Třináctkrát proto

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Legendární kniha a předloha oblíbeného seriálu Clay Jensen je úplně normální kluk na střední. Jednoho dne na verandě najde balíček – krabici od bot v balicím papíře, bez zpáteční adresy. A uvnitř? Sedm magnetofonových kazet. Kdo dnes poslouchá kazety? A má si je on vůbec na čem přehrát? Ale když Clay ze zvědavosti zasune první kazetu do sterea, svět se mu obrátí vzhůru nohama. Z reproduktorů se totiž ozve hlas Hannah Bakerové – jeho spolužačky, která spáchala sebevraždu. Proč tedy znovu vstupuje do jeho života? A navíc ho svým způsobem obviňuje z toho, co se stalo... proč? To je otázka, která se mu stále převrací v hlavě a na těch sedmi kazetách je třináct důvodů......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351688/big_trinactkrat-proto-Lkb-351688.jpg 3.7761
Žánr:
Romány, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Thirteen Reasons Why, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (183)

Kniha Třináctkrát proto

Dyna08
19. ledna

(+ SPOILER) Upřímně Claye lituji, dostal ty kazety i když by neměl. On Hannah neudělal to co ostatní. Dle mého názoru si Hannah mohla za určité věci sama. Připadalo mi, že o pomoc druhých ani moc nestojí. Snažila se, ale ne dost... Měla to těžké, to ano, ale ale šlo toho udělat víc (vše je pouze můj názor, tak jako váš je váš :) )

kate9326
01.11.2021

Nejdíve jsem viděla seriál- kamarádce se líbil. Knížka mi připadala proti mému očekávání krátká. Příběh byl velmi emotivní a vtáhl člověka do děje. Nápad se starými kazetami je opravdu zvláštní a originální. Příběh také upozornuje na skutečný nebezpečí pomluv, které jsou opravdu děsné svinstvo a nejen na střední škole, ale kdekoliv. Ten, kdo řekl, že pomluva je jako jepice, asi spadl z třešně. Hrdinka by spíše řekla že jsou jako sněhová koule, která se pořád zvětšuje - a nakonec člověka zavalí i se všemi následky...a pomlouvači to - nepřekvapivě- neřeší...Jediný východisko je nepomlouvat a smyšlenky bez skurpulí nešířit, ačkoliv každý nemá takové sklony jako hrdinka Hannah, naštěstí. Pomocí jedné lži jde z člověka udělat někoho, kdo vůbec není - děsivý..."Někdo si svoji image zaslouží- já si ji nezasloužila" - Hannah. - Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim idioti...a primitivové, viz děj.


simsq
27.08.2021

skvělá kniha. sedl mi styl psaní a bavilo mě to.

Jana283
17.08.2021

Věděla jsem, že běží poměrně populární seriál na Netflixu, ale protože nemám ráda tahle uměle natahovaná díla, která by mohla být možná pěkným celovečerním filmem, ale jako nekonečné série mne nebaví a považuji je ztrátu času, pustila jsem se do knihy. Přiznám se, že mi moc nesedl styl jakým byla napsána – připadalo mi to strašně těžkopádné a jazykově nehezké. Co se týče obsahu, chápu, že bolesti přecitlivělých -náctiletých nám dospělým mohou připadat poněkud malicherné, ale to by se pak musel zabít každý druhý teenager. Psychologie postav zvláštní, vztahy podivné. Kniha mě nijak neobohatila (což tak nějak od knih očekávám).

FlexiMZ
05.08.2021

Sáhla jsem po této knize, když jsem neměla zrovna optimistickou náladu a venku pršelo. Dočetla jsem ji asi o necelý měsíc později, kdy taky nemám úplně optimistickou náladu a venku leje už celý den. Nemyslím si, že to bude náhoda...
Tohle je silný příběh, těžký příběh podaný až bravurně jednoduchou formou a to je možná ještě mrazivější. Kniha vyšla už před spoustou let, ale do povědomí lidí se dostala až díky seriálu. Což je na jednu stranu škoda, na druhou buďme rádi alespoň za to, protože díky tomu se z Hannah Bakerové z 'nějaké zapadlé knížky' stala Hannah Bakerová z 'knihy a seriálu, jejíž příběh otevřel lidem oči a ukazuje to, co mnozí raději vidět nechtějí'. Těžko psát názor na takový příběh. Můžu jen říct, že kniha končí dle mého otevřeně a seriál je v tomto případě moc dobrým doplňkem a pokračováním.

Lea_41
30.07.2021

Bravurně napsáno. Nevím co jiného bych k této knize napsala. Možná ještě to, že to všechno chápu.

Nikkey
25.07.2021

Postavu Hannah jsem si okamžitě oblíbila. Možná to bude znít trochu drasticky, ale zamilovala jsem si její příběh. To, jak v něm každý člověk hraje svou roli a jaké mají jeho činy důsledek na celou tu situaci. Všechno do sebe pěkně zapadalo. Co mě zklamalo, bylo seriálové zpracování tohoto příběhu. Kniha byla za mě stopro lepší. Líbila se mi atmosféra, napětí a to, že jsem nad tím musela přemýšlet. Tyhle věci seriálu prostě scházely.

Adél784
29.06.2021

I když se mi většinou líbí více kniha než film/seriál, tak u 13RW se mi o mnohem více líbí seriál:)
Tato kniha se zabývá dějem první série seriálu, kdy středoškolačka Hannah spáchá sebevraždu, ale ještě předtím nahrála na kazety 13 důvodů, které ji k tomu dohnaly. Hannah si přála, aby si kazety poslechli všichni, kteří jí nějak ublížili a stali se tedy důvodem, proč se rozhodla zabít. Někteří jí ublížili méně, jiní více...
Kniha mi se mi nelíbila, styl psaní mi nesedl, takže jsem ji četla dlouho, na to, že má málo stran a seriál mám ráda.
Doporučuji seriál, je skvěle natočený, prolíná se tam přítomnost i minulost a má skvělé herecké obsazení:)

1 ...