Vykoupení

kniha od:

Vykoupení https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130290/bmid_vykoupeni-tcu-130290.jpg 4 870
Koupit Koupit eknihu Bazar

Luce a Danielovi dochází čas. Aby Luciferovi zabránili vymazat minulost, musejí najít místo, kde andělé dopadli na Zemi. V patách mají temné síly a Daniel netuší, zda to ještě dokáže - žít, jen aby Luce znovu a znovu ztrácel. Schyluje se k osudové bitvě, po níž zůstanou na bojišti mrtví lidé... a andělský prach. Kdo přinese největší oběť? A komu se zlomí srdce?... celý text

Série:

Andělé / Padlí anjeli 4.


Žánr:
Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Rapture , 2012


více info...

Komentáře (128)

Komentáře 128 Recenze 4

Anett24
Anett24
06.07.2023 5 z 5

Celá série naprosto super. Nemohla jsem se od knih odtrhnout. Ale jak už tu zmiňuje spousta lidí ten konec prostě hrůza.
Samozřejmě by se dalo říct, že skončili spolu a vše dobře dopadlo. Ale nevím jak vy ostatní ale já když jsem dočetla knihu a oni najednou ztratili všechny vzpomínky, všechny přátele a všechno co prožili zapomněli, tak mi to najednou přišlo jako ztráta času číst ty všechny knihy předtím.... když si vlastně nic nepamatují a prakticky se to pro ně vůbec nestalo

Šíša
Šíša
13.09.2022 4 z 5

(SPOILER) To snad ne. Musím souhlasit s n.jankovcova pode mnou.
Děj fakt super, gradace, napětí, postupně (končně!) dostáváme odpovědi na všechny otázky (po kterých prahnu od prvního dílu), ale konec, ten úplný konec to naprosto zabil. Chápu, že autorka chtěla ukázat, že i přesto, že se Daniel a Luce neznají, jejich duše ano a vždycky se najdou. Ale za jakou cenu? Ty tisíce let bojů a obětí, nekonečných úmrtí Luce a nikdy nekončící Danielova zoufalost zmizí jako lusknutím prstu? Bez vzpomínek, bez přátel (kteří si naopak moc dobře pamatují všechno a navíc ještě mají z dohry kino)...
Sérii mám moc ráda, ale nevím, zda se přes ten konec někdy přenesu. Snad jo, ráda bych si ji znovu ještě jednou přečetla.

"Nikde není větší tma než tam, kde pohaslo světlo."

"Získal moje srdce. Miluje mě proto, jaká jsem, ne proto, co mu můžu přinést."


n.jankovcova
n.jankovcova
21.06.2022 4 z 5

(SPOILER) ufff, já tuhle sérii miluji, ale hrozně mi vadí ten konec. přijde mi šílené, aby zahodili tolik let trápení a lásky, jen proto, aby si mohli prožít jeden smrtelný život. vlastně to bylo všechno úplně k ničemu. konečně, když se našli a překonali všechny překážky, tak mají přijít o všechny vzpomínky a zapomenout na všechno a na všechny? nevím, to mi moc správné a spravedlivé nepřijde.

Kniholenka9
Kniholenka9
06.02.2022 3 z 5

Tento díl byl oproti předešlým celkem akční. Konec mě překvapil, ale líbil se mi. Čekala jsem ještě vysvětlení, co se stalo s rodiči Luce.

Knihodrak
Knihodrak
09.04.2021

Celá série se místy strašně natahovala a vlekla ( můj dojem ). Teď mini spoiler - s koncem to chvilku vypadalo, že to dopadne skvěle, pak to ale dopadlo, tak, jak to dopadlo no....Mě se ten úplný konec prostě nelíbil.

Alnima
Alnima
06.11.2020 3 z 5

Oddechové čtení, které asi neurazí, nenadchne. Třetí díl se mi líbil z této série nejvíce.

brzda.
brzda.
20.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Tenhle díl mě opravdu překvapil, nemohla jsem se od něj odtrhnout a konec jsem opravdu nečekala.

LišákPlyšák
LišákPlyšák
31.03.2020 2 z 5

Dočetla jsem jenom proto ,že jsem chtěla vědět ,jak to dopadne a nemám ráda nedodělané věci,ale bylo to utrpení.Hlavně díky tiskovým chybám a ve 4.díle také díky nespisovné češtině,která mi v psané formě strašně vadí a tady byla obzvlášť jako pěst na oko,protože v předchozích dílech nebyla.

KnihomolkaKatka
KnihomolkaKatka
09.02.2020 5 z 5

Čtvrtý díl mě pouze utvrdil v tom, jak moc tuhle sérii miluju a jak moc je skvělá. Pravda, že autorka píše romantiku na úkor fantasy, ale mě prostě její příběhy baví. Sérii jsem zhltla najednou, došla jsem na konec jednoho dílu, vzala jsem si druhý atd. To se mi často nestává. Většinou si mezi jednotlivými knihami ze série dávám nějakou pauzičku. U téhle ne. Nemohla jsem.
V tomto díle byl asi nejvíce akce. Scéna s Dee byla psycho. Nevím, co bych dělala být na místě Luce…
Co se týče konce, bylo to důstojné zakončení série. I když jsem určité věci předvídala, líbilo se mi, jak autorka danou situaci ještě rozvedla. Miluju to! Všichni mi budou chybět... :(

Veronica.Key
Veronica.Key
23.01.2020 2 z 5

Bohužel mě tahle kniha (a vlastně nakonec i série) docela zklamala. Příběh nebyl špatný, ale čekala jsem od toho víc. Jednička mě bavila, dvojka a trojka byly takové.. No prostě byly, nenudily mě, ale příběh stál na místě. Čekala jsem, že tady se to konečně rozsekne, a i když se tak stalo, bylo to tak rychlé a nezáživné, že jsem si musela položit otázku: Proč jsem to celé vlastně četla?
Autorka umí psát ano, ale spíš by se měla držet čistě romantických příběhů bez fantasy světa.

Ilan
Ilan
03.12.2019

Tenhle díl mi přišel ze všech nejslabší . Konec mě hrozně zklamal. Co se stalo s její rodinou a přáteli? Kdo jim to vysvětlí? Vlastně byla celá série k ničemu.

Ajda300
Ajda300
27.11.2019 2 z 5

Tímhle dílem to autorka úplně zm*vila. Jako věřící mě celý obsah knihy trošku urážel a když se ukázala pravda o Lucindě tak jsem měla chuť hodit knihu do krbu a opíct si nad ním marshmallow. Vůbec jsem nepochopila, kde se najednou vzali v tom nebi.
Jo a ještě ,,Velký souboj mezi nebem a peklem" - o tom melou celou sérii a nakonec je to asi jen na dvou stránkách. Tenhle díl mě upřímně zklamal.

Jasomknihomolka
Jasomknihomolka
08.09.2019 3 z 5

Konečne nejaký dej. Stálo to za to. Akcia, romantika, stalo sa tam na konci niečo, čo som vôbec nečakala. Prvá kniha a táto posledná sa mi najviac páčili. Bohužiaľ celá séria je podpriemerná. Ak nemáte čo čítať a máte radi knihy o anjeloch, tak si to môžete prečítať, ak chcete.

zuzana4291
zuzana4291
17.08.2019 3 z 5

První polovina knihy mi přišla až moc zbytečně zdlouhavá. Zbytečně dlouhé pasáže “o ničem”. Druhá polovina byla dobrá. I když od začátku mi přišlo zřejmé, jak to dopadne.

cukrovka
cukrovka
05.08.2019 4 z 5

Tak tento díl se mi zdál ze série nejlepší. Byla tam romantika, akce a napětí.

Šárušš
Šárušš
26.06.2019 3 z 5

U této knihy mám stejné rozporuplné pocity jako u druhého a třetího dílu. Kniha byla sice lepší, než třetí díl, ale ten konec se mi opravdu nelíbil.
Podle toho konce vlastně ty knihy můžete vzít a zahodit, protože hlavní hrdinové si stejně nepamatují, že se to stalo.

marianna7090
marianna7090
22.06.2019 3 z 5

Autorka vie písať romanticky ale nevie písať fantasy. Krásne ukončenie, ale tá zápletka sa naozaj mohla dať aj lepšie napísať.
Škoda, že som sa k tejto sérii nedostala aspoň o 5 rokov skôr keď som bola v Lucinom veku.

Hania932
Hania932
20.04.2019 5 z 5

Poslední díl z této fantasy série a já jsem nejvíc nadšená. Všechny díly mě bavily, a proto jsem byla zvědavá jak autorka napíše poslední díl. A výsledek je skvělý! Celý díl je napínavý a mě celou dobu zajímalo jak to skončí. Kniha je psána jednoduše takže se stránky četly rychle. Posledních 100 stránek jsem si nejvíc užívala. To byla ta pravé akce. Dozvěděla jsem se plno věcí, které jsem vůbec nečekala, že by se v tomto ději mohly objevit. Ale konec si získal moje srdíčko. Byla jsem opravdu hodně zvědavá jak se autorka s koncem popere, ale zvládna to na jedničku. Ze začátku se mi to trochu nelíbilo, ale potom se mi začalo líbit. Byl to takový velký zvrat, který jsem opravdu vůbec nečekala. Konec jsem také vůbec nečekala, ale nakonec jsem spokojená s tím jak to skončilo. Akorát se mohla autorka na konci více rozepsat o ostatních postavách.
Já jsem ráda, že se mi tato série dostala do rukou a že jsem měla možnost si knihy přečíst. Knihy se zařadily mezi mé oblíbené série. A pokud i Vy přemýšlíte nad touto sérii, tak určitě neváhejte, protože si myslím, že se vám to opravdu bude líbit.

veronika4051
veronika4051
03.04.2019

Kniha byla vážně dobrá, ale mrzí mě ten konec....?Pořád se sama sebe ptám stalo to za ten smrtelný život? Co její rodina? Co její přátelé? ach jo

MichaelaMisule
MichaelaMisule
02.04.2019 5 z 5

Všechny 4 díly se mi moc líbily. Konec posledního dílu byl opravdu nečekaný. Jen je škoda že Lucinda v knize nestrávila víc času jako anděl. A taky mi přišlo zvláštní, když se rozhodla že se vzdá křídel a nebyla tam ani zmínka o její rodině a nejlepší kamarádce. Ale to je možná to co dělá tu ságu tak zvláštní. Hlavně je plno příběhů o upírech a vlkodlacích ale o andělech toho moc není.

Petra38
Petra38
11.02.2019 4 z 5

Čtu sérii znovu kvůli knize Cama a zamilovaných andělů abych byla v obraze. Tenhle je povedený, konec je skvělý i když jsem to už četla. Je to druh knih které se dají číst opakovaně a toho si velmi cením. Ale čert aby to spral, vrátit se zase znovu na začátek kdy nemají tucha kdo jsou ??? :D kdybych na tom místě byla já, tak bych byla ráda, že si nic nepamatuji, protože bych byla vážně naštvaná :)

Vikos
Vikos
26.12.2018 5 z 5

Přečteno podruhé :)

Pythonissam
Pythonissam
03.10.2018 5 z 5

Sérii Andělů Miluji snad nejvíce na světě! Kdyř to byla úplná novinka, babička mi je kupovala jako dárek a já jsme byla nadšená, děj mne pohltil natolik, že místo abych spala, tak jsem až pomalu do rána četla, jelikož mi kniha neumožnila ji položit. Děj byl tak skvělý a vždy to končilo tak otevřeně, že jsme nemohla jen tak přestat číst. Ve škole se mi smáli, ale mne to bylo jedno, měla jsme svou sérii knih.
Pokud se zajímáte o andělé a démoni, o fantasy doporučuji!

rosewilliams
rosewilliams
07.08.2018

První díl byl skvělý a hned jsem si oblíbila Cama. Druhý a třetí už mě moc nebavil, ale čtvrtý byl překrásný. Když se v závěru knížky loučila s Camem, nedalo se nebrečet. Ale bylo mi líto, že na sebe zapomněli i Luce a Daniel. Na všechno, co prožili a museli začít od začátku. Přišlo mi to takový divný, ale jinak čtvrtá knížka byla parádní!

knihomolka78
knihomolka78
07.07.2018 4 z 5

Velmi pěkná série, nejlepší byl první a čtvrtý díl, kde bylo nejvíce akce. Konec byl velmi překvapivý, na můj vkus ale zemřelo moc kladných postav, to mě zklamalo, a taky nevím, co bude s Lucyiným dosavadním životem, jejími rodiči..., jinak se mi kniha líbila. Ale nechápu proč nemohou po tom všem zůstat nesmrtelní? Nicméně ti dva snad konečně budou moct dožít svůj poslední život společně až do stáří.

kleous
kleous
21.05.2018 5 z 5

celá série mne velice bavila, každý díl byl něčím zvláštní a zajímavý, musím říct že tento poslední díl byl nejvíce poutavý a četla jsem jedním tahem, je napsáno opravdu tak, že prostě potřebujete číst dál a dál, překvapil mne konec a celkvé rozuzlení, ještě bych trochu přidala na konec více o tom, jak to skončilo když byli staří, zda ta "věčná a nehynoucí" láska opravdu vydržela, ale to už je na fantazii každého čtenáře:)

Szekynka
Szekynka
18.04.2018 4 z 5

Závěr knihy mě opravdu překvapil. Pohodové oddechové čtení.

wildXchos
wildXchos
10.03.2018 5 z 5

Ze začátku jsem měl trošku problém se začíst, ale to bylo asi tím, že jsem třetí díl četl před delší dobou. Jak jsem se ale dostával dál do příběhu, opravdu mě to bavilo. Jen konec mi připadal trošku moc otevřený.

petrulka
petrulka
07.03.2018 4 z 5

Mno, mám takové smíšené pocity.. mínus za neustálé omílání lásky. Na tohle slovo už jsem měla ke konci lehkou alergii. Děj jako takový - nic ohromujícího. Ovšem velké plus za duchovní stránku, popis se celkem drží "faktů", tedy Stvoření, hiearchie andělů a jejich účelu, popis zamrznutí v Pádu je fantastický. Dost ubírám za Trůn v závěru a konec obecně je nedotažený. Co rodiče Luce, co její dosavadní život? Jen tak to utnout jakože nic, působí to křečovitě a krutě zároveň.

karca5233
karca5233
28.02.2018 5 z 5

No kde začít.... Jako poslední díl bych řekla že byl i nejlépe zpracovaný, nechybělo napětí, akce, zvraty a tak nějak vše co jsem od posledního dílu čekala. Na můj vkus ale úmřelo moc kladných postav a takový ten hezký konec byl taky víc přísný... Celkově ale knihu a tak nějak celou sérii hodnotím kladně sice to není úplné terno ale to bude spíš tím že už jsem na tento druh příběhu moc stará... Moc mě ale překvapil konec kdy spolu zůstali Miles a Shelby to jsem vážně nečekala že se to u nich až takhle rozvinulo....

Maruš.D
Maruš.D
24.02.2018 4 z 5

Aaach... Andělé.. téma knihy je za pět hvězdiček, to beze sporu, avšak celkový dojem nějakou tu hvězdu ztratí. První díl byl prostě fajn, nebyl špatný, ale ani mne úplně nenadchl. Nicméně i přesto jsem se chtěla vrhnout ke druhému. Ten už byl zajímavější, napínavější, ale stále mi tam občas něco málo vadilo. Lucinda se občas chovala jako spratek a Daniel až moc záhadně, jinak byl příběh super. Třetí kniha toho hodně poodhalila, je to taková vzdělávací projížďka do minulosti, která Vás zaujme a to ani nemusíte být fandou do historie. Poslední díl knihy je teprve gradace. Nevysvětlené se stává jasným, všude je přítomná láska, ale i dobrodružnost. U knihy se rozhodně nenudíte a proto ji mohu vřele doporučit! Celkově bych hodnotila 4*. O:-)))

Clare C
Clare C
25.01.2018 4 z 5

Kniha je místy už trochu rozvleklá. Opakované popisování míst místo rychlejšího děje může kazit náladu, ale když se dostanete ke konci a Luce zjistí kdo doopravdy je, tak vás to dostane.

Vikos
Vikos
03.12.2017 5 z 5

Ještě nikdy jsem snad nebrečela tolik, kvůli dvoum lidem, jako na konci téhle knížky.
Prostě.. oni jen tak všechno co spolu prožili, zapomněli a je hrozně deprimující, že tohle je jejich poslední život. Můj bože už zas řvu! Série se mi moc líbila a čekám na Unforgiven, který jak jsem se dozvěděla, vychází v listopadu.
Každopádně strašně moc hezká a smutná knížka. Jako vždy dávám pět hvězdiček.
- A přeju Danielovi a Luce krásný poslední život.

MizNaďa
MizNaďa
28.10.2017 5 z 5

Miluji tuhle sérii.

tessa.mik
tessa.mik
23.10.2017 3 z 5

Díl byl napsán krásně, ale za ten konec prostě nemůžu dát více hvězd, protože se mi prostě nějak nelíbil a přišlo mi to trochu nedomyšlené.
To, že se museli vzdát andělství, dobře - ale že byla možnost že by se nepotkali? Že se museli znovu narodit - takže Luce přišla o rodinu a přátelé, které měla ve svém posledním životě? A přitom v epilogu bylo, že uběhlo 12 let od jejich rozhodnutí zůstat spolu jako lidi. A Luce s Danielem byli na vysoké škole?
Prostě ten konec mi přišel hrozně nedořešený, rychle splácaný...

TerezaMondeková
TerezaMondeková
30.07.2017 4 z 5

V knize se pořád něco dělo, takže jsem se ani na chvíli nenudila. V knize nechybělo napětí, překvapení, akce a některá zjištění byla šokující. Ale konec mě opravdu zklamal. Myslím si, že konec autorka nevychytala, přála jsem si, aby to dopadlo jinak.

KaP
KaP
26.07.2017

Celou sérii jsem četla jedním dechem... a konec ve mně zanechal hořké pocity.

Věřím tomu, že rodina je to nejdůležitější a že Bůh chce, abychom žili v rodinách a u Něj. Volba buď žít sám u Boha, nebo v rodině (pouze smrtelné, tedy dočasné) bez Něj se mi vůbec nelíbí.

FeyreR
FeyreR
22.07.2017 5 z 5

Celá série je úplně skvělá, jsem ráda, že jsem ji četla. Má hloubku. Už se těším na další knížky od této spisovatelky.

nai.ivka
nai.ivka
09.07.2017 2 z 5

Tento díl mě tak nebavil, bylo to roztahané a krůček od nudy.

Princezna22
Princezna22
06.07.2017 1 z 5

Za mě naprosto nezvládla série,nápad super ale to zpracování stalo za prd... Omluvte mě za malé hodnocení,ale já prostě musím.... Tohle se za mě prostě nedalo číst.