Vykoupení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Luce a Danielovi dochází čas. Aby Luciferovi zabránili vymazat minulost, musejí najít místo, kde andělé dopadli na Zemi. V patách mají temné síly a Daniel netuší, zda to ještě dokáže - žít, jen aby Luce znovu a znovu ztrácel. Schyluje se k osudové bitvě, po níž zůstanou na bojišti mrtví lidé... a andělský prach. Kdo přinese největší oběť? A komu se zlomí srdce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/130290/vykoupeni-tcu-130290.jpg 4691
Série:

Andělé / Padlí anjeli (4.)

Orig. název:

Rapture (2012)

Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (110)

Kniha Vykoupení

Přidat komentář
Petra38
11. února

Čtu sérii znovu kvůli knize Cama a zamilovaných andělů abych byla v obraze. Tenhle je povedený, konec je skvělý i když jsem to už četla. Je to druh knih které se dají číst opakovaně a toho si velmi cením. Ale čert aby to spral, vrátit se zase znovu na začátek kdy nemají tucha kdo jsou ??? :D kdybych na tom místě byla já, tak bych byla ráda, že si nic nepamatuji, protože bych byla vážně naštvaná :)

Vikos
26.12.2018

Přečteno podruhé :)

Pythonissam
03.10.2018

Sérii Andělů Miluji snad nejvíce na světě! Kdyř to byla úplná novinka, babička mi je kupovala jako dárek a já jsme byla nadšená, děj mne pohltil natolik, že místo abych spala, tak jsem až pomalu do rána četla, jelikož mi kniha neumožnila ji položit. Děj byl tak skvělý a vždy to končilo tak otevřeně, že jsme nemohla jen tak přestat číst. Ve škole se mi smáli, ale mne to bylo jedno, měla jsme svou sérii knih.
Pokud se zajímáte o andělé a démoni, o fantasy doporučuji!

rosewilliams
07.08.2018

První díl byl skvělý a hned jsem si oblíbila Cama. Druhý a třetí už mě moc nebavil, ale čtvrtý byl překrásný. Když se v závěru knížky loučila s Camem, nedalo se nebrečet. Ale bylo mi líto, že na sebe zapomněli i Luce a Daniel. Na všechno, co prožili a museli začít od začátku. Přišlo mi to takový divný, ale jinak čtvrtá knížka byla parádní!

knihomolka78
07.07.2018

Velmi pěkná série, nejlepší byl první a čtvrtý díl, kde bylo nejvíce akce. Konec byl velmi překvapivý, na můj vkus ale zemřelo moc kladných postav, to mě zklamalo, a taky nevím, co bude s Lucyiným dosavadním životem, jejími rodiči..., jinak se mi kniha líbila. Ale nechápu proč nemohou po tom všem zůstat nesmrtelní? Nicméně ti dva snad konečně budou moct dožít svůj poslední život společně až do stáří.

kleous
21.05.2018

celá série mne velice bavila, každý díl byl něčím zvláštní a zajímavý, musím říct že tento poslední díl byl nejvíce poutavý a četla jsem jedním tahem, je napsáno opravdu tak, že prostě potřebujete číst dál a dál, překvapil mne konec a celkvé rozuzlení, ještě bych trochu přidala na konec více o tom, jak to skončilo když byli staří, zda ta "věčná a nehynoucí" láska opravdu vydržela, ale to už je na fantazii každého čtenáře:)

Szekynka
18.04.2018

Závěr knihy mě opravdu překvapil. Pohodové oddechové čtení.

wildXchos
10.03.2018

Ze začátku jsem měl trošku problém se začíst, ale to bylo asi tím, že jsem třetí díl četl před delší dobou. Jak jsem se ale dostával dál do příběhu, opravdu mě to bavilo. Jen konec mi připadal trošku moc otevřený.

petrulka
07.03.2018

Mno, mám takové smíšené pocity.. mínus za neustálé omílání lásky. Na tohle slovo už jsem měla ke konci lehkou alergii. Děj jako takový - nic ohromujícího. Ovšem velké plus za duchovní stránku, popis se celkem drží "faktů", tedy Stvoření, hiearchie andělů a jejich účelu, popis zamrznutí v Pádu je fantastický. Dost ubírám za Trůn v závěru a konec obecně je nedotažený. Co rodiče Luce, co její dosavadní život? Jen tak to utnout jakože nic, působí to křečovitě a krutě zároveň.

karca5233
28.02.2018

No kde začít.... Jako poslední díl bych řekla že byl i nejlépe zpracovaný, nechybělo napětí, akce, zvraty a tak nějak vše co jsem od posledního dílu čekala. Na můj vkus ale úmřelo moc kladných postav a takový ten hezký konec byl taky víc přísný... Celkově ale knihu a tak nějak celou sérii hodnotím kladně sice to není úplné terno ale to bude spíš tím že už jsem na tento druh příběhu moc stará... Moc mě ale překvapil konec kdy spolu zůstali Miles a Shelby to jsem vážně nečekala že se to u nich až takhle rozvinulo....

Maruš.D
24.02.2018

Aaach... Andělé.. téma knihy je za pět hvězdiček, to beze sporu, avšak celkový dojem nějakou tu hvězdu ztratí. První díl byl prostě fajn, nebyl špatný, ale ani mne úplně nenadchl. Nicméně i přesto jsem se chtěla vrhnout ke druhému. Ten už byl zajímavější, napínavější, ale stále mi tam občas něco málo vadilo. Lucinda se občas chovala jako spratek a Daniel až moc záhadně, jinak byl příběh super. Třetí kniha toho hodně poodhalila, je to taková vzdělávací projížďka do minulosti, která Vás zaujme a to ani nemusíte být fandou do historie. Poslední díl knihy je teprve gradace. Nevysvětlené se stává jasným, všude je přítomná láska, ale i dobrodružnost. U knihy se rozhodně nenudíte a proto ji mohu vřele doporučit! Celkově bych hodnotila 4*. O:-)))

Clare C
25.01.2018

Kniha je místy už trochu rozvleklá. Opakované popisování míst místo rychlejšího děje může kazit náladu, ale když se dostanete ke konci a Luce zjistí kdo doopravdy je, tak vás to dostane.

Vikos
03.12.2017

Ještě nikdy jsem snad nebrečela tolik, kvůli dvoum lidem, jako na konci téhle knížky.
Prostě.. oni jen tak všechno co spolu prožili, zapomněli a je hrozně deprimující, že tohle je jejich poslední život. Můj bože už zas řvu! Série se mi moc líbila a čekám na Unforgiven, který jak jsem se dozvěděla, vychází v listopadu.
Každopádně strašně moc hezká a smutná knížka. Jako vždy dávám pět hvězdiček.
- A přeju Danielovi a Luce krásný poslední život.

MizNaďa
28.10.2017

Miluji tuhle sérii.

tessa.mik
23.10.2017

Díl byl napsán krásně, ale za ten konec prostě nemůžu dát více hvězd, protože se mi prostě nějak nelíbil a přišlo mi to trochu nedomyšlené.
To, že se museli vzdát andělství, dobře - ale že byla možnost že by se nepotkali? Že se museli znovu narodit - takže Luce přišla o rodinu a přátelé, které měla ve svém posledním životě? A přitom v epilogu bylo, že uběhlo 12 let od jejich rozhodnutí zůstat spolu jako lidi. A Luce s Danielem byli na vysoké škole?
Prostě ten konec mi přišel hrozně nedořešený, rychle splácaný...

TerezaMondeková
30.07.2017

Může obsahovat spoilery!
Tento díl se mi líbil asi nejvíce společně s prvním, pořád se tam něco dělo, takže jsem nemohla přestat číst. A to zjištění, že Luce a Lucifer vymysleli lásku? To jsem teda nečekala. A že je anděl? Páni! Ale hrozně mě zklamalo, že se Luce a Daniel museli vzdát nesmrtelnosti a křídel, aby mohli být spolu. Přišlo mi to jako kravina. Umírali pro sebe 6000 let proboha. A oni tohle? Podle mě si zasloužili být už konečně spolu a žít nesmrtelně. Už to že se ztráceli 6000 let a stále se milovali a jenom, proto aby mohli být spolu, tak by to všechno podstoupili znova je důkaz opravdové a skutečné lásky. Podle mě to mělo dopadnout jinak. Myslím si, že konec autorka nevychytala, že by jsme si přály, aby to dopadlo jinak. Já bych konec udělala jiný. Jinak mě mrzí, že už to končí.

KaP
26.07.2017

Celou sérii jsem četla jedním dechem... a konec ve mně zanechal hořké pocity.

Věřím tomu, že rodina je to nejdůležitější a že Bůh chce, abychom žili v rodinách a u Něj. Volba buď žít sám u Boha, nebo v rodině (pouze smrtelné, tedy dočasné) bez Něj se mi vůbec nelíbí.

FeyreR
22.07.2017

Celá série je úplně skvělá, jsem ráda, že jsem ji četla. Má hloubku. Už se těším na další knížky od této spisovatelky.

nai.ivka
09.07.2017

Tento díl mě tak nebavil, bylo to roztahané a krůček od nudy.

Princezna22
06.07.2017

Za mě naprosto nezvládla série,nápad super ale to zpracování stalo za prd... Omluvte mě za malé hodnocení,ale já prostě musím.... Tohle se za mě prostě nedalo číst.

hanina7
26.06.2017

Nejlepší kniha z celé série. Nejradši bych se do toho příběhu vžila sama. Jen na konci jsem měla jako u skoro každé knížky ten nostalgický pocit, ze to končí. Naštěstí jsou ale i další dvě knihy, takže je hodlam přečíst, i když ta jedna je stále v angličtině. Urcite celou sérii vrele doporučuji...

Denčaa
25.06.2017

Naprosto strhující závěr. Tento díl byl ze všech top. Děj krásně plynul, nebylo snad zbytečné pasáže. Sice jsem uz od půlky tušila jak to s Luce bude, ale vynahrazovalo to spoustu dalších faktorů. Závěr knihy byl jedinečný. Škoda že už je konec.

betka2467
24.06.2017

Je pro mě teď trochu těžké psát tady komentář a zhodnocení, protože když píšu tyto řádky brečím jak malá holka... Úžasný díl, už od začátku jsem se nemohla dočkat jak celá série dopadne a konec je přesně takový jak jsem si představovala ... Ten pocit když brečíte štěstím, že to dopadlo dobře, ale zároveň víte, že už je konec a přemýšlíte co budete dělat se svým životem po dočtení. Ale jinak samozřejmě ohledně knížky jen pozitivní pocity a určitě si celou sérii zase někdy přečtu ... :-)

EvikU.
06.04.2017

Tenhle díl se mi líbil nejvíc. Dopadlo to přímo skvěle. Jo jo a jo.

1259
30.03.2017

Zakončení bylo vážně úžasný. Musím přiznat, že jsem trochu doufala, aby Luce byla jedna z andělů a to se mi vyplnilo. Celá knížka byla velmi nepředvídatelná a úchvatná. A, i když byl konec trochu smutný, tak i přes to to je moje oblíbená série s anděli.

PeťkaW.
28.03.2017

Podle mě jde o solidní zakončení série. Celá kniha měla mnohem lépe vystavěný děj, než její tři předchůdci. Byl tu vidět velký vývoj, který autorka ušla od prvního dílu. Příběh si držel celou dobu slušné tempo a bylo tu minimum hluchých míst o ničem(na rozdíl od trojky, která mi přišla zbytečná skoro celá). Líbilo se mi, že jsme se dočkali i několika zajímavých zvratů a překvapení, které člověk nečekal. A závěr? Promyšlený, dobře propracovaný. Vzhledem k postavám v knize mi to přišlo trošku nefér, ale vyloženě sladký happyend by asi taky nebyl to pravé ořechové, takže v rámci možností to vlastně autorka udělala šikovně :).

MíšaK.
16.01.2017

Neskutečná krása! Knížka měla spád a byla nejlepší z celé série. Jsem sice zvyklá číst takové lehké romanťárny, kdy nezáleží na detailech, takže si myslím, že mi spousty věcí uniklo a mám je pomíchané. Takže bych prosila někoho, aby mi do zpráv napsal, zda to opravdu bylo tak, jak si myslím:
SPOILER!!! Luce na začátku byla zamilovaná do Lucifera, ale pak zjistila, že chce moc a zvolila si Daniela. A s ním nevolili ani Trůn ani peklo. Pak tedy nastal Pád a na ně byla uvalena kletba, že kdykoli se Luce dostane k vysvětlení, kdo vlastně je, zemře. Takhle teda prožili někol životů. Pak ale přišla Lucinda Priceová, která ?tím že nebyla pokřtěna? měla šanci to zjistit. A toto všechno zjistila.
Pak teda dokončil Lucifer Pád a oni se ocitly “na samém začátku“, kdy opět zvolili lásku.

Což mi teda připomíná konec, ze kterého jsem byla překvapená. Je pravda, že kdyby to končilo happy endem, že Luce by byla anděl a navždy by spolu žili bez jakýchkoli reinkarnací, tak by to bylo trochu moc přeslazené. Ale toto? Celý čtyři díly se honí za tím, aby zjistila, kdo vlastně je a nakonec skončí, jako smrtelnice se ztracenou pamětí? To jako nemohli všichni žít pokojně v Trůnu a být šťastni? Jojo, asi bych se tady mohla rozčilovat hodně dlouho a tato knížka ve mně zachovala opravdu silný požitek. V každém případě si to budu muset ještě někdy jednou přečíst, abych to pochopila. Kdybych tu plácala myšlenky, byly by jak páté přes deváté, protože to prostě nechápu.

misamnukova
05.01.2017

Knížka je podle mě úžasná, ale mrzí mě, že zatím nebyl přeložen další díl ze série andělé :/ :(

Napůlanděl
11.12.2016

Zakončení série se mi moc nelíbílo, ale i tak jsem se zakončením spokojená...série je oddechová a miloučká. Neurazí, ale ani nějak pořádně nenadchne...Prostě oddechová série....

KateChatt
06.11.2016

Konec se mi vůbec nelíbil.

P.S: Víc se mi líbí dvojice Lucifer-Lucinda než Daniel-Lucinda. no nic.