Jituška82 Jituška82 komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Kniha mně do svého děje zcela čtenářsky pohltila, těžko se odkládala, druhý díl se četl lépe ne první. Kéž by vyšel i třetí.

04.02.2022 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

I mě, dospělého čtenáře, knížka nejednou rozesmála a celkové dobře pobavila.

02.01.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tak opět pro mě byla knížka od paní Mornštajnové strhující a těžko odložitelná. Autorčin záměr s knihou se jí za mě, jako pro čtenáře, opravdu zdařil. Jsem moc ráda, že žijeme ve svobodě, že se to v osmdesátém devátém povedlo.

19.12.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Sice se mi zdál pomalejší rozjezd, ale pak už jsem si postupně odkrývající se kriminální případ vychutnávala.

08.08.2021 5 z 5

Jako bychom byly s autorskou kamarádky, úplně bych si s ní rozuměla.... Díky za úžasný nadhled nad běžným rodinným životem dnešní doby a za úžasnou čtivost, která mi pomohla odreagovat se od každodenních starostí a mnohdy mě i rozesmála.

14.03.2021 5 z 5

Píšu, dokud si pamatuju Píšu, dokud si pamatuju Taťána Lukešová

Silný příběh, který nenechá čtenáře chladného. Je mi ctí, že jsem mohla tuto osobnost poznat.

31.01.2021 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Paráda, další díl vůbec nezklamal ????

17.01.2021 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jako první jsem četla Sněhuláka, který měl lepší dějový spád. Sice se v Netopýrovi pak vše propojí a žádné slovo snad není v knize navíc, ale nám radši, když je děj akčnější. Jinak odhalení a zápletka nezklamaly.

10.01.2021 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Strhující napínavý příběh, který jsem přečetla za týden, ani nevím jak. Úžasné odreagování od starostí všedních dnů. Můj první Nesbo.... Je mi jasné, že ne poslední.

04.09.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Doporučuji každému rodiči dětí, které se jednou dostanou do puberty...

24.08.2020 5 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

Poněkud delší rozjezd, který mně pravidelně uspával, poslední třetina knihy ovšem spánek bravurně odháněla a finále nezklamalo.

30.07.2020 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Aneb pokračovani filmu Slunce, seno.... Není to sice tak vtipné, ale ta vybarvenost postav a jejich myšlení je zřejmá. Četlo se to samo, těžko se kniha odkládala. Ale teda číst víc takových, zhrubnu po mluvě a bude ze mne člověk z dědiny????

12.07.2020 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Poutavé vtahující čtení, které se těžko odkládá. Nádherná čeština, vysoce čtivé.

07.07.2020 5 z 5

Pes nám spadla Pes nám spadla Miloš Kratochvíl

Nádherná hra se slovy, čtení básniček si užije i dospělý.

27.03.2020 5 z 5

Ema a kouzelná kniha Ema a kouzelná kniha Petra Braunová

Knížku mě zaujala u jedné moji žačky v druhé třídě a tak jsem si ji půjčila... Krásný příběh,který není předvídatelný.... Knížka,která pohladí.

01.06.2019 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Krásný hluboký příběh,jen se na mě hodně často střídaly dějové linky a trvalo,než se to zase propojilo.

19.05.2019 4 z 5

100 zábavných pohybových her 100 zábavných pohybových her Antje Suhr

Knížka plná použitelných jednoduchých efektivních her.

04.05.2019 4 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Pohlazení od pana Svěráka v podobě krásné češtiny, milého humoru i čtivého příběhu.

03.05.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Můj první cestopis, příjemně se četlo, tato forma mě baví.

09.04.2019 5 z 5

Opět nezklamala, a jelikož jsou zámek Kostka i autorovy Milotice mými oblíbenými místy, krásně zapadne i do čten. výzvy :) Právě se v těchto dnech v okolí našeho bydliště natáčí film o aristokratce, už se na něj těším.

16.02.2019 5 z 5