Ztraceni v čase

Ztraceni v čase https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27160/ztraceni-v-case-27160.jpg 4 204 63

Jedenáctiletý Martin tráví léto u babičky na vsi. Kdyby nedostal tu prokletou dvojku z chování, mohl už být u moře! Teď je na venkově, kde je pár chalup a jinak nic. Ještěže umí babička tak pěkně vyprávět! Martin vydrží donekonečna poslouchat o jejím malém bratrovi, který byl stejný rošťák jako on a kterého v Martinově věku zabil blesk. Jednoho dne se Martin vypraví do sousední vesnice a uprostřed cesty ho zastihne strašlivá bouře. Hromy burácí, na zčernalé obloze se klikatí blesky, když tu najednou tmu rozčísne ohromný záblesk doprovázený podivným fialovým zářením. Náhle všechno ztichne – jen po louce běží k vysokému stromu osamělý chlapec. Martin ho v běsnění živlů zachrání a posléze zjistí, že je to Lojzek, babiččin zemřelý bratr. Co se stalo, kde se to Martin octl? A kdo se vlastně ztratil v čase?... celý text

čtenářka76
čtenářka76
07.03.2024 5 z 5

Moje první setkání s Petrou Braunovou díky čtenářskému deníku svého syna. Kniha se nám oběma moc líbila. Krásný příběh, trochu sci-fi a hlavně moc pěkné ukončení. Těšíme se na další knihu této autorky.

Lucissia
Lucissia
04.03.2024 5 z 5

Dávno nejsem cílová skupina, přesto se mi kniha líbila námětem, zpracováním, zápletkou... Pět hvězd zcela právem. :-)

jituliste
jituliste
26.01.2024 5 z 5

Původně půjčeno pro syna, ale vzhledem k dobrému hodnocení jsem se rozhodla, že se do četby pustím i já. A nelituji, skvěle napsaná kniha, úžasná zápletka, napětí i to rozuzlení. Moc se mi líbilo :o)

pavlinkaa
pavlinkaa
02.01.2024 5 z 5

Já osobně knihu nečetla, ale dcera ano.
Její hodnocení je 5*
Prý je to nádherný a zajímavý příběh.

Zemlja
Zemlja
08.10.2023 4 z 5

Velmi hezká kniha pro děti. Motiv návratu v čase. Můžou porovnat, jak se žilo jejich prarodičům, když byli děti. Je to napínavé.

Amneris
Amneris
20.08.2022 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu. Příběh Martina se mi líbil, hlavně jeho cesta do minulosti, která změnila jeho vlastní budoucnost. Až bude syn větší, určitě si ji spolu poslechneme nebo přečteme :-)

Pert
Pert
16.08.2022 5 z 5

Vynikající, skvělý a zajímavý konec.

Veveruška320
Veveruška320
03.03.2022 4 z 5

Kniha je pro menší čtenáře,ale četla jsem jí s dcerou a kniha byla pěkná i napínavá: o))

Hermiona419
Hermiona419
16.12.2021 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih mého dětství!

suiteki
suiteki
23.05.2021 5 z 5

Jak je možný, že mi tahle kniha tak dlouho unikala? Krásný příběh! Ocitla jsem se v tom příběhu s Martinem a najednou mi bylo taky 10, tak barvitě dokázala autorka všechno popsat. Úžasný námět a ještě lepší zpracování. Knížka je z knihovny, ale už vím co za par let dostane můj syn k narozeninám.

NaiTenshi
NaiTenshi
09.05.2021

Četla jsem ji, když mi bylo asi 8 let a už tehdy se mi moc líbilo. Na knihu pro děti velice originální a zajímavý příběh. Už to bude 13 let a pořád si dobře pamatuju příběh, každou větu..takhle se pozná dobrá kniha.

petym
petym
10.04.2021 5 z 5

Tak toto byl teda strhující příběh do minulosti. Nemohu jinak, než 5 hvězd. Krásně napsané, napínavé a konec? Nechte se překvapit, ale husí kůži jsem teda měl.

Prateri
Prateri
31.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Vnučka mi půjčila knihu Ztraceni v čase. Vesnice Borovany, letní bouře, zásah bleskem , který přenese malého Martina zpátky v čase - to je knížka pro děti. Vesnice u Borovan, letní bouře, zásah bleskem, který zabije čtrnáctiletého syna i manžela mé babičce v roce 1925 - to je skutečnost, rodinná tragédie. Kniha mě potěšila, milá byla, a hlavně - lépe pro všechny zúčastněné dopadla.

Miška74
Miška74
23.02.2021 5 z 5

Dětské Sci-fi s moc pěkným příběhem. Knihu jsem koupila pro syna, který nechce číst (má málo stránek). A přestože nejsem cílovou skupinou, knihu jsem si přečetla i já. Příběh se mi moc líbil, je hodně zajímavý, navíc se v knize děti dozví, jak se žilo v roce 1924 a nebudou se u toho vůbec nudit. Děj má spád a je napínavý. Trochu mě mrzel konec, ale to už tak někdy bývá, když člověk změní minulost.

ivona6741
ivona6741
11.02.2021

Knihu synům přinesl Ježíšek a četli jsme ji společně. Je to už více než měsíc, přečetli jsme mezitím další, přesto na knihu stále vzpomínám. Pěkná myšlenka. Velice čtivou formou čtenáře zavede do doby našich babiček a prababiček, do vesnice a povinností, které známe z jejich vyprávění. Rozhodně doporučuji, je to jedna z nejhezčích knih za poslední dobu.

lamar3000
lamar3000
02.01.2021

Zajímavá kniha .

vojta888
vojta888
18.12.2020 4 z 5

Skvělá kniha ale na konci je to trochu zamotané. :)

lucifree91
lucifree91
23.07.2020 3 z 5

Kniha spíše pro mladší čtenáře, i tak se mi ale líbila. 3,5 *

Hadaja
Hadaja
06.05.2020 3 z 5

Přemýšlím, jak ji využít ve čtenářských dílnách ve škole.

Veronikados
Veronikados
05.05.2020 4 z 5

Kniha byla pěkná, sice na tolik jak jsem zvyklá, byla spíše pro mladší čtenáře, tak jedenáct let, stejně jak hlavní hrdina. Četla se mi krásně, během dne jsem ji měla sfouknutou. Doporučuji. Dávám 79% (3.9 hvězdičky)