Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

Kdo má rád filmové fantazie Tima Burtona, nebude rozhodně zklamán ani jeho příběhy v knižní podobě. Soubor 23 básní zavádí čtenáře do tragikomického světa absurdity, chytrého humoru a nezapře autorskou věrnost podivuhodným postavičkám trudného vzezření i údělu. Burton jednoduchým, nehledaným a rytmickým jazykem, jenž není nepodobný říkadlům, představuje zranitelnou existenci těchto přinejmenším zvláštních a rozmanitých outsiderů, jejichž životy vyvolávají úsměv i rozpaky. Všechny bytosti zpodobňují nezaměnitelné Burtonovy ilustrace — třeba Ústřičného chlapečka, Toxíka Roye, Mnohoočku, Fleka, kteří zvou čtenáře-diváka aby se stal svědkem i účastníkem jejich bizarních zrození, osudů a "konců"....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/183525/ustrickova-smutna-smrt-a-jine-pribe-669-183525.jpg 4.6626
Literatura světová, Fantasy, Poezie
Vydáno, Dybbuk

The Melancholy Death of Oyster Boy & Other Stories, 1997

Kniha Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

LeebaS.
11. listopadu

Má nejmilovanější knížka a to jak v anglickém originále, tak i v českém překladu. Taková malá spolucestovatelka na více denní cestování.

motovidlo

Páčilo sa mi to, mám rada takýto drastický humor.

hermína14

bizarní, šílené, cynické, návykové, s dokonale padnoucími obrázky...a zasloužilo by si to dvojjazyčné vydání:))

niky0489

Velmi zvláštní kniha. Pro mne velmi pesimistická a z takto trochu jiného světa. Přečtu si ji, jen když mám na ni opravdu náladu.

líba34
29.12.2018

Prostě něco pro každého fanouška Tima Burtona. Občas jsem se musela pozastavit, přečíst si daný verš či sloku znovu a ujistit se, že jsem pochopila správně co tím chtěl básník opravdu říci. Avšak jak je u Tima Burtona zvykem, prapodivnost a bizardnost jeho tvorby přidává na originalitě a jedinečnosti celkového dojmu a to je přesně to, proč si Tima Burtona tak vážím. (Zdatnějším angličtinářům doporučuji číst v originále ????)

Devil-Ivet
22.12.2018

Krátké básně, které se básněmi ani nezdají být. Některá mě upoutala a další nikoli. Celkově zklamaní, čekala jsem něco většího, silnějšího, ohromnějšího…

s1ombrehimawari
14.12.2018

Graficky je knížka krásná. Obrázky jsou úžasný. Obsah poetický je však strašný. Ucházející byly jen dvě básničky. Řekla bych, že knížce hodně ublížil překlad. Jak vůbec mohlo projít cunami místo tsunami? Měla jsem na poezii chuť a tohle byla jediná knížka co se u mě v té chvíli nacházela..... Básničky se obsahově opakovaly a to i několikrát.

zanetkov77
02.12.2018

Básničky i ilustrace jsou milé a morbidní, tak jak se to k Burtonovi hodí. Co je ale z velké části zlé, je ten překlad (aspoň co se týče překladu od p. Podaného) - hodně básniček je úplně nerytmických, některé rýmy opravdu primitivní... Originál se mi líbí, ale tohle mi moc nesedlo.

poezie nonsensy

Tim Burton
americká, 1958

Kniha Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy je v

Právě čtených4x
dalších seznamech2x