JustWomen

Dům plný temnotyDům plný temnotyD. M. Pulley

Tak toto mě vůbec nebavilo, nedočteno...

předevčírem

Najdu těNajdu těH. Beck (pseudonym)

Nesympatické postavy, zejména ty ženské, děj jednoduchý a konec slabý. Takový normální thriller pro ženy.

Smrt u zavěšený skálySmrt u zavěšený skályGregg Dunnett

Začátek zajímavý, střed v pohodě, některé části nádherné, čtivé, úžasné popisy surfování a všeho kolem, ale konec to zabil...

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Za mě zase pecka, miluji ten styl psaní, ty strohé, vše vystihující a do děje vtahující popisy prostřed, situací a pocitů, šel mi mráz po zádech. A ano, bylo tam hodně neuvěřitelných momentů a konec byl překombinovaný, ale bavilo mě to, a to hodně.

Mráz pod kůžíMráz pod kůžíAllie Reynolds

Život snowboardistů, jejich vztahy, minulost a současnost. Trochu přehnané, trochu moc dokonalých lidí a trochu moc podivných vztahů. A musím přiznat, že jsem se dost nudila, protože ty zápletky byly pořád dokola. Konec zajímavý, ale sotva uvěřitelný.

Labyrint tajnostíLabyrint tajnostíLinda Castillo

Vždycky se těším na další díl, ale říkám si, že to už určitě bude pořád stejné, ale není !!! A je to tak čtivé, je tam tolik pokory a tolik zla. Tak zase za 5.

Vražda bez soucituVražda bez soucituCatherine Shepherd

Taková pokojná detektivka bez nápadů, žádné emoce, žádné pořádné napětí a docela slabé zápletky. Na konci sice bylo vše vysvětleno, ale muselo to být hodně popisné, aby to do sebe zapadlo.

Zlomení lidéZlomení lidéLeah Konen

... a nejhorší byl konec.

09. březnaodpad!

KruhKruhRona Halsall

(+ SPOILER) Dobrý začátek, neuspokojivý konec. Ale oceňuji netradiční pojetí domácího násilí.

Hledej měHledej měLisa Gardner

Dobré, ale ničím nové, čtivé, ale nepohlcující.

Než jsem zemřelaNež jsem zemřelaS. Tremayne (pseudonym)

Každá rodina má své tajemství. Život na samotě, ponurá atmosféra vřesovišť, zvláštní zápletky a nečekaný konec. Trochu mi nesedlo to čarodějnictví, ale kniha určitě stojí za přečtení.

MinulostMinulostLee Child

Naprosto divně napsaná kniha, divné popisy situací, divné zápletky, nesmyslná zdůvodňování, prostě vše špatně.

LolitaLolitaVladimir Nabokov

Začátek knihy vyvolává velká očekávání, která ale s přibývajícími stránkami jaksi vyznívají do prázdna. Obšírné popisy a myšlenkové pochody hlavního hrdiny jsou únavné a opakující se. Stránkami jsem se proto doslova prokousávala. Určitě by toto téma šlo napsat čtivěji.

Konec létaKonec létaAnders de la Motte

Takový nenásilný thriller, děj pozvolna plynul s malými zápletkami, dost se to táhlo a postavy taky nebyly moc sympatické. Ale oceňuji dvě časové roviny, téma rodinné tajemství a originální nepředvídatelný konec.

Poslední vdovaPoslední vdovaKarin Slaughter

Čtivé, ale oproti Mlčící ženě, kterou jsem četla dřív, zde působí Will poněkud dětinsky. Opravdu akční děj, ale trochu překombinovaný profil Dasha, prostě všeho moc - pedofilie, incest, genocida, vraždy, biologické zbraně, znásilnění, sektářství. Trochu ubrat a bylo by to skvělé.

Mlčící ženaMlčící ženaKarin Slaughter

Just perfect!!! Skvělý styl psaní, různé časové roviny, postupné rozplétání vztahů, trochu chaos v zavražděných, napadených a jejich rodinách. Velká brutálnost, šílenost, násilí páchané na ženách, jejich traumata. Láska. Na pozadí vyšetřování srdcervoucí milostný příběh. Doporučuji bez výhrad. Wille Trente, jak to, že jsem tě objevila až teď?

Jarní oběťJarní oběťAnders de la Motte

Za mě to je výjimečná kniha, tajemná, čtivá, naprosto originální děj, postavy, popisy starých zvyků, rodinných vztahů, celou dobu jsem byla v napětí a nemohla se odtrhnout. Žádné šílené popisy mučení a zabíjení a přesto nebo právě proto se mi moc líbila. Thank you Anders de la Motte.

Dívky beze jménaDívky beze jménaMartha Hall Kelly

Propojení rozličných osudů tří žen: Američanka, Němky a Polky na pozadí druhé světové války. Jejich osudy, utrpení, rodiny a jejich propojení, psychologické následky. Smutné čtení, které obohatilo mé obzory.

Květy nad peklemKvěty nad peklemIlaria Tuti

Kombinace detektivky a fantasy, divná bestie, divné rodiny, divné děti. A hlavní vyšetřovatelka fakt nesympatická a arogantní kráva, kterou neomlouvá ani stáří, nemoc a smutná minulost. Celé mi to přišlo nereálné, ale musím uznat, že tam byly čtivé pasáže.

JámaJámaC. J. Tudor

Začátek měl velký potenciál, ale konec byl slátanina, jaká se jen tak nenajde... Když dva dělají totéž, není to totéž, King je jen jeden.

NezvěstnáNezvěstnáTina Frennstedt

Nebylo to špatné, ale ani ničím vynikající, dobrá krimi jakých je spousta. Hodně zbytečných stran a konec jsem odhadla už asi v půlce, takže za 3.

KrálovstvíKrálovstvíJo Nesbø

Tak trochu jiný Nesbo. Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale pak to nabralo grády a střední část se četla sama. Prolínání dějů, postupné rozplétání a objasňování minulosti, vztahů, viny, příčin a důvodů. Neseděla mi postava Shannon. Konec byl poněkud zdlouhavý a objevovaly se opakující se situace, a tak jsem jej tak nějak předpokládala. Kniha určitě stojí za přečtení.

Volání hvězdVolání hvězdEmma Donoghue

Fikce založená na faktech. Strašně mě to zasáhlo, zvlášť kvůli paralele s dnešní dobou. Tak toto doporučuji přečíst všem. Tolik hrůzy, tolik citu, tolik pokory. Co nás ještě čeká?

Hypotéza zlaHypotéza zlaDonato Carrisi

Našeptávač mi přišel jako temná kniha plná psychopatů a mrtvých, čtivá, ale překombinovaná a zmatená. Hypotéza zla byla zpočátku v pohodě, ale prostě ten překombinovaný konec mi zase nesedl, na mě moc zvratů, moc zla, neuvěřitelné a smutné vztahy.

Minulosti neutečešMinulosti neutečešAnders Roslund

Super začátek, konec horší, trochu přitažený za vlasy, ale lbilo.

Ti druzíTi druzíC. J. Tudor

Wow, skvělé od začátku do konce, vše propracované, tajemné, postupně se rozvíjející, do sebe zapadající, trochu se bojím, aby to tak opravdu nefungovalo ve skutečnosti. Ty mysteriózní prvky byly jako třešnička na dortu. Jednoznačně 5 hvězd.

TvářTvářJohana Kral

Zaujal mě jednoduchý název, navíc je to jeden z bodů Čtenářské výzvy, navíc je to česká autorka... a myslím, že to vůbec nebylo špatné. Vadily mi jen ty podivné trochu dětinské dialogy mezi policisty a připlácnutá zápletka s Camillinou sestrou. Ale klobouk dolů, doporučuji.

Přichází bouřePřichází bouřeMaria Adolfsson

Dávám 4 hvězdy, ale nelíbily se mi ty sáhodlouhé nezáživné popisy rodinných vztahů, strašné množství nezajímavých postav, vyjmenovávání jejich předků, známých a vztahových propletenců. Jako nejzajímavější se mi jevila vedlejší dějová linka s Aylin. Ale konec dobrý, všechno dobré.

Hodná a zlobivá holkaHodná a zlobivá holkaMichael Robotham

Přečteno jedním dechem, bylo to úžasné a je mi jen líto, že ještě nevyšel další díl této série s psychologem Cyrusem Havenem. Další skvělá je postava Evie, narušené holky s pohnutým osudem s mimořádnou schopností rozpoznat pravdu a lež. Žádné kecy, žádná prázdná místa, přesně tak složité, aby to bylo zajímavé a nepřekombinované. Jednoznačné postavy, které se nepletou. Byla to absolutní pecka.

Setkání v soumrakuSetkání v soumrakuRenáta Navrátilová

Červená knihovna... nechci být zlá, proto se zdržím dalšího komentáře.

09. lednaodpad!