karca5233 karca5233 komentáře u knih

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

No kde začít... Velice čtivé, vůbec vám nedovolí přestat číst... Knihu jsem zhltla za den a nemůžu přestat, potřebuji další díl. Doporučuji

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Kde začít?! Kniha pro mě byla více překvapující než jsem čekala. Místy mě přinutila se smát místy číst kapitolu znovu s otevřenou pusou dokořán a místy jsem se musela snažit abych přes slzy v očích vůbec byla schopna ve čtení pokračovat. Posledních sto stran jsem musela jen žasnout jak to vše dává větší význam a smysl proč se to či ono stalo. A co se samotného konce týče nemám slov. Kam až se příběh bude vydávat neodvažuji ani pomýšlet protože mě hned kopne do tváře že si sakra dlouho počkám.

Co mě ovšem hodně mrzí ba dokonce vadí je tak velký počet chyb a ta špatně odvedená práce vydavatelství která to dopustila. Není to chyba autorky ale okrádá ji to o větší potěšení čtenářů z jejího díla.

03.10.2017 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

No kde začít.... Ani jsem o této sérií nevěděla dokud jsem ji nedostala k narozeninám jako dárek... Hned jsem začala číst a doslova jsem se nemohla odtrhnout jak mě to chytlo.. Velice čtivé, asi nejsem úplně cílová skupina ale hodně mě tato kniha nadchla. Rozhodně doporučuji

Palác lží Palác lží Erin Watt

No kde začít... Tak tohle jsem nečekala... Nemohla jsem přestat hltat stránku za stránkou, nedalo mi to spát. Tihle Royalové mě ničí :-)

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

No kde začít... Rozhodně nejkrásnější kniha mé knihovny co se obálky a ilustrací týče... "Pohádky" velmi čtivé a překvapivé a k tomu ty ilustrace co graduji s příběhem, prostě krásné... Velmi doporučuji jako ozdobu knihovniček

10.07.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

No kde začít... Čekání na tuto knihu se opravdu vyplatilo je pravdou že mi nevyrazila dech tolik jako díl druhý ale i tak jsem opět četla přes slzy v očích i tak jsem se smála a zrovna tak jsem nevěřícně kroutila hlavou a stánku četla znovu abych se ujistila že to myslí vážně. Vývoj postav je obrovský a musím uznat že ty které jsem odsoudila jsem nyní opět vzala na milost a v duchu jsem se jim omlouvala za vulgarismy kterými jsem je počastovala.... Tato spisovatelka mě vlastně přivedla ke čtení a jsem za to ráda, s očekáváním si od ní přečtu naprosto vše co se jí zrodí pod rukou jako tato úžasná série. Rozhodně doporučuji a sama zařazuji na top v knihovně...

20.04.2018 5 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

No kde začít.... Knížku jsem vybrala jako jednu z mnoha do knižní výzvy a udělala jsem dobře. Tima máme v rodině moc rádi a tato knížka mi přinesla i lehké poučení pro syna když jsme jí společně četli. Ilustrace nádherné a text super jednoduché odpočinkové čtení.

03.03.2018 5 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Pro začátek bych určitě chtěla pochválit obálku ta se povedla. A co se samotné knihy týče moc se mi do toho nechtělo byla to taková nouzovka před vánoční nadílkou, musím ale říct že mě ta "nouzovka" nadchla a bavila přišlo mi to jako něco nového ve světě fantasy a otření o témata ničení země globální oteplování atd. mi vůbec nevadí, autorka se toho prostě nebála a velice mile to tam napsala. Místy jsem i bulela jako malá a jinde postavám fandila. Těším se na pokračování a doufám že budou zodpovězeny všechny mé otázky které tato kniha zanechala.

08.01.2018 4 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Série u které jsem odpočívala a brala jsem jí spíš jako pohádku před spaním.

10.11.2017 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

No kde začít... Pro mě dlouho očekávaný závěrečný díl série mi přišel hned jak se dal do prodeje, ovšem až do minulého týdne ležel připravený v knihovně. Nemohla jsem se nakopnout k tomu abych se s touto báječnou sérií rozloučila, abych se rozloučila s mojí srdcovkou... Po tom co jsem knihu otevřela jsem se nemohla odtrhnout od děje... Všechny postavy narostly do obřích rozměrů, každý měl svůj ať menší či větší prostor. Za půlkou knihy jsem si začala říkat jak to všechno dokážou a přežijí ... Facka, rána, zvrat.. to jsem nečekala ne, ne a ne musela jsem přestat číst abych si moc neumokřila stránky.. Posledních 250 stran jsem řvala, brečela smutkem či štěstím... Jako vždy mě Massová dostala. Děkuji v mých očích jste skvělá a chci od vás víc víc víc

11.11.2019 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

No kde začít.... Jako vážně byla tohle kniha od Leigh Bardugo ??? Od té samé co napsala ne až tak dobrou Grišu ??? Pokud ano co se to sní stalo... to byla taková bomba, bylo to čtivé akční plné zvratů a super se to četlo. Postavy jsem si rychle oblíbila, hodně se mi líbilo jak se s každou postavou vracela do minulosti aby nám odhalila co se jim stalo a dovedlo je tam kde byli. Kaz je geniální parchant co je vždy o krok napřed před ostatními, jen nějaký kousek mě doufá že se aspoň trochu zbaví svých zábran a odporu a přece jen to s Inej dají dohromady... Nina a hlavně Mathias mě moc bavili, jejich putování po ztroskotání lodi bylo krásný... Tuto knihu jednoznačně řadím do své topky a doporučuji všem co se na ní teprve chystáte... Já jdu na další díl

04.07.2018 5 z 5

No kde začít.... četli jsme si ji večer celá rodina a moc jsme se nasmáli nejvíc nás asi dostal Roch, toxický hoch :-) super

08.03.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha mě moc bavila. Pustila jsem se do jejího čtení na popud filmového zpracování které mě nadchlo. Musím ale uznat že ten konec mi přišel ochuzeny a zrovna tak bych se teď ptala i já jak to dopadlo s Hazel nebo spíš za jak dlouho...... Ale i tak jsem si poplakala a byla jsem nakonec ráda že jsem přečetla i něco co čtenářsky není zrovna má parketa. Za mě tedy doporučuji

09.11.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Knížka mě bavila. Byla jsem překvapená jaké v ní byly zvraty a události. Na jednu stránku bych se i smířila s tím že nebýt určitých okolností tak to mohl být pěkný konečný díl. Prostě super série...

15.02.2017 5 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

No kde začít... Krásná obálka a ilustrace už k této sérii prostě patří. Děj byl čtivý a rychle se rozvíjel, hlavní hrdinka se zlepšuje v časování a řekla bych že má slušně našlápnuto jim to všem ukázat a vytrit jim zrak. Doporučuji

13.08.2019 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

No kde začít... Knihu jsem dostala k vánocům a chtěla jsem ji hlavně kvůli obálce a ilustracím na stránkách... Dlouho jsem ji odkládála a teď si říkám proč... Vytáhla mě ze čtenářské krize... Bylo to hezké rychlé čtení s nádechem něčeho nového... Autorka mi svým stylem sedla a tak se rozhodně pustím do dalšího dílu... Přeci jen je mám už všechny a je škoda aby se na ně jen prášilo...

10.07.2019 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

No kde začít... Musím uznat že i přes to že jsem se na knihu těšila a z počátku mi nevadilo kolik má stran v průběhu čtení jsem to ovšem přehodnotila, některé pasáže byli až moc rozvedené a uznávám že jsem listovala k další kapitole abych zjistila jak dlouho se tou nudou budu prokousávat (teď narážím na kapitoly Nesryn - nějak mi tato postava k srdci nepřirostla a do nějaké 400 strany bych se bez ní obešla....). Jinak se mi nové postavy velice líbili i když opět to jak je SJM páruje... no budiž teď už jim přeji jen hezký konec tak jako si ho pro své milované přejí Chaol tak Sartaq... Knihu, potažmo celou sérii řadím na top v knihovně.

12.06.2018 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

No kde začít... V druhém dílu této série už se mé ovace už trochu projevuje, musím uznat že to byl rozhodně autorčin posun v příběhu a celkově průběhu této knihy. Nové postavy mě okamžitě nadchly a oblíbila jsem si je. Vůbec mi nevadilo že se tam Temnyj moc neobjevoval i když ten konec se dal čekat. Opět se ale musím pozastavit nad Alinou občas bylo její chování na ránu. Bylo mi líto Ženi ale věřím že se ještě nějak vzpamatuje ze svého utrpení. Knihu samotnou hodnotím lépe než díl první což je plus. Co je ale velké MÍNUS je špatně odvedená práce naklatelstvi že šidí knihu o zážitky svou špatně odvedenou práci co se týče chyb v knize, záměna jmen v ději a celkově za horší dojem ze čtení. Jinak knihu doporučuji.

16.05.2018 4 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

No kde začít.... Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a taky na popud úspěšného seriálu... Sama sebe jsem překvapila jak jsem se začetla a nemohla odtrhnout od knihy která se opírá o taková témata která by se měla řešit asi víc než se řeší. Bylo mi ale více než Hannah líto Claye, sice se bál cokoliv udělat ale měl jí rád a být na jejím místě asi bych ho nechala aby mi pomohl. Opravdu jsem věřila jeho slovům a chvíli jsem si i přála aby to pochopila i ona ale bohužel se to nestalo... Rozhodně doporučuji

11.03.2018 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

No kde začít.... Jako poslední díl bych řekla že byl i nejlépe zpracovaný, nechybělo napětí, akce, zvraty a tak nějak vše co jsem od posledního dílu čekala. Na můj vkus ale úmřelo moc kladných postav a takový ten hezký konec byl taky víc přísný... Celkově ale knihu a tak nějak celou sérii hodnotím kladně sice to není úplné terno ale to bude spíš tím že už jsem na tento druh příběhu moc stará... Moc mě ale překvapil konec kdy spolu zůstali Miles a Shelby to jsem vážně nečekala že se to u nich až takhle rozvinulo....

28.02.2018 5 z 5