JustWomen JustWomen komentáře u knih

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Kdo je vlastně blázen a kdo je normální? Kniha o smyslu života, zajímavý děj a nápad.
Druhá polovina se mi opravdu líbila. Bohužel jsem měla problém s tím, že autor se snažil vcítit do postavy ženy a to se mu zase tak moc nepovedlo.

08.03.2017 4 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Čtivé a napínavé, a to přestože vraha a jeho pohnutky prozradí nezvykle autor hned na začátku knihy. Znalost prostředí a doby přidává příběhu na mrazivost. Hvězdičku dolů za zdlouhavý konec.

26.02.2017 4 z 5

Panský klub Panský klub Daniel Kapča

Poslední dobou pravidelně zařazuji české autory, protože někteří jsou úžasní a je třeba je číst a podpořit. Bohužel, tady jsem šlápla vedle, nekrotismus se mi nezalíbil, děj mi přišel plytký, postavy nevěrohodné, řekla bych, že autor příliš tlačil na pilu. Kniha nesplnila mé očekávání.

18.02.2017 1 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Začátek knihy perfektní, šokující vraždy, zajímavě nesympatické postavy, pak se děj vytrácí a nakonec zklamání: neuvěřitelný motiv a uspěchaný happyend. Přesto kniha stojí za přečtení.

16.02.2017 4 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Nečekaně dobrý psychotriller, nemám moc ráda dětské postavy v hororech a thrillerech, ale tady to jinak nešlo. Překvapivý závěr, zase něco jiného než všechny ty severské masakry.

06.02.2017 5 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Krásná obálka, zajímavý název, šílená reklama, a to je vše. Pro mě velké zklamání, čtení bylo trápení, lituji peněz a času. Nedoporučuji.

03.02.2017 1 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Moje třetí kniha od Cartera a myslím, že se mi líbila nejméně. Jako vždy drsné, brutální a čtivé, ale na můj vkus motiv a způsob zabíjení na hraně. Přesto je to na 5 hvězdiček a prosím, nešeptejte na mě.

01.02.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvěle vykreslený fantasy svět a fungování společnosti, neskutečné detaily, napětí i romantika, fantazie autorky nezná hranic. Malé mouchy, ale hlavně mi chyběl konec, a to i přesto, že se očekává pokračování.

18.01.2017 4 z 5

Ani v třetím díle nechybí kvalitní postavy, napětí, skvělý motiv pomsty, úžasně to do sebe zapadá. Jen mě trošku zklamala Lisbeth, její chování po procesu bych ohodnotila jako dětinské, prostě jsem od ní čekala víc.
Jdu si dát obložený chléb...

16.01.2017 5 z 5

Chyba Chyba Marek Šindelka

Zvláštní kniha, krásné červenočerné balení s červenou záložkou, originální téma, básnické pasáže, stojí za přečtení.

06.01.2017 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Hodně drsný thriller, brutální, neskutečné popisy mučení a toho, jak se tím vrah baví, silné emoce vyvolala skutečnost, že ti, kdo měli už tak drsný život trpěli ještě víc a nejvíc přítomnost chlapce. Úžasný konec, nepředvídatelný, přitom nepřekombinovaný, přečteno jedním dechem.

26.12.2016 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Smutná kniha, těžký osud, hrozné zážitky, beru to jako zpověď autora, která může otevřít oči těm, kteří se s něčím takovým nějakým způsobem setkali. Jinak nelze hodnotit.

21.12.2016 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Ukázka toho, že když někdo umí psát, dokáže napsat i obyčejné věci zajímavě a vtipně. Krásné popisy krásných postav. A zajímavý závěr: Nikdy nikomu o nikom nevypravujte, poněvadž by vám pak začal scházet...

19.12.2016 4 z 5

Adam a Eva Adam a Eva Karel Šiktanc

Báseň je rozdělena do šesti částí jako analogie na biblické stvoření světa, kdy Bůh stvořil zemi v šesti dnech. Období zamilovanosti střídá vzájemné odcizení a hledání toho druhého. Prostě krásné, co dodat?

28.11.2016 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Dokonalost, nemám slov, lepší než první díl, jdu na trojku, I❤ Lisbeth
Spisovatelé, to chceme!!!!!

26.11.2016 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Kniha mě nepotěšila, pachatelův motiv mi nesedí, časové úseky mučení byly předlouhé a závěr přeslazený. Snad jen hodně povedené postavy.

23.11.2016 3 z 5

To To Stephen King

TO byla síla, 1 000 stran, mnoho krásných postav, prolínání časů, děsy, běsy a poučení, že síla přátelství může zvítězit nad každým zlem. Za mě ano.

09.11.2016 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Měla to být jen oddychovka mezi Kingem a Irvingem, překvapivě se mi to líbilo, aaaaaach ....

28.10.2016 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Moje druhá kniha od Irvinga ... hlavní postavy jsou nesympatické, všichni jsou spisovatelé, prostitutky jsou staré a sex podivný ... začíná se mi to líbit, a to hodně.

17.10.2016 5 z 5

Esence Esence Arnošt Lustig

Citáty z děl autora rozdělené podle 22 témat, spousta krásných a pravdivých:
Všichni potřebujeme někoho, kdo by nám opakoval, jak jsme báječní a pak se choval, jako by tomu věřil - přesné, co?

07.10.2016 4 z 5