Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

Kdo má rád filmové fantazie Tima Burtona, nebude rozhodně zklamán ani jeho příběhy v knižní podobě. Soubor 23 básní zavádí čtenáře do tragikomického světa absurdity, chytrého humoru a nezapře autorskou věrnost podivuhodným postavičkám trudného vzezření i údělu. Burton jednoduchým, nehledaným a rytmickým jazykem, jenž není nepodobný říkadlům, představuje zranitelnou existenci těchto přinejmenším zvláštních a rozmanitých outsiderů, jejichž životy vyvolávají úsměv i rozpaky. Všechny bytosti zpodobňují nezaměnitelné Burtonovy ilustrace — třeba Ústřičného chlapečka, Toxíka Roye, Mnohoočku, Fleka, kteří zvou čtenáře-diváka aby se stal svědkem i účastníkem jejich bizarních zrození, osudů a "konců"....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183525/ustrickova-smutna-smrt-a-jine-pribe-669-183525.jpg 4.6711
Literatura světová, Fantasy, Poezie
Vydáno, Dybbuk

The Melancholy Death of Oyster Boy & Other Stories, 1997

Kniha Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

moira2912
19. listopadu

19.11.2020 - 4*
Některé byly brilantní a měly neuvěřitelně trefnou pointu.
Jiné byly lehce zvláštní.
Všechny byly morbidní.
Nestrhlo mě to tak jako kdysi, ale stále je to sbírka básní s perfektními ilustracemi. A za překlad smekám, musel to být oříšek. *smích*

October 19, 2014- 4*
To je tak roztomiloučce morbidní a někdy prostě jen tak depresivní, až se chce řvát. Nedá se to nezbožňovat. A ty ilustrace... za fantazie...

Manifest blech

Báječné. Tady se Burton nezapře.

lenkaabooks

Zřejmě existuje i jiný překlad, prý lepší, bylo by zajímavé je porovnat.

lenkaabooks

Dala jsem dceři přečíst Zíralku a vůbec nechápala proč se tak směju, inu jiný smysl pro humor asi. V tomto případě mě fakt mrzí že neumím anglicky, protože v originále to musí být ještě lepší. Já miluji Tima Burtona, co více dodat.

Vesper001

Kniha má velmi krásnou grafiku, od přebalu po tiráž (typograf Jan d´Nan), texty jsou doplněny vlastními autorovými kresbami. Básničky jsou různě dlouhé, nezřídka ale čítají jen pár řádků, rozdělených na více stran. Objevují se v nich různé obskurní nebo zmutované postavičky, z nichž některé ožily i na plátně (např. superhrdina The Flek). Celá kniha je nesena Burtonovým typicky temným stylem.

happy-smile

Taková příjemná jednohubka. Kniha se skládá z pár krátkých básniček a doplňujících ilustrací. Jak je u Tima Burtona zvykem, jedná se o podivné dílko, které by se asi nejlépe dalo popsat jako černý humor. Za mě to bylo zajímavé zpestření.

Andrée

Boží!
Tim Burton je zárukou kvality.
Četla jsem v originále a úplný úlet.
Super, můžu jen doporučit.

blackoutzuzi

Tima Burtona miluju a tahle básnická sbírka, ačkoli je lehce depresivní a morbidní, zaručeně potěší všechny jeho fanoušky!

poezie nonsensy

Tim Burton
americká, 1958

Kniha Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy je v

Právě čtených2x
dalších seznamech2x