Panský klub

Dominik a Robert provozují luxusní Panský klub, který se drží jediné zásady, "Náš zákazník, náš Pán". Lilian Ganonová, mladá a zhýčkaná nezbednice, k tomu nevlastní dcera kandidáta na prezidenta, okusí tuto zásadu na vlastní kůži. Celý její svět se rázem převrátí vzhůru nohama, když se jednoho dne nedobrovolně ocitne v klubu a je nucena projít výcvikem na Společnici, aby byla následně doručena zákazníkovi. V ten samý moment se rozjede doslova hra o přežití a není vůbec jisté, jestli se jí podaří dostat pryč. Ve světě, ve kterém je lidstvo postihnuto nemocí, která zabraňuje rozkladu mrtvol a morálka lidstva je na svém absolutním minimu, není jisté absolutně nic. Panský klub je příběh odehrávající se v brutálním a zvráceném světě, ve kterém je hlavním uměleckým směrem Nekrotismus a sexuální touhy nabývají těch nejbizarnějších podob. A byť k tomu název svádí, rozhodně neočekávejte, že v rukou držíte erotický román, po kterém se budete červenat až za ušima. Na takové něžnosti není v Panském klubu místo. Pokud jste si mysleli, že jste již viděli a četli vše a nic Vás již nedokáže překvapit či šokovat, Panský klub Vás donutí tento názor přehodnotit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/304172/pansky-klub-KqC-304172.jpg 337
Literatura česká, Erotika
Vydáno:, vlastním nákladem

Sccion

V autorské předmluvě je zmíněna pro mě důležitá věc: Že kniha má za účel především pobavit. A to se daří. Je to velmi lehké čtení, které ubíhá samo.

Hlavní příběhová linie neurazí, nenadchne, ale slouží spíš jako nositel malých epizodek, ke kterým se často odbočuje a které jsou podle mě nejsilnější stránkou knihy. Vše je podpořeno detailními popisy, které sice možná nenechávají pracovat čtenářovu fantazii, ale představivost si přijde na své.

Hlavní motiv, kdy se globálním problémem světa stanou nerozkládající se těla mrtvých, což nutně vede k narušení úcty k zemřelým, celkovému poklesu společenské morálky a odrazu všeho toho kupříkladu na scéně kulturní a umělecké, funguje dobře. Na počátku knihy je tento problém jasně představen a pak se neopomíná čas od času připomenout. Je to fantaskní, bizarní a vlastně skutečně i zábavné.

Jediný čtenářský zádrhel jsem měl s postavami, ale nelze si stěžovat na jejich jednotvárnost. Celkově vzato, jakkoliv nemůžu říct, že bych byl fanouškem žánru, nemůžu opomenout, že u mě kniha uspěla přesně v tom, co si předsevzala.

EnneP

Na to jak si knihu dočtu až do konce jsem se moc těšila, protože už od začátku mne kniha zaujala nejen svým názvem ale nakonec i svým obsahem. Jak jsem se k ní vyjádřila se můžete podívat u mne na blogu.

JustWomen

Poslední dobou pravidelně zařazuji české autory, protože někteří jsou úžasní a je třeba je číst a podpořit. Bohužel, tady jsem šlápla vedle, nekrotismus se mi nezalíbil, děj mi přišel plytký, postavy nevěrohodné, řekla bych, že autor příliš tlačil na pilu. Kniha nesplnila mé očekávání.

martina1199

Po této knize jsem sáhla ze dvou důvodů - chtěla jsem si po delší době přečíst něco úplně jiného, než se mi běžně dostane do ruky, a taky ráda podporuji české autory. Zvlášť ty začínající:-)
Příběh obsahoval vše, co slibuje anotace, a vlastně i víc, přesto jsem byla zklamaná. Chápala jsem, že autor chtěl přijít s něčím novým a šokovat, což se mu podařilo, ale v některých momentech jsem měla pocit, že už prostě tlačí na pilu příliš. Přišlo mi, že se Lilian většinu knihy chovala naprosto nelogicky a nevěrohodně. Ani ostatní postavy na tom nebyly o moc lépe - snad kromě Roberta, který měl jakž takž kompaktní charakter a to, co dělal a proč to dělal, dávalo většinou smysl. U ostatních to tak nebylo. Pokusy o romantické scény dle mého názoru patřily také mezi slabší místa příběhu.
Co říct na závěr? Nelituji, že jsem po knize sáhla, ale pokud se v podobném stylu ponese i další autorův příběh, asi si přečtu raději něco jiného.

bookwarmerka

Někteří jsou na tuto knihu doslova vysazení, jiným se líbí, další ji raději ani nečetli. Já se na knihu opravdu těšila a zaujala mě už někdy těsně po jejím vydání.
Kniha je sice zejména erotickým románem (abych pravdu řekla, kniha je zhruba ze 3/4 sexuálního charakteru), ale jak už se píše na obálce, rozhodně nečekejte něžné románky. Tahle kniha je opravdu brutalita sama o sobě a určitě není pro každého.
Rozhodně si ale nemyslím, že by to u této knihy mělo být jinak. Konec konců je dost možné, že by na tom s morálkou bylo lidstvo tak bídně, aby byl svět opravdu tak drsný, jak kniha popisuje, pokud by se přestaly mrtvoly rozkládat. Kniha tak působí celkem důvěryhodně.
Navíc celý dojem podtrhují záměrně použité sprosté výrazy a nespisovný jazyk (až na pár maličkostí, které bych třeba sama napsala jinak, to knize nijak nepřekáží). Pokud v knize nehledáte nějaký hlubší význam, a soustředíte se hlavně na celkový děj a jeho souvislosti, je kniha dobře promyšlená. Postavy jsou dobře popsané a i přes drsný svět a počínání postav, jsem nenašla žádnou, která by mi tam vyloženě neseděla. V knize nejsou přílišné popisy, takže se děj může zdát trochu rychlejší, ale to mi vyhovovalo.

valgor

Zajímavý nápad s nekrotismem, ale bohužel to je vše. Postavy povrchní s nepochopitelným jednáním, často opakující se slova a fráze...Autor by si měl rozšířit slovní zásobu a určitě více číst aspoň by příště mohl vynechat tu svou oslavnou předmluvu, protože jak se říká samochvála smrdí.
Přesto všechno Kapčovi musím nechat že to je čtivé a poutavé a jako první dílo to ujde.

TerkaM

Tahle kniha se mi hodně líbila. Jak už bylo zmíněno několikrát pode mnou, byla opravdu hodně originální. Stejně jako mnohým dalším čtenářům se i mně líbil onen umělecký styl nekrotismus, to bylo opravdu hodně zajímavé a byla škoda, že ho tam bylo tak pomálu, to by jistě šlo rozvinout ještě do větších detailů. Na konci na mě čekal jeden "wow efekt", po kterém jsem ale hledala další stránky, protože mě okamžitě napadlo, že si ze mě někdo musel vystřelit a vytrhnout mi stránky... :D Za tohle však musím bohužel tu jednu hvězdičku strhnout, jelikož takové závěry v knihách nesnáším... pokud teda nejsou na pokračování a další díl už mám k dispozici, to jsem ještě schopná prominout.

Marillee

Já teda nevím, jestli jsem nemocná, nebo mám z téhle sekce literatury počteno málo, abych měla s čím srovnávat, ale kniha se mi opravdu líbila. Hlavně tedy z důvodu, že byla čtivá, stále se v příběhu něco dělo, nevznikala hluchá místa a postavy opravdu nebyly ploché, jak tu někdo zdůraznil pode mnou. A originální to vskutku bylo. :) (Dá se polemizovat nad tím, že by zfilmovaný příběh vážně spadal pod béčkárny, ale o filmu se nebavíme.)
Na autorovu prvotinu podařené a jsem zvědavá, s čím dalším přijde příště, hehe.

Rawen616
01. lednaodpad!

Onanie. Konkrétně autorská onanie nad sebou samým a snaha šokovat za každou cenu. Už předmluva, kde autor na sebe a své dílo nešetří chválou a popisuje úsměvné osudové, duševní a myšlenkové pochody, které k dílu vedly, byla prvním varováním. Druhé varování bylo, že autor nerad negativní názory a naopak vyzdvihuje podezřele strojené názory pozitivní.
Třetím varováním bylo, že si to autor vydal sám.

Kniha začíná "krásným" popisem soulože, který je tam uplně zbytečně, nemá s knihou nic společného a je napsaný tak, že by se za to nejeden puberťák, možná i zastyděl.
Následně pokračujeme roku 2112 "úžasnou" myšlenkou, že se v budoucnosti mrtvoly nerozkládají ani nehoří (díky genové mutaci samozřejmě). To vede k tomu, že jsou mrtvoly používány na všechno možné – např. jako výbušniny (ano, opravdu), palivo i jako sexuální pomůcky.
A pak už sledujeme osudy pracovníků Panského klubu a sáhodlouhé popisy mučení, násilí a nechutností ale i oblečení,vzhledu a historie všeho možného, které nutí čtenáře přeskakovat. Vše je šíleně samoúčelné, naivní a hlavně nudné. Po první třetině se tam dokonce začně vkrádat něco jako příběh s unesenou dcerou prezidenta, která má být pro zákaznika vycvičena na subinku, zalíbí se jí to, ale nakonec se stejně chce velmi naivně pomstít. Tedy jak vidíte příběh složitý jako v pornu a stejně tak důležitý. Pokud bych vyškrtal všechny popisy a perverznosti, kniha by neměla ani sto stran, tudíž jí vřele nedoporučuji. Ono i porno,násilí a uchylárny se musí umět napsat, nestačí jen vylít na papír své pedo/nekro/bdsm fantazie. To říkám jako člověk, kterému ani drsné uchylárny nijak nevadí. Zde mne však vyloženě otravovaly.
Jedno pozitivum kniha má – na chalupě s přáteli jsme si jí předčítali a bavili se tím, jak strašné špatné a debilní to je.

Mimochodem - lidé co vyzdvihují originalitu a odvahu autora tím jen prokazují svou neznalost - Markýz de Sade psal lepší a čtivější prasárny už před pár staletími:-)

Habana
22.12.2016

Kapča má jediný své mínus v tom, že vyjel z prvotinou, která nebyla dotažená. Kniha má zajímavé prostředí, neoriginální děj a samoúčelné scény.
Co se mi velice líbilo na díle byly charaktery Davida a Roberta, ostatní postavy byly k ničemu a to i celý charakter hlavní hrdinky... Kniha láká svým prohlášením, že jde o nechutnosti ze kterých se bude člověku zvedat žaludek. Osobně jsem četla více morbidit, než tuhle lehkou a stravitelnou polévku. Je to takový zeleninový salátek a scény jsou psané takovým stylem, že čtenáře navádí na to jak si co má představit ovšem dle mého umělci umí navodit scénu ze které není dobře a umocní ji představivostí individuálního čtenáře. Tedy... Pokud popíšu do detailu jak přesně projel šroubovák okem a co všechno svou cestou poničilo a kde co teklo, nenechám takový dojem, jako když napíšu že šroubovák projel okem. Každý z nás nechá fantazii, která vyobrazí jak to celé proběhlo i bez vodění za ručičku.

Autor by se hlavně měl zamýšlet i nad stupidními dialogy, které vedou postavy a zároveň jsem byla i zoufalá, když několik postav za sebou vyprávělo svou minulost, která příběhu nijak nepomohla a bylo to k ničemu. Je pravda, že by kniha chtěla škrtání a více logiky. Spousta postav je plochých, nudných a zcela zbytečných.

Mám ráda české autory a Kapča bude určitě velice čtivý a úspěšný v tom co dělá, ale chce to trochu méně roztěkanosti a umění uchopit řemeslo.

Za mě 2 hvězdy, ale určitě se těším na jeho další dílo.

Ravabi
15.12.2016

Byla jsem zvědavá jestli mě příběh a popisované scény, třeba alespoň trochu vyšokují. A ano, u pár násilných scén se to i podařilo. Nicméně pochybuji, že to bylo autorovým ,,talentem na slovo", vzhledem k tomu, že mi občas zůstával rozum stát nad tím, jak se vyjadřuje.
Nejhorší z knihy byly asi směšně popsané sexuální scény (myslím především perličky jako: ,,orgasmometr", ,,Niagarské vodopády valící se po stehně" nebo třeba ,,žádné takové och sem, och tam"), dále také nerealistické jednání a myšlení postav (nejvýraznější to je u jedné z hlavní postavy- Lilian), a nakonec pár faktických nedostatků v ději (např. pokud je člověk mimo víc jak tři dny, tak určitě není průběh takový, že ve chvíli kdy se probudí, tak nejdřív pokecá o tom co se děje, a pak si teda s dovolením odskočí na toaletu- Ne! Pomočil by se už po několika hodinách- záleží na přijatých tekutinách a časovém odstupu).
Ale abych jen nehanila :) tak musím říct, že se mi líbil autorův nápad s nemizícími mrtvolami a se stále více zvrácenou společností. Taky jsem oceňovala svižnost děje, propletenost postav, že jsem se v ději vyznala a vše do sebe alespoň zapadalo.

zdenek5887
29.11.2016

Měl bych nějaké výrhady, pár věcí mě rozčilovalo, ale jinak můžu říct, že se mi to líbilo. Po chvíli už si zvyknete na všechno a i to nejnechutnější a nejzvrácenější vás nezvedá ze židle či jinak nepřemisťuje (například na čerstvý vzduch) a spíš než na to se soustřeďujete na ten příběh, který místy skřípe a stává se méně uvěřitelným, za což může hlavně chování postav (zejména té hlavní ženské). Avšak před autorovou fantazií klobouček, to se jen tak nevidí. Naštěstí. (Fuj...)

walome
21.11.2016

Tak a je to tady, dočkali jsme se. Dan přišel, napsal, sám si vydal a ukázal stojaté fantastické scéně ANO, I TAKHLE TO JDE!

Recenze here:

Ještě si neodpustím, že kniha a anotace mohou působit na první pohled lacině, ale je to fakt dobrý :)

Dragell
14.11.2016

Muži měli odjakživa své skryté touhy, které si doma nemohli splnit. A právě od toho je tady luxusní Panský klub, který každému svému klientovi vyhoví ve všem možném i nemožném. Slovo nemožné zde totiž neexistuje.

S knihou prožijete spousty erotických scén, ale o to více brutálnějších, mnohdy zavánějících smrtí. Zkusíte okusit, kde jsou vaše hranice, co vše dokážete ještě přečíst?
Ačkoliv se jedná o autorovu prvotinu, má co nabídnout a netradičním způsobem obzvláštní váš den.

Vendelina09
07.11.2016

Myslela jsem si, že pro tuto knihu nejsem cílová skupina a vyloženě jsem sbírala odvahu ji přečít. Zkrátka jsem si nedokázala představit, že žánr kombinující scifi a dosti krutou a místy až nechutnou dávku erotiky bych zvládla. Nicméně příběh samotný je postaven tak, že člověk nemůže přestat číst, protože ho prostě zajímá, co s tou či onou postavou bude. Oceňuji taky "odlehčující" prvky, u kterých si na chvilku oddechnete od šokujících částí. Místy jsem si říkala, že to je trochu přeháňka, ale komplexně jako prvotina se kniha ukázala jako kvalitní dílo.

Nikolaoss
31.10.2016

Jako prvotina nebyla kniha vůbec špatná a jsem zvědavá, co pan autor předvede příště.
Velice se mi líbila myšlenka GENu. Mutace, která nedovolí mrtvolám rozklad ani likvidaci ohněm. A také to, jak si s tím lidé dokázali poradit, ať už se jednalo o praktické způsoby nebo způsoby silně nechutné. Toto měl pan autor opravdu dobře promyšlené.
Trochu mě mrzelo, že se moc nerozvíjela myšlenka nekrotismu, jako uměleckého směru. Téma bylo zmíněno pouze na začátku a bylo fascinujícím způsobem nechutné a já na to byla hodně zvědavá.
Celkově nemůžu říct, že by mě příběh zklamal, i když podle ukázky jsem očekávala, že se bude ubírat malinko jiným směrem. Celkový styl psaní se podle mého názoru hodí k tématu a ladění díla, ačkoliv místy se zdá trochu kostrbatý. Na každé stránce se něco děje. Akce přichází rychle, u čtení jsem se nestačila nudit, ani ztrácet pozornost. V tomto tedy jednoznačné plus.

Mayya
25.10.2016odpad!

Tak já nějak nevím. Recenze pode mnou píšou o originalitě a nepředvídatelnosti, ale já ani jedno v knize nenašla.
Zápletka je tuctová, nalezitelná snad v každém béčkovém filmu.
Předvídatelnost nastupuje už zhruba ve čtvrtině knihy a člověk dočítá jen pro to, aby prostě dočetl. Uznávám, že na konci jsem byla jedno velké WTF?! , protože jsem autorovu genialitu zjevně nepochopila. Pokud by byl někdo ochoten vysvětlit, budu ráda.
K tomu všemu se přidává absence korekce - na obálce je sice uvedeno jméno korektora, ale doporučuji chtít zpátky honorář, protože překlepy jsou to nejmenší zlo. Jakmile dojde na popis, je poměrně často potřeba číst text nejméně dvakrát, aby čtenář získal alespoň představu toho, co chtěl auto říct (například strany 135, 146,147, 157....). Plus gramatické chyby (třeba strany 104, 106 atd...). Problém je také v nadužívání zvratných i ukazovacích zájmen. Primárně v popisných pasážích, které díky tomu působí, že si ani sám autor není jist svou vlastní schopností nezmást čtenáře.
Nejvíc mi ale asi leží v žaludku neustálé opakovaní slov. Až příliš to čpí leností, a když už zápletky nejsou originální, alespoň ten styl psaní by mohl být.

Plusem rozhodně je, že se stále něco děje, nic netrvá déle než dva odstavce, takže člověk nemá ani moc šancí užít si to "zvrácené."

Co se postav týká, je to špatné. Nekonzistentní, ploché, nudné.

TLDR: Kniha šokuje pouze hodně špatnou korekturou, autorovou snahou o originalitu, která těžce troskotá a vykrádáním podprůměrných filmů.
Cílová skupina: 15-25, nečtenáři případně milovníci silných příběhů typu 50 Odstínů

LNaught
24.10.2016

Ačkoli přímo nenávidím sci-fi ,tak tato kniha pro mne byla opravdu zážitek, četla se sama a je vidět ,že autor má svůj osobitý styl psaní a nenechává se ovlivňovat zajetými konvencemi. Za mne je toto dílo originální s chytlavým dějem, vtipné a zvrácené. Není to další z těch knih ,kdy už v půlce víte ,jak kniha skončí a čtete jen z povinnosti,.Jen tak dál, budu se těšit na další díla tohoto autora

milunka21
24.10.2016

Vůbec nechápu komentář pode mnou, přijde mi, že slečna knihu vůbec nečetla, ale to je jedno. Za mě? Naprosto skvělá kniha, která se četla sama. Nic takového jsem ještě nečetla. Scény jsou tak výborně sepsané, že máte pocit, jako by se to dělo vám. :-D
Jsem ráda, že jsem našla autora, který vymyslel něco tak originálního a budu se těšit na další jeho knihy.

Sig
23.10.2016odpad!

Největší literární průjem, jaký jsem kdy četla. Jako komedie, či parodie výborné, byla to první kniha, u které jsem se smála nahlas (a často).
Jinak příběhově neoriginální (vykrádačka rádoby šokujících scén a témat z jiných knih a filmů), nuda, překlepy (korektor asi za moc nestál) a časté špatné použití slov, takže ve výsledku věty nedávaly smysl.
Zápletka nulová, konec nepřekvapí.
Obsahově to nestojí za nic, napsané to také není dobře. Auvej...

Blaufik
19.10.2016

Opravdu jsem nečekala, že mě tato kniha až tak zaujme, ano, anotace byla lákavá a obálka to u mne vyhrála na celé čáře. Ale to, co na mě čekalo uvnitř knihy bylo naprosto úžasné.
Bylo to zvrácené, vzrušující, místy vtipné a já jsem se královsky bavila. Autor nesázel situace v knize tak, jak mu zrovna přišly pod ruku. Celý děj má úžasně promyšlený a propracovaný.