Třináctkrát proto

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Legendární kniha a předloha oblíbeného seriálu Clay Jensen je úplně normální kluk na střední. Jednoho dne na verandě najde balíček – krabici od bot v balicím papíře, bez zpáteční adresy. A uvnitř? Sedm magnetofonových kazet. Kdo dnes poslouchá kazety? A má si je on vůbec na čem přehrát? Ale když Clay ze zvědavosti zasune první kazetu do sterea, svět se mu obrátí vzhůru nohama. Z reproduktorů se totiž ozve hlas Hannah Bakerové – jeho spolužačky, která spáchala sebevraždu. Proč tedy znovu vstupuje do jeho života? A navíc ho svým způsobem obviňuje z toho, co se stalo... proč? To je otázka, která se mu stále převrací v hlavě a na těch sedmi kazetách je třináct důvodů......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351688/trinactkrat-proto-Lkb-351688.jpg 3.8633
Série:

Cool Girl

Žánr:
Romány, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
Orig. název:

Thirteen Reasons Why (2007)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (151)

Kniha Třináctkrát proto

Přidat komentář
applause
11. července

Nevím nebo moc nemám co bych ke knížce napsala. Bohužel jsem napřed viděla seriál, takže už jsem nějakou představu měla a nemohla si vytvořit svou dle knihy. Líbil se mi hlavně více seriál, protože byl populárněji koncipiován. Nicméně knihu doporučuji.

Andvejka
29. června

Kdybych četla knížku dřív než viděla 1. seriálovou sérii, tak bych dala hvězd asi víc. Takhle bohužel končím na 3 s odřenýma ušima, knihu jsem přečetla, ale nemůžu říct, že by mě až tak zaujala.

Janaves
10. května

Přečteno.Jak hodnotit nevím... Nemůžu říct, že by to bylo skvělé,ale na druhou stranu úplně špatné taky ne.

Petra Ďat
15. dubna

Ke knize mě přivedlo její seriálové ztvárnění, které se mi /a to se moc často nestává/ o proti knize líbilo mnohem více. Seriál mě oproti knize nutil sledovat pořád dál ačkoliv jsem měla z hlavních postav Claye i Hannah dost nervy.( Nedokázala jsem se nějak ztotožnit s chováním ani jednoho z nich)
Přesto mě děj vtáhl a chtěla jsem vědět co bude dál, to se mi u knihy bohužel nestalo. Oceňuji však nápad na příběh,strukturu vyprávění i obálku. Libí se mi že seriál se drží knižní předlohy ale knižní zpracování se mi zdá poněkud mdlé.

JosefW
21. března

Tip na tuhle knížku jsem dostal náhodou a mám z ní takové smíšené dojmy. Jisté části byly dobré a nepřišli mi vůbec špatné. Naopak u jiných důvodů jsem trochu kroutil hlavou. Kniha se mi však poměrně dobře četla a byla to taková jednohubka. I přesto, a ač mám charakterově blízko k hlavní postavě (nikoli té na páskách), nemohu celkově hodnotit více než třemi hvězdami.

silvinka12
27. února

Dělalo mi strašný problém se do knihy začíst. Vyprávění hrdinky mi nějak nesedlo. Na knize se mi ale líbil ten originální nápad.

mag097
23. února

Knihu jsem začala číst kvůli pozitivním ohlasům na seriál, ale dočíst jsem se jí vyloženě nutila a protože jsem chtěla zjistit, proč byl Clay na pásce. Možná už nejsem vhodná čtenářka pro young-adult literaturu, ovšem myslím si že kvalitní young-adoult knížka by měla zaujmout i dospěláka. Hlavní hrdinka není podle mě hrdinkou ale pouhá sobecká pubertačka snažící se získat pozornost za každou cenu, která si neváží života. U více než poloviny kazet jsem vůbec nepochopila proč by ji zrovna tento důvod měl dohnat k sebevraždě. Na těch zbývajích se řeší sice závažnější témata, ovšem kdo z nás měl lehké dospívání.

klaraj093
21. února

To uvědomění si, že jakákoliv pitomost může ovlivnit život člověka.. Nevím jestli mám říkat, že kniha byla krásná.. Protože příběh je opravdu smutný a silný.. Svým způsobem krásná byla.. Přečetla jsem za dva dny..

Doporučujeme

Život jedna báseň
Život jedna báseň
Dopisy na konec světa
Dopisy na konec světa