Panský klub

Dominik a Robert provozují luxusní Panský klub, který se drží jediné zásady, "Náš zákazník, náš Pán". Lilian Ganonová, mladá a zhýčkaná nezbednice, k tomu nevlastní dcera kandidáta na prezidenta, okusí tuto zásadu na vlastní kůži. Celý její svět se rázem převrátí vzhůru nohama, když se jednoho dne nedobrovolně ocitne v klubu a je nucena projít výcvikem na Společnici, aby byla následně doručena zákazníkovi. V ten samý moment se rozjede doslova hra o přežití a není vůbec jisté, jestli se jí podaří dostat pryč. Ve světě, ve kterém je lidstvo postihnuto nemocí, která zabraňuje rozkladu mrtvol a morálka lidstva je na svém absolutním minimu, není jisté absolutně nic. Panský klub je příběh odehrávající se v brutálním a zvráceném světě, ve kterém je hlavním uměleckým směrem Nekrotismus a sexuální touhy nabývají těch nejbizarnějších podob. A byť k tomu název svádí, rozhodně neočekávejte, že v rukou držíte erotický román, po kterém se budete červenat až za ušima. Na takové něžnosti není v Panském klubu místo. Pokud jste si mysleli, že jste již viděli a četli vše a nic Vás již nedokáže překvapit či šokovat, Panský klub Vás donutí tento názor přehodnotit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/304172/pansky-klub-KqC-304172.jpg 3.247
Literatura česká, Erotika
Vydáno, vlastním nákladem

Kniha Panský klub

denny276
08.09.2019

Kniha má pobavit,jak se píše na začátku...Jasně, srovnávat s Markýzem de Sade to nejde.Takže: to, že je to autorova prvotina bez korekcí,mi vůbec nevadí- sice se občas někde objeví krkolomný obrat,ale celkově se mi kniha četla lehce a účel splnila. Neočekávala jsem od ní nějaké sci-fi z budoucnosti a podobně. Takže náčrt světa hned na začátku, s občasnými zmínkami pro připomenutí v průběhu knihy,mi přišel dostačující. Nemyslim si,že by autor byl nejak víc narušen,prostě jen napsal něco malinko jiného, než je v dnešní době běžné. Představivost při čtení fungovala, dějová linie mě nenudila, hlavní postavy pro mě byly popsány dostatečně, a konec se mi líbil.

BarBarBar
26.06.2019

Ale jo, mě se to líbilo. Tedy až na ten zvláštní konec..

Sidonie
24.04.2019

Dlouho jsem přemýšlela, co k téhle knížce napsat a jestli vůbec něco psát. Všechno, co mohlo být řečeno, už tu asi řečeno bylo.
Dělám to nerada, ale bohužel se musím spíš přiklonit na stranu těch negativních komentářů tady. Knížka mi opravdu nesedla.

Vidím tu tři hlavní problémy:
1) Kniha mě původně velmi zaujala svým nápadem. Podobný žánr moc nečtu, o to víc jsem se těšila na postapokalyptický svět, v němž mrtvoly netlejí, a na všechno, co s tím souvisí. Těšila jsem se na originální nápady, které mě překvapí. Jenže toho jsem se nedočkala. Svět byl jen hrubě načrtnut a po zbytek knihy se děj točil kolem jednoho panského klubu a já měla dojem, že o to, v jakém světě se vše odehrává, tu vlastně vůbec nejde.
Určitě by se mi knížka víc líbila, kdyby byl svět víc propracovaný a kdyby byl součástí celé knihy.
2) Chyběla mi tu nějaká ústřední dějová linie, nějaká zápletka. Po dočtení jsem měla dojem, že se vlastně nic nestalo. Kniha ve mně nic nezanechala a já si kladla otázku: O co tam vlastně šlo?
3) Neseděl mi ani samotný styl psaní (příliš jednoduchý, kostrbatý, častá špatná volba slov, špatná slovní zásoba) a ani obsah (který byl někdy vyloženě nelogický).
Často mi to přišlo prvoplánové, křečovité. Erotické scény byly popsány detailně, ale bez emocí. Uznávám, že to může být jen můj názor, každému se nám ostatně líbí něco jiného. Ale na mě to působilo neutrálně, jako čtení nějakého návodu. Někdy je více méně a k napsání erotické scény nestačí detailně popsat co se kam dává.

Na druhou stranu, knížku jsem bez větších obtíží dočetla. A je pravda, že kniha neprošla nakladatelstvím, takže vše, co čtete, je opravdu práce autora bez pomoci a rad.
Taky si nemyslím, že téma, o kterém autor píše, o něm vypovídá něco špatného. Přece píšeme o různých věcech a ne vždy o tom, co známe nebo o čem sníme. Kdybychom měli odsoudit autora za tohle, tak musíme odsoudit i všechny spisovatele hororů (a kdoví, zda ne všechny spisovatele vůbec).
Líbilo se mi, že kniha poukazuje na jisté lidské pokrytectví. To, co se v knize děje, hodnotíme jako něco zvrhlého, co se může dít jedině ve světě uvolněných mravů, ale zároveň sami žijeme ve velmi podobném světě, jen místo sbírání a vystavování si lidských trofejí sbíráme a vystavujeme trofeje jiných tvorů. Na tohle se mohl autor víc zaměřit, líbilo se mi, kdyby tenhle prvek knihy byl pojat s pořádnou dávkou sarkasmu.

PS: Vím, že jde o autorovu prvotinu a nebudu jí tu škodit špatným hodnocením, takže hvězdičkovat nebudu.
Autorovi bych poradila, aby příště zkusil sehnat nakladatele, knize by určitě prospělo, kdyby prošla rukama zkušených odborníků. Je opravdu hodně znát, že jde o prvopis.
Pokud nakladatele nenajde, doporučuji do toho něco investovat z vlastního a zaplatit si nějaké korektory, kteří by text projeli hlavně po stylistické stránce a poradili, co proškrtat a na čem zapracovat.
Osobně bych trochu proškrtala nějaké ty zbytečné erotické scény a zakomponovala víc prvků ze světa, který je podle mě nejsilnější stránkou knihy a je škoda, že je upozaděn (jistě, chtělo by to ten svět ještě trochu domyslet). A pak bych pořádně promyslela ústřední dějovou linii a na tu bych se zaměřila.

Knihomolík2017
11.07.2018

Úplná zbytečnost, není komu fandit v té "knize" a navíc autor píše dost amatérsky a nejhorší na tom je, že právě o takovémto tématu, což svědčí, že nebude úplně v pořádku.

Miyunka
06.06.2018

Jedna věc se musí uznat.. I chlapi ví, jak napsat erotický román.

Na románky si moc nepotrpím, ale když jsem o knize viděla zmínku na internetu, řekla jsem si, že ji dám šanci.. Nezklamala. Pravda, že občas děj trochu vázl a hlavní hrdinka byla na facku, ale vše krásně vyrovnávalo prostředí klubu a prioritní zápletka v něm, která ne všem mohla být po chuti.

Sccion
13.08.2017

V autorské předmluvě je zmíněna pro mě důležitá věc: Že kniha má za účel především pobavit. A to se daří. Je to velmi lehké čtení, které ubíhá samo.

Hlavní příběhová linie neurazí, nenadchne, ale slouží spíš jako nositel malých epizodek, ke kterým se často odbočuje a které jsou podle mě nejsilnější stránkou knihy. Vše je podpořeno detailními popisy, které sice možná nenechávají pracovat čtenářovu fantazii, ale představivost si přijde na své.

Hlavní motiv, kdy se globálním problémem světa stanou nerozkládající se těla mrtvých, což nutně vede k narušení úcty k zemřelým, celkovému poklesu společenské morálky a odrazu všeho toho kupříkladu na scéně kulturní a umělecké, funguje dobře. Na počátku knihy je tento problém jasně představen a pak se neopomíná čas od času připomenout. Je to fantaskní, bizarní a vlastně skutečně i zábavné.

Jediný čtenářský zádrhel jsem měl s postavami, ale nelze si stěžovat na jejich jednotvárnost. Celkově vzato, jakkoliv nemůžu říct, že bych byl fanouškem žánru, nemůžu opomenout, že u mě kniha uspěla přesně v tom, co si předsevzala.

EnneP
26.07.2017

Na to jak si knihu dočtu až do konce jsem se moc těšila, protože už od začátku mne kniha zaujala nejen svým názvem ale nakonec i svým obsahem. Jak jsem se k ní vyjádřila se můžete podívat u mne na blogu.

JustWomen
18.02.2017

Poslední dobou pravidelně zařazuji české autory, protože někteří jsou úžasní a je třeba je číst a podpořit. Bohužel, tady jsem šlápla vedle, nekrotismus se mi nezalíbil, děj mi přišel plytký, postavy nevěrohodné, řekla bych, že autor příliš tlačil na pilu. Kniha nesplnila mé očekávání.