Ema a kouzelná kniha

Ema a kouzelná kniha

Nechte se unést napínavým pohádkovým příběhem o Emě a její kouzelné knize. Ema žije v domě pro opuštěné děti a jsou s ní problémy… možná i proto, že má schopnost vidět neviděné a slyšet neslyšené. Touhou všech dívek z domu je navštívit jednou v životě, a to v den svých desátých narozenin, Město. I Ema se konečně dočká. Co podivuhodného a strastiplného prožije v Městě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33998/ema-a-kouzelna-kniha-33998.jpg 4.135
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

Analady
29.09.2017

Na tuto knihu jsem v rádiu slyšela velkou chválu, tak jsem ji koupila dceři. Není moc velká čtenářka, proto jsme ji četly společně. Je moc krásně ilustrovaná, bohužel děj mě ani dceru vůbec nezaujal.

Anett05
17.04.2017

Pro mě naprosto překrásný a dojemný příběh. Konec této knihy mě úplně dojal. Určitě stojí za přečtení.

KouleKulatá
23.06.2016

Půvabná poetická, melancholicky laděná knížka pro děti, jejíž samotný závěr překvapivou pointou a rychlým spádem událostí mění i styl vyprávění v překotnou záplavu pozitivních informací. Desetiletá Ema zjišťuje, že její dosavadní představy o světě, který zahrnoval prostor ode zdi ke zdi a společnost šestadvaceti osob, jsou nedostatečné, že z opravdového světa je její současná realita pouze nepatrným zlomkem. Zjišťuje, že život za branami sirotčince je rozmanitější než stereotypní každodenní bytí v pevně stanoveném řádu ústavu a v zajetí místních pravidel. Svět "venku" je pestřejší, rozmanitější, barevnější, ale i krutější. Knihu jsem dětem (4 a 8 let) předčítala nahlas před spaním a děti byly napnuté a neustále se dožadovaly další a další kapitoly, hltaly každé slovo, přestože velký prostor v textu samotném je věnován hloubavým úvahám a popisným sdělením. Vhodně zvolená intonace určitě tento kouzelný text vyzdvihne. Kniha je skutečně konstruována jako text k zamyšlení, nikoli jako dílo bohaté na dějové prvky. Otvírá celou škálu závažných témat, která mohou být zdrojem delších rozhovorů dítěte a rodiče. Autorka se dotkne protipólů jako jsou bohatství a chudoba, krása a ošklivost, sirotčinec a domov, otevře hlavní téma, kterým je ucelenost rodiny. Předává dětem zkušenost, že ne vždy se pojí jedna předpokládaná vlastnost s druhou. Že kdo je krásný, nemusí být zároveň hodný a naopak. Nám se knížka líbila a děti se po vrácení do knihovny dožadují její koupě.

Metapt
18.05.2016

Trochu zvláštní kniha, nevšední v dětské literatuře. Šestiletá dcera byla při čtení velmi napnutá, kniha v ní vyvolala řadu otázek, na čtení se těšila, konec ji ohromil. Za nás spokojenost.

Naias
18.06.2015

Netvrdím, že kniha nemá svoj pôvab, ale keď autorka povedala A, mala povedať aj B. No veľa javov z úvodu zostalo bez vysvetlenia. Mala som dojem, že z knihy chýba stred, koniec mi akosi neladil so začiatkom.

MarekG
13.05.2015

Nudné, nezáživné a zdlouhavé. Petra Braunová má rozhodně lepší knihy.

Knihomura
06.04.2015

Patra Braunová má rozhodně lepší knížky, než je tato.

Ika6
31.12.2014

Ema je super holčička:D

RosMeggie
23.08.2013

Super knížka, mám ji i s podpisem... :)

24121965
04.01.2013

Krásná kniha, zaujala jak dětské tak dospělé čtenáře, kteří s děmi knihu četli.

kamibe
15.08.2012

Souhlasím. Z těch dětských knih paní Braunové se mi zatím líbila úplně nejvíc.

Vitman
19.01.2012

Krásná kniha, která bavila mě i mého šestiletého syna.