není nic nového, celé lidské dějiny jsou jen o tom. Prase a tanečky, chléb a hry a najednou platíš "obrannou" válku kdesi v Afgánistánu ani nevíš jak.

15.07.2020 1 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Bavila mě kniha i film, i když se od sebe dost liší.

08.06.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zvláštní a neokoukané.
Překlad do češtiny mohl být lepší, je z toho cítit slovenština.

19.07.2018 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první kniha od tohoto autora. Bylo to fajn, zaujalo, zabavilo, ale nepřesvědčilo o tom, že bych si od něj měla přečíst i něco dalšího.
Mrkla jsem i na film, ale ten byl hrozný.

22.06.2018 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Po dlouhé době kniha, kterou jsem nebyla schopna dočíst do konce. Nuda. Možná by se hodil podtitul "budhismus pro děti".

11.04.2018 2 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Příběh toho nabízí hodně k přemýšlení. Často se říká, že kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale není to vždy pravda.
Vyzdvihla bych také nádherné popisy přírody.
Za mě je to jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla.

25.05.2022 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Kniha mě celkově bavila, ale některé věci mi doslova lezly na nervy. Hlavně jak se hlavní hrdinky chovaly, nepřišlo mi to úplně "ze života", ty postelové scény to měly jako oživit nebo co? Z orgasmu a vnitřní lvice už na mě šly osypky.

18.03.2022 4 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

Nikdy jsem nic takového nečetla a za mě je to prostě geniální.

20.01.2022 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Překombinované a těžko uvěřitelné.

30.10.2021 3 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Jedna z mála knih o seberozvoji, kterou má smysl si přečíst.

20.03.2021 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Neotřelé, vtipné a zároveň k zamyšlení, zajímavá obálka. Těším se na další.

11.02.2021 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Detektivky obvykle nečtu, ale tohle se mi líbilo, asi zkusím i další knihy ze série. Jak už tady psalo více čtenářů, trochu mě tam rozčilovaly ty "superschopnosti", ubíralo to na uvěřitelnosti.

20.11.2020 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Nebylo to špatné, ale víceméně četba pro puberťáky.

02.11.2020 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nenadchlo tolik jako ostatní autorovy knihy. Ne moc vtipný humor, plytké filozofické úvahy, příliš vykonstruovaný příběh. Číst se to dalo, ale nadšení se nekoná. Jako nejpřínosnejší část knihy hodnotím závěrečný odkaz na krizová centra a linky důvěry. Třeba to někomu pomůže neskočit.

04.09.2020 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Za mě zatím nejslabší Hartlova kniha. Teď jsem dočetla a už ani nevím, o čem byla. Přijde mi to jako plýtvání talentem, protože pan Hartl píše lehce, čtivě ... ale o ničem.

24.04.2020 2 z 5